Повернутися на сторінку

Коментарів: 6

 1. І тут якесь обірване вийшло оповідання. Ех, автори, що з вами робити? А така ж доладна зав'язка вийшла. А далі неї події не пішли.

 2. Може, це через гендерні особливості сприйняття, але зав'язка, переобтяжена специфічними описами бою, мені здалася надзвичайно затягнутою.

  Загалом твір розкриває досить-таки розтиражовану тему "машина замінила, витіснила людину" - та я он буквально пару тижнів тому серію "Доктора Хто" приблизно про те саме дивилася. Нічого особливо революційного текст у цьому плані не пропонує. Щодо зображення абсурдності війни, яку машини ведуть із машинами за людські ресурси, - теж загалом усе прозоро.

  Герой із його втомою й зламаністю, як на мене, дещо плаский, бо про його почуття ми більше дізнаємося в переказі, а не в дії. У принципі, щодо психологічного зображення тут два ключові моменти: гіркий жарт про село й риболовлю (мені здалося надміром, що в такому короткому тексті він повторюєтсья) і фінал. Суто моя думка: цього замало, щоб розкрити всю трагедію центрального перснонажа. А таки відчувається, що автор його декларує як героя трагічного.

  Але мікроідея про повернутість на безпеці, яка робить життя прісним і витісняє людину зі сфери справжніх рішень, дій тощо - оце було дійсно цікаво. І вона звучала б значно переконливіше, якби світ, у якому живе герой, не був світом на межі самознищення. Тут безпека, мабуть, нікому не завадить.

  Фінальне враження таке: заявлено кілька цікавих мотивів, але вони всі існують окремо один від одного й не реалізуються повно.

  Утім, читається досить легко (крім початку), це, звичайно, великий плюс.

 3. Єдине питання маю після прочитання:

  І шо?

 4. Дякую за коментарі! Вже й сам бачу, що сире і недописане. Дуже поспішав, пізно дізнався про конкурс. Та і взагалі - це перша спроба. До наступного конкурсу підготуюсь краще, обіцяю! red face

 5. 2018-12-10 в 12:45:50 | Сторонній

  Якщо це перша спроба, то, насправді, непогано. Але це не оповідання, бо ж немає ні конфлікту, ні розвитку подій. + не виситачає новизни. Тим паче я, як і Рибка, полюбляю Доктора Хто wink

  Але мова у вас хороша, так що, попрацювавши над сюжетами, у вас виходитимуть чудові речі smile

 6. Цей твір не оповідання, а скоріше замальовка.

  Сюжету, як такого, майже немає. Розкриття ГГ - теж.

  Проте є "бойова фантастика". Мабуть, такий жанр нам також потрібен cool smile

Повернутися на сторінку