Повернутися на сторінку

Коментарів: 12

 1. Початок історії налаштовує на містичну родзинку. Плавно автор малює картину життя дітей із особливими потребами, заглиблюється у світ ГГ, старанно зображує деталі, а потім... бац - і несподівано з'являються король з королевою, і сюжет затягує у казку. Загалом враження таке, ніби початок написано раніше, а з моменту, як фізрук женеться за ГГ (назву це ІІ-ю частиною оповідання), автор дописував поспіхом і зовсім не те, що хотів. Дописував задля участі в конкурсі, звабившись на азарт гри.

  Мене це і збентежило, і розчарувало, сказати чесно. Бо залишилось стійке відчуття, що після конкурсу другу частину автор перепише саме так, як планував напочатку, і це буде містична оповідка про таємничий садок, а не казка для дітей, що люблять страшилки. Я би дуже хотіла прочитати оповідання саме з містичним фіналом.

  Удачі!

 2. 2013-02-19 в 13:20:19 | Hagen von Krummenase

  Мабуть, одне з найкращих оповідань, які читав останнім часом. Просте і потужне.

  Розчулили мене мало не до сліз.

  Певно, старію...

  Авторе - респект і щасти на конкурсі!

 3. Гарна казка для дітей, класика жанру. Таке я своїм читала б. Особливо нового чогось я там не знайшла, але оповідання гарне, воно матиме свого читача smile

  Теж відчула деякий диссонанс між частинами: перша - добре пророблені герої, живі, виважено поданий психологізм; друга - схематична, казкова-казкова, мов справжній сон. Але навіть річ не в тому, а в якійсь динаміці внутрішній. таке відчуття, що в сюжеті зшито докупи два різних шматка. Думаю, навіть попри усю різницю обставин, у них мало би бути більше спільних ознак, так як оповідь ведеться від першої особи. А поки що, справді, тексту трохи бракує цілісності.

  Над мовою варто попрацювати - написано непогано, мені впадало часом слово "бути", що його можна було б трохи прибрати.

  Автору - удачі!

 4. Я думаю за такий колір, соковитість і пишність, хлопці віддадуть все, що завгодно.
  Мені вимальовується світ, в якому яблунь зась, і ця - ядина.

  волосся в неї було сніжно біле, як і її брови та вії
  Блін, уява намалювала посивівшу дівчинкуsmileЦе, звичайно не мінус оповідання, радше власне сприйняття.

  Фізрук безсоромно витріщався на неї
  Він же ніби п'яний спав. А про пробудження нічого не сказано. Краше обмовитись про це реченням.

  Ми сиділи під розлогим каштаном біля спортмайданчика, я розповідав їй історії про далекі краї, королів і принцес, злісних тролів, що нападали на королівство, і благородних принців, що це королівство неодмінно рятували.
  Авторе, як гадаєте: скльки потрібно часу на таку розповідь дитині, що одну фразу промовляє півгодини.

  Невдовзі я почув, як гепнулись на землю ґрати. Не в змозі їх відкрити, фізрук просто висадив їх ударом ноги.
  Гм...а навіщо на вікнах ґрати, що відчиняються? Це частина плану евакуації?smile

  потому тишу розірвали важкі кроки
  Не дуже коректна побудова. Розірвати тишу, зазвичай може різкий, голосний звук, як то крик, постріл. Кроки ж навряд до таких звуків відносяться.

  Сторожа пропустила мене без.
  ???

  Отут як розуміти:

  – О, наш принц нарешті прийшов? – сказав крізь сльози король
  і оце

  Адже тоді ти зможеш на ній женитися

  Оскільки принц наш, то я (себто читач) розумію, що він - син короля. Принцеса теж наша, себто дочка. Тоді, які в біса одружитися? На власні

 5. Упс, відправив випадковоshut eye

  Продовжую: на власній сестрі одружитися, чи що?

  Але то все зауваги дорослого критика, а для дітей - саме те. Залюбки почитаю своїм, коли будутьgrin

  Успіхів!

 6. Дякую за відгуки.

  Дві частини навмисно контрастні, хіба що у зв'язках трохи недобрав. Уявний світ будується в голові хлопчика на основі світу реального, тож кожна деталь повинна була мати свій аналог у житті, але бути кращою.

  На рахунок деталей - ґрати і справді повинні мати спосіб відкривання - на випадок пожежі наприклад. Нашим принца назвали виключно з поваги і любові. Сином він, звісно ж, не був.

 7. Читалось с интересом. Хороший рассказ.

 8. не знаю, що сказати. Напевно, враження гарні. В наявності - цілісність картинки, яскрава психологія героїв (особливо,ГГ), яскраво прописана атмосфера. Що містичного на початку, - не помітив. Умовно твір складається із двох частин, які на мою думку трохи написані у різних жанрах. Перша частинка, атмосферно нагадує твір Кізі ( увага, мова йде не про плагіат, чи реплікацію), суто атмосферно. Є щось до того ж антиутопічного. Причому дуже вміло прописано цю атмосферу деякого замкнутого середовища (простору), де діють СВОЇ закони, де ІНШІ люди, як і кожен з нас. Браво за першу частину. А далі звідкість узялися казкові персонажі, стилістично трохи відрізняється. Можливо, якби раніше герой чи то мріяв, чи то згадував про інший світ іт.д. Тобто дві реальності співіснували, чи була б основа. Але це мої очікування. В сенсі я так би будував. По суті твір балансує. Прибираємо другу частину - виходить гарний реалізм ( чи символізм, чи магічний реалізм), змінюємо першу частину і виходить казка. А так для мене казка не склалася. Магічний реалізм, напевно так. Перепрошую, такі міркування. Попри такі мої враження, твір дуже гарний,і я є у моєму топі. На жаль, для автора, уявному, чи то віртуальному. Якщо зірки складуться і мої твори )))) і автора твори )))) будуть у фіналі, то цей твір можливо )))буде в топі.

 9. сильне оповідання. Технічно бездоганне.

  Стівен Кінг краще не пише...

  Автору респект !

 10. Юра, классно написано, жаль, что не на пьедестале.

 11. Дякую grin напевне просто не вийшло дотягнути те, за що взявся.

 12. те що твір не виграв - не біда. Мені здається дотягнув. Свого читача і редактора (в сенсі, видавця) - оповідка знайде.

Повернутися на сторінку
Прокоментуйте!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question

Коментувати без реєстрації

(войти без комментирования)

Ім’я та сайт використовуються тільки при реєстрації

Якщо ви вже зареєстровані як коментатор або прагнете зареєструватися, укажіть пароль і свій діючий email.

(обов’язково)