Повернутися на сторінку

Коментарів: 35

 1. Оповідання лишає крижане відчуття. Спочатку дуже співчувала роботам, але потім автор перетворив їх на якихось зомбі - іншого слова й не вигадаєш, бо вони поводяться зовсім не як машини (особливо коли Дік відвів погляд від відрубаної голови - камон, він злякався чи відчув огиду? Та він же машина і робить все за завданням). Головному герою не співпереживала взагалі, хотілося, щоб він швидше заткнувся.

  Про росіян ніц не зрозуміла, хіба шо те, що це тренд - в кожному оповіданні на ЗФ мають бути погані росіяни (яких, звісно, краще б взагалі на світі не було no joke).

  Оскільки нічого з написаного (добре написаного!) не викликало у мене емоційного відгуку окрім відрази, гарну оцінку поставити не можу.

 2. А мені й такий відгук до вподоби. Виявляється, не тільки казки вмію.

  Дякую, AV, вдалої гри! wink

 3. У мене лишилися змішані враження. Від початку от точно, як вище описали: занадто рубані речення, напружує. Утім, досить швидко стало цікаво. Кінематографічно так.

  Герой зображений як неприємний тип - от хоч би його ставлення до роботів це ілюструє. Закрадаються підозри, що не даремно проти нього повстали. Тобто від початку є враження, що це має бутит соціально-політична сатира в космічних декораціях.

  Але далі сюжет робить поворот і стає "войнушкою", причому ми бачимо в процесі, що прийнамні у двох роботів є почуття (або ж запрограмовано імітацію почуттів) - вони, на відміну від гг, викликають емпатію, просту таку: вони бідні няші (Шприц і Дік), а гг - ні.

  Потім сюжет робить ще один поворот - натякає, що зараз стане історією про виживання.

  І раптом няшні роботи стають машинами для вбивства. Точніше - для тортур. Причому це ніби логічно випливає з їхньої програми, але не зовсім. Виникає підозра, що їм самим подобалося катувати Дональда, бо, якщо роботи від початку знали, що його вже не залатаєш і не "полагодиш", чи не логічніше було б одразу всю цю біомасу кинути на пальне? Робот-медик повинен був би мати мінімальні уявлення про те, який психологічний стан і яку небезпеку для здоров'я спричинить втрата кінцівок. Але він тим не дуже переймався, бо знав: цього клона утилізують так чи так. Тому й видається, що різати по-живому Шприца просто перло. Сюжет повернувся ще раз: от і сплатер підтягся.

  А потім ми, зрештою, дізнаємося, що це була історія, крім іншого, про клонованого політика.

  І якщо всі його клони такі неприємні, як він, то постає питання: обличчям якого режиму може бути така людина?.. Якщо цей режим співвідноситься з Україною (за логікою "росіяни - вороги"), то мені трохи стрьомно від того, що ж такі ми можемо дати світу.

  Ось такі думки виникли від час читання. Не сподобалося те, що сюжет, як на мене, робить забагато поворотів на такий невеликий обсяг тексту, а образ героя за таких умов стає якимось розмитим в плані того, за кого він: добро, зло, наші, ваші?.. Сам собі сам?..

  Я не кажу, що це все погано абощо. Комусь, навпаки, ці фішки зайдуть. Але мене вони збентежили.

  А жарти симпатичні))

 4. Дякую, Рибко! За спойлери - окремо. wink

  Щодо цього

  І якщо всі його клони такі неприємні, як він, то постає питання: обличчям якого режиму може бути така людина?.. Якщо цей режим співвідноситься з Україною (за логікою "росіяни - вороги"), то мені трохи стрьомно від того, що ж такі ми можемо дати світу.

  Навряд чи людина на ім'я Дональд є українцем. Українець там тільки Олексій Хижняк, який у фіналі розрулює ситуацію.

  Але він тим не дуже переймався, бо знав: цього клона утилізують так чи так.

  Не зовсім так. Хтозна, як воно повернулося б. У мене ще багато варіантів повороту сюжету.

  За оцінку жартів - дякую. Удачі!

 5. Я думаю, читачі спочатку ознайомилися з текстом, тож навряд чи моменти його переказу в моєму відгуку справді "спойлери". Але матиму на увазі.

 6. То я жартома, пані Рибко! Я ж маю підтримувати імідж автора моторошного оповідання. angry

 7. Коротко.

  Початок та загалом динаміка - плюс.

  Недостатньо зрозуміло з перших абзаців, що Дональд і губернатор одна і та сама особа - мінус.

  Класні роботи, окрім нудного кліше-Арні, та їх мотивація доправити героя живим - плюс.

  Космічний бій дуже умовний, кораблі надто близько один до одного в космосі, страждає занурення - мінус.

  Як на мене, дуже дешевий фокус з тим, що двигун працює на органіці - чесно кажучи, рояль ще той, ніяк не підготовлений заздалегідь - мінус.

  Жорстокість - скоріше плюс, загалом цікава комбінація космоопери й розчлененки.

  Притягнуті за вуха росіяни - повний фарс, тему зарахувати не можна. Тим паче, що герой, блін, Дональд! А ще таке риторичне питання: якщо так важливо, щоб його голова не померла перед клонуванням та вже було декілька замахів, чому вони просто на Марсі не зробили сканер-термінал для передачі свідомості? Чому треба летіти? І чому політ не запланований при такій гострій політичній ситуації? Правильно: тому що інакше не буде оповідання. Ну й про паливо на орбіті вже казали.

  А ще автор, бачу, досить своєрідно дискутує з критиками в коментах. Оскільки я майже впевнений, що мій відгук здатен спродукувати песів-агресів жарти, то позбавлю від необхідності: до треду більше не повернуся та побажаю авторові всього найкращого й найорганічнішого! LOL

 8. Святі вареники, ну й оповідання big surprise \\Якщо раптом ви його ще не читали, краще не робіть це під час їжі\\

  Динамічно, напружено, огидно, все, як треба. Я далеко не фанат історій такого штибу, але, мабуть, автору варто відредаговану версію відправити потім у фензін "Підвал".

  Усі можливі плюси-мінуси описали коментатори вище, а що для мене було трохи неправдоподібним, це що плюс-мінус 80 кг біопалива вистачило б для перельоту з Марса на Землю. І з тим пілотом, по ідеї, закони робототехніки ніхто не відміняв, Арні мав би його доставити живим? А враховуючи стиль оповіді, Дональд міг би спершу пустити на паливо його, а коли цього виявилося б замало, постраждав би сам Дональд... жахлива ідея, але, мабуть, у цей текст вона впишеться oh oh

 9. Ото вже... Автор іще слова не сказав, а його вже малюють страшніше за тих чортів (закреслено) роботів з оповідання. cheese

  Ні, взагалі я біла та пухнаста. Ще й так чекала на відгук пана Лєнцева. А отже, відповідаємо за пунктами. Бо хоч і мовчки, та він подивиться. wink

  Недостатньо зрозуміло з перших абзаців, що Дональд і губернатор одна і та сама особа - мінус

  Трішечки є. Початок узагалі дрібно порубано. Як ті кінцівки. З одного боку, це додає динаміки, з іншого - свідчить, наскільки авторові забракло знаків. На жаль.

  Класні роботи, окрім нудного кліше-Арні, та їх мотивація доправити героя живим - плюс

  Дякую. Щодо Арні - може, й вийшов нудний, але не жорстокий. Його завдання в сюжеті - рубати, вбивати. То ж не хотілося смакувати цю істоту. Погодитеся, що смакування жорстокості немає, я це не полюбляю.

  По задуму спочатку це були не роботи, а ляльки, персонажі комедії масок дель арте, що вони мандрували космосом у якихось справах. І товариша свого "рубали на дрова", коли виникала проблема з двигуном. Але ж ляльок не так шкода, як людину. Так з'явився живий ГГ. Проте ляльки не впораються з людиною. І вони перетворилися на роботів. Тут воно й почалося... cool smirk

  Космічний бій дуже умовний, кораблі надто близько один до одного в космосі, страждає занурення - мінус

  Так, бій умовний. Це ж не бойовик чи космоопера, це щось фантасмагоричне. Що приємно вразило - майже ніхто не занурився в "заклепки", хоча їх у мене досить. Звичайні свинцеві заряди замість лазерних випромінювачів, ніякої тобі космічної романтики!

  Притягнуті за вуха росіяни

  Бо вони до Марса не долетять, гепнуться десь. Чому ж відразу притягнуті. Самі вуха підставляють.

  А ще таке риторичне питання: якщо так важливо, щоб його голова не померла перед клонуванням та вже було декілька замахів, чому вони просто на Марсі не зробили сканер-термінал для передачі свідомості?

  Вище вже відповідала коментатору щодо клонів. Незважаючи на те, що новий клон пам'ятатиме все, що знав попередній, для першого це смерть. Тому Дональд і не бажав собі такого майбутнього. А головне - недбаха він і роззява, хоч і губернатор. Така вже людина.

  Бажаю вдалої гри! wink

 10. Святі вареники, ну й оповідання \\Якщо раптом ви його ще не читали, краще не робіть це під час їжі\\

  Краще взагалі на голодний шлунок. zipper

  Динамічно, напружено, огидно, все, як треба

  Дякую, Elessmera!

  варто відредаговану версію відправити потім у фензін "Підвал"

  На жаль, наступного року в них конкурсів не буде.

  для мене було трохи неправдоподібним, це що плюс-мінус 80 кг біопалива вистачило б для перельоту з Марса на Землю. І з тим пілотом, по ідеї, закони робототехніки ніхто не відміняв, Арні мав би його доставити живим? А враховуючи стиль оповіді, Дональд міг би спершу пустити на паливо його, а коли цього виявилося б замало, постраждав би сам Дональд

  Чесно кажучи, я не знаю, як працює той двигун!

  Пілота - маєте на увазі пілота винищувача? Арні бракувало палива, щоби повернутися з ним на корабель, про це є в тексті. Там ще багато варіантів. Як то кажуть - дайте мені ще 30, нє, 40, нє, краще 140 тис. знаків, і я зрушу Землю. )))

  Удачі на конкурсі!

 11. Фантастика - жорстокий жанр. На першому плані завжди сеттінг, витворення світу, фантдоп. За всім цим складно буває побачити звичайні думки. Може, насправді йдеться не про роботів і космос, а про те, в якій мірі людина обмежена у вчинках, наскільки багато болю можуть завдати близькі? Які часом "клонують" власні уявлення, незважаючи на думки й бажання тих, кого це стосується. Хтозна...

  Це було останнє слово автора - маніяка. wink

 12. Спочатку читання було захоплююче враження "ось як треба писати оповідання!" Проте, нажаль, до кінця враження поступово змінювалося на протилежне. hmmm

  Спочатку динамічна оповідь поступово потонула у якихось зайвих, як на мене, технічних деталях, які автору може й цікаві, але читачеві - не факт. Теж саме вийшло і з різаниною, спочатку цікаво, а потім почало нагадувати надто затягнутий анекдот, де один і той же шаблон повторюється по 3-4 рази. Причому, було відчуття, що у тому анекдоті нам не доказали щось важливе для розуміння гумору - наприклад: а чим саме настільки цінний той ГГ? що він такого життєво-важливого везе на Землю, щоби проходити оті всі тортури? Бо без цього розуміння всі ті тортури виглядають просто як безглузде криваве шоу. Ще більше відчуття безглуздості додало те, що "хвіст собаці пиляли по частинах" - це аж ніяк не пояснено у сюжеті, тому справило враження наче автор сидить і вигадує "ну щоб іще такого зробити з цим ГГ страшного?!" Коли роботи тільки на орбіті Землі згадали що, йой, ще ж і на посадку треба повний бак - моє відчуття логіки і правдоподібності сюжету вимкнулось остаточно.

  Ну і вишенькою на торті: твір абсолютно не по темі - ні України, ні глобалізації я там не побачив. Просто до готового космічного горрор-оповідання степлером за вухо прикололи абсолютно інорідну кінцівку (з блекджеком і москалями) аби хоч якось доторкнутись до теми - але ні, не воно. Ну той по всьому! cool mad

 13. Що вийшло, то вийшло. Дякую за відгук!

 14. У мене ще питання щодо назви корабля. Його назвали в честь найвищої гори Сонячної системи, яка знаходиться саме на Марсі? Просто дивно, що назва "Олімп" така промовиста (тут можна згадати і щось божественне - умовне безсмертя ГГ, бо він має клони), а про неї ніхто не згадав у коментарях.

 15. Саме так! Олімп - вулкан на Марсі. А в фіналі Дональду кажуть: "«Олімп» твій".

  Теж ніхто не помітив іронії в імені штучного інтелекту, що керує човником - Ліліт це перша жінка, а Дональд клон. Тобто вони обидва створіння людських рук.

  Дякую, що завітали, пане Вікторе!

Повернутися на сторінку
Прокоментуйте!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question

Коментувати без реєстрації

(войти без комментирования)

Ім’я та сайт використовуються тільки при реєстрації

Якщо ви вже зареєстровані як коментатор або прагнете зареєструватися, вкажіть пароль і свій актуальний email.

(обов’язково)