Повернутися на сторінку

Коментарів: 15

 1. 2017-04-15 в 19:56:24 | Стишена

  Було страшенно цікаво, що ж там не так, але задум багатіїв щодо Альберти незрозуміло пояснений:

  Пам'ятаєте як на Землі боялися ГМО-рослин? Не всі згодні піти ще далі, а прибуток не можна втрачати через чиїсь забобони. Замість шахт і заводів на Альберті діють рослини і тварини і що далі, то будуть нові організми. Біороботи іншим словом, їх куди легше і дешевше пристосувати до довкілля, ніж людських робітників. Вони поглинають речовини з ґрунту й надр, відфільтровують з води і атмосфери, накопичуючи у власному тілі. Потім їхній вантаж лишається зібрати і відвезти сюди. Поки екосистема неготова, тварин замінюють роботи, але це не на довго.

  Спершу склалося враження, що рослини й тварини транспортуються на Землю, де продаються як вирощені на Землі, а не на іншій планеті - ну, наче нічого страшного.

  Можливо, варто було б пояснити якось так:

  Вони поглинають речовини з ґрунту й надр, відфільтровують з води і атмосфери, накопичуючи у власному тілі. Потім їхній вантаж лишається зібрати і відвезти сюди. А вже на Землі ми видобуваємо з них корисні речовини - залізо, марганець, ..., а оболонку утилізуємо
  .

  І через думки інспектора показати, чому так не можна робити. Так, ціла планета, на якій могли б жити люди, використовується як кар'єр для добування корисних копалин. Але чому це неетично? Цей момент теж нечітко прописаний.

 2. 2017-04-16 в 12:32:34 | Хитрий автор
  ...рослини й тварини транспортуються на Землю, де продаються як вирощені на Землі, а не на іншій планеті

  Цікава думка! Хоча якщо масові перевезення людей неможливі, то й тварин і рослин будуть проблематичні. Тому й доцільніше посилати на Землю саме рідкісні копалини, яким не потрібні спеціальні умови утримання на час польоту. Можливо, варто було більше уваги приділити саме обставинам перельотів, скільки вони займають.

  Так, ціла планета, на якій могли б жити люди, використовується як кар'єр для добування корисних копалин. Але чому це неетично?

  Інспектор прибув перевіряти планету, призначену для колонізації, а бачить, що вона потай використовується для зовсім іншого. Міністр говорить про більшу користь від неї людству як кар'єру, хоча Альберт знає, що підставою зміни планів є збагачення можновладців. Але я згідний, не досить чітко описано куди ті ресурси потім відправляються і що в результаті втрачається. Дякую за відгук!

 3. 2017-04-18 в 20:13:55 | роман мтт

  1. Початок - супер.

  2. міністр і жадібні капіталісти - невдало прописано, мотиви мляві - на цьому місці майже розчарувався.

  3. Фінал - прикольний. Мотиви дій Альберта - ні.

  Загалом цікаво, але назвати міцною фантастикою не можу. Не вистачає чогось. Якась недомовленість, може занадто схематично - не знаю, не певен. Але ВАУ-ефект зірвався, хоча початок був обнадійливим.

 4. В мене виникла відразу купа питань:

  1.Чому на інспекцію планети з переформованою екологією відправляють одну людину? Вони витратили фіг-зна скільки коштів на це, а що б перевірити зажлобились на команду науковців, з охороною. Так само і в кінці.

  2.Чому змінювати будову планети етично, а от перетворювати її на великий завод ні?

  3.Жадібні капіталісти справді вірять, що в пояснення: нам дорого перевозити людей, після тих грошей, що пішли на терра-формацію хоч хтось повірить?

  4.Жадібні капіталісти замутили змову планетарних маштабів і довіряють все одній людині.

  А в цілому текст непоганий, але тільки непоганий. Нічого такого за, що можна було б зачепитись...

 5. 2017-04-20 в 16:13:29 | Хитрий автор

  Дякую за питання по ділу, сподіваюсь, піде на користь grin Хоча можна висунути на кожне свій "обоснуй":

  1. Перевіряє жива людина, а доти стан моніторили автомати. До того ж лояльна і з авторитетом. "Експерти рекомендують".

  2. Можливо краще поставити питання чи етично обманювати людей, вносячи такі масштабні зміни?

  3. Навіть реальні проекти терраформацій не передбачають, що люди з сапками стануть висаджувати травичкуcheese Можна виправдати різницею в перевезенні й утриманні машин і людей.

  4. Лояльній (до певного часу) і експерту в своїй справі.

 6. Дуже якісне оповідання. Добре збалансований екшен, діалоги, описи, центральна ідея. Є проблема і є рішення. Все на місці, нічого зайвого.

  Така і має бути НФ, як на мене smile

  Правда, ще вимагає вичитки. Місцями є помилки.

 7. 2017-04-22 в 00:50:09 | Володимир

  1.11

  Пасіка

  На Землі є іоносфера. Некерована! Але ж якось працює супутниковий зв'язок. Чому ж на Альберті проблеми...?

  – Але як колоністи? – поцікавився він. – Я в захваті від вашої біороботики, але тут мало поселитися
  двісті мільйонів землян. – Погодьтеся, – поважно мовив можновладець, – перевезти стільки народу нереально. Що б не казали на Землі, а ми здатні посилати від сили п'ять кораблів з тисячею пасажирів на день. І то розоримося, ви ж знаєте скільки це коштує. Домівка людей на Землі, все інше – це робота і туризм.

  Все якось дивно...

  Припустімо 1000/корабель. Тоді 5млн/3роки? То що, ті 200млн планували 120p перебиратись? І чому 200млн? Чому не 2млрд?

  А чому переселенці не самі платять за переїзд? Востаннє так було з неграми-рабами...

  /\

  А чому такі казкові рослини не схотіли посадити на земних сміттєзвалищах? Бо хіба вигідно возити сировину казна звідки?

  І найцікавіше: то як же змусити рослину добувати щось, зовсім їй непотрібне? Напр., золото. Воно не вступає в реакції. Не може бути використане як буд.матеріал рослини, погано лізтиме капілярами. Нащо воно їй? І так само -- безліч інших хім.елементів. ГМО -- то не відповідь, бо, як я пригадую, для модифікації беруть гени інших, реально існуючих рослин. Але ж ні одна не займається дурницями. Їм не треба золота. Люблять гумус. Згодні на перегній. Спитайте в людей -- без лайна городи не ростуть.

  Так і з коралами. Вони беруть вапняк, бо це енергетично вигідно. Бо його -- як сміття у воді. Але якщо змусити їх збирати щось інше, то, витрачаючи енергію на дурниці -- вмруть від голоду або хвороб. Так само вмре і бджола, якщо шукатиме не їжу, а казна що. Але ні золото, ні марганець, ні т.п. -- не можуть бути джерелом енергії для тварини. Бо не розщеплються. Крім як при термоядерних реакціях... Але, якщо виготовити гмо тварину з функцією холодного термояду, то вона ж їстиме раз на сто років, а решту часу споглядатиме свій пупець. У неї ж буде пупець, я сподіваюсь?

  Є вуглецеве життя. І від нього зостається кам'яне вугілля. Дешеве. Добувати з глибини вже й невигідно, бо раби дорогі, а енергію -- дедалі простіше добувати.

  Може бути кремнієве життя, мабуть. Про будь-які інші -- досі чомусь не говорили.

  А у Вас ціла планета з неймовірною купою так само неймовірних життів, невідь яким дивом створені. І чого б то їм лякатись якихось спор з пробірки? І хто буде вкладати величезні гроші в розробку, яку так легко зруйнувати?

 8. 2017-04-22 в 19:22:07 | Хитрий автор

  Дозвольте з вами не погодитися. Місцями можна було уточнити оповідання, але ваші питання вважаю надто прискіпливими.

  А чому на Альберті іоносфера мусить бути аналогічною земній? Та навіть на Землі сонячна активність породжує магнітні бурі, які таки створюють проблеми з технікою, хай в наш час не такі помітні.

  Колоністи платитимуть за себе? – згоден, цей момент слабко описаний. Проте авіакомпанії в наш час теж банкротують з різних причин. І не сказано, що всі колоністи будуть переселенцями. Може планета в принципі здатна прогодувати тільки 200 мільйонів? Наприклад, на ній мала площа материків. А чому в Америку не переселилися всі іспанці?

  Щодо циклу виробництва в майбутньому можна фантазувати довго, але от ви хотіли б бачити на своєму подвір'ї кар'єр? Я певен, там є якісь мільйонні відсотки і золота, і платини, чому не видобувати його прямо там?

  ГМО... Створено котів, які світяться в ультрафіолеті, а воно котам треба? Численні домашні тварини мають риси, які роблять їх безглуздими без людини. Коровам хіба треба стільки молока, як з них надоюють, або курам стільки м'язів? Факт маловідомий, але існують молюски з металізованою черепашкою, чому не можна пофантазувати, що використовується не залізо, а золото і цей процес пришвидшено в десятки разів?

  Біологічний електроліз, фільтрація, можна придумати багато обґрунтувань, але не вважаю їх опис доцільним в рамках оповідання. Інакше вийде псевдодокументалістика.

  А чи легко зруйнувати? Це експерт знає які спори треба взяти.

 9. Гарна тема і оповідь. Але бачу, що це суцільна зав'язка, а не оповідання. Майже ніякої дії, розвитку.

 10. Дуже класна і оригінальна сама ідея.

  Просідає логіка і мотивація.

  Композиційно і стилістично непогано, хоча часвідчасові помилки дратують.

  Назагал таки добре і цікаво, на жаль, не можу порівнювати з більшістю оповідань групи.

  Успіхів автору)

 11. Дуже якісне оповідання.

  Ви це серйозно? Та тут ляпів, неточностей і недоліків - "вагон і малєнькая тєлєжка".

 12. 2017-04-23 в 18:57:21 | роман мтт
  ляпів, неточностей і недоліків
  точно трохи є, але це - беззаперечно фантастика, якщо порівняти з деякими текстами в фантастичному антуражі (це я про окремі тексти фіналу).

 13. Ви це серйозно? Та тут ляпів, неточностей і недоліків - "вагон і малєнькая тєлєжка"

  Можливо, у нас просто різні критерії, що вважати ляпами і недоліками НФ-оповідань wink

  Ляпи є у всіх, навіть у класиків. Питання чи вони критичні?)

 14. Початок і до середини захоплює, хочеться дізнатися в чому проблема. Далі повний логічний роздрай.

  Про більшість вже написали. Стишена дуже точно описала стилістичну проблему - абсолютно точно читається, що рослини будуть вирощуватися і перевозитися на Землю. Це треба правити.

  Навіщо міністр просить гг ще раз злітати на планету? (для чого це автору зрозуміло) Пояснення від мінстра гг отримав. Міг би просто підписати потрібні документи?

  grinМогли б описати, що це за колекція у кабінеті мінстар, де навіть деякі об'єкти можуть покрити витрати на терраформінг? (бо якось наївно і неправдоподібно).

  Інтрига купи не тримається.

  Для чого вся таємничість? Що поганого у видобуванні корисних речовин з планети? Ви ж писали, що це не єдина така. Тобто є інші "нові дома". Альберта могла б стати сировинною базою? Або ж треба було прописати, що терраформінг робиться на державні кошти і виключно під людей, а корупціонери вирішили отак всих надурити.

  І для чого така складна система видобутку? Чому не можна просто з грунту? Якщо замала концентрація, то витрачені зусилля роблять ваш видобуток взагалі нерентабельним. Дешевше бурити котрусь з найближчих до Землі планет.

  Мотиви ГГ не прописані. Він взагалі картонний. Можна було б витратити хоч пару абзаців на його історію. Як з таким нехлюйським ставленням до роботи його тримають на посаді?smile

  Щодо наукової правдоподібності. Скептично ставлюся до коментарів Володимира, але тут він абсолютно правий. Ви пишите про подобу земної біосфери (мабуть, до приїзду Альберта мала бути саме така картинка). Тобто життю на основі земних біохімічних процесів (Альберта проходить етап терраформінгу, значить свого життя тут не було, принаймні ви про це не пишите). Так от як ви таки змусили свої рослини піти проти логіки еволюціі і накопичувати вбивчі речовини? Бо організми на землі теж можуть накопичувати, зокрема, марганець, але в таких розмірах, щоб це можна було видобувати - це смерть організму.

  У вашому поясненні в коментах немає суперечності логіки еволюціі. Наведені приклади не вбивають організми.

  ГМО... Створено котів, які світяться в ультрафіолеті, а воно котам треба? Численні домашні тварини мають риси, які роблять їх безглуздими без людини. Коровам хіба треба стільки молока, як з них надоюють, або курам стільки м'язів? Факт маловідомий, але існують молюски з металізованою черепашкою, чому не можна пофантазувати, що використовується не залізо, а золото і цей процес пришвидшено в десятки разів?/blockquote>

  Бачу такі виходи з ситуації. Або додумати позаземну біохімію, або навести правдоподібні способи такого перетворення. Тільки від вашої майстерності залежить, чи буде це сприйматися як псевдодокументалістика. Без цього вся нф-складова наївна і неправдоподібна. В купі з іншими недоліками, ваше оповідання поки лише пунктирне і потребує ретельного доопрацювання.

  Що сподобалося? Мова хорошаsmile

 15. 2017-04-25 в 22:41:01 | Хитрий автор

  Locus, як виправлю, напишу вас співавтором wink

  Дякую за підсумок всього, що тут понаписувано, без надміру емоцій. Що ж, знатиму в якому напрямі працювати. Зрештою, тут не премія Г'юґо, доводиться вам і початківців читати smile

  Можливо, вдалішим буде описати ці організми як синтетичне життя, сконструйоване на інших елементах. І обґрунтування в досягненнях останніх років є з заміною "букв" ДНК. Не люблю всіляких андроїдів з самоусвідомленнями чи кровожерних мутантів, я за більш прикладну фантастичну науку.

Повернутися на сторінку
Прокоментуйте!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question

Коментувати без реєстрації

(войти без комментирования)

Ім’я та сайт використовуються тільки при реєстрації

Якщо ви вже зареєстровані як коментатор або прагнете зареєструватися, укажіть пароль і свій діючий email.

(обов’язково)