Повернутися на сторінку

Коментарів: 9

 1. ок.

 2. 2017-04-15 в 19:30:43 | Афаліна

  Змістовно cool smile

 3. Печалька-печалонька! Все погано! Всім гаплик! Навіть манекену! Заношу вас в номінанти на найдепресивніше оповідання конкурсу.

 4. 2017-04-17 в 23:44:14 | Афаліна
  Все погано! Всім гаплик! Навіть манекену!

  Ну чому ж усім? ГГ он вижила, з манекенами теж нічого не трапилося smile

  Заношу вас в номінанти на найдепресивніше оповідання конкурсу.
  Що можу сказати. По-перше, сама тема конкурсу депресивна. По-друге, проблематика оповідання теж зовсім не радісна, і якщо в суспільстві зараз існує проблема підліткового суїциду через соцмережі, то й про це теж має хтось писати. Можливо не так, але мовчати теж не вихід. А за номінацію дякую wink

  Дякую, що висловили думку.

 5. 2017-04-18 в 19:04:02 | Чернідар

  Довго-довго врубався при чому тут каннабіс. Пішов гуглити - виявляється це отримало ще й інше значення.

  Ну що... написано майстерно, боюсь, що невірна асоціація мені геть зіпсувала сприйняття.

  А, так. Про порносцену:

  у стінках латексного черепу
  по моєму в черепи там геть не з латексу.

  А взагалі - надоїла збентега. Набридла. Ця краща від інших, але ж непозбувна...

  Я то думав, що вибрав оптимістичну тему... ех.

  Щасти.

 6. 2017-04-19 в 08:33:53 | Афаліна

  Чернідаре

  по моєму в черепи там геть не з латексу

  Не знаю, нагоди перевірити якось не випадало smile Але погоджуся, латексного тут зайве.

  Ну що... написано майстерно, боюсь, що невірна асоціація мені геть зіпсувала сприйняття.
  Ех, потішили его, дякую. Шкода, що асоціація завадила сприйняти текст.

  Дякую за те, що знайшли хвилинку написати відгук. Щасти і Вам.

 7. 2017-04-22 в 00:45:03 | Володимир

  04:20

  Головна ідея оповідання: посилити заборону суїцидів?

  Текст рваний, місцями сюрний і лячний та гидкий, але водночас на диво читний. Хтось дуже постарався, щоб дочитували...

  /

  Нелогічно, що стрибає власниця дорогого іФона у якої ще й купа грошви, щоби полежати в комі... (це ж недешеве задоволення).

  А втім, може саме так хотіли гіпотетичні замовники, які видали грант? Може вони не знають про дешевші фони... Або знову реклама іфона?

  /\

  Згадав якогось західного автора. Може Г. Гарісона в "Молот і Хрест"? Там він писав, що влада оббирала рабів до нитки, а церква навіть вмерти їм забороняла, обіцяючи прокляття. І то було логічно: раб -- то недешевий актив, чого то він буде сам вирішувати, коли вмерти...?

  /\

  Так і нині. Люди -- то цінний ресурс. І коли працюють задешево, і коли допомагають відмивати гроші на всіляких соцдопомогах, і коли голосують за гречку, і навіть коли порпаються у смітнику -- теж корисні: і як сортувальники, і як приклад наслідків непокори для всіх інших. І ще в деяких екзотичних випадках корисні.

  Чи має право "актив" вмирати за власним бажанням? Однозначно ні! - з точки зору власників активу.

  А особливо молодий і ще зовсім невикористаний (особисто). Звісно він вже приніс вигоду, коли тато й мама спускали купу грошей і тряслись на роботі "не звільняйте, у нас діти, ми на все згодні..." Але ж можна продовжити використання і розмноження. І вигода подвоїться, потроїться...!

  Вирішити й вмерти може лише старий, спрацьований і використаний актив. І це вигідно -- не треба платити пенсію. Про такі самогубства в новинах не розкажуть хоч би скільки їх було...

  А от молоді активи заслуговують окремих програм, частих згадок в новинах, фільмів, оповідань(!) і ретельної уваги суспільства. Бо вони дуже цінні. Передусім для "тих". І навіть для тата з мамою, які вважають дітей найвигіднішою "інвестицією" (так і пишуть деякі на фінансових форумах!)

  Крім, хіба що, зовсім неслухняних отроків, яких інколи відправляють на ел.стілець. Але й вони трошки цінні, бо той стілець дисциплінує всіх інших.

  /\

  До чого це я веду...

  Ні. Я не закликаю когось до самогубства.

  Ні. Я не забороняю з ним боротись, бо може у когось є особисті, вагомі й навіть не меркантильні причини.

  Але мене цікавить таке: якщо у людини нема здоров'я, житла, праці, пенсії, грошей, дбайливих родичів і т.д., (тобто: "абсолютно зайва людина"), то що їй робити? А вмирати природнім шляхом -- болісно й довго? А церква + фільм "Констянтин" (показаний на ТБ млн разів) + це оповідання --- пророкують (цікаво як...?) СТРАШНІ наслідки суїциду. То що тоді робити?

  А всім богам і справді приємно дивитись як людина мучиться і не може відійти? Чи вони сором'язливо відвертаються?

  А варіант, що його практикують у США: вийти з розчохленою зброєю і піти на поліцейських, які будуть змушені стріляти -- то суїцид, чи як?

  А якщо людина не бореться за своє життя і вмирає спокійно, як олень, коли його вже догнав вовк?

  А якщо взяти зброю і піти на майже безнадійну справу -- пограбування багатоповерхового маєтку (для одного) чи банку де є купа смертельної охорони? (в книгах Євгена Є це навіть було успішним smile)

  А просити про евтаназію можна, чи лікар/родич/? має сам вирішити?

  А бігати й рятувати людей в пожежах чи у воді і т.п., і зрештою і самому вмерти -- то суїцид, чи він буде автоматично анульований порятунком кількох активів і тоді взагалі стане перепусткою до раю?

  Власне, я й так уявляю офіційну відповідь (і таємну думку) церкви й іншої влади. Але цікаво де інші читачі бачать межу, що відділяє смерть і суїцид?

  /\

  А загалом -- це сумно. Сумно, що замість спроби аналізу і пошуку причин, чому навіть вже діти, навіть з їхнім ненормованим і нелюдським роб.днем (уроки+домашка>>40год/тиждень) -- і не знають куди себе подіти; -- тут маємо просте, чергове залякування. Убого. Схоже на батьків, які силою, погрозами, кулаками запихають у дітей зайву їжу чи непережовані й сумнівні знання. Бо "краще знають як треба"... Але чомусь неспроможні пояснити: що й звідки знають. Зате вміють погрожувати. Незгірш від автора. То чим він від них відрізяється?

  Цікаво також, яке майбутнє у оповідання. Якщо воно грантове і вдало пройте бета-тестування, то мають друкувати, аж гай шумітиме в цільових виданнях. Чи буде від цього користь, вигода Україні й українцям? Може, якась крихітна і буде. Збитки мінімізують, економіка ростиме й завдяки непомерлим і щось, можливо, перепаде й народу. Он, чорні в США: потерпіли століття рабства і ще століття в якості другосортних -- і вже півсотні років непогано живуть. Навіть відмежувались від предків, додавши собі слово: афроАМЕРИКАНЦІ, щоб хтось не поплутав...

  /\

  \/

  Але, взагалі-то, правильніше було би не народжувати дітей у цей зламаний і досі НЕвиправлений світ. Навіть якщо за те щось платять.

  Або не більше однієї дитини та ще й радикально змінити підхід до вирощування дітей на старовинний (+ кращу, відповіднішу освіту; щоби можна було хоча б у фліланс втекти з цього олігархічгого жлобства), не реагуючи на рекламу й не даючи надприбутки товаровиробникам (владі). Щось таке писав Бернард Вербер. Може без нав'язаних рекламою порошків, цяцьок й іфонів діти стануть здоровішими, життєздатнішими? Бо хіба такі виростуть в тепличних умовах?

  А потім і не доведеться їх силою й за вуха витягувати з зашморгу... І влада може заметушиться і спробує щось змінити на краще, недоотримуючи прибутки внаслідок недороду. Тут як з полем: якщо врожай добрий, то тупому агроному начхати. Литиме гербіциди й пестициди (як оце оповідання) -- ростіть й мутуйте. А от як не сходитимуть чи гинутимуть молоді (і вже змалку вигідні!) рослини, то вже забігає. А може й кращого, розумнішого пришлють. Поле удобрять. Воду підведуть. І заживуть рослинки, радіючи Сонцю smile

  \/

  А також корисно -- почитати "Пісні далекої Землі" (є укр.) Артура Кларка. Там науковіший погляд на добро й зло, й приємніше майбутнє людства, попри навіть те, що через тисячу років вибухне Сонце.

 8. 2017-04-22 в 09:03:57 | Афаліна

  Володимире, усе набагато простіше і прозаїчніше. Автор слідкував за недавньою актуальною темою із дитячими суїцидами. Автору небайдужа тема життя, смерті, а особливо - смерті за власним вибором. Автор зробив фантприпущення "а що, якщо?", і спробував викласти його у файлі. Якщо вас настільки зачепило, що ви написали такий розлогий комент із міркуваннями на тему, хоч і змішали докупи айфони, гранти, владу і ще купу бозна чого - мабуть, уже не дарма.

  Автор не мав на меті жодних залякувань, але не автору в вас цьому переконувати, якщо ви переконали себе в тому, що воно там є)))

  Припущення щодо головної ідеї розважило. Мабуть, ви достатньо всемогутні, щоб мати змогу ефективно заборонити всім і кожному позбавляти себе життя? Чи знаєте когось подібного, що міг би реалізувати заборону кожній людині вмерти за власним бажанням - чисто технічно? лол

  Дякую, що читаєте. Успіхів на конкурсі.

 9. Дуже гарна мова тексту. Перший і останній блоки - це взагалі поезія, музика! Відчуваю, що авторка пише вірші і, можливо, навіть частіше ніж прозу wink

  Стурктура таж вибудвоана чудово: закольцовано початок і кінець, плюс жмут експерментальних варіцій реальності всередині.

  Але, як на мене, середина все оно трошки "провисає". І за темпом, і за мовою, і за стилем (там йде така собі казочка з не дуже чіткою мораллю, і не дуже зрозумілими обставинами).

  Чого мені не встачило: хотілося б трохи більше про мотиви ГГ, які штовхнули її на такий серйозний крок. Кити китами, але не соцмережі роблять життя людини нестерпним. Тут це показано трохи абстрактно. Як на мене, людина у такому стані має частіше думати і повертатися саме до травмуючих обставин (не психоделічних, а саме реальних). Ну, це на мій смак принаймі smile

  Але вцілому оповідання справляє дуже гарне і сильне враження)

  P.S. Дуже рекомендую до перегляду іспанський фільм "Verbo". Дуже гарна (і не похмура) рефлексія на ту ж саму тему підліткового суїциду із психолеічним тріпом всередині smile

Повернутися на сторінку
Прокоментуйте!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question

Коментувати без реєстрації

(войти без комментирования)

Ім’я та сайт використовуються тільки при реєстрації

Якщо ви вже зареєстровані як коментатор або прагнете зареєструватися, укажіть пароль і свій діючий email.

(обов’язково)