Повернутися на сторінку

Коментарів: 12

 1. Яка образність! Світ уявив мов наяву!

  При тому, що не прихильник ретельних описів, тут це абсолютно не заважало. Сюжет не можна назвати новітнім чи заковиристим, зате реалізація - на рівні. Війнуло чимось від Ле Гуїн чи Маккефрі.

  Однозначно, сподобалось. smile

  Успіху на конкурсі!

 2. 2015-02-26 в 20:55:45 | Зіркохід

  Гарне з усіх боків оповідання. На відміну від Дока, класикою не повіяло - атмосферність тут своя рідна. І вельми сильна. Переконливо реальний, хоч і химерний світ. Ну і сюжет - про вічне grin.

  Удачі!

 3. 2015-02-27 в 14:20:15 | Олександр

  Звичайно гарне, свОї ж писали. Оригінальне, головне.

 4. 2015-02-28 в 21:50:17 | ДонькаДонКіхота

  Оповідання і справді непогане. щодо оригінальності - пане Олександре - так, відчутні перегуки. однак, якщо бути абсолютно відвертим: чи багато є фантастичних творів цілком оригінальних? тобто таких, в яких не побачите жодної паралелі з уже відомим? жодної фантастичної істоти чи деталі, які вже десь кимось згадувалася? якщо чесно, не так і багато. інколи замість вигадувати власну "міфологію", автор спирається на класику. а щодо повторюваних мотивів - то весь фольклор ними пронизаний. і в художній літературі повторювані мотиви й образи (мандрівні, вічні, традиційні - літературознавці їх по-різному називають) - то явище дуже поширене. як на мене, важливіше, щоб автор зумів "оживити" твір, змусити його "зазвучати". чи йому це вдалося? мені здається, що відповідь ствердна.

  так, в оповіданні є певні огріхи. і в мовному оформленні (цього разу їх не фіксуватиму, бо нічого аж надто дражливого чи нового - порівняно з уже зафіксованими в інших оповіданнях помилками - я не помітила), і в композиції. а от на композиції я би і зупинилася.

  я нікому не нав’язую свою думку, тож прийняти її чи ні - справа автора - але мені здається, що композиція твору повинна укладатися за принципом доцільності. тобто - нічого зайвого. ні деталей, які не виконують жодної важливої ролі, ні - тим більше - персонажів. а в цьому творі зайві персонажі є. найочевидніший із них - Мирт. навіщо він у творі? що нового-важливого він додає для розуміння концепції оповідання? як на мене - нічого. хоч автор, напевне, мав іншу думку.

  чи рухає сюжет поява Мирта? ні. чи пов’язаний він з мандрівкою головного героя? ні. чи несе якусь важливу ідею? ні. просто декоративний персонаж.

  як мені здається, і про Тура також можна було писати значно коротше. першу третину оповідання легко можна скоротити і більше уваги приділити мандрівці.

  удачі Вам, Авторе!

 5. Загальне враження: дуже-дуже сподобалось. Оригінальний, незатяганий світ. Глибокий із своїми законами і секретами, із своєю історією і мистецтвом. Супер.

  Ідея: не нова, але цікаво оформлена, досконало продумано

  Мова: гарна, багата, смачна, соковита, образи яскраві

  Помилки: Ні за що не перечепилась.

  Персонажі: цікаві, не до кінця розкриті, але для оповідання достатньо. Погоджусь, що можна було б і обійтися без учня. Там нічого такого.

  Написано гарно, читається неквапно, автор ніби крок за кроком заглиблює тебе у свій світ.

  Атмосфера: таємничості, загадки, дива, доброти.

  галуззя ворохобилось

  моя вчителька української мови завжди так говорила. Вона взагалі читала словник, а потім нам цікаві слова підкидувала

  На Землі достатньо людей, що світять, а у Всесвіті є безліч світів, де темно.

  так зачепило, аж за живе.

  Олександре, спокійніше. Не смішіть пошуками заговорів. Я не своя. Але мені теж сподобалось. Дуже-дуже!

 6. а ви перше!

 7. Усім величезна подяка за читання і коментарі!

  Усі Ваші поради написані немарно — буду міркувати і враховувати в наступних текстах. smile

  Особлива вдячність Доньці Дон Кіхота — за те, що не оминула увагою. Відчувається погляд профі!

  П.с. Шановний Олександре, ану показуйте, хто з місцевих старожил — Док, Зіркохід, Ловчиня чи не знаю й хто ще потрапляє в когорту «своїх» — вас образив. Розберемося!cool hmm

 8. Ліандро!

  Дякую!

  а ви перше!

  Себто одна десятка мені гарантована? Зуб даєте?cheese

 9. звісно, я вже проголосувала!wink так що зуб не дам. tongue wink

 10. Ви у мене в топі.

 11. Вітаю! Дуже за вас рада!

 12. Спасибі, Ліандро! Ваші коментарі мені були, як бальзам на душу smile

Повернутися на сторінку