Повернутися на сторінку

Коментарів: 8

 1. 2018-12-06 в 14:55:44 | Сторонній

  Місцями дуже навіть красиво, але автор спробував умістити в оповідання стільки всього (і в плані хронології, і в плані рваного потоку образів та подій), що це дещо псує загальну красу. Тут попахує задуманим романом.

 2. Мені сподобався початок, він був такий похмурий, по-своєму стильний. Всілякі деталі про буття героя і його світ додавали об'єму картині. Далі було досить атмосферно про роботу на заводі, особливо про дроїдів, як лагодять дроїдів, які лагодять... ну, кльово, словом, прикольно.

  Але уже тут ,як на мене, почалися проблеми. Автор заявляє якусь тему - і одразу її кидає. Наприклад, щодо кровожерливих роботів не розкрито, у чому фішка, - чи то я не зрозуміла, де це вчитати. І, не розібравшись до ладу із цією темою, автор починає говорити про людську еволюцію, мутації, гноблення інших (в експозиції про це не було й слово, тож це досить раптово), залучаючи міфологічні мотиви й образи - аж у голові паморочиться від такої швидкої зміни тем, героїів, декорацій.

  Коли, як диявол з машини, з'явився якийсь Імператор Всесвіту, я зрозуміла, що остаточно загубила нитку оповіді. Нічого в тексті не дало мені натяку на ймовірність такого повороту.

  Автор у фіналі ніби й повертається до окремих мотивів, започаткованих у зав'язці, наприклад, отих крутих козаків, але, як на мене, цілісна картина все одно не складається. Забагато всього для такого малого обсягу = все розкрито поверхово. Найстражденніша в цьому плані лінія кохання, яка видається "приклеєною".

  Тут, справді, був би то роман - було би цілко драйвово. А так наче окремо є чимало хорошого, а разом - сумбурно.

  Бажаю вам сил і натхнення для роману!

 3. Дракони вибухали під плазмо-розрядами.

  На цьому місці я вже не витримав та захихотів. Це в мене нервове, коли ай донт андестенд вот зе хел із гоинг он. Починалося, як "Першому гравцеві приготуватися", а закінчилося "Вартовими Галактики". І якщо б то було органічно, я б аплодував. Але ж тут відчуття, ніби це купа обривків від різних коміксів. Особливо це відчувається, коли дія переривається відступами кожні десять рядків. Навіть у героя ім'я міняється, це ж треба. А в кінці, якщо я правильно зрозумів, все це стає просто казкою на ніч. Краще б уже "сном собаки"

  Карочі, як реклама діамантової фрези дуже круто. Як оповідання - надтро строкато і непослідовно.

 4. Погоджуюсь із попереднім коментатором. Дуже складно зрозуміти, про що мова, коли історія так часто переривається. До того ж, дійсно - в оповіданні вміщено стільки всього, що воно, як рукавичка - почало тріщати. Може автору варто створити якийсь лонгрід на основі цього оповідання, щоб розкласти крапки над "і". В будь якому разі - успіхів вам.

 5. Початок на кінець оповідання класні та цікаві, всередині перемішали ложкою. У якийсь момент я подумала, що Ярина - то його матір у минулому і він хоче її врятувати, а тоді виявилося, що це якась дівчина з теперішнього, яка стане його дружиною... Щодо коментарів про комікси - так, схоже, автор надихався фільмами Марвел. Імператор Всесвіту Танос цього разу завдав невдачі smile

  Це можна розкроїти на кілька окремих оповідань, цілий клубок цікавих та динамічних ліній wink

  Творчих успіхів!)

 6. Дякую за коментарі. Оповідання є спробою пошуку відповіді на питання "якою може бути фантастика". І я бачу її майбутнє у позбавленні меж та умовностей. Цілком можливо, що це забагато для оповідання. І це як перемішувати десерт з гарніром. І все ж синкретична складова дає можливість ставити більш контрастні питання.

  Сподіваюсь, читання не було даремно згаяним часом.

 7. ВільноПодих.

  І ніби гарний задум..., але оті стрибки чи то в часі, чи в паралел.реальності, чи просто в марення – просто дратують.

  Сюжет стає рваним, незрозумілим.

  Козак – добре.

  Характерницькі супер-сили – добре.

  Єднання з Природою – добре.

  Об'єднались би... Перемогли би... Ми поаплодували би...

  І всім добре... Було. Би...

  На дідька тут ще й космокораблі? Спалення відьом? Та інші горгуляцькі справи?

  А так гарно починалась укр.версія "вовчих світів..." + "берсеркерів"

  Та навіть у них всіх разом взятих (на тисячах сторінок?) – не намішували стільки всього...

 8. Дуже цікаве оповідання. По-перше, воно гарною мовою написано, читається легко, буквально на на одному подиху! smile

  По-друге, заздрю фантазії автора - це також немов свіжий подих! Чесно кажучи, часом зі мною ставалася дисоціація мозку - таке буває коли я дивлюсь найбільш упороте аніме, і одна півкуля мозку верещить, що це повний треш (причому свідомий з боку автора), а інша - все одно не може зупинитися (так це цікаво)! grin

  Твір дійсно експериментальний, і дійсно автор задумав набагато більше ніж влізло в текст (тому висить багато непояснених кінців). Але загалом відчувається, що у цьому всьому є чіткий задум з певною внутрішньою логікою. Просто через ліміт знаків це все одно що спроба переказати всі три серії "Матриці" чи "Зоряних воєн" за 30к тексту cool smirk

  Зрозуміло, що мова йде про конфлікт реального (сірі будні), ілюзорного (VR, Матриця) і казкового (мавки, чугайстри, феї). Якби "Київнаучфільм" ще знімав би аніме, то з цього сюжету можна було б роздути цілий "Обладунок Гандам" та "Аніматрицю" - з козаками на великих людиноподібних роботах, віртуальними феями, та декількома шарами реальності cool grin

  Але хто заплутався, не кажіть, що вас не попереджали. Автор заклав перед нами багато натяків, що як чорна кішка вказує Нео, що "насправді все не так, як в реальності". І магніторельс не їздить з надзвуковою швидкістю (то гіперлуп хіба що); і мавки не живуть у мутованих техно-хащах, і дроїди ведуть себе надто підозріло, і мати ГГ замість того, щоб померти, розчиняється у повітрі (так-так, я саме на це ще зреагував, не чекаючи драконів і Чорного Володаря wink )

  Маю надію, що колись побачу цю ідею у більш розгорнутому вигляді. Авторові дяка! cool smile

Повернутися на сторінку
Прокоментуйте!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question

Коментувати без реєстрації

(войти без комментирования)

Ім’я та сайт використовуються тільки при реєстрації

Якщо ви вже зареєстровані як коментатор або прагнете зареєструватися, вкажіть пароль і свій актуальний email.

(обов’язково)