Повернутися на сторінку

Коментарів: 5

 1. 2016-09-15 в 17:20:38 | Спостерігач

  Хм.. от не знаю що сказати.

  З одного боку багато зайвих уточнень та надмірних описів. А з іншого читається легко.

  Гарне оповідання. Хоча і не на мій смак.

 2. 2016-09-16 в 17:56:56 | Олександр

  Дуже гарне оповідання, при тому що саме про полювання за синім птахом. Для дітей і дорослих, справжня фантастика. Дякую авторові.

 3. 2016-09-19 в 19:14:12 | Чернідар

  Розпочали за здравіє, закінчили за упокій. Ну гаразд, спробую розібрати.

  1. Красивості. Вони зайві, заважають читати і, що гірше, заважають розуміти, приховують зміст.

  А зі змістом - біда. Отже, є аборигени, є прийди, живуть важко, харчів не вистачає... Стоп. Ага, не вистачає, але є приватний літак, ага. І прибиральниця. І купа усього, що ніяк не вприсується в суворий фротнир. То, авторе, ви визначіться, або фронтир, або розкіш.

  Далі. Хлопчик та індіанець впольовують птаху - дла-бла-бла... і тут твір різко змінює тональність. Призвичаїтись до цього важко, розуміти - ще важче. Навіть якщо подумки викидати красивості.

  Марення дитини зайве. Воно не принорсить нічого в текст, а сильно розпорошує увагу.

  Отже, малий хворий, батьки хворі... тато кудись пропадає а мама мало не гине. Стоп. мама то так, а тато? Ніхто не подумав, що якщо йому важко, то його дружині теж? По ідеї на фронтирі всі досить дружньо живуть, ніхто не прийшов провідати крім малого індіанця? Ще й сім'ю хворого інженера? Не вірю.

  далі деталі сипляться як з дірявого міха. "ліхтарі не горіли". Фронтир, які ліхтарі? "грошей не візьме" - агов, які гроші в невеликому поселенні? Там про це й мови не може йтися! Лікарні... де? близько? В малому місті? Не вірю. Максимум фельдшер.

  Загальна телефонізація... ну-ну. Допустимо, але дуже випадає з загального фону. Нічна зміна єдиного таксиста - проблем в логіці не бачите? якщо він єдиний, то "змін" мати не може. Якщо є телефони, а він один - то йому просто б дзвонили.

  Ок, приїхали. У місті масові отруєння. де добровільні дружини, які обходять будинки? Чому не б'ють в дзвони? І тут тупа дитина береться їсти. Не вірю.

  ну й остання частина.

  Тут логіка відсутня.

  Отже,в місті є шахта, тубільці-індіанці, таксист... тут населення вже не сотні - тисячі людей. Всіх отруїла хтось одна ще і одночасно. Не вірю, це просто маячня. Не всі дома, не всі їдять торт одночасно ітд ітп. А останні речення, які начебто мають все пояснити - тільки заплутують ситуацію.

  Резюме - автор почав писати, витратив купу зусиль на мову і не витратив їх зовсім щоб продумати світ та закінчення.

  Посередньо.

  Вкрай раджу послухати лекцію Олега Сіліна про створення фантастичних світів та переписати тівр.

  ЗІ

  Смаківщина, звісно, але красивості теж псують текст. Вони не відповідають настрою, тут раджу попасти на майстер-клас Арєнєва щодо відповідності мовних засобів сюжету.

  ЗІІ

  А щодо логіки твору - тут пораджу світ придумувати до твору а не в процесі.

 4. 2016-09-19 в 22:26:58 | Володимир

  Цікава дитяча фантастика.

  Читалось легко.

 5. 2016-09-20 в 18:21:23 | Володимир
  Чернідар
  ...
  А зі змістом - біда. Отже, є аборигени, є прийди, живуть важко, харчів не вистачає... Стоп. Ага, не вистачає, але є приватний літак, ага. І прибиральниця. І купа усього, що ніяк не вприсується в суворий фротнир. То, авторе, ви визначіться, або фронтир, або розкіш.

  Мені здалось, що нарікання про харчі зумовив птах. Дитина крала йому їжу?

  Крім того, якщо на планеті купа руди, то літак не здається надмірністю. Так само і в Греції: яхти – засіб пересування, а не розкіш...

  А от хто зна що там з їжею. Якщо завозити казна звідки... Хоча пояснення б не завадило: чому не вирощують хоч би на гідропонних фермах.

  І зрештою: все ж з дит.точки зору. Чи повинна тоді бути логіка і точні дані?

Повернутися на сторінку
Прокоментуйте!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question

Коментувати без реєстрації

(войти без комментирования)

Ім’я та сайт використовуються тільки при реєстрації

Якщо ви вже зареєстровані як коментатор або прагнете зареєструватися, укажіть пароль і свій діючий email.

(обов’язково)