Повернутися на сторінку

Коментарів: 10

 1. суцільний штамп.

  Аватарить мізки стандартною аллотропною модифікацією

  космобойовика з елементами "еко-ботанізму".

  Перечитайте, бодай

  Гаррі Гаррісона, "Несамовита планета".

  ===============

  Тема - 0 % (за вуха притягнута земля і т.д. нмсд)

  мова - 90 %

  сюжет - 50 %

  ==========

  140 із 300 (47 %)

 2. Місцем падіння гелікоптера виявилась вентиляційна іржава платформа, під якою була вентиляційна шахта, по якій конвертувалось повітря, яке очищувалось на шляху в тунель, в ті часи, коли система тунелів, давніх форпостів і баз працювала.

  Микола, заліз в голови андроїдам пілотам і скачав з їхніх комп’ютерних мізків усю інформацію

  кажуть зараз знімають продовження "Автвару", у вашого твору э всы шанси стати основою для третьоъ частини)))

  Щодо деталей - то нащо отих РПГ та флешок? Також і русизми трапляються частенько.

 3. 2013-10-02 в 11:42:59 | Тракторбек
  Він підвівся, і докуривши сигару, полишив приміщення.
  Сигара випалюється десь за годину, це ж скільки Леонард простояв стоячки, доки докурював?

 4. Я чесно намагався. Примушував себе ковтати речення за реченням. Давився оцим техно-трешем і воєнним жаргоном. Коли дійшов до слова «ніш» у якості порівняння, мої сили мене зрадили.

  Шкода, але повної рецензії на це оповідання я надати не можу. Я намагався взятися за нього ще раз і ще раз, але чорт забирай, це набір слів, а не літературний твір! Звісно ж, там, всередині, щось відбувається, киплять неабиякі пристрасті, але сховано це все за таким товстим шаром нісенітниць і «крутих» слів, що продертися між них мені не під силу.

  Вибачте.

  Порада: Цифри в тексті – моветон. Не робіть такого, будь ласка.

  Рекомендація до ознайомлення: Почитайте Бредбері. Не знаю чому, але мені здається, що вам може допомогти.

  З.І. Якщо я вірно вгадав автора, то прогрес, безумовно є. Рухайтеся і далі в тому ж напрямку. Бажано у швидшому темпі. Якось так.

  З.З.І. Між підметом і присудком, зазвичай, коми не ставляться. Я, не знаю, звідки ви, взяли стільки тих, бісових, ком. Це, схоже на якусь чудернацьку, релігію, їй-богу.

 5. Отут буду дуже сваритися. І хто вболіває за популяризацію фантастики як жанру, прошу звернути увагу на цей коментар.

  Отже, було так. Голосування розпочалось якраз тоді, як я влаштувалась на роботу. Цех з виготовлення печива, важка фізична праця - можете уявити. Читала оповідання своєї групи, звичайно, після змін. Тож після роботи, коли втома ще дається взнаки, відкриваю цього Кеплера... Спіткнулась вже на першому реченні, на слові "гермобрама". Довго намагалась зрозуміти, що це таке. Так до кінця й не зрозумівши, пішла читати далі, щоб не витрачати зайвий час. А далі - цифри, цифри, цифри. Мені й раніше було б байдуже, чи довжина ліани 300 кілометрів, чи 301. Зараз для мене важливіші інші цифри - наприклад, щоб вага печива в ящику була 5 кілограмів. Після 8 годин тих зважувань мене неабияк роздратувало те, що ще й ліану, виявляється, треба виміряти! Наче не можна було просто сказати, що вона довжелезна!

  То хто там нарікає, що прості люди фантастику не читають? порада всім: пишіть так, щоб читачеві не доводилось напружувати мізки на кожному абзаці - тоді читатимуть!

 6. То хто там нарікає, що прості люди фантастику не читають? порада всім: пишіть так, щоб читачеві не доводилось напружувати мізки на кожному абзаці - тоді читатимуть!

  Я отут не згодна, ЛЛ. Прості люди мають вибір, що читати, а також обирати шкалу інтелектуального, містичного, любовного чи якогось іншого напруження. Просто ви, перебуваючи в умовах конкурсної боротьби, такого вибору позбавлені і мусите читати те, що мусите. Ото й ваше обурення звідти + втома від роботи.

  Є такий порівняно молодий термін "сапіосексуалізм" - це про людей, які отримують кайф від споглядання чужого розуму і від взаємодії з ним. Письменники повинні працювати і для них.smile

 7. гм, думаю тут не зашкодило б поскорочувати речення -- прибрати зайві прикметники, уточнення, повтори -- все, що не грає на текст, а лежить баластом

  -- що я маю на увазі?

  -- приблизно таке:

  Силове поле навпроти гермобрами захисної стіни бази на кілька хвилин зникло, пропустивши колону спецназівців в у камуфляжних бронескафандрах, які вийшли з хащ тропічного лісу. Спецназівці на чолі з командиром, старшим лейтенантом Миколою, Вони вели важко пораненого чоловіка в пошкодженому спорядженні скафандрі, з символікою корпорації «Старфарм». Коли силове поле захисного куполу знову активувалось, вже за спинами людей, відчинилась гермобрама стіни бази. Двоє солдатів повели пораненого науковця ботаніка в мед корпус. Старший лейтенант Микола -- командир спецназівців -- відправився в командний центр, щоб доповісти старшим офіцерам про успішну рятувальну операцію. Він квапився і нервувався. У нього був через напружений графік. За Через сім годин він мав приймати участь у зустрічі представника корпорації на космодромі. А потім, на ввечеірі, у Миколи було заплановано побачення зі своєю подругою, в кафе. Інші солдати спецгрупи «Анакондиа», пішли в казарму відпочивати і пити пиво.

  ну якось приблизно так

  і все оповідання почистити від зайвого

  далі -- діалоги -- фрази надто довгі, пояснення надто громіздкі

  цілі абзаци пояснень можна розбавляти репліками іншого учасника, щоб не було таких масивів тексту від імені одного і того ж персонажа

  бо в такому вигляді, як є, читати діалоги дуже нудно

  ну в розпал якого бою не поговорити про дівчину та ще й мало не битись через неї? smile

  як на мене, то епізод з балачками про Катерину затягнутий

  ідея є -- це величезний плюс

  тема є -- це теж добре smile

  а вираження того всього кульгає

  ну, це моя думка

  булоб непогано:

  скоротити,

  замінити русизми,

  розібратися з розділовими знаками

 8. ой! щось я наплутала з розміткою --

  Силове поле навпроти гермобрами

  ну і повтори -- вели -- повели, командир -- командний теж пропустила

  а передостаннє речення За сім годин мав приймати участь у зустрічі представника корпорації на космодромі, а на вечір у Миколи заплановано побачення з подругою.

 9. або За сім годин -- участь у зустрічі представника корпорації на космодромі, а на ввечері побачення з подругою.

 10. оскільки у мене сьогодні день виконання обіцянок, то додаю комент.

  спершу традиційні: фільтрувати повтори.

  скафандрів та спецназівців та корпорацій забагато smile ділити на два, підбирати синоніми.

  важкопораненого - разом.

  Їхні ботаніки - краще науковці

  Тиранотроянди ростуть і саморозсіюються з блискавичною швидкістю. За 30 годин будь яка планета може вкритись Тиранотрояндами і їх ростками. Ця рослина, навіть в стадії ростка, захищає себе силовим полем, яке не пробиває жодна зброя. А коли Тиранотроянда виростає, то стає машиною смерті. Тиранотроянда росте висотою до 100 м, на протязі 100000 років.

  До речі, цифр - забагато. Грає роль, що саме 10 000 років, ане 1021 рік, і 100 метрів, а не 98? ні? тоді нафік цифри, усе словами описувати. Бажано порівняннями: "висотою з хмарочос а живе як баобаб, якщо не більше"

  Взагалі тут логічна хиба - рослина - продукт еволюції і має лише абсолютний мінімум для виживання. Хотів би я побачити природних ворогів цієї рослинки...

  кАртелі

  Пройшло п’ять днів. Леонард за цей час зламав усі сервери колонії
  він хакер? - він, він просто м*дак! Як адмін - не вірю! краще написати: "отримав доступ до бази даних колонії". І знову те саме запитання: кому важливо, що серваків було саме 5?

  і в період 1 хвилини
  протягом хвилини. Уявляю картинку...

  число 26 - магічне? там воно три рази в абзаці. Узагалі - поставте собі за мету не використовувати цифр узагалі! реально - зазвичай будь-яке використання цифр іде вам на шкоду. Пізніше це правило можна буде відмінити.

  дій к позиційній перестрілці
  до позиційної перестрілки.

  опис бою не сподобався категорично. Але, оскільки сам не мастак, порадити як краще не берусь.

  посилений акустикою доту
  логічна хиба. Акустика доту повинна послаблювати звуки, а не посилювати їх.

  далі іде діалог. В принципі наче нічого, але щось я слабо уявляю як такі теревені розводять ті, хто знаходиться у смертельній небезпеці.

  андроїда свідка - через дефіс

  "Гелікоптер " - повторюється дуже часто

  Дивізіон андроїдів стане неприступною сталевою стіною навколо усієї лінії периметру.
  дивізіон - найменша неподільна бойова одиниця. Якщо це кораблі, то два. А скільки андроїдів? з контексту розумію, що дофіга. Але не розумію як саме вони будуть оборонятись від тих крутих рослин.

  протитанкові РПГ
  протитанкові ракетні протитанкові гранатомети. нічого не помічаєте?

  доленосну мить в небі над космодромом з’явились два гелікоптера.
  звідки? вигулькнули, чи матеріалузівались?

  а потім, розстріляли один з проекторів силового поля захисної стіни космодрому
  а чому проектор не захищений силовим полем?

  кінцівка надто закрита - ну дуже все все добре. Краще було б зберегти інтригу: "хоч вони й врятувались, але не знали, що їх чекає через пів доби..." wink як ото про планету мавп - наче вернулись до дому, але гоп - і усюди мавпи.

  тепер в цілому - картонне воно усе якесь, надто довгі розмови, надто показна динаміка. Я б радив розбити оповідання на кілька частин і над ними працювати окремо.

  1. штурм ДОТу читати мемуари про Зимню війну та дивитись матеріали по лінії Мажино

  2. битва із рослинами. - читати Перумова "череп на рукаві" та Гаррісона - "неукратимая планета"

  3. сварку спезназівців - законспектувати якийсь голівудський бойовик.

  4. битва за космодром. (теж гарісон, те саме, але початок)

  решту скоротити.

  вибачайте, за запізенння, мав купу особистих проблем.

Повернутися на сторінку
Прокоментуйте!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question

Коментувати без реєстрації

(войти без комментирования)

Ім’я та сайт використовуються тільки при реєстрації

Якщо ви вже зареєстровані як коментатор або прагнете зареєструватися, укажіть пароль і свій діючий email.

(обов’язково)