Повернутися на сторінку

Коментарів: 13

 1. 2017-04-10 в 11:15:24 | роман мтт

  Відчув вау-ефект: сподобалось - дуже, написано - гарно, сюжет - супер!

  Автору - подяка за цікавий твір!

 2. роман мтт, Ого! Дуже дякую за такий відгук! smile

 3. Спрутневінно круто.

 4. 2017-04-15 в 10:19:56 | Володимир

  "Рідкий писк" - точно? Так і було? Не твердий? Не газоподібний?

  /

  Троє в діалозі - забагато. Особливо, коли кожен має ім'я. Тут часто незрозуміло - хто ж говорить..., а це здається потрібне для повнішого розуміння.

  /

  Ден. Макс. Сірий. А вулиця Лугова. І коли це нас окупували?

  /

  Трохи неясно, чому ця трійця така злякана. Зрештою, думаю, що в цьому випадку - вся відповідальність має бути на розробниках програми. Усна заборона на підрахунок кількості людей - не може бути вагомою причиною для звинувачень в умисному вбивстві. Навпаки - саме наявність такої заборони + відсутність будь-яких засобів захисту (в т.ч. і явно озвученої загрози тюрмою) - вже є достатнім виправданням. Звісно, незнання закону не звільняє... Але тут явно порушення не відповідає можливим наслідкам... Хоча таке саме паскудство (з яблуком) навіть у Біблію записали. Але є точки зору, що то якийсь невиправданий садизм: так дражнити і карати... (здається у "путівнику..." Дугласа Адамса. Є укр.переклади).

  І знову ж таки: неясно чому розрахунок неможливо скасувати вручну. Хай який він правильний, але ж у людей можуть бути причини зробити по-своєму? Не уявляю як то депутати (конгресмени, сенатори), президенти і т.п. отак-от просто віддадуть всі важелі керування якійсь програмі. Як можна зображати людство аж такими дебілами? Не розумію.

  Зрештою, владі інколи ж потрібні не правильні кроки, а популістські - щоби переобратись... А там - хоч потоп.

  І насамкінець: коли вже майже всі вмерли, вони - пішли здаватись. Який сенс? Нащо було до кінця намагатись "виправити", якщо щосмерті переконувались у власній неспроможності? Бо якби здались одразу, то це могло би бути пом'якшуючою обставиною.

  То що: дебіли всюди? І у владі, і серед виконавців?

  /\

  Загалом все оповідання гостросюжетне. Міцно тримає увагу. Логічних вад (крім вищеописаних, засадничих) - непомітно. Може мову трохи відкорегувати.

  І ідея хороша. Значима. Але її значимість применшують всі ті прогалини. І знову хтось вирішить "все врахувати і зробити правильнішу програму".

  \/

  Але найгірше, що вона затерла свідків і всі(?) сліди. Чи паперовий звіт вцілів?

  Яке може бути майбуття з такими програмами?

  Які граються(!) з людьми: спочатку вдають, що завдання стерлось (в перші години?), а потім - виконують його і аж до кінця ігнорують свідків...

  А якби у звичайній роботі їй заважали люди, вона б і тоді їх "стирала"? Напр., треба вивести 100 трамваїв з автопілотом на дороги, а хтось (натовп!) став на колію. І не сходить. Поліція безпорадна. А строки горять. Вихід - очевидний...

  Хоча... Ні. Вона б так не "спалилась"...

  А якби офіційно змусили "порахувати" людей?

  /\

  \/

  Чому ж все так безрадісно і всепропально в тій робототехніці... Що ж не так з усіма тими ІТ-шниками, які раз за разом так сумно закінчують?

 5. 2017-04-17 в 12:04:21 | Старліт

  Цікаво, динамічно, але читалося важкувато. Перш за все через діалоги. Героі слабо індивідуалізовані. Діють, як один, тому подекуди важко розібратися, хто саме говорить чи щось робить. Навіть душевні переживання однакові. Наприклад, хтось міг почати панікувати, чи зразу здаватися, чи задуматися над самогубством через муки совісті?smile і що найменше сподобалося - фінал. Або читач щось пропустив, або автор його докрутив для драми. Машина хотіла замісти сліди? Нелогічно. Чи вони обрані? Тоді не зрозуміло, за якими крітеріями. Вони ж не хворі і не асоціальні? Зрештою, весь факт злочину - ненавмисне діяння.

 6. 2017-04-17 в 13:37:01 | Старліт

  І ще. Як від'єднався трос?smile сучасний ліфт має в тому числі механічні системи блокування. Тобто просто машина силою команди обірвати трос могла б у фантастичному фільмі 80-х. Явний баг.

 7. 2017-04-18 в 16:27:58 | Сторонній

  Текст сподобався.Індивідуалізація персонажів справді кульгає - впізнавався лише цікавий алкаш, ну і трохи гуманітарій. Ну і всесильність машини дещо дивує. Але взагалі смачненьке оповідання, явно у фінал має піти.

 8. Цікаво і динамічно, але занадто передбачувано. Як тільки головні герої отримали результати обчислень, відразу стало зрозуміло весь подальший сюжет і чим все закінчиться. Коли гуманітарій відвів п'яничку в парк мені чомусь згадався "пункт призначення" - від смерті не втечеш, але я не був впевнений помре п'яничка чи хтось замість нього.

  Також доволі слабка доля фантастики. Сьогодні вже існують неймовірно потужні кластера, які можуть справитись з такими обчисленнями. А якщо замінити машину вбивцю на людину психопата, твір від цього майже не зміниться.

  Але не дивлячись на це текст мені сподобався.

 9. 2017-04-20 в 08:40:44 | Тетяна

  Ілюстрація того, до чого могло би привести впровадження ідей академіка Глушкова при втручанні у досконалі розрахунки машини сумнозвісного "людського фактору".

  Оповідання повністю відповідає темі конкурсу.

  Не вистачило "родзинки". А також - індивідуалізації не лише (анти)героїв, але й жертв. Можливо, хтось з тих "зайвих" - потенційний геній?

  Тетяна

 10. Дякую всім за коментарі. Вже одна їхня кількість свідчить, що оповідання точно "чіпляє".

  Окрема подяка за коментарі стосовно індивідуалізації - тепер я точно знаю, над чим варто працювати найближчим часом, особливо у разі великої кількості дійових осіб.

  Володимир, "Рідкий - ...4. Який буває, трапляється і т. ін. нечасто. — От нежданий Гість рідкий і дорогий! (Іван Франко, XIII, 1954, 357)" Джерело: http://sum.in.ua/s/ridkyj Дозвольте також зауважити, що починати відгук із сарказму доволі нетактовно з вашого боку.

  "Ден. Макс. Сірий. А вулиця Лугова. І коли це нас окупували?" Вулиця Лугова (https://uk.wikipedia.org/wiki/Лугова_вулиця) - вельми сумнівний кандидат на декомунізацію. А сарказм стосовно імен (скорочених, використовуваних у колі друзів) просто дивує.

  "Нащо було до кінця намагатись "виправити", якщо щосмерті переконувались у власній неспроможності? Бо якби здались одразу, то це могло би бути пом'якшуючою обставиною." Шок, стрес, стан афекту, ірраціональне сподівання на диво - людям багато що заважає діяти продумано. Мені здалось, що півтори доби (які за фактом були у героїв для усвідомлення ситуації та первинних переживань) - достатньо короткий термін, аби до кінця не оговтатись.

  Старліт, "...Фінал. ...Чи вони обрані? Тоді не зрозуміло, за якими крітеріями". Суто причинно-наслідковий зв'язок. Їхні дії спричинили загибель великої кількості людей. Залежно від критеріїв "шкідливості" або "збитковості" для суспільства, вони цілком могли підпасти під "роздачу". Стосовно ліфта - дякую за зауваження, недовиправлений логічний ляп. Надалі старатимусь більше уваги приділяти технічним деталям і прописувати їх без завеликої втрати символів.

  Ares Frost, щодо слабкої долі фантастики: вже за родом основної діяльності я знаю, що розрахунки подібних масштабів та швидкості - справа доволі близького майбутнього. Фанприпущення було не в їхній можливості, а в тому, чим може закінчитись "машинне" керування абсолютно всіма аспектами людського життя.

  Сторонній, Тетяна, дякую

 11. 2017-04-23 в 19:05:32 | роман мтт

  Вітаю з виходом в фінал!

  Оповідання варте перемоги. Як читач скажу наступне: мені оповідання зайшло за рахунок динамічно зображених подій. Що б там не казали про фінал, індивідуалізацію тощо, але воно чіпляє іншим - міцним сюжетом. Розкрити характери героїв в такому невеликому об'ємі важко. Якби ви їх розкрили, то могли б переобтяжити читача зайвою інфою, збити темп і тоді враження було б геть не те. Подумайте про це. Як на мене - у вас вийшов гарно збалансований текст, який пересічний читач буде поглинати очима на одному диханні.

  З повагою до автора!

 12. А мені знаєте, чого не вистачило? Половину оповідання герої намагались розібратись, чому сталась помилка (зрештою, хтось там із них казав, що сам до пуття не розібрався, як та програма працює)- то хай би розібрались! І я краще б зрозуміла, як та програма працює...

  Ну і "в кінці всі померли" - авторе, читача дуже розчаровує, коли головні діючі особи геть усі до кінця твору помирають. (Чомусь оповідань з таким фіналом на цьому конкурсі - через край).

 13. Дуже добрі (маже врітуозні) мова, діалоги й гумор wink

  Але фантдопу я щось геть не зрозумів. Я не второпав: а як комп'ютер підстроював всі ці смерті? Це більше схоже на містику, ніж на НФ. Не рятують і натяки на загадковий "зворотній зв'язок" smile Це тим більш дивно, бо комп.система була заявлена автором, як "обчислювальна", а не керуюча!

  Другий смішний момент: майбутнє, просунуті комп'ютери, big data бази, багатофакторна оптимізація, дрони-ремонтники, AR-лінзи і... столи і папки з ПАПЕРОВОЮ ДОКУМЕНТАЦІЄЮ! shock Шок прямо з 1го абзацу))) Це точно майбутнє?! Уже й зараз багато організацій працює за безпаперовою технологією! Мабуть, це був ще один жарт автора? cool grin

  Кінцівка також натягнута. Відчувається, що автор придумав себі цікаву ідею, а потім пішов "забивати кувалдою" всі сюжетні події відповідно до неї. Вийшло весело, але якось дуже штучно.

  Жаль, що на конкурсі немає окремого топу для юмористичних оповідань. Я цей твір поставив би туди на першу місце tongue wink

Повернутися на сторінку
Прокоментуйте!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question

Коментувати без реєстрації

(войти без комментирования)

Ім’я та сайт використовуються тільки при реєстрації

Якщо ви вже зареєстровані як коментатор або прагнете зареєструватися, укажіть пароль і свій діючий email.

(обов’язково)