Повернутися на сторінку

Коментарів: 10

 1. 2018-02-28 в 22:05:20 | Аноним

  прегарне володіння словом.

  Тема ...нагадала ебонітові грамофонні пластинки...

  архаїка і в матеріалі, і в технології.

 2. Авторе, ви теє... не надто захоплюйтесь грибами. LOL

  Загалом непогано, але є дуже й дуже суттєвий недолік - розв'язка. У вас вона передбачає аж три варіанти того, що сталося в кінці:

  1. Грибкова Матір допомогла відновити зв'язок з Землею - тоді неясно, яким саме чином.

  2. Зв'язок з Землею дійсно відновився - тоді незрозуміло, для чого було тягти того гриба за місто.

  3. Грибкова Матір піддурила всіх, видавши себе за Матінку Землю - варіант найлогічніший, але найогидніший, як на мене.

  А ви авторе, мали вибрати й описати лише один із трьох варіантів.

 3. 2018-03-04 в 20:08:31 | Ловчиня птахів

  Вітаю!

  Автор дуже буквально сприйняв(ла) тему конкурсу, навіть, я б сказала, точно за шкільною програмою. cool smirk

  І хоч тема симбіозу подана в найзагальнішому її розумінні (а переможниця минулого конкурсу і головна замовниця "свята", по суті, цього і не забороняла), проте написано гарною мовою. Взагалі структурно у оповіданні все на висоті: змістовні мотто, чудовий стиль викладу, філософська кульмінація...

  Претензії (на мій погляд) можуть бути хіба до незрозумілих маніпуляцій з Грибом-Матір’ю і щодо деякої театральності у стосунках чоловіка і колишньої дружини.

  Удачі!

 4. 2018-03-04 в 21:00:43 | Спостерігач

  Недоліки:

  - не актуально для України.

  - Надто важка мова з надмірною кількістю зайвих деталей.

  - не зрозумілі рефлексії. Як наприлкад "десять мійонів самотніх людей". Господи та їх десять мільйонів і вони колнія! З цим власун цивілізацію можан побудувати.

  - лего прогнозуємий фінал у дусі мультику "Heavy Metal"

  Переваги:

  + Це таки фантастика, і це дуже круто.

  + Це таки можна продати в Україні. Але тільки в Україні.

 5. Переваги:

  1. Мова добра, але відносно застосування двох слів маю сумніви.

  Недоліки:

  1. Якщо виходити з тексту, всі надії на виживання колонії на далекій планеті безпосередньо пов'язані з вирішенням технічних проблем по відновленню зв'язку з Землею.

  Виходячи зі здорового глузду, в таких умовах потрібно прослуховувати ефір цілодобово, а не лише по кілька хвилин на добу. Посилати ж позивні потрібно постійно.

  Відстань до Землі і швидкість проходження сигналу також не обмовляється.

  2. Рефлексія по рідній планеті загострюється штучно за допомогою засобів масової інформації. З цього зробили шоу. Радіопередача ведеться щодня, і пристрасті розпалюються вже років сорок. Ким, з якою метою, на які гроші?

  Надто вже велика дистанція виникає між щоденним шоу і реальним зв’язком з Землею. Надто вже театралізовано це дійство, і не витримує ніякої критики навіть в рамках фантастичного оповідання.

  3. Об'єднання всіх «грибників» в єдиному екстазі під час статевого акту, та ще й посилене, пропорційно кількості всіх абонентів, підключених до «грибний мережі» - це круто. Das ist fantastisch! Ja, ja!

  Пристрасті і групові оргазми - це звичайно чудово, але яким боком вони пов'язані з технічними проблемами далекого космічного зв'язку?

  Створюється враження, що тема симбіозу просто пристебнута збоку лише для того, щоб вписатися в рамки теми цього конкурсу.

  Особисто я нічого не маю проти всіх цих новомодних віянь, але мушу зауважити, тут явно проглядається схильність автора до группенсексу.

  Коротше, якщо у цьому городі пішла така грибна бузина, то до чого тут в Києві (на планеті Земля) дядько?

  4. Не зрозуміло, для чого була написана сюжетна лінія з подвійною кривавої жертвою у фінальній сцені? Для вичавити сльозу?

  5. А ось де тут симбіоз, який, за умовами конкурсу, повинен вести до порятунку всього людства від апокаліпсису – хоч вбийте, не бачу.

  При всіх перерахованих недоліках, жінкам ця оповідання повинно сподобатися. Тому, увійти до другого кола конкурсу - воно просто приречене.

 6. Спостерігач:

  «- не актуально для України.

  - Відсутність актуальної для України теми.

  + актуальна для України подача.»

  Перечитав ще раз умови конкурсу і повний текст правил - ніде подібних вимог не знайшов.

 7. Що ж, можна трохи прояснити ситуацію. Симбіоз з грибами створює канали зв'язку між симбіотами, логічно? Гриби цієї планети наділені певними здібностями в плані комунікації. Матір є екстремумом цих здібностей - вона змогла створити канал між колонією та домом.

  Щодо доцільності смерті героїв - це не щоб вичавити сльози - особисто мені їх не шкода. Просто в дзеркальності їхніх смертей я побачив певну естетику.

  І, звісно, про секс - це зв'язок. Симбіоз. Єднання. Теж, по-суті, сцена заради естетизм.

  А назагал, дякую за відгуки.

 8. Технічно просунуті гриби - це круто!

 9. 2018-03-15 в 18:10:26 | Лісовик

  Може ми ще доживемо до часів, коли автор нестиме персональну відповідальність за долю своїх героїв. Скоїв персонаж хуліганство - відсидиш 15 діб у буцегарні. Вбив когось у творі - схлопотай довічне.wink

  - Джордж Мартін! Виходь з піднятими руками!

  - Шеф! Тут пусто!

  - Чорт! Цей серійний маніяк знову втік!

  grin

 10. Нормальне оповідання загалом. Хоча купа нелогічностей проглядається, але пристьобуватись не хочу. Головне ж, що мене тут зацікавило: чи не є автором цього твору та сама людина, яка минулого року вже писала оповідання про планету, гриби, симбіоз та группенсекс. Правда, тоді був ще пес. Секс на п'ятьох разом з собакою. Якщо так, то це суттєвий крок назад. smile

Повернутися на сторінку
Прокоментуйте!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question

Коментувати без реєстрації

(войти без комментирования)

Ім’я та сайт використовуються тільки при реєстрації

Якщо ви вже зареєстровані як коментатор або прагнете зареєструватися, укажіть пароль і свій діючий email.

(обов’язково)