Повернутися на сторінку

Коментарів: 10

 1. останный абзац відверто зайвий.

  "свинцева обшивка" не захистить від радіації наднової, краще придумати якийсь свій матеріал.

  а все інше - було у когось із класиків... чи то "реквієм по землі, чи то щось таке...

  по моєму Артур Кларк, хоча можу й помилятись. згадаю - напишу.

 2. згадав. "реквієм", Гамільтон.

  http://www.serann.ru/t/t471.html

  уточнюю - я не звинувачую автора у плагіаті

 3. 2011-09-05 в 16:33:03 | Зіркохід

  Наївність твору мене аж розчулила. Це ж треба: скільки часу людство переселялося, а генофонд біосфери вирішили вивезти останьою ходкою в ЄДИНОМУ екземплярі.

  Є й моторошні сцени: хом'яку, щоб не нервував біганиною екіпаж, ВКОЛЮЮТЬ ШПРИЦОМ снодійне. Б-р-р...

  А є й відверто незрозуміле, скажімо, тліюча обшивка корабля. Вона що, з ДСП зроблена? По ідеї обшивка мала або згоріти/сплавитися відразу, або вціліти... Взагалі з точки зору вульгарної фізики оповідання не витримує критики.

  Ну і кінцівка... Тобто, яка ж мораль твору? Як на мене, є задум, але нема сюжету. Треба б оповідання доопрацювати, особливо в плані матчастини.

 4. 2011-09-07 в 18:20:50 | Аноним

  Chernidar, дякую за посилання, цікаво було ознайомитися.

  Мало спільного. Не бачу "всього іншого".

  В моєму варіанті причиною знищення Землі є власне вибух Сонця, а не її падіння на зорю-карлика, яка утворилася задовго після вибуху. А те, що Сонце колись-таки вибухне - не вигадка письменника-фантаста, на яку існують авторські права, а науково доведений факт. Це так само, як, наприклад, явище падіння метеоритів: колись хтось перший описав це у своєму творі, всі наступні, значить, займалися, як Ви висловилися, плагіатом...

  Ну, але на майбутнє доведеться мені більше почитати класиків...grin

  "Генотека стала справою її життя. МАЛО ХТО ВІРИВ У ДОЦІЛЬНІСТЬ ТАКОЇ РОБОТИ, АДЖЕ ІСНУВАЛИ ЗНАЧНО СУЧАСНІШІ СПОСОБИ ЗБЕРЕГТИ ВИДОВЕ РІЗНОМАНІТТЯ. ТОМУ НІХТО НЕ ДОПОМАГАВ І НЕ ФІНАНСУВАВ ЦЕЙ ОСТАННІЙ ЗЕМНИЙ ПРОЕКТ. Друзі з команди жартома називали скриньку «Ноєвим ковчегом»..." - то так, між іншим. Зіркоходе, цілий абзац пройшов мимо Вашої уваги. Наївний твір - можливо. Але щодо останньої ходки та єдиного екземпляру, по-моєму, все ясно.

  Про хом'яка - висновок елементарний: Ви боїтеся уколів LOL тут і психологом бути не требаLOL

  можна припустити, що в майбутньому люди якось спокійніше будуть до того відноситися.

  А моторошність - поняття відносне. Перше, що приходить в голову, - "Штольня". Наприклад.

  І, до речі, хом'як нервував екіпаж не стільки тим, що бігав (він і на початку бігав), як тим, що пищав. Тварини, нібито, відчувають небезпеку))...

  Обшивка з ДСП - а чому б і ні?grin у нас всяке буває. Там вказано, що вона складалася з декількох захисних шарів, один (чи більше) з яких свинцевий. Тобто решта могли бути з чого завгодно, нехай читач уявляє. А ДСП - то ше не найгірше, що придумало людство. Воно винахідливе, потім ще багато чого придумає.))

  ну а мораль... То ж не байка!.. От уявіть собі: Ви би зробили для загального блага щось грандіозне, коли у Вас ніхто не вірить, а Ви впевнені, що це потрібно? Попри все?

  Якраз останній абзац, до речі, тут і потрібен.

  Доопрацьовувати треба, звичайно. Будь-що можна і треба доопрацьовувати - немає меж досконалості, як то кажуть. Фізика? Справді, я не фізик. "В плані матчастини" - що Ви маєте на увазі?

 5. Ех, не дає Сонячний вибух спокою фантастамgrin

  те, що Сонце колись-таки вибухне - не вигадка письменника-фантаста
  Може й так, та ми цього точно не побачимо, нам тут взагалі трохи більше року лишилосяcool smile

  А взагалі, мало екшену, як на мене. Хоча, це певно, справа смаку.

  згадав. "реквієм", Гамільтон
  Ага, а ще трохи на "Втечу Землі" Ф.Карсака

 6. Згодна із коментами вище. Свинцевий шар проти радіаційного випромінювання, тліюча обшивка, полум'я, що добереться до пального question Діло в горючому ваккуумі, нє?shock

  Надійно зробила Ольга: її скринька має втричі товщий шар свинцю, ніж лайнер - тобто, мона було і лайнер отак от без огляду на ресурс огорнути свинцем втричі більше, а вони цього не зробили? gulp Яка недолугість excaim

  На рахунок генотеки у мене питань не виникло. Там усе логічно, я абзац не пропустила. wink

  Ще отаке питання до автора: Люди, котрі покинули корабель - вони пішки у найближчий космопорт добиралися? Бо у творі про це ні слова.

  Ну і чисто літературні, так би мовити, моменти:

  Перший діалог: тісне сусідство ти там не

  Це поки твій хом’як знову не залізе, куди йому не слід. Бо, може, треба йому таки - хто тих хом'яків розбере? cheese

  Припинити паніку! Ввімкніть систему сповіщень... Вимкніть і увімкніть ще раз. - цікавий підхід майбутнього до вирішення проблеми... А що, справді могло б спрацювати? ohh

  Все ж таки в прах. Якщо разом, то вщент.

  Звеселило словосполучення астрономічна Батьківщина. Допоки чувала лише про астрономічні числа. cheese Астрономія - то наука така, а батьківщина усе ж галактична чи космічна.

  Взагалі, згідна із Зіркоходом: нема сюжету. Діалоги є, ідея є, а сюжету нема. І матчастина кульгава. Дочитавши до кінця, я зрозуміла, що мене не полишає думка про щось таке, зроблене нашвидкуруч, та й то, кинуте в процесі напівдорозі. Поясню.

  Сталося чудо. Їм пощастило дістатися до космопорту. - прекрасно. Наступний абзац містить конфлікт, який зразу ж обломується. Тоді для чого він? Або тре було розвивати, або й не вплітати його до сюжету.

  Хай мене вибачить автор за такий розлогий коментар, я просто намагаюся бути йому корисною. Ви запитали на рахунок матчастини - я відповіла. Ну і з літературної і граматичної точки зору теж трохи.

  Автору - наснаги!

 7. З першого ж рядку розчулився - "сказав командир екіпажу, перехрестився і натиснув на кнопку". Міг би для підсилення ефекту ще й хрестика поцілувати, бо подальші дії вказують на його нерушиму віру в Бога - "Космічний простір був спокійним, тому вирішили вимкнути системі сповіщення, щоби зекономити енергію." Тобто корабель почав летіти під девізом - Бог не видасть, свиня не з'їсть))) Слабко уявляючи схвильований, розбурханий та штормлячий космічний простір, все ж зауважу, що заради економії енергії треба було ще лампочки в туалетах повикручувати. Ну а загалом до мене тут вже багато наговорили... Та хоч би там як, а фантазія у автора присутня - удачі!

 8. так, приклад традиційної, класичної фантастики. Новизни замало. Здалося, щоу першій частині твору збагато зайвого - діалоги можна скоротити, хто де навчався, і т.д. Це не цікаво. А так... романтично, трохи наївно, гуманістично.

 9. 2011-10-01 в 12:06:31 | Пан Мишиус

  Очень, страшно наивно, как уже писали выше. Как будто бы сочинение школьника.

  Кстати, может, я профан, но за счет чего могла гореть в космосе обшивка? Плавиться - да. А гореть - если только из середины корабля вырывался воздух. Мне так кажется.

  Извините, автор.

 10. 2011-10-03 в 10:27:40 | Аноним

  загалом думка непогана, є сюжет але якесь воно недопрацьоване. Єдине, що тішить – доброю мовою написане

Повернутися на сторінку
Прокоментуйте!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question

Коментувати без реєстрації

(войти без комментирования)

Ім’я та сайт використовуються тільки при реєстрації

Якщо ви вже зареєстровані як коментатор або прагнете зареєструватися, укажіть пароль і свій діючий email.

(обов’язково)