Повернутися на сторінку

Коментарів: 7

 1. не буду зупинятися на дрібних недоліках тексту - вони є чи не у кожного.

  Авторе, сміливий вибір теми, але він не піде вам на користь. Писати про смерть дітей? Невже більше справді писати немає про що? Такі тексти не сприймаються. Дочитала до кінця, сподіваючись, що автор реабілітується й десь у кінці ті діти виявляться живими.

 2. Шановна Капітошко, я нікого не хотіла шокувати при написанні оповідання. Взагалі моєю метою було показати реакцію звичайної людини на вторгнення у її світ потойбічної маячні. Діти помирають зовсім не тому, що автор в глибині душі ненавидить дітей (зовсім навпаки), просто їх душі набагато чистіші за дорослі.

  Приношу вибачення всім, кого неприємно вразили описані мною події.

 3. Через деякий час безлюдна зупинка наповнилась людьми.
  Сприймається так, ніби одразу при виході із ствола шахи автобусна зупинкаwink

  Частина шахтарів, що безладним гуртом вийшли з шахти, стала чекати автобус.
  Відкрию вам маленький секрет: після підйому на поверхню шахтарі ідуть митися. А вже потім - на зупинку.

  Так і сину сподобалась, незважаючи, що він старший і хлопець
  Авторе, вдумайтеся у фразу: мало того, що він син, він ще й, як виявилося, хлопецьwink

  Подякувавши другу, Андрій пішов чекати маршрутку.
  Те, що він Андрій треба було казати раніше. Одразу на початку діалогу, він же у вас ГГ.

  Раптовий вибух емоцій згас так само раптово
  - Ну хоча б не справити враження божевільної з самого початку розмови.
  Виходячи із сплеску емоцій в жінки - в неї велике лихо. Тож сумніваюся, що вона б розпорошувалася на примітивні жарти.

  повернемось до мети Вашого візиту
  В художніх текстах ви, вашого, вам і т.д. пишеться з малої літери.

  - Хто? Кого? - Олексій з останніх сил стримував себе.
  Блін, ну чого слідчий такий тюхтій? Сказано ж, що сина вбила іграшка.

  Зоя Павлівна повторювала: “І що ти забула тут. Ти ж пливеш, як лебідка серед качурів”.
  - Це ще хто? Варто б обмовитися, приміром: Зоя Павлівна - викладач чогось-то там - повторювала... Або якось інакше.

  Крамниця стріла його приємною прохолодою і приємними пахощами.
  А чого не сказати: Крамниця стріла його приємними прохолодою і пахощами. Навіщо плодити повтори?

  Олексію згадалось дитинство, очікування Нового року, пахощі мандаринів
  Отут класно підмічено. Саме так, як пригадуєш НР, то відразу запах мандаринівsmile

  Отже. Авторе, що ви всім цим хотіли сказати? Яка ідея твору? Фантприпущення є, але що далі? Навіщо "Новому світові" усе те? Навіщо вбивати Олексія, коли він нічого довести не зможе? Питання...питання...питання. І жодних відповідей.

  Успіхів.

 4. 2013-02-20 в 22:33:27 | Ловчиня птахів

  Оповідання завершене нашвидкоруч - таке виникає враження. Саме собою воно цікаве - є інтрига, є позитивний герой, що переможе зло, є погані комерсанти, що володіють чорною магією, є пересторога щодо обачливості при виборі іграшок... Єдине, чого немає - ще зо 20 тисяч знаків, щоб повністю реалізувати ідею твору. Тому й помирає наш ГГ у кінці, погані комерсанти (до речі, який мотив їхньої діяльності: банальний - заробіток, чи щось інше?) і далі вбивають дітей, за яких ніхто не мститься...

  " широко розплющені очі з величезними повіями" - ох і нахабні ж повії, погодьтесь, видираються туди, де мають бути вії grin

  Удачі, Авторе.

 5. Отже, містика. Тема мені сподобалася, її б розвити... власне, напрошується висновок, що у форматі оповідання історії тісно, тож завершувалася вона трохи поспіхом. Головна інтрига - для чого ж були створені оті всі іграшки-вбивці - нерозкрита, і це, як на мене, головний мінус. Жінки-ляльки, звісно, певний грунт для роздумів дають, але мало його - лише підозра, котра обривається, так і не оформившись. Якби автор намалював хоча б канву для роздумів... Але що маємо, те маємо.

  Плюси: атмосферність присутня, діалоги в основному природні, мотивація дій наявна. Герої живі, особливо ГГ. Недолугий він трохи, правда, але ж що з нього візьмеш?

  Мене особисто зацікавило інше: а от як мозаїка (чи інші іграшки - як виявилося) впливає на дорослих? Особисто я (думаю, так поступає і безліч мам) - перш за все склала б мозаїку сама чи спільно із дитиною. Тобто, як правило, батькам властиво не просто віддати цяцьку і забути про дитину - грається, зникла з поля зору, при ділі, то й добре, - батькам здебільшого цікаво спостерігати, як дитина вправляється із новинкою (тим паче - мозаїка ж!). Тут механізм мені видається не досить продуманий.

  Як для оповідки, сцена слідчого і матері трохи затягнута, хоча для більшого формату вона була б цілком гармонійною. Деякі моменти провисають, то не дуже добре сприймається, як на мене.

  “Чим тобі його порада зараз не підходить?” - поцікавився внутрішній голос. - Не знаю, — відповів сам собі. - Не знаю.

  Думка героя, озвучена вище, ще якось сприймається, а от розмова його із внутрішнім голосом... хмм...

  Не зовсім логічним мені здалося і звертання Мар'яни за порадою з приводу іграшок до ГГ. З якого дива? Він же просто інформацію шукав, як вона могла сприймати його за порадника? Він психолог? Близький друг? Може, батько із досвідом? Думаю, тут варто було б ще покумекати.

  Технічне. Над мовою варто працювати, є повтори і русизми. Бачу також проблему із розділовими знаками при прямій мові.

  Автору - наснаги. Вам є куди рости. Фантазія у вас гарна, тож працюйте. ))

 6. У творі ми занурюємося у небезпечну пригоду, пов'язану із розслідуванням слідчим Олексієм однієї містичної історії. Насамперед, зазначу, що недопрацювань багато, як із пунктуацією, так і в плані логіки подій. Спробуємо дедальніше подивитися на переваги і недоліки твору. Отже, в наявності - історія, спроба побудувати сюжет цікаво. У відсутності у нас знання знаків пунктуаціїта деякі неузгодженності

  завтра малому день народження.
  - напевно у малого

  Відчинено. — Кинув на автоматі. - можливо краще мимовільно

  папку зі справою - можливо тека більше до місця

  “Під мухою або наркоманка”. - З роздратуванням думав хлопець, поки жінка мовчки стояла навпроти. “Напевно пляшку не поділили, і співмешканець вигнав. Коли ж вони виздихають...” - міліціонар досить швидко визначає, наркоман то чи ні. Професійна навичка.

  - Пробачте, — повторила відвідувачка. — Але мені дуже потрібна допомога. Я довго думала і врешті решт вирішила звернутися до міліції.
  ось тут, на мою думку, суттєва помилка. Можливо я помиляюся, але жінка мала піти до дільничного. Це перша людина, яка працює із людьми, дізнання, слідчий відділ, спрямовані на інші справи. Реально її відправили б до дільнічного. Ну або хіба в оперативний відділ. Десь так. І щось я вахти не пригадую. Жінку на прохідній до слідчого не пустили б, направили до дільнічного.

  - Син. Розумієте я не божевільна. Я тоді була з ним вдома. З син

  Який бовдур її пустив до будинку?
  - до приміщення, або відділку краще

  Ні, треба поставити питання, щоб на вахті хоч приблизно питали з якою справою відвідувач. - про то ж і мова.
  Міркуючи так, він підійшов до вікна і став дивитися в небо, намагаючись заспокоїтись.
  - а тут який їхав, таку і зустрів. Два неврівноважених. Уявляєте, як служиться такому слідчому, якщо він так переживає за, по суті, дрібниці. Пояснюю - слідчий виїзджає на місце пригоди у складі оперативної групи, повірте, те що там можна побачити, загартовує.

  До кабінету зайшли викликані міліціонери.
  викликані

  Виведіть її звідси і попередьте при вході, щоб не пускали більше.
  - навіщо двох викликали? Насправді при вході сидить один міліціонер, як правило, хтось із патрульно-постової служби. Його б і викликали.

  Ідей не було. Сьорбнувши гарячий духмяний напій, він знову занурився в глибини інтернету. Цього разу його метою стали соціальні мережі. Наступну годину він переписувався зі всіма, хто був у його списку друзів, і знаходився зараз онлайн.
  - міліціонер, що збирає інфу в мережі, це щось новеньке. Хоча може вже так і працюють. Служать тобто. Гадаю правильніше було б відправити його одразу на фабрику. (це автору побажання)

  - Софійка... - На тому кінці почувся плач. Олексій заціпенів. Нарешті дівчина опанувала себе. — Вона померла вчора ввечері. Євген організовує похорон, а я божеволію біля труни. Приїдеш?
  - чому одразу не зателефонувала?

  Про інше сказали вже. ПРиєднуюся. А основне питання - яка ідея твору? Для мене воно розкривається так - у тому, щоб показати фінальну сцену. А це не ідея, так, сюжетний хід.

  Автору прошу не ображатися, потенціал є, працювати!

  Успіхів

 7. перепрошую, заплутався у цитуванні

Повернутися на сторінку
Прокоментуйте!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question

Коментувати без реєстрації

(войти без комментирования)

Ім’я та сайт використовуються тільки при реєстрації

Якщо ви вже зареєстровані як коментатор або прагнете зареєструватися, укажіть пароль і свій діючий email.

(обов’язково)