Повернутися на сторінку

Коментарів: 12

 1. Оповідання прочитав на одному подиху. Сподобалося все - і довершений детективний сюжет, і переживання головної героїні, і національні кулінарні та декоративні особливості (які стали всесвітнім брендом), і опис майбутнього світу, а особливо місця України в ньому. Зображене вами майбутнє - це щира мрія кожного Українця! Шкода, що зараз усе навпаки. Але дуже може бути, що зміни відбуватимуться саме в тому напрямку, який ви описали.

  Окремо дякую за гумор, особливо про "Мівіну", яка занадто дорога для португалки, і згадку про непозбувну бентегу.

 2. 2018-12-09 в 13:39:22 | Грішник з другої групи

  Дастиш фантастиш Проблема в одному Чому думаєте нас вже роздирають? Прогнозисти давно знають про продовольчу кризу і не дадуть Україні піднятися Як завадити? Навіть не знаю

 3. Написано непогано, є цікава ідея про аграрну кризу і тонкий стьоб з українських звичок. Але головна героїня взагалі не діє. Взагалі. Усі події включно з убивством пропливають повз неї, поки вона думає про коралі. Жодного конфлікту, жодної дії — лише спостереження за прикольним сеттінгом. На жаль.

 4. Щиро дякую читачам за відгуки, зауваження й матеріал. Усе візьму до уваги.

 5. 2018-12-12 в 23:44:04 | Лісовик

  Спочатку оповідання абсолютно не вразило. Пласка пасивна героїня, розтягнутий початок, зіжмакана кульмінація. Але раз оповідання потрапило у фінал, значить у ньому є щось вартісне, щоб його перечитати.

  Отже, плюси. Воно надзвичайно позитивне. Тут навіть ніхто не помирає, та ще й всі з цілими кінцівками. Далі тут відзначали гумор. Окремий плюс за згадку "непозбувної бентеги". Тисну руку. Світ опрацьовано досить детально. У нього хочеться вірити. Але тут ми плавно переходимо до мінусів. А саме з візуальною частиною світу. Вона трохи просідає, уявлення про зовнішність героїв вдається отримати досить приблизно. Те саме з кораблем. Добре, я приблизно уявляю круїзний лайнер. Але може це все ж таки майбутнє? Чи це старий переобладнаний... А якщо переобладнаний, то як? І якщо за ним дбає персонал, то вони ж мають це обговорювати?

  Все одно вітаю з фіналом. Успіхів!

 6. Дякую за зауваження й за відзначені позитиви. Обдумаю.

 7. Преступно мало відгуків у цього гарного оповідання. Принаймні, досить добре написаного.

  Після такого авансу маю сказати наступне:

  1) Повна пасивність героїні, загублений потенціал. Вона аж ніяк не допомогла розслідуванню, хоча була сусідкою по кімнаті зі шпигункою. Я чекав на якусь дію з боку Кларіти, та й не дочекався. "У неї лапки" (с). Хоча фокал іноземки, яка працює в Україні, - класне й очікуване рішення для цього конкурсу, яким ніхто інший чомусь не скористався.

  2) Марта, яка головна рашн спай, згадується всього лише три рази за весь текст. Що перетворює її на рояль на круїзному лайнері. Погано.

  3) Взагалі вся ця схема з підставним убивством дуже сумбурна. Як я розумію, це щось на кшталт кейсу Бабченко. Проблема в тому, що ми не знаємо конкретну лінію конфлікту між Європою та Україною, тільки загальні речі. Для цього би знадобився, наприклад, змістовний завуальований спір під час вечері, на який потім би спиралася розв'язка. А так я як читач не можу оцінити красоту комбінації, тому що все це залишається за кадром. Ну ок, ну будуть вступати, ну не будуть. Якщо відкинути наш сучасний контекст, це абстракція.

  4) Ну і про контекст. Я розумію, що хотілося потішити читачів перемогою, але це:

  Кларіта промовчала: «Мівіна» була надто дорога для неї.

  - вже ту мач, імхо. Для мене це речення було моментом накопичення критичної маси умовності та карикатурності дії. Навіть якщо сприймати його як жарт. Є певна маніпуляція тут: нас весь текст годують цим позитивом, а ми автоматично переносимо емоції на оповідання.

  5) Детектив. Його тут немає, тому що ми не стежимо за слідчим. Крапка.

  Як на мене, дуже непогана перша версія дійсно крутого оповідання. Над оцінкою - авансом або як є - треба думати. Дякую за цікавий текст для аналізу!

 8. *на початку мало бути не "преступно", а "кримінально", це російський агент підмінив wink

  А ще я зовсім не зрозумів, до чого така дивна назва оповідання.

 9. Що ж, приємне та легке читання надвечір, дуже дякую smile По стилю одне з найкращих оповідань smile Перша половина була досить кінематографічною, дуже візуальною і навіть смачною (злочинно смачною, піду вечеряти). Ще із плюсів - сподобався стьоб над звичкою прибіднятися і різні інші моменти такого штибу.

  Щоправда, після знайдення тіла за законами жанру мав би з'явитися Пуаро, наявність тільки одного розкритого персонажа в цій справі трохи розчарувала, все чекаєш, коли почнеться дія.\\На Кларіту нападають аби прибрати, але Пуаро її рятує; Пуаро заважають СБУшники, але не можуть його десь висадити, поки не закінчиться слідство; СБУшники беруть не того і Пуаро за допомогою Кларіти виводить їх на справжнього агента і т.д. коротше кажучи, тут така серія хвилин на сорок чудово вимальовується\\ Припускаю, що повноцінний детектив за авторським задумом не вмістився у конкурсний об'єм, тоді це все пояснює.

  Із задоволенням прочитала б розширену версію wink

  Автору успіхів!

 10. Де гарно написане оповідання могло би бути ще кращим, аби трохи знизити градус гротеску. А від автора чекатиму нових костюмованих детективів! wink

 11. після знайдення тіла за законами жанру мав би з'явитися Пуаро, наявність тільки одного розкритого персонажа в цій справі трохи розчарувала, все чекаєш, коли почнеться дія.\\На Кларіту нападають аби прибрати, але Пуаро її рятує; Пуаро заважають СБУшники, але не можуть його десь висадити, поки не закінчиться слідство; СБУшники беруть не того і Пуаро за допомогою Кларіти виводить їх на справжнього агента і т.д. коротше кажучи, тут така серія хвилин на сорок чудово вимальовується\\

  Люто-навіжено плюсую! snake

 12. Дякую всім за відгуки, само собою, багато чого мені здається сказаним абсолютно справедливо. Детективу тут справді немає, і героїня така спеціально, щоб можна було лишити детектив за кадром)) Читерство, меа кульпа.

  Градус гротеску і дійсно високуватий, бо з гротеску вся ця біда почалася.

  Будемо думати, рости над собою, дякую за штурханці!

Повернутися на сторінку
Прокоментуйте!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question

Коментувати без реєстрації

(войти без комментирования)

Ім’я та сайт використовуються тільки при реєстрації

Якщо ви вже зареєстровані як коментатор або прагнете зареєструватися, вкажіть пароль і свій актуальний email.

(обов’язково)