Повернутися на сторінку

Коментарів: 11

 1. 2020-03-30 в 18:20:44 | Мандрівник

  Непогано. У моїй свідомості описані експерименти довго балансували між справжнім поверненням у часі та створеною віртуальною реальністю. Проте ближче до фіналу все стало на свої місця.

  Автору бажаю удачі!

 2. 2020-03-30 в 18:43:41 | Лісовик

  Дякую авторові. Сподіваюся ми все ж уникнемо такого розвитку подій як на початку оповідання, але для цього конче потрібна література такого гарту.

  Успіхів та наснаги!

 3. 2020-03-31 в 11:57:22 | Краснопірка

  Мене теж лякає перспектива подібного розвитку подій у реальності. І сама ця антигуманна програма, звісно, справляє враження. Та й написано переконливо, читається.

  Але до мене трохи не дійшло: якщо це справжня подорож у часі, а не змодельована реальність, навіщо науковцям-садистам давати змогу засудженим змінити минуле? Науковці насправді "за нас", просто прикидаються мудаками, - і хочуть так переграти ганебну історію? Бо, якщо вони працюють на встановлений режим, навіщо дають такий потужний інструмент зміни реальності до рук ворогам?..

  Я щось справді не вловила сенс, вибачте( Знову ж таки, може, я десь якийсь меседж не зчитала, то я не проти, щоб мені пояснили, бо ж цікаво. Вибачте.

 4. Якісь неоднозначні в мене відчуття від цього оповідання. З одного боку в ньому є щось кінематографічне. Добре уявляєш як відбуваються події, з іншого боку багато чому не віриш. Наприклам діалогам у палаті. Водій автобуса був для мене дуже непереконливим. Говорить складно і розумно. Відразу видно персонажа-функцію і він навіть не маскується.

  Не в'їхала в кінцівку. Типу він врятував того, кого вбив і його гріх викуплений? Якщо це ніби моральна дилема вбивства ворога на війні, то подана слабо. Однобоко представлені сєпари, якщо ГГ в результаті має покаятися за скоєне, то в нас немає шансу це відчути, бо тут все дуже чорно-біле. Якщо він не мав каятися, тоді в оповіданні немає конфлікту. ГГ просто катують, а нам навіть невідомо навіщо, бо заявлену секретну програму так і не розсекречують для читача. Для чого їх так катують? Для покаяння? Не віриться. Такі інституції мають мати з цього якийсь зиск. Якщо й сам ГГ не шарить який, то принаймні автор мав би дати натяк читачу.

 5. Усім коментаторам дякую за прочитання. Спробую відповісти на деякі запитання. Експериментальна програма задумувалася не як катування, а як експерименти з перенесенням у минуле (злочинців же не шкода). А хроноемпатія стала для цього лише гарним прикриттям. Дослідники відправляли злочинців в минуле, але передбачено в такий момент, що останні стовідсотково мали загинути подібно до їхніх жертв. На зміну минулого просто не вистачало часу. Але ГГ вдається випадково уникнути смерті в подібній ситуації, тому він і шукає шляхів, як все змінити. Він просто став першим, кому це вдалося. А через те, що єдиним способом повернення до колонії є загибель, то у нього і його побратима, який так само потрапив до програми хроноемпатії, з"являється шанс змінити минуле. А лишатися живими вони збираються довго - як мінімум, до того, як зметуть нафіг ту колонію з її експериментаторами.

  Утім, якщо потрібно пояснювати, то це не гуд. Варто допрацювати. Візьму всі зауваження до уваги.

 6. Як на мене, один з кращих, якщо не найкращий, твір на конкурсі. Дуже сильний! Дяка автору!

 7. живенький твір, дійсно кінематографічно, гарні діялоги. Проте термін хроноемпатія як на мене невдалий. Хронічна емпатія? Чим відрізняється від просто емпатії? Та й не емпатія це, власне, співпереживання.

 8. Закидайте мене тапками, але.

  Твори дуже рідко виграють від включення до них пропаганди - будь-якої, нашої або не нашої. І так само, як якийсь "рускій імпєрєц" пише про потраплянця до Сталіна з пасажами про Обамка чмо, ми можемо написати про потраплянця-АТОвці, тупих сєпарів, примушення до миру з ЛДНР і все таке. Можемо, але я не думаю, що варто робити це саме так топорно.

  Виникає таке дивне відчуття: ти ніби на стороні цього чувака зі зрозумілих причин, а тобі ще і ще доводять, що диви які всі погані навколо, співчувай йому! Тобто для своїх ця пропаганда зайва та надмірна, а для ворогів все одно незрозуміла. Тож навіщо?

  Про те, як само буде реінтегрований Донбас та деокупований Крим, писати треба. Але мені особисто хочеться чогось більш тонкого, цікавого, несподіваного. Людяного та реалістичного, врешті-решт. А тут все чорно-біле бравий наш герой всім роздав, він такий унікальний-перший... На мою особисту думку, в даному випадку пропаганда обкрадає ваш твір. І я не можу оцінити його високо, хоча повністю розділяю побоювання щодо майбутнього.

  І ще не треба писати великі фрагменти тексту курсивом. Благаю, не знущайтеся над моїми втомленими очима.

 9. Так тим хруням!

  Але цього мало...

  Майбутнє надто вже безрадісне. :(

  І що змінять ці двоє, та ще й без проукраїнської влади?

  Чому "програмуєте" таке моторошне майбутнє?

  Чому не щось краще??

  От, наприклад, розпад Московії завдяки нафті по 10$ + короновірусу + світовій фінансовій кризі.

 10. 2020-04-04 в 21:56:59 | Спостерігач

  ВАУ!!! Автор якому не срати на Україну та її реальність - це раритетна річ на українському конкурсі літератури.

  І дуже гарно написана.

  Наснаги авторе. Наснаги у боротбі проти такого майбутнього яке вже майже тут...

 11. 2020-04-05 в 16:04:14 | Сторонній

  Прочиталося легко і приємно, але, як вже підмітили вище, моральна складова надто очевидна, і це робить весь твір передбачуваним. Загалом автор молодчинка, вийшло по-кіношному красиво, але над глибиною ще треба працювати. Успіхів!

Повернутися на сторінку
Прокоментуйте!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question

Коментувати без реєстрації

(войти без комментирования)

Ім’я та сайт використовуються тільки при реєстрації

Якщо ви вже зареєстровані як коментатор або прагнете зареєструватися, вкажіть пароль і свій актуальний email.

(обов’язково)