Повернутися на сторінку

Коментарів: 35

 1. Хороша історія про відносини з роботами в умовах критичної ситуації під час космічного польоту. Діалоги - справжня насолода, відмінний гумор. Згадуються твори класиків. Сюжет також побудований бездоганно - з динамічною зав'язкою, хвилюючими поворотами і довершеною розв'язкою.

  З негативного можу відмітити хіба надмірний, як на мене, натуралізм з відрізаними кінцівками. Але це на любителя.

 2. Вікторе, щиро дякую за гарний відгук! Ось тільки заради того, щоби почути - авторе, ти класик! - варто було встигнути з оповіданням. cool smirk Щодо відрізаних кінцівок - нічого гріха таїти, полюбляю, але здебільшого курячі та свинячі. wink Не знаю, чому, проте мені та "розчлененка" здавалася несправжньою, якоюсь фантасмагоричною.

  І вам успіху на конкурсі!

 3. Поведінка роботів здається логічною (якщо не брати до уваги їхню жорстокість) саме до гіпер-стрибка. Але що заважило запросити допомогу в вигляді кількох "каністр" чи не знаю ще чого, палива, коли вони вже опинилися на орбіті Землі? Невже не витримає "пацієнт" ще дві-три години?

  Щасти, авторе!

 4. Дякую, Птице! Це слушне зауваження, але його легко виправити. Може, в них зв'язок пошкоджений. Тре додати про це фразу, та й годі. grin

 5. 2018-12-08 в 20:20:55 | Зіркохід

  Ого, сплаттерпанк у НФ-антуражі - такого на ЗФ ще не було grin. Сподобалось, виклад динамічний, гумор присутній, кінцівка на злобу дня grin. Щоправда, з тексту видно, що автор прокрастинував до останнього grin, але фінальна вичитка - діло техніки, тож не будемо змішувати мух із котлетами grin.

  Удачі на конкурсі!

 6. Божечки, сплаттерпанк... Автор щойно подивився, що воно таке.

  "Вид літератури жахів, де підкреслено гротескна фантазія сусідить з натуралістичними сценами кривавого насильства". cool smirk Так, є трішечки.

  Щодо прокрастинації, гірка правда, було таке.

  кінцівка на злобу дня

  Кінцівки - взагалі фішка цього оповідання. grin

  Щиро дякую, Зіркоходе!

 7. 2018-12-09 в 12:15:13 | Дикобраз у кожусі

  Замість чикнути голову і сунути в заморозку, щоб не паритися з кораблем, напханим барами, кімнатами і багато чим - спостерігаємо за поетапним розчленуванням. Для сплаттерпанку мало, а для дотепного оповідання забагато. Добре, виходимо з того, що стазис у цьому світі відсутній, але голову вже не раз доставляли на Землю, тож досвід повинен був передатися, і якщо для роботів це стандартна процедура, чому б не прихопити з собою "вівцю" з працівників колонії і згодувати двигуну. Навколо підступні ка*апи, а губернатор дозволяє собі розслабончик: ракета не заправлена, БК не заряджено, роботи не укомплектовані.

  Ні, ні, ні, такі кадри нам не потрібні - в блендер їх. Повністю.

 8. чому б не прихопити з собою "вівцю" з працівників колонії і згодувати двигуну

  Відповідь - ні. Політ не запланований. grin

  Стривайте, пане Дикобразе, ви ж теж органіка? rolleyes

  Ні, я не про те... wink

  Удачі вам!

 9. Навколо підступні ка*апи, а губернатор дозволяє собі розслабончик: ракета не заправлена, БК не заряджено, роботи не укомплектовані

  Та хтозна. Це ж зрозуміло, про яку людину йдеться. grin Ось інколи дивишся на прототип - все норм, а інколи аж кортить поставити таке питання

  https://www.youtube.com/watch?v=_mBMFiWpOcI

 10. 2018-12-09 в 15:06:20 | Грішник з другої групи

  Чудово! Тільки є прокол

  – Тупа залізяко, це буду не я!

  Але ж особистість-то та ж сама? Щось тут не второпав

 11. Дякую, Грішнику!

  Справа в тому, що наступний Дональд пам'ятатиме все, але це справжня смерть для Дональда, який зараз живе, тобто для ГГ. Його свідомість не віртуальна, а прив'язана до фізичного тілу, як у нас.

  Вдалої гри!

 12. 2018-12-09 в 15:35:17 | Грішник з другої групи

  Все одно заплутався

  І вам вдалої гри!

 13. 2018-12-09 в 18:54:06 | Лісовик

  Прочитав. Що сказати? Хоч як, але не вийшло співпереживати головному герою, хай би як автор захоплювався товстосумами на ім'я "Дональд". Світ колонії не висвітлений. З потраплянням в оповідання автор ув'язнює читача простором обмеженим космічним кораблем із кровожерливими роботами. То ж світ не тільки без динаміки, він взагалі введений в рекурсію позбавлену всіляких надій. А те, що в усьому виявляються винні "росіяни"... Просто пробиває на сльозу.

  Загалом твір справляє враження досить поверхового. Розважити читача відрізаними кінцівками? Примітивна маніпуляція. Навіть з тим, що текст зачіпає гострі соціальні питання... Коротше "не залік".

  Наснаги.

 14. хай би як автор захоплювався товстосумами на ім'я "Дональд"

  Хто сказав, що автор захоплюється? Будь ласка, наведіть приклади. wink

  Світ колонії не висвітлений

  А нащо? Є вихідні дані, що в колонії заколот, цього достатньо. Мова в оповіданні про те, що відбувається на "Олімпі".

  З потраплянням в оповідання автор ув'язнює читача простором обмеженим космічним кораблем

  Саме так. Це "умови гри". Чи це погано?

  із кровожерливими роботами

  Жодним чином! Роботи виконують обов'язки, що закладені в них людиною. Там, де можливо, вони навіть гуманні, піклуються за Дональдом. Адже він має риси і головгера, і головгада. Від його власних вчинків залежить його доля. Власне, в цьому і полягає "мораль" оповідання. А роботи - позитивні герої. Місію вони виконують, рятують свого підопічного в фіналі. Він це підтверджує останньою фразою.

  То ж світ не тільки без динаміки

  Та невже! cool smirk

  він взагалі введений в рекурсію позбавлену всіляких надій

  rolleyes

  Рекурсія (лат. Recursion) — метод визначення класу чи об'єкту через попереднє задання одного чи декількох (звичайно простих) його базових випадків чи методів, а потім заданням на їхній основі правила побудови класу, який визначається. Іншими словами, рекурсія — часткове визначення об'єкта через себе, визначення об'єкта з використанням раніше визначених

  Що це було? raspberry

  А те, що в усьому виявляються винні "росіяни"... Просто пробиває на сльозу.

  red face Правда? Ой, лишенько! Та не хвилюйтеся так! В цьому випадку краще не рюмсати, а мати справний кулемет.

  Загалом твір справляє враження досить поверхового

  Може, ви погано шукали, не занурялися? Ну що ж робити, таке життя...

  Розважити читача відрізаними кінцівками?

  smile Чому ні, гарна ідея!

  Примітивна маніпуляція.

  Не вийшло smirk

  Наснаги

  Навзаєм. Піду чистити кулемет. wink

 15. 2018-12-09 в 20:47:32 | Крампус

  Жесть...Навіть Крампус в шоці big surprise Добре, що наприкінці виплив хоч якісь зв'язок з темою глобалізації cheese

 16. Дякую, пане Крампусе, що завітали. А в чому саме полягає жесть - у відсутності глобалізації чи в чомусь іншому? Як узагалі оповідання, на вашу думку? grin

 17. 2018-12-09 в 21:32:21 | Лісовик
  Чому ні, гарна ідея!

  Мені вистачає відео, де наші бійці ходять з протезами. Зловживати профанаціями на цю тему... Вибачте, це щонайменше цинічно.

 18. Зловживати профанаціями на цю тему...

  Пане Лісовику, я вас розумію, але оповідання не на цю тему. Я теж майже щодня бачу в стрічці світлини поранених, загиблих бійців, бачу те, що коїть агресор. "Олімп" - космічна фантастика. Якщо вас дратують відрізані кінцівки, це зрозуміло. Але це не стосується інших тем.

 19. 2018-12-10 в 10:28:58 | Крампус

  Авторе, "жесть" - то я про винахідливість ваших кровожерливих роботів snake. Тепер відповідаю щодо враження. Речення в першій частині рвані. Я розумію, що це для динаміки, але мені некомфортно було читати. Далі стало краще. Твір, який спочатку виглядав як кусок стандартної космоопери, отримав оригінальні повороти. Це добре. А от самі повороти, то вже, як то кажуть, на смак і колір...

 20. Ще раз дякую, пане Крампусе!

  Речення в першій частині рвані. Я розумію, що це для динаміки, але мені некомфортно було читати

  Найпевніше, це від бажання запхнути два знаки на одне місце. Де-не-де вийшло... grin

  А от самі повороти, то вже, як то кажуть, на смак і колір...

  Ну, таке художнє завдання. В ідеалі це краще сприймати як фантасмагорію, буфонаду. Але ви маєте рацію - на смак і колір...

Повернутися на сторінку
Прокоментуйте!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question

Коментувати без реєстрації

(войти без комментирования)

Ім’я та сайт використовуються тільки при реєстрації

Якщо ви вже зареєстровані як коментатор або прагнете зареєструватися, вкажіть пароль і свій актуальний email.

(обов’язково)