Повернутися на сторінку

Коментарів: 19

 1. Написано непогано. Яскраво уявляється світ Метрополісу. Тепер про проблеми оповідання:

  Значну частину початку займає заняття Чена в тренувальному костюмі. Налаштувало на думку, що то "рушниця, яка має вистрілити" в кінці оповідання. А вийшло, що тхеквондо ГГ не згодилося. Перше розчарування. Для чого тоді було приділяти йому стільки уваги?

  Друга проблема: події нагнітали підозру, що евакуація закінчиться екшином. І знову розчарування: ГГ в результаті подій просто вирішив, що його життя нуднувате. А в чому конфлікт? І де його наслідки?

  Як висновок: оповідання може бути чудовим початком для чогось більшого. Як самостійний твір, на жаль, захоплення не викликало.

  Авторові - успіхів!

 2. А вийшло, що тхеквондо ГГ не згодилося. Перше розчарування. Для чого тоді було приділяти йому стільки уваги?
  У тхеквондо приблизно та ж роль, що й у сандвіча з фореллю, бажано було показати світ мікрополісів, а не розповідати про нього.

  Друга проблема: події нагнітали підозру, що евакуація закінчиться екшином. І знову розчарування: ГГ в результаті подій просто вирішив, що його життя нуднувате. А в чому конфлікт? І де його наслідки?
  Усі хочуть екшену.

  Конфлікт у оповіданні світоглядний.

  Дякую за відгук.

 3. У тхеквондо приблизно та ж роль, що й у сандвіча з фореллю, бажано було показати світ мікрополісів, а не розповідати про нього.

  Звісно, тільки на опис сандвіча витрачено одне речення, а на опис тренування - близько 3 тис. знаків з 23 тис. Майже восьма частина тексту. І ще трохи нагадує штамп: раз ім"я ГГ Чен - повинен займатися бойовими мистецтвами.

  Усі хочуть екшену.

  Ото ж. Почувався, як дитина, якій пообіцяли гарну іграшку, а потім не далиwink. Не можна розчаровувати читачів.

  Конфлікт у оповіданні світоглядний.
  Погоджуюся. Але надто він завуальований.

 4. Якби герою його тхеквондо згодилося, це був би такий відвертий голівудський штамп, аж вуха сверблять.

  А світоглядний конфлікт лежить на поверхні: жив собі, жив, і тут евакуація.

 5. 2013-09-25 в 16:18:07 | бідний гусар

  Йо', що зі мною робить надмірна еротизація цього конкурсу!А страждає Автор "Мікрополіса"-

  слова "Чен" і "евакуація" прочиталися зовсім по-іншому. shock

 6. snake

 7. Якби герою його тхеквондо згодилося, це був би такий відвертий голівудський штамп, аж вуха сверблять.
  А світоглядний конфлікт лежить на поверхні: жив собі, жив, і тут евакуація.

  Щоб закінчити полеміку: як на мій особистий смак, оповідання вигляє краще від багатьох з нинішнього конкурсу. Чому побурчав? Бо від хорошого хочеться, щоб воно стало ще кращим smile

 8. А Док має рацію. Особливо не віриться у те, що не можна гарно намалювати віртуального суперника в настільки далекому і просунутому майбутньому. Якщо моя порада зайва - проігноруйте, але якщо захочете прислухатися, то безжально викиньте тренування, натомість покажіть, як Чен працює. Розвиток технологій можна показати через роботу героя ще краще.

 9. Особливо не віриться у те, що не можна гарно намалювати віртуального суперника в настільки далекому і просунутому майбутньому.
  Чому не можна? Можна, і з часом збиралися намалювати. Просто руки не дійшли.
  Розвиток технологій можна показати через роботу героя ще краще.
  Мені треба показувати не технології, а соціум, світосприйняття тих людей. Вони витрачають чимало зусиль лише для того, щоб не виходити з дому. Хоча швидше, дешевше й корисніше було б вийти.

 10. Виробники комп'ютерних ігор вимальовують ворогів в першу чергу, щоб користувач стріляв у них із емоційною віддачею, інакше ніхто забавку не оцінить і вона пролетить над ринком, як та фанера над славнозвісною столицею Франції. А от додаткові функції можна продати у наступних версіях. Я лише відмічаю неправдоподібний момент у творі, а не атакую вас, авторе. Ваша справа - реакція на реакцію читачів. Корисна чи ні для твору.

  І як фобія зовнішнього світу поєднується із заняттями спортом? Зайве це тренування для оповідання про велику мушлю для десятків тисяч рачків, які уникають зовнішнього світу. Зробіть героя одним із розробників симулятора, покажіть те саме очима творця спортивної віртреальності, тоді зникне дискомфорт сприйняття. Док вдало зауважив, що в бойовику тренування виглядало б логічним, а тут складається не так показати нехіть людей до зовнішнього світу, як налаштувати читача на бойовик. Словом, ви автор, а я чогось захопилася, навіщось вмовляю, але вже зникаю. Вирішуйте самотужки. grin

 11. Виробники комп'ютерних ігор вимальовують ворогів в першу чергу, щоб користувач стріляв у них із емоційною віддачею
  Герой не користувач, а тестувальник, розробник. Зараз у них стадія розробки движків, розмальовувати ще зарано, хіба що є вже готові компоненти.

  Док вдало зауважив, що в бойовику тренування виглядало б логічним
  Але ж це всього-навсього спортивне тхеквондо, а не прикладне карате чи бій без правил.

  Зробіть героя одним із розробників симулятора, покажіть те саме очима творця спортивної віртреальності, тоді зникне дискомфорт сприйняття.
  Ви б ще порадили замінити тхеквондо на бадмінтон.

 12. А чого, непогана ідея. Те, що треба, щоб показати, як житель старанно уникає виходу назовні, хапаючись за ракетку. Пурхання за воланчиком більше підходить герою з фобією, ніж мужній спорт.

 13. Ні, бадмінтон виглядає несерйозно, і це налаштує читача на несерйозний лад.

  До того ж особливих складностей у віртуальному бадмінтоні не передбачається.

 14. Ясно, що ні, авторе. Це був жартик. Я вже давно зрозуміла ваші "ні, ні й знову ні", то дражнюся з вредності. А чого не посміхнутися за рахунок того, хто слухає, але не чує? Та все набридає і ця гра не є винятком. Щасти.

 15. Мабуть, даремно я не зробив героя бійцем поліцейського спецпідрозділу, відмінником стрілецької підготовки, який у вільний час виступає у боях без правил. І щоб дві валізи зі зброєю за особисті речі. Голівудські кліше зло, а зі злом треба боротися. Звикли читачі до кліше, то нехай відвикають.

 16. Симпатично, але є технічні ляпи (або я чогось не зрозумів). Часові лаги до поясу астероїдів - кілька хвилин, а оператор керує в реальному часі. Питання забруднення екосфери мікрополісу не розкрите, хоч акцентується на зовнішніх загрозах - а по ідеї внутрішніх мало б бути більше. Ну та це дрібниці.

  Стилістичні.

  Тренування випадає із структури твору, яку воно роль відіграє - я не зрозумів. Авторе, що ви хотіли ним показати? Недосконалість комп'ютерних технологій?

  Спогади про евакуацію та пограбування - якісь вони дуже свіжі, а зі структури суспільства видно, що таке могло статись навіть не кілька поколінь тому, а набагато раніше. Потім - цей переляк, хоч і жвавий - він закінчується нічим, а по ідеї герой мав би зробити переоцінку свого місця в світі (щось подібне він і робить, але якось невиразно і непереконливо)

  Із основного - все, із другорядного - русизми і трохи дивне уявлення про суспільство - надто мало там віртуальної та доповненої реальностей, таке враження, що твір стилізований під фантастику 80-х. Це не є погано, але якщо є такий дух - його треба або підкреслити або нівелювати.

  Резюме - кандидат на ТОП, правда не на перше місце.

 17. Попри те, що автор палко доводить, що все з конфліктом у повному поряді й оповідання цілком завершене та повноцінне, я таки приєднаюся до Дока і скажу, що й мені текст виглядав розминковою замальовкою до роману. До чогось на кшталт "Міста і зірок" Кларка. І справа не в конфлікті, справа в тому, наскільки глибокий вдих зробив автор — і не видихнув. На повні груди вдих зробив — на добрячий романіщє smile Он, в "Виборі Іванни" теж ніякого конфлікту, а виглядає воно мені цілком завершеним. Бо автор дихав поверхнево, накидав розмиту акварельку, упіймав настрій — і пішов собі. А тут грунтовно так цей світ мікрополісів накреслений, уважно, з деталями, то й хочеться читачам в ньому ще побути, роззирнутися, що й до чого, поспостерігати за його мешканцями, спробувати їх на зуб у стресових ситуаціях, поганяти трохи по ліфтах і коридорах smile Ви, авторе, не ображайтесь і не відбрикуйтесь — скарги коментаторів на незавершеність є всього-лише компліментами вашій вміло розробленій художній реальності smile ІМХО.

 18. 2013-10-10 в 08:03:59 | Аноним
  Данко

  Дуже образний коментар.

  Он, в "Виборі Іванни" теж ніякого конфлікту, а виглядає воно мені цілком завершеним.
  Конфлікт там є, але немає вибухової кінцівки.

  грунтовно так цей світ мікрополісів накреслений, уважно, з деталями, то й хочеться читачам в ньому ще побути, роззирнутися, що й до чого, поспостерігати за його мешканцями, спробувати їх на зуб у стресових ситуаціях, поганяти трохи по ліфтах і коридорах
  Так, але історія скінчилася, усе, що буде далі, це зовсім інша історія.

  А деталей не так, щоб дуже багато, лише ті, що потрібні.

 19. Часові лаги до поясу астероїдів - кілька хвилин, а оператор керує в реальному часі.
  Насправді він читає звіти та віддає накази роботам. І те, і те можна не в реальному часі.

  Тренування випадає із структури твору, яку воно роль відіграє - я не зрозумів. Авторе, що ви хотіли ним показати? Недосконалість комп'ютерних технологій?
  Я хотів показати, які проблеми створює життя у мікрополісах для їх мешканців, як доводиться викручуватись, а також, що мікрополіси не є замкненими світами принаймні інформаційно.

  Спогади про евакуацію та пограбування - якісь вони дуже свіжі, а зі структури суспільства видно, що таке могло статись навіть не кілька поколінь тому, а набагато раніше.
  Бо герой згадує прочитане або побачене на екрані. Його спогади не свіжіші за наші про піратьскі пограбування.

  Потім - цей переляк, хоч і жвавий - він закінчується нічим, а по ідеї герой мав би зробити переоцінку свого місця в світі (щось подібне він і робить, але якось невиразно і непереконливо)
  Так у тому-то й справа, що боятися було нічого, як виявилося.

  Питання забруднення екосфери мікрополісу не розкрите, хоч акцентується на зовнішніх загрозах - а по ідеї внутрішніх мало б бути більше.
  По ідеї бензин не горить. Сама суть у тому, що внутрішніх проблем менше, у них там спокійне мирне життя, є час та ресурси на спорт, мистецтво та ресторани.

  надто мало там віртуальної та доповненої реальностей
  Там справжньої віртуальної реальності нема взагалі.

Повернутися на сторінку
Прокоментуйте!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question

Коментувати без реєстрації

(войти без комментирования)

Ім’я та сайт використовуються тільки при реєстрації

Якщо ви вже зареєстровані як коментатор або прагнете зареєструватися, укажіть пароль і свій діючий email.

(обов’язково)