Повернутися на сторінку

Коментарів: 7

 1. Проблемою твору, як на мене, є те, що Автор постійно забуває про читача, а відтак читач почувається самотнім і зайвим. Сам же Автор розчиняється у світі Каррери, у описах, у філософських ремарках... Ще однією помилкою є нагромадження епохальних подій, в ракурсі котрих відбувається одна малесенька пригода. Занадто епічна історично-драматична картина не годиться для оповідання, це - для більшої прозової форми. У оповіданні один епізод, але добре і зрозуміло написаний. Хай будуть натяки, наголоси, відголоски, але ГГ має бути у центрі, а не реферат з історії вигаданого світу.

  Є порушення логіки чи незавершені думки. Наприклад, про логіку: знаючи про мумій-зомбі навіщо ГГ вирушає через пустелю саме в ніч? Всі виходять на пошуки пригод на світанку smile

  Наступне - фауна на Каррері знайома з тиграми? Інакше важко зрозуміти вибір саме такого імені для ГГ (і одразу ж пригадується твір Кіплінга).

  Незавершені думки - щоденник діда ("перлина бібліотеки"). Як можна було його не прочитати??? Я б зачитала до дірок, гадаю і ГГ мав би так само вчинити. Цей образ взагалі, як посмішка Чеширського кота...

  Є помилки у самій побудові речень. Напр., важке для прочитання речення. Розбийте на два чи спростіть, відкиньте зайві уточнення.

  Кожен день, дорослішаючи у ворожому світі, відкопуючи будови з-під з пилових бур, що налітали з висохлого моря, і допомагаючи зміцнювати той страшний берег, щоб селище не сповзло з урвища, Багіра дедалі сильніше переконувався, що батько мав рацію.

  А тут - викликає посмішку:

  Коли Багірі виповнилося дванадцять, батько відвів його у підвал, відсунув закритий шматком старої тканини таємний прохід у стіні

  "Коли Багірі виповнилося дванадцять, батько відвів його у підвал, відсунув шмат старої тканини, яким був закритий таємний прохід у стіні..." - якось так, певно.

  І т.д.

  Попри все у оповіданні є цікава ідея. І багато несподіваних літературно-філософських вставок.

  Ось, зокрема (щоправда, це якийсь дуже "холодний" абзац, патетичний, ще й незрозуміле саме смислове навантаження його для конкретної постапокаліптики, однак тут Автор виклався по повній)

  На мертвих світах не було Принципу, але досі були боги. Принцип - нова релігія. Він називається Принципом, бо згідно з ним живе Всесвіт, і проти нього йти неможливо. Він підім'яв під себе богів, поламав бездоганністю і логікою, перевершив наукою про самого себе, поглинув або вигнав богів. Він - новий бог, теург в оці реальності. Але він є лише там, де є цивілізація і її солдати.

  Словом, удачі, Авторе!

 2. Нарешті, хтось щось сказав grin

  Дуже дякую, що вказали на всі ці моменти. Недостатнє редагування, а інколи занадто сильне редагування і призводить до появи ляпів типу відсування проходу...

  Працюватиму над цим.

  Занадто епічна...

  Слабке виправдання, але це оповідання є частиною великого світу, і оскільки на нього вже витрачено достобіса часу і сил, мене жаба давить не вказати читачеві на те, що ТАМ Є ЦІЛИЙ СВІТ excaim. Може, дійсно слід було робити це менш нав’язливо.

  "а відтак читач почувається самотнім і зайвим"

  Чесно, цього не хотів) Вибачте. Мабуть, перестарався, але атмосферу порожнечі і самотності в принципі і хотів створити.

  порушення логіки - ... тигри

  Світ до катастрофи - це не лише одна планета, і люди знають про цей величезний світ з книжок, відео, зображень тощо. Зовсім не обов’язково тигри мали водитись на Каррері, щоб батько Багіри знав, що вони таке.

  щоденник

  У тексті я намагався обіграти це, і мабуть вийшло недостатньо рельєфно. По-перше, страх, що одного дня нової інформації і відповідей не буде, адже світ помер (з точки зору героя). Це як лишати найсмачніше на десерт, або НЗ на чорний день, як забажаєте. Багіра, власне, єдиний вижив саме тому, що у нього були незавершені справи у цьому світі - запитання без відповідей, непрочитана книжка... а відтак його існування мало ціль smile

  знаючи про мумій-зомбі навіщо ГГ вирушає через пустелю саме в ніч

  Лицар прилетів з іншого світу, світів є десятки (і на це вказано у тексті), і навпаки, ніде не йдеться про те, що мумії живуть саме на Каррері. Мій фейл у тому, що у форматі оповідання все може сприйматися саме так. Визнаю.

  В ніч він вирушив, тому що напередодні помер останній крім нього житель поселення. Знаю по собі, що як щось трапиться, є два варіанти: впасти у депресію, або прямо тут же все кинути і звалити подалі. Багіра - саме людина другого типу.

  Дякую за науку, дякую за увагу grin

 3. Навздогін - про Принцип

  Це концепція нового світогляду/релігії/філософії у цьому світі. Ті, хто її сповідують, консолідувалися і виживали ефективно, відродили цивілізацію, заснували нові держави і тепер літають і рятують інколи всіляких Багір cool smile

 4. 2015-09-29 в 23:16:50 | Андрій
  раз обходячи округу
  - околицю ж!

  далекі згоріли дотла
  - у шент

  пішла шукати тата і впа Її мати,
  - мені здається чи тут невистачає кількох знаків wink

  міста з безмовними
  - мовчазних

  До півдня він досяг місця, далі якого ніколи не заходив у місто.
  - Місця... Місто .. тавтологія виходить. Краще "Будинку далі якого не заходив"

  Сам по собі текст і події дуже гармонійні. Ритм повідання тримається шикарно. А картина "світу за обрієм" вимальовується просто пречудово. Постапокаліптичний світ у кращіх традиціях "Скаженого Макса 2". Дуже якісно витриманий баланс між маленькою людиною та Велетенським Всесвітом. А контраст між крихітною сценою подій та Велитенським Розмахом Імперії гідний Герберта який Френк.

  Але є і проблеми.

  1) і най важливіша. Речення часто не збалансовані. Задовгі або, навпаки, за короткі. Але переважно за довгі та заважкі. В них важко дихається. Туби насолодитись краєвидом твору, а треба боротися зі стихією річки його речень.

  2) Картина постапокаліптичного світу, який поволі помирає, передана гарно... Але не вистачає відчаю від того, що люди поволі тануть. Все ж смерть поселення за поселенням, людини за людиною, має залишати більш важкий слід і в почуттях читача, і в душі героя.

  3) Деталь не суттєва... Проте.. Може варто якось зазначити, що Багірі довелося вчитися користуватись обладунком?

  Загалом одне з найсильніших оповідань за всю історію конкурсу. І в цьому можливо ще одна його вада. Читач, в нас, вкрай рідко стикається зі справжнім зоряним SCI-FI. А про сучасну фантастику знає ше меньше.

  Але це аж ніяк не привід опускати руки. Треба писати більше. Треба писати краще. Бо поки що люди в нас бояться мріяти масштабно. Може не знають як?

 5. Відчувається, що це шматок якогось більшого твору, тому і складається враження певної недомовленості. З фрагмента важко скласти уяву про ціле. Хоча світ вимальовується досить цікавий.

  Не розумію, навіщо вловлювачі вологи, якщо є брили льоду, які ще не розтопилися? З них же легше добути життєдайну вологу.

  Не розумію, який зміст в тому, що два десятки людей зміцнюють берег від обвалу. Це ж Сізіфова праця! Навіщо витрачати сили та ресурси на це, а не перемістити житла на кілька сотень метрів в більш безпечне місце?

  «У зеленкуватому небі висіли перисті хмари, наче скелети драконів.» - скелети не можуть висіти, літати, а лежать десь на землі. Як на мене невдале порівняння.

 6. Дякую!

  про лід та уловлювачі - однозначно фейл.

  Про зміцнення берегу можна спробувати відбрехатися, але не буду grin

  Ну а щодо перистих хмар - це дуже на любителя, я от любою дивні метафори. І наступного разу вдивіться у перисті хмари, вони саме такіsmile

 7. 2015-10-02 в 12:36:34 | Тетяна

  Тетяна

  Текст сподобався.

  Кінцівка, як і в деяких інших текстах - розчарувала. Не сподобалося те, що героя рятують ДЕСАНТНИКИ, а не, приміром, науковці. Невже людство, мало не знищивши себе у війні, так нічого й не навчилося і продовжує вирішувати всі проблеми зброєю? Чи, може, саме в цьому - головна ідея твору?

Повернутися на сторінку
Прокоментуйте!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question

Коментувати без реєстрації

(войти без комментирования)

Ім’я та сайт використовуються тільки при реєстрації

Якщо ви вже зареєстровані як коментатор або прагнете зареєструватися, укажіть пароль і свій діючий email.

(обов’язково)