Повернутися на сторінку

Коментарів: 22

 1. 2011-09-20 в 17:20:19 | Авторка ПРИГОД ДРІОПІТЕКІВ

  mad

  Цікаве оповідання, і не дуже відірване від життя.

 2. Атомна енергія, тепла, м’яка і спокійна, рівномірно текла його дротами. Зараз більше модно живитися від сонячних електростанцій, проте Роб у цьому плані залишався консерватором.

  дико звучить. дротами тече не атомна чи сонячна енергія, а електрична. втім тут я придираюсь, ажде на заході цілком собі оплачують "екологічний" тариф і купують винятково "сонячну" електроенергію, так що можна залишити.

  дочитав! класс! оце-в топ!

  хоча деталізація страждає, по моєму варто детальніше описати соціум роботів. та й сам підхід більш мотивувати... і головне: ЗМІНІТЬ НАЗВУ! бо вона спойлерить. із задоволенням послухаю, що сказали б про цей твір на майстер-класі.

  Ах, так, забув. Інженер на відстані в пів світлового року - задалеко для обміну даними в реальному часі. по моєму цілком достатньо помістити роботів кудись на Меркурій чи Юпітер - де люди не можуть перебувати, але при цьому досить близько.

  друге: якось дуже просто зламали систему зв'язку. для правдоподібності варто додати труднощів.

  як ще щось придумаю - напишу.

 3. Дякую за відгук)

  Ви праві, з дротами - натяк на сучасних "екологів" і прихильників "теплого лампового звуку".

  Детальніше описати на жаль не вийшло - обмеження на символи :(

  Дальність розташування - для неможливості фізичного контролю з можливістю контролю інформаційного. На рахунок обміну інформацією в реальному часі можете ознайомитися з http://zitf.kpi.ua/oleynik/oleynik_21.pdf

  На рахунок назви - подумаю, дякую.

 4. стосовно обміну інформацією в реальному часі - це у вас фантприпущення. і воно зайве, оскільки на нього не зав'язаний сюжет. а зайві фантприпущення розсіюють увагу, їх треба видаляти. помістити роботів в недоступне місце можна хоч на дно моря, хоч на меркурій чи юпітер, сюжет від того не втратить нічого.

 5. На дно моря можна вислати підводні човни з ракетами для придушення повстання, на Юпітер - ракету. Суть у тому, що взаємодія з "інженерами" відбувається виключно інформаційним шляхом.

 6. Суть у тому, що взаємодія з "інженерами" відбувається виключно інформаційним шляхом.

  тоді взагалі не згадувати відстань... ну муляє отой "пів світлового року". до речі, де ж воно знаходиться на такій відстані: блукаюча планета? та ні, бо є сонячна енергія. ГГ на станції? теж ні, не подібно. Видно що ГГ не на Землі, а це теж помноження сутностей. Втім, припиняю холівар, хочете півсвітлового року - хай так буде, видно це чимось важливе.

 7. Чудове оповідання! Такі однозначні алюзії викликає після прочитання. smile Дуже сподобалось!

  Єдина заувага: Цифра не мінялася. якщо мова про 666, то все ж число. smile

  Автору - удачі! Вболіватиму за Вас! smile

 8. Сподобалося, чорти забирайwinkКласна оповідка. А законів робототехніки доречі чотири, вірніше нульовий та три іншихsmile

 9. загалом сподобалося. Найбільше -композиція. А от опис соціуму роботів - меньше. На мою думку лінія - Роб-жерці- Храм-Секта подається занадто прямолінійно, наївно ніби. Стереотипно. Згадуюються купа сюжетів із фільмів і книг. особливо там де РОб збирає роботів і закликає їх. Але в цілому твір хороший. Щасти.

 10. 2011-10-01 в 18:47:18 | Пан Мишиус

  Рассказ интересный, хотя идея религии у роботов не нова - еще Азимов писал.

  Но! "Где карта, Билли?" Где космос? Космос должен же быть основой повествования.

  Проте є жорсткі умови – космос повинен бути визначальним для сюжету. Не можна писати про інопланетян, що прилетіли на Землю, лише на початку оповідання згадавши про космос.

  Извините, что так придумано, но я в упор не нахожу в рассказе космоса. Укажите мне, ткните и скажите, что я не прав, пожалуйста. Но я не вижу космоса, влияющего на сюжет вообще.

  М-да, без предмодерации рассказов есть непонятки. Я был бы рад, если бы организаторы конкурса объяснили бы мне, какую важную роль в этом довольно хорошем рассказе играет космос. Только для расстояния?

  Вообще, тему конкурса кто-то читает?

  Мне хотелось бы услышать ответ.

 11. 2Пан Мишиус

  Я был бы рад, если бы организаторы конкурса объяснили бы мне, какую важную роль в этом довольно хорошем рассказе играет космос.

  А до чого тут організатори?

  Правила, п.2.3. "Координатори конкурсу не оцінюють відповідність оповідання темі."

  Цей пункт (аналогічний є в Грілці) введено свідомо. Як би це був конкурс з авторитарною системою оцінювання, можна було б і премодерацію запровадити, а так - усе вирішує читач. Координатор - посада суто технічна і не впливає на наповнення конкурсу.

 12. 2011-10-01 в 20:36:09 | Пан Мишиус

  Ясно, извините. Просто порой жалко видеть достаточно неплохие рассказы, которые совсем не соответствуют теме конкурса. Даже обидно за автора.

 13. Космічні космонавти космічно космосилися серед космогонічних космоголіків. Лише такий формат розкриття теми є для вас прийнятним? smile

  У більшості оповідань, розміщених на цьому конкурсі, космос можна замінити, наприклад, морем, а космічні кораблі - морськими, і не зміниться нічого. Це не їх провина, ні. Проблема у тому, що космос не може бути ідеєю, він може бути виключно декорацією. Космос - це не проблема, яку можна вирішувати так чи інакше. Космос - це не персонаж, не характер, базуючись на якому можна вибудовувати сюжет.

  Якщо ми звернемось до енциклопедій і тлумачних словників, Космос - це синонім Всесвіту, а оскільки за межі Всесвіту ми не в силі вийти категорично, будь-яке оповідання буде по темі, тому що відбувається у ньому, у космосі. Тому придиратися до того, що події у оповіданні відбуваються не у вакуумі - як мінімум смішно. Краще пред'явіть претензії автору теми. (жарт) Це раз.

  По-друге так, космос у цьому оповіданні - це відстань. Космос - це відсутність фізичного контакту і мрії-спогади про інопланетян, які колись принесли життя на планету. Космос тут - у масштабах. Повністю закритий від інших світ, розвинутий технологічно, не може існувати на одній планеті. Світ, якоюсь мірою, синонім однієї планети. Зіткнення двох світів - ось суть розкриття теми. Немає чорних дір? Що ж, я вважаю, що людська істота є такою ж частинкою космосу, як і темна матерія, астероїди (які, до слова, в мене теж є) і комети.

  З.І. Раджу наступному переможцеві встановити тему "Людина". (Ще один жарт, може не смішний).

 14. 2011-10-02 в 09:27:43 | Пана Мишиус

  К сожалению - еще раз повторяю - космоса, как такового, в рассказе нет, насколько это было указано в расшифровке темы конкурса.

  Що ж, я вважаю, що людська істота є такою ж частинкою космосу

  Это как, простите, анекдот про Василия Ивановича (вот только не на этом ли конкурсе его уже упоминали?), когда они с Петькой готовились к экзамену по биологии и выучили только про блоху. Петьке достался билет про собаку. Он и говорит: "У собаки есть шерсть, а в шерсти водятся блохи". И пошел про блох. Василию Ивановичу досталась рыба. Василий Иванович и говорит: "Рыба покрыта чешуей. Но, если бы у нее был мех, то в мехе водились бы блохи..." и т.д.

  То есть, вы имеете в виду, что любой рассказ можно подогнать под любую тему.

  Простите за офф-топ и кучу лишней информации.

 15. Це дуже гарний прийому - вихопити з відповіді одне речення і побудувати свій коментар на ньому.

  1. Дайте будь ласка означення космосу. Енциклопедичне, наукове означення. А не рядочки пафосного, проте абсолютно нечіткого пояснення теми.

  2. Своє бачення теми я подав у попередньому коментарі, якщо ви вважаєте, що можете продовжувати дискусію у стилі "ти говори, що хочеш, а я своє знаю", я не бачу сенсу продовжувати цю розмову.

  3. Якість розкриття теми оцінюють учасники, своїми голосами. А не координатори. Це логічно і правильно, тому що автоматично цей параметр не оціниш, а суб'єктивна думка у кожного своя.

  4. Так, я вважаю, що під тему "космос" можна підігнати будь яке оповідання. Достатньо перенести дію на космічний корабель і всі ваші особисті критерії будуть виконані.

  Що ж, якщо ви хочете такого пояснення - всі роботи знаходяться на орбітальній станції, котра займається добуванням рутенію з астероїдів.

  Неподалік від неї, до речі, є чорна дірка. Величеееееезна. Вуаля, ваші критерії виконані.

  Саме тому я вибрав реалізацію "не в лоб", проте повторюватись не буду. Якщо ви прочитали попередній коментар - це не має сенсу. Якщо ні - теж.

 16. 2011-10-02 в 13:20:17 | Пан Мишиус

  Все-все, поднимаю руки вверх, я ничего не понимаю, и все правы. А если все правы, то мне просто придется брать рассказ в топ, потому что написано неплохо, и многое гораздо хуже по сравнению с вашим рассказом. Против всех не пойду, и в топ возьму.

  А по поводу предмодерации - извините, сглупил, перепутал. Это на РБЖ Азимуте сделано. Там, если посчитали, что не по теме - все, суши весла.

 17. Пане Мишиусе, фішка у тому, що ти автор теми, звідси - прискіпливість щодо її розкриття (і це по суті правильно), але тема вийшла така, що ставити космос як визначальтний для сюжету досить важко, тут вийде або щось грунтовне,або маячня. Ухід у "свої теми" є на мою думку цілком нормальним прагнення написати гідну річ. Скажімо мені не хотілося писати про чорні дири, кораблі, усякі станції і т.д. Бо знаю, що не вийде, або вийде для читачів підліткового віку (до речі у багатьох так і вийшло, все це класно,але для підлітків). Але тема корисна тим, що цього разу все одно більше творів наближених до наукової фантастики, фактично вона оголила основні проблеми авторів (і моє також) - невміння писати достовірно, науково. Сповзання у химерну прозу вже меньше, але натомість багацько помилок та неточностей. Ну і що? Навчимося.

 18. 2011-10-02 в 17:41:28 | Пан Мишиус

  Научимся. Хотя в хороших произведениях для подростков я не вижу ничего плохого.

 19. 2011-10-03 в 10:33:41 | Аноним

  де не де є русизми, але загалом читається легко, гарний сюжет

 20. 2011-10-04 в 18:11:43 | містер Ігрик

  І в мене та ж проблема, мені подобається твір, але не по темі ж...

  Гадаю тема повинна залишатись темою, інакше всі хто не пройшов у фінал будуть кричати: ми також могли написати краще, але це не наша тема..

  З іншого боку ви також лінивець - могли б роботів хоча б на орбітальну станцію висадити чи щось таке, а то жодних космічних декорацій..

  тому вибачте, я проголосую за ваш твір лише похвалою, але не балами.., ось такий я негідник grin

  наснаги і пишіть ще таких хороших творів

Повернутися на сторінку
Прокоментуйте!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question

Коментувати без реєстрації

(войти без комментирования)

Ім’я та сайт використовуються тільки при реєстрації

Якщо ви вже зареєстровані як коментатор або прагнете зареєструватися, укажіть пароль і свій діючий email.

(обов’язково)