Повернутися на сторінку

Коментарів: 12

 1. Яка образність! Світ уявив мов наяву!

  При тому, що не прихильник ретельних описів, тут це абсолютно не заважало. Сюжет не можна назвати новітнім чи заковиристим, зате реалізація - на рівні. Війнуло чимось від Ле Гуїн чи Маккефрі.

  Однозначно, сподобалось. smile

  Успіху на конкурсі!

 2. 2015-02-26 в 20:55:45 | Зіркохід

  Гарне з усіх боків оповідання. На відміну від Дока, класикою не повіяло - атмосферність тут своя рідна. І вельми сильна. Переконливо реальний, хоч і химерний світ. Ну і сюжет - про вічне grin.

  Удачі!

 3. 2015-02-27 в 14:20:15 | Олександр

  Звичайно гарне, свОї ж писали. Оригінальне, головне.

 4. 2015-02-28 в 21:50:17 | ДонькаДонКіхота

  Оповідання і справді непогане. щодо оригінальності - пане Олександре - так, відчутні перегуки. однак, якщо бути абсолютно відвертим: чи багато є фантастичних творів цілком оригінальних? тобто таких, в яких не побачите жодної паралелі з уже відомим? жодної фантастичної істоти чи деталі, які вже десь кимось згадувалася? якщо чесно, не так і багато. інколи замість вигадувати власну "міфологію", автор спирається на класику. а щодо повторюваних мотивів - то весь фольклор ними пронизаний. і в художній літературі повторювані мотиви й образи (мандрівні, вічні, традиційні - літературознавці їх по-різному називають) - то явище дуже поширене. як на мене, важливіше, щоб автор зумів "оживити" твір, змусити його "зазвучати". чи йому це вдалося? мені здається, що відповідь ствердна.

  так, в оповіданні є певні огріхи. і в мовному оформленні (цього разу їх не фіксуватиму, бо нічого аж надто дражливого чи нового - порівняно з уже зафіксованими в інших оповіданнях помилками - я не помітила), і в композиції. а от на композиції я би і зупинилася.

  я нікому не нав’язую свою думку, тож прийняти її чи ні - справа автора - але мені здається, що композиція твору повинна укладатися за принципом доцільності. тобто - нічого зайвого. ні деталей, які не виконують жодної важливої ролі, ні - тим більше - персонажів. а в цьому творі зайві персонажі є. найочевидніший із них - Мирт. навіщо він у творі? що нового-важливого він додає для розуміння концепції оповідання? як на мене - нічого. хоч автор, напевне, мав іншу думку.

  чи рухає сюжет поява Мирта? ні. чи пов’язаний він з мандрівкою головного героя? ні. чи несе якусь важливу ідею? ні. просто декоративний персонаж.

  як мені здається, і про Тура також можна було писати значно коротше. першу третину оповідання легко можна скоротити і більше уваги приділити мандрівці.

  удачі Вам, Авторе!

 5. Загальне враження: дуже-дуже сподобалось. Оригінальний, незатяганий світ. Глибокий із своїми законами і секретами, із своєю історією і мистецтвом. Супер.

  Ідея: не нова, але цікаво оформлена, досконало продумано

  Мова: гарна, багата, смачна, соковита, образи яскраві

  Помилки: Ні за що не перечепилась.

  Персонажі: цікаві, не до кінця розкриті, але для оповідання достатньо. Погоджусь, що можна було б і обійтися без учня. Там нічого такого.

  Написано гарно, читається неквапно, автор ніби крок за кроком заглиблює тебе у свій світ.

  Атмосфера: таємничості, загадки, дива, доброти.

  галуззя ворохобилось

  моя вчителька української мови завжди так говорила. Вона взагалі читала словник, а потім нам цікаві слова підкидувала

  На Землі достатньо людей, що світять, а у Всесвіті є безліч світів, де темно.

  так зачепило, аж за живе.

  Олександре, спокійніше. Не смішіть пошуками заговорів. Я не своя. Але мені теж сподобалось. Дуже-дуже!

 6. а ви перше!

 7. Усім величезна подяка за читання і коментарі!

  Усі Ваші поради написані немарно — буду міркувати і враховувати в наступних текстах. smile

  Особлива вдячність Доньці Дон Кіхота — за те, що не оминула увагою. Відчувається погляд профі!

  П.с. Шановний Олександре, ану показуйте, хто з місцевих старожил — Док, Зіркохід, Ловчиня чи не знаю й хто ще потрапляє в когорту «своїх» — вас образив. Розберемося!cool hmm

 8. Ліандро!

  Дякую!

  а ви перше!

  Себто одна десятка мені гарантована? Зуб даєте?cheese

 9. звісно, я вже проголосувала!wink так що зуб не дам. tongue wink

 10. Ви у мене в топі.

 11. Вітаю! Дуже за вас рада!

 12. Спасибі, Ліандро! Ваші коментарі мені були, як бальзам на душу smile

Повернутися на сторінку
Прокоментуйте!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question

Коментувати без реєстрації

(войти без комментирования)

Ім’я та сайт використовуються тільки при реєстрації

Якщо ви вже зареєстровані як коментатор або прагнете зареєструватися, вкажіть пароль і свій актуальний email.

(обов’язково)