Повернутися на сторінку

Коментарів: 159

 1. 2017-04-19 в 17:10:58 | Сторонній

  Ну, сумні оповідання мають таке ж право на існування, що й оптимістичні. А мені частіше за все подобаються такі, де є і те, й інше wink

 2. Друга група - група смерті? Гииииииии! Там півтора оповідання, за які можна віддати бали ("Не для сторонніх очей" та про Вавілон). Хоча, можливо, в інших групах картина ще печальніша.

 3. Соррі, ймовірно я неправильно зрозумів. Група смерті - це де в оповіданнях усі помирають. Тоді правда, так і є.

 4. 2017-04-20 в 10:59:35 | Анонім

  Так цікаво спостерігати - спочатку вказали тему конкурсу "Зайві люди", а потім пішло-поїхало. Ой шось така депресуха, все погано, всі помирають. Ой шось усі пригноблені й нещасні, якось це всепропально. Ой на тему не треба дивитися, головне сюжет. Якшо люди зайві, то як вони можуть бути не депресивні й не нещасні, не розумію. Мабуть треба шось таке типу "Опанас прокинувся без нирки, яку вирізав безжальний робот, і усміхнувся сонячним променям. В концтаборі №69 починався новий день і цвіли марсіанські фіалки".

 5. Я б теж відмітив другу групу, як найскладнішу. Просто в першій і третій все доволі контрастно, а от в другій переважна більшість "рівних" оповідань.

  А пан Злий просто не любить коли перемагає зло, хоча з його псевдонімом це трохи дивно)

 6. Тож на думку добродія Злого в другій групі, окрім зазначених двох, немає нічого вартого уваги? Прикро. Я як раз звідти.

 7. Так цікаво спостерігати - спочатку вказали тему конкурсу "Зайві люди", а потім пішло-поїхало. Ой шось така депресуха, все погано, всі помирають. Ой шось усі пригноблені й нещасні, якось це всепропально. Ой на тему не треба дивитися, головне сюжет. Якшо люди зайві, то як вони можуть бути не депресивні й не нещасні, не розумію. Мабуть треба шось таке типу "Опанас прокинувся без нирки, яку вирізав безжальний робот, і усміхнувся сонячним променям. В концтаборі №69 починався новий день і цвіли марсіанські фіалки".

  Отут згодна на всі сто!

 8. 2017-04-20 в 22:43:57 | Старліт

  Додам свої 5 коп щодо оцінювання. Коли перший раз оцінювала чужі оповідання, то першим критерієм була сувора відповідність темі. Але так виходило, що чим прямолінійніше автор підходив до теми, тим менш цікавою виявлялася оповідь) У нас же конкурс оповідань, а не творів на тему) У групі, яку читала, як мені здається, всі так чи інакше теми торкнулися. Тому тепер перш за все звертаю увагу на цікавість (якщо пощастить оригінальність) ідеї, стилістичну вправність. Ну і на рахунок темноти барв. Слухайте, це ж не соцреалізм) Автор має право на різні емоції. Це вже смак читача. Комусь цікаво читати темне фентезі, а комусь хепіендні мелодрами (і те, і те цілком може бути).

 9. Додам свої 5 коп щодо оцінювання. Коли перший раз оцінювала чужі оповідання, то першим критерієм була сувора відповідність темі. Але так виходило, що чим прямолінійніше автор підходив до теми, тим менш цікавою виявлялася оповідь) У нас же конкурс оповідань, а не творів на тему) У групі, яку читала, як мені здається, всі так чи інакше теми торкнулися.

  Згоден, так чи інакше теми торкнулися всі, але при бажанні "зайвих людей" можна майже в будь-якому оповіданні знайти і який тоді сенс ставити тему конкурсу?

 10. Згоден, так чи інакше теми торкнулися всі, але при бажанні "зайвих людей" можна майже в будь-якому оповіданні знайти і який тоді сенс ставити тему конкурсу?

  По-перше, не в будь-якому.

  По-друге — залучити авторів, це ж очевидно.

  Залучити до написання якісних творів. А вже які якісні, а які ні — тут уже справа читачів, кожного з них.

 11. 2017-04-21 в 09:48:30 | Чернідар

  ТОПнув

  Так цікаво спостерігати - спочатку вказали тему конкурсу "Зайві люди"

  Я ж вважав, що тема оптимістична! А її так перекрутили :(

 12. 2017-04-21 в 10:09:55 | Анонім
  Я ж вважав, що тема оптимістична! А її так перекрутили :(

  Чернідаре, при всій повазі) На головній сторінці написано доволі чітко - "люди повільніші та слабші", "люди не більше ніж придатки до машин", "місце людини - усього лише дешевий витратний матеріал", "людина - тільки галочка в бюлетені".

  Звичайно, тему можна зрозуміти як завгодно і це тільки приклади, але ці приклади дають доволі чіткий напрямок думкам. Як ця тема може бути оптимістична?) А виходить, ті які зрозуміли її не оптимістично, ще й перекрутили?

 13. Чернідар правий у дечому: з такою темою можна вийти на оптимістичний фінал - на подолання проблеми для конкретної людини в особі протагоніста або на взагалі.

 14. з такою темою можна вийти на оптимістичний фінал

  Безумовно, можна. Але це справа автора і його світовідчуття, тож, гадаю, некоректно писати про розбіжності у суб'єктивному сприйнятті як перекручування.

 15. 2017-04-21 в 14:35:26 | Чернідар
  На головній сторінці написано доволі чітко

  Так, це підказка як сформулювати конфлікт. А як його розв'язати... будь який конфлікт має два розв'язки. А тут поголовно вибирають поразку а не перемогу.

 16. 2017-04-21 в 15:07:19 | Анонім
  будь який конфлікт має два розв'язки

  Якщо розв'язка №2 - це вже люди не зайві. От у світі вампірів, де люди - їжа, вони піднімуть повстання і переможуть? Це ніби свині з коровами проти танків і кулеметів. Реалістичність же тут цінується. Звичайно, якісь там варіанти є, але якшо більшість зрозуміла тему саме песимістично - значить така тема.

 17. 2017-04-21 в 15:17:15 | Чернідар
  Це ніби свині з коровами проти танків і кулеметів.

  Орвел десь те й мав на увазі wink

  але якшо більшість зрозуміла

  В письменнику цінується не йти шляхом більшості, а торувати свій. Інакше - гріш-ціна такому письменнику.

 18. 2017-04-21 в 16:36:42 | Анонім
  Орвел десь те й мав на увазі

  Де саме? В "Колгоспі тварин" чи в "1984"? Де саме все закінчилося оптимістично?

 19. По-перше, не в будь-якому.
  По-друге — залучити авторів, це ж очевидно.
  Залучити до написання якісних творів. А вже які якісні, а які ні — тут уже справа читачів, кожного з них.

  Антиутопія - зайві люди. Війна - зайві люди. Невдахи, або ті хто опинився не в той час не в тому місці - зайві люди. Та будь який твір в якому є антагоніст можна притягнути до теми зайвих людей.

  Я просто вважаю, що якщо тема конкурсу "зайві люди" то оповідання тим чи іншим способом повинно розкривати цю тему, а не вставити десь в ньому фразу "зайві люди" і все.

  Залучити авторів до написання можна просто проводячи конкурс фантастичних оповідань і не обмежуючи якоюсь темою. Зазвичай теми дають, що б ускладнити написання твору і що б ці твори можна було між собою порівнювати не просто за тим, як написано взагалі, а ще й як написано про щось. Наприклад на цьому конкурсі є кілька дуже добротних творів, але тему конкурсу вони ілюструють слабо, тому в порівнянні з іншими(також добротними) творами, які гарно розкривають тему, я буду надавати перевагу останнім. Але ж знову, це чисто моя суб'єктивна думка.

 20. Якщо розв'язка №2 - це вже люди не зайві. От у світі вампірів, де люди - їжа, вони піднімуть повстання і переможуть? Це ніби свині з коровами проти танків і кулеметів. Реалістичність же тут цінується. Звичайно, якісь там варіанти є, але якшо більшість зрозуміла тему саме песимістично - значить така тема.

  От тут я не згоден. Бо твір можна почати показавши, що люди зайві, а закінчити на тому, що вони нарешті не зайві.

  Взагалі тема не обмежує настрій твору, це вже для себе вирішує кожен автор. От наприклад інструктаж непогано ілюструє тему твору, залишаючись при цьому відносно позитивним оповіданням. Перехрестя семи доріг - теж закінчується хепіендом, але добре показує тему конкурсу. Так само оповідання Холод, та Коли прилітають мухи залишаючись доволі песимістичними оповіданнями доволі слабо ілюструють тему зайвих людей(на мою думку).

  В письменнику цінується не йти шляхом більшості, а торувати свій. Інакше - гріш-ціна такому письменнику.

  От тут ви праві. Як на мене письменник має йти шляхом який бачить і відчуває. І не важливо чи це шлях більшості, чи меншості.

Повернутися на сторінку
Прокоментуйте!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question

Коментувати без реєстрації

(войти без комментирования)

Ім’я та сайт використовуються тільки при реєстрації

Якщо ви вже зареєстровані як коментатор або прагнете зареєструватися, вкажіть пароль і свій актуальний email.

(обов’язково)