Повернутися на сторінку

Коментарів: 14

 1. 2017-04-03 в 00:50:27 | роман мтт

  Дуже цікаво. Але:

  1. Це не оповідання, це - ідея сценарію, нарис, якийсь етюд.

  2. З олігархами - затягнуто. Спроба, звернути увагу на гніт трудового народу бандою обормотів - занудила. Можна було коротше.

  3. Винуватці з'являються як Пилип з конопель, і стверджують, що всі про все знали, але на початку це сказано неявно, а роль ЗМІ знівельовано (ТВ і ФБ - вже який день не працюють) - треба додати більше повідомлень від ЗМІ, щоб це відчувалося, або навпаки - винуватці визнають, що все то робили приховано, щоб спецслужби їм не завадили.

  Не хочу бути злим пророком, але твір не переможе. Потребує доопрацювання і в літературному плані, і елементарно вичитки. Але це цікава глина, з якої можна ліпити хоч оповідання, хоч сценарій: все дуже динамічно, експресивно, видно, що автор довго розмірковував над темою і розкрив її - це неперевершений геноцид тупих споживачів відповідальними екоактивістами з мізантропськими замашками. smile

  Успіхів!

 2. Привіт, о авторе "Людей і спеки"!

  Ну, або не ви, непринципово.

  Протягом усього тексту дратує звичка автора постійно розставляти акценти, ремарки, смайлики, знаки оклику. Що робить текст виключно суб’єктивним і, у випадку з розходженнями з думкою автора, вкрай некомфортним для читання: "так, ми вже зрозуміли, що автор не любить європейський колоніалізм, капіталізм, мас-медіа і, чомусь, жінок".

  Ідея з вірусом цікава і гарно розроблена, і загалом написано дуже гарно: чисто за лекскою, гарно за композицією, цифри, факти, послідовність — тут усе добре.

  Але сюжет. Та ідея. Тут гірше, і буде довго:

  Знову ж таки, акценти — втомлюють, до того ж скочуються в некомпетнетну теорію змови / світобудови.

  – А ще, мабуть, не треба було писати по всіх Інетах: де мають право рубати свій ліс, а де не мають… Я ж казав, що спочатку потрібно підняти селян на протест, якщо це взагалі можливо. Якщо то не вони самі там з пилками! І лише потім затято "допомагати".
  – Та й видобуток будь-якого каменю – теж зрештою особиста справа місцевих.

  Так, ясно, хай копають бурштин і рубають ліси не задумучись ні про що, ок, все одно винні олігархи.

  – А згадайте, як легко колись було "розводити лохів" на гроші. Досить було вкинути інфу, що хтось-десь швидко заробив купу "бабла", байдуже де: на фондовому ринку, форексі, біткоїнах, в лотерею, МММ, чи навіть і на стартапі – і вже бігла нова хвиля оленів, щоби й собі "озолотитись".

  Автор на одну купу звалює механізми ринкової економіки, фінансові піраміди, криптовалюту та форми інтелектального малого бізнесу. Некомпетентно.

  ...Відколи вцілілі люди усвідомили свою незайвість і навіть важливість, то чомусь стали дуже вже доскіпливими…

  Фраза, щоб хоч виправдати формальну тему конкурсу.

  – Ми з груп «Глибокі Екологи» і «Передусім Земля!» («Deep Ecologists», «Earth First!»).

  Автор достатньо знайомий з діяльністю цих реальних організацій, щоб писати про них у даному контексті?

  А вся їхня вина полягає в тому, що під країною нема моря нафти, а предки чомусь не поспішали, жили в гармонії з Природою, яка круглорічно забезпечувала їм +24°С і два дощі щодня, і, відтак – не встигли за світовим "розвитком": не збудували багатоповерхівки, не провели опалення і водопровід і не вкрили все асфальтом.

  Антропологи й культурологи, натомість, вважають, що саме занадто суворі та несприятливі природні умови, включно з кліматом та хворобами якраз зашкодили виникненню цивілізації в загальному розумінні. Тобто не *хороші*, а *погані*. Некомпетентно, якщо звісно автор не готовий визнати цивілізацію абсолютним злом і поїхати у джунглі.

  Ну і подібні речі.

  Кінцівка, назагал, гарна і цілісна. Принаймні, думка чітка й виразна, суб’єктивна й суперечлива — тим краще, наштовхує на роздуми.

  Тож, у загальному вигляді більше він, ніж фейл.

 3. УВАГА!

  Читати краще *.doc файл – у ньому є розбиття (пустими абзацами) на частинки; і простіше читати.

  /\

  Щодо коментарів.

  Ого! А ви, панове, добряче вгризлись у текст. Отже, не присипляв? То й вже добре. cheese

  роман мтт
  2. З олігархами - затягнуто. Спроба, звернути увагу на гніт трудового народу бандою обормотів - занудила. Можна було коротше.

  Можливо, можливо... Скільки їх там зосталось? Може скоро й взагалі вимруть. Нема про що й говорити... Хоча, трохи непокоїть коефіціент Джіні https://uk.wikipedia.org/wiki/Коефіцієнт_Джині

  Судячи з карти, у нас він ще й непоганий. А от багато-де у світі нерівність "росте й квітне". Навіть у США.

  3. Винуватці з'являються як Пилип з конопель, і стверджують, що всі про все знали, але на початку це сказано неявно, а роль ЗМІ знівельовано (ТВ і ФБ - вже який день не працюють) - треба додати більше повідомлень від ЗМІ, щоб це відчувалося, або навпаки - винуватці визнають, що все то робили приховано, щоб спецслужби їм не завадили.

  Винуватців довелось "спіймати", бо теба було якось саме з ними поговорити.

  ТБ і ФБ перестали працювати, думаю, лише тоді, коли електромережу довелось відімкнути. До цього новин було, звісно ж, незміряно... Дві вставки в текст на 30000симв. – мені здавалось достатнім.

  Приховано й масово вони робити, думаю, не зможуть (хоч як би хотіли винищити всіх-всіх), бо люди не встигнуть вимкнути АЕС і т.п. Еко-катастрохи будуть страшні. А то ж еко-терористи, все-таки...

 4. Ромчик
  Привіт, о авторе "Людей і спеки"!
  Ну, або не ви, непринципово.
  Протягом усього тексту дратує звичка автора постійно розставляти акценти, ремарки, смайлики, знаки оклику. Що робить текст виключно суб’єктивним і, у випадку з розходженнями з думкою автора, вкрай некомфортним для читання: "так, ми вже зрозуміли, що автор не любить ...

  І Вам Доброго Дня, допитливий читачу!

  А було би краще, якби автор, присипляючи увагу читача всілякими "смаколиками", водночас підступно запихав би йому в голову неприйнятні думки?

  А так як Ви все описали – мені здається, що все чесно. Якщо читач не хоче промивання мізків – то одразу й відторгне "некомфортний текст". Навіть якщо прочитає.

  Так, ясно, хай копають бурштин і рубають ліси не задумучись ні про що, ок, все одно винні олігархи.

  А що їм ще робити? Копати картоплю? Майже нерентабельно. Їхати на заробітки? Всі хто міг – вже виїхали...

  Автор на одну купу звалює механізми ринкової економіки, фінансові піраміди, криптовалюту та форми інтелектального малого бізнесу. Некомпетентно.

  Я в одну купу звалював все те – де "заробітки" (інколи, для когось, імовірно – підставного; залежного від "інсайдів" чи якоїсь "дружби") — непропорційні, невідповідні, в рази, десятки, сотні... затраченим зусиллям. І так – я не такий "компетентний" як організатори всіх тих схем (інколи навіть і 100% законних...)

 5. 2017-04-03 в 12:48:46 | роман мтт

  Авторе, от краще б про цей показник - Коефіцієнт_Джині, і розписали в блоці про олігархів. Я про нього взагалі перший раз чую - якби лінк не написали. Це - саме цей опказник, ця карта - це нова інфа, вона цікава. А роздуми про несправедливих злих олігархів - ну приїлося, самі ж знаєте. А виставити в цьому блоці Коефіцієнт_Джині (обіграи тільки прикольно) - і це буде окрасою твору.

  Винуватців довелось "спіймати", бо теба було якось саме з ними поговорити.
  - зрозумійте правильно, але мені, як читачу, нецікаві пояснення автора після прочитання. Як і всі інші тупі споживачі, я хочу відразу "щоб всьо панятно".

 6. >> – Ми з груп «Глибокі Екологи» і «Передусім Земля!» («Deep Ecologists», «Earth First!»).

  Автор достатньо знайомий з діяльністю цих реальних організацій, щоб писати про них у даному контексті?

  Читав про них у книзі Ал. Гора «Земля у Рівновазі» (була і зд., є в Інеті).

  Думаю, єдине що їх зупиняє – відсутність вірусу... (люди ще не вміють творити життя, навіть таке убоге). Або злякані можливими еко-катастрофами, якщо він буде надто швидким і дієвим.

  Цитата про глибоких екологів (щоби читачі не шукали):

  В основі кожного людського суспільства лежить мереживо переказів і теорій, які намагаються відповісти на засадничі питання: хто ми й навіщо ми тут? Але тоді, як руйнівний характер нашого ставлення до природи стає дедалі виразнішим, ми починаємо замислюватися, чи не втратили старі оповіді сенс, й іноді заходимо так далеко, що ладні вигадувати цілковито нові, аби вони вказали, у чому полягає смисл і призначення людської цивілізації.
  Група, яка зараз стає все більш відомою, під назвою «Глибокі екологи» (Deep Ecologists), схоже, таки глибоко помиляється, коли вживає для опису наших взаємин із природою метафору хвороби. Згідно з цією теорією, люди відіграють роль збудників хвороби, своєрідних вірусів, які викликають у Землі висип і лихоманку та загрожують її життєвим функціям. «Глибокі екологи» вбачають у людському племені різновид глобального раку, який безконтрольно поширюється, дає метастази у містах і живиться, висмоктуючи ресурси, необхідні для підтримання здоров'я планети. А ще «глибока екологія» вважає людську цивілізацію чимось на кшталт планетарного вірусу ВІЧ, який, піддавши Землю особливій формі СНІДу, знищує її імунітет і здатність опиратися численним зазіханням на її здоров'я й рівновагу. Глобальне потепління, згідно з цією метафорою, дорівнює лихоманці, що супроводжує відчайдушну боротьбу жертви з вірусом, відходи життєдіяльності якого заважають нормальному перебігу метаболічних процесів у зараженому організмі. Оскільки вірус швидко розмножується, то така лихоманка свідчить, що «тіло» почало боротися, мобілізуючи антигени, щоб ті напали на патогенні збудники та врятували хворого.
  Очевидна вада цієї метафори полягає у тому, що вона визначає людей як заразні істоти, природжені руйнівники та носії «бубонної чуми», смертельно небезпечної для Землі. І логіка цієї метафори підказує лише один спосіб лікування — усунути людей із лиця Землі. Майк Росел, один із провідників групи «Передусім Земля!» (Earth First!), яка підтримує «глибоких екологів», так і заявив: «Ви чуєте, що природа гине, і це правда, але вона зможе відродитися, якщо у ланцюга живлення відтяти голову — тобто нас із вами».
  Декотрі з прихильників цієї теорії починають дійсно відстоювати необхідність своєрідної війни проти людського роду як засобу, що зможе врятувати планету. Вони ладні зіграти роль антигенів, які уповільнять поширення хвороби, аж поки Земля сама не збере сили для боротьби та, у разі потреби, знищення нападників. За словами Дейва Формана, співзасновника групи «Передусім Земля!», «прийшов час спільноті воїнів повстати із Землі та стати грудьми проти цієї нищівної сили загальної деструкції, стати антитілами проти людської віспи, яка спустошує дорогоцінну, прекрасну планету». (Зауважмо, що деякі «глибокі екологи» розсудливіші).
  Крім моральної неприйнятності такої постановки питання, виникає ще одна проблема: ця метафора не може дати чіткого і вірогідного пояснення, хто ми є та як нам подолати описувану кризу. Є певна іронія в тому, що Арне Нес, норвезький філософ, котрий 1973 року запровадив у вжиток термін «глибока екологія», як і чимало нинішніх «глибоких екологів», схильний був визнавати людей за чужих для Землі, — слідом за Рене Декартом, Френсісом Беконом та іншими архітекторами наукової революції, які визначали людину як безтілесний інтелект, відділений від фізичного світу. У сучасній версії картезіанського філософського розлучення людей і Землі «глибокі екологи» ідеалізують умови, за яких між ними відсутній зв'язок, — але приходять до свого висновку на основі теорії, напрочуд протилежної до Декартової. Замість уявлення про людей як створінь абстрактного мислення, що пов'язані із Землею тільки за допомогою логіки та теорії, «глибокі екологи» припускаються цілком протилежної помилки, визначаючи взаємозв'язок між людьми та Землею майже виключно у фізичних термінах — так, неначе ми лише гуманоїдні тіла, генетично запрограмовані виконати своє «бубонне» призначення, і не маємо інтелекту та власної волі, щоб зрозуміти та змінити визначений для нас сценарій.

  Так чи інакше, думаю люди повинні знати, що дехто хоче їх "стерти". І – за що саме...

 7. роман мтт
  Авторе, от краще б про цей показник - Коефіцієнт_Джині, і розписали в блоці про олігархів. Я про нього взагалі перший раз чую - якби лінк не написали. Це - саме цей опказник, ця карта - це нова інфа, вона цікава. А роздуми про несправедливих злих олігархів - ну приїлося, самі ж знаєте. А виставити в цьому блоці Коефіцієнт_Джині (обіграи тільки прикольно) - і це буде окрасою твору.

  Та розумію. Тому, власне, у всіх їхніх монологах показував (переважно), лише те, як би їм жилось без "зайвих людей". Які, для них, ой-як не зайві!

  Для контрасту показав. Може хтось задумається: а нащо ми робимо "зайвих"? І яка від того вигода?

  > Винуватців довелось "спіймати", бо треба було якось саме з ними поговорити.

  - зрозумійте правильно, але мені, як читачу, нецікаві пояснення автора після прочитання. Як і всі інші тупі споживачі, я хочу відразу "щоб всьо панятно".

  Та розумію. Але що вже тепер... Поїзд пішов. smile

 8. Антропологи й культурологи, натомість, вважають, що саме занадто суворі та несприятливі природні умови, включно з кліматом та хворобами якраз зашкодили виникненню цивілізації в загальному розумінні. Тобто не *хороші*, а *погані*.

  Я так розумію Ваші слова: у ескімосів (та ін. приполярних) не було цивілізації, бо вони мерзли, хворіли, і голодували.

  У помірному поясі Землі, як мені здається, цивілізація якраз і виникла, бо потрібно було вирощувати їжу про запас. Далі – поява надлишків, ремесел, розкоші і чомусь... рабів sick

  На екваторі – є їжа (на деревах), тепло. І от, у фільмі Аватар аборигени, маючи час, навіть щось цікаве й створили. Але нежиттєздатне – бо проти орбітальної зброї чомусь беззахисне...

 9. 2017-04-10 в 13:24:09 | Володимир

  От, подумалось: здається вже давно існує бактеріологічна зброя. І мабуть – широкий вибір... То що заважає тим "глибоким екологам" купити таку (на чорному ринку?) і вже почати "зачистку"? Але ж не почали. То може, вони й не такі, як про них пишуть? smile

  Ромчик
  Кінцівка, назагал, гарна і цілісна. Принаймні, думка чітка й виразна, суб’єктивна й суперечлива — тим краще, наштовхує на роздуми.

  А от мені завершення здалось складним і дивним. Воно чимось схоже на полум'яні виступи Савченко, коли вона була у москвинському суді й чомусь в одязі з тризубом! Неймовірні явища, які пояснюють її нинішні візити в Московію і дружбу з "зільоними чєловєчками" в ордло...

  Так і ці глибокі екологи: безстрашно знущаються над ЗМІ, виголошують промови довжиною в кілька абзаців. І їм чомусь не затикають рота! Можна звісно припусти, що то не прямий ефір, і потім слова будуть якось "нарізати". Але це сумнівно. Бо краще ж мати вже "оброблених" підсудних, які вже хоча б "правильні речення" промовлятимуть – якщо є бажання їх демонізувати.

  І як їх спіймали? Вони ж могли розпилити вірус з безпілотника і "всі кінці у воду"?

  Таке враження, що самі спіймались, просто щоби поговорити smile Але тоді таки логічніше, якщо вони почнуть ще до епідемії "пророкувати".

 10. Цікаво, це писав чи не той само автор, що й оповідання "Що ж робити з зайвими людьми?" wink

  Дуже схоже за стилем. Такий само потік свідомості. Такий само рваний римт недописаного кіносценарію та неатрибутованих діалогів. Така ж саме тяга знайти "просте" рішення надскладної проблеми.

  Также ж саме бажання зображувати дурнуватих персонажів (від чого у читача теж виникає неприємне відчуття, що цого так само мають за дурня).

  Сподобалося намагання звести весь цей текстуально-сюжетний хаос до якоїсь глибокої думки і авторскої моралі у кінці. Правда, з цого всього вимальовується якийсь такий крипто-анархо-комуно-еко-тероризм, що особисто мене скоріше лякає, ніж викликає бажання підтримати.

  До того ж це все і виказано настільки прямом текстом, що вже перетворюється з художнього твору на публіцистику.

  Про якість тексту я взагалі не кажу: мішашина діалогів, думок, авторських описів у телеграфному стилі, з купою помилок, скорочень і стастистичних довідок (спробуйте хоча б прочитати уголос: "ВВП (за паритетом, 14р.) – 600$/душу. Для порівняння: Україна – 8400; Франція – 40000; США – 54700. За номіналом у ЦАР, звісно ж, ще менше: – 375$/душу."). Занадто схематично для художнього оповідання, занадто емоційно для Вікіпедії smile

 11. Це насправді дуже покращена версія Людей і Спеки. Подробиці в описі зайві лише в двох ідентичних випадках, які описав попередній коментатор. Сюжет тут ніякий, але тема зайвих людей розкрита куди краще. Правда здалось, що автор наскільки не вірить у те, що йому вдалося розкрити тему конкурсу, через що словосполучення "зайві люди" з'являється в кінці частіше чим в половині інших оповідань конкурсу.

 12. Ares Frost
  Це насправді дуже покращена версія Людей і Спеки.
  Подробиці в описі зайві лише в двох ідентичних випадках, які описав попередній коментатор.

  О, я старався. smile

  На жаль, не зрозумів Ваше друге речення. Прочитав кілька разів все невдоволення попереднього коментатора, але все одно не зрозумів. Що ж то за "зайві подробиці"?

 13. На жаль, не зрозумів Ваше друге речення. Прочитав кілька разів все невдоволення попереднього коментатора, але все одно не зрозумів. Що ж то за "зайві подробиці"?

  Ось ці два діалоги:

  – Сьогодні увагу світу привернула ЦентральноАфриканська Республіка (ЦАР). Щоправда, вона чомусь північніше екватора. Мабуть, Африка якось неправильно центрована. Це неймовірно бідна країна, рекордно, остання у світі! ВВП (за паритетом, 14р.) – 600$/душу. Для порівняння: Україна – 8400; Франція – 40000; США – 54700. За номіналом у ЦАР, звісно ж, ще менше: – 375$/душу. І це ж на цілий рік! Дивовижно. І як вони там живуть… Отакий-от дивний і загадковий той ЦАР. Але, не забувайте – там ростуть банани, хе-хе.
  – Світ вже викреслив їх з життя задовго до нас. Чи може хтось вважає, що виробництво і, відповідно, й споживання 31$(номінал)/місяць на душу населення – є прийнятним рівнем сучасного, чи й взагалі будь-якого життя? За цінами 2014р. в США або в ЄС – це буде 50$. За цінами в Україні – 17$(222грн). На місяць! І то за нереальної умови, якщо ВВП ЦАР ділити порівну на все населення… Бо зазвичай, воно так не ділиться. Навіть наближено не так.

  Я розумію, що ви їх вставили для пояснення ситуації в ЦАР, але насправді вони читаються дуже важко. Я просто пропустив їх коли читав і текст від цього нічого не втратив.

 14. О, дякую за пояснення.

  Дійно, інфо тут дещо повторюється. Полегшував працю читачам: нащо їм ділити на 12, шукати коеф.паритету купівельної спроможності, знову ділити, шукати курс$, і знову ділити...

  Але ж як швидко Ви знайшли ті уривки. Отже, не все пропустили smile

Повернутися на сторінку
Прокоментуйте!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question

Коментувати без реєстрації

(войти без комментирования)

Ім’я та сайт використовуються тільки при реєстрації

Якщо ви вже зареєстровані як коментатор або прагнете зареєструватися, укажіть пароль і свій діючий email.

(обов’язково)