Поточна інформація

Поточний конкурс:

Великий вибух (міні-історії)

з 20 липня по 12 серпня 2017

Кінофантастика: прем'єри 8-15 червня 2017

П’ятниця, 16 червня 2017 г.
Рубрика: Колонка

Два перших тижня літа принесли три нові фільми: перший фільм «Темного Всесвіту» Юніверсал, європейсько-південноамериканську соціальну фантастику та продовження анімаційних пригод розумних тачок.

  • Мумія
  • Орбіта 9
  • Тачки 3

Далі…

Українська сучасна фантастика. Точка входу – «Зоряна Фортеця»

Вівторок, 13 червня 2017 г.
Рубрика: Літпроцес -> Новини проекту

Оригінал статті розміщено за адресою: http://bukvoid.com.ua/events/konkurs/2017/06/13/091045.html

Оригінал статті на ЛітАкценті: http://litakcent.com/2017/06/13/ukrayinska-suchasna-fantastika-tochka-vhodu-zoryana-fortetsya/

Лем з кінця 1980-х переключився на нон-фікшн. Утворення демократичної Польщі на початку 1990-х відкрило вікно можливостей для нових голосів і тем. Проривом став Сапковський, з яким здебільшого на наших теренах асоціюється польська фантастика. Наразі феноменальна хода сусідів продовжується. Поляків радо перекладають і читають у всьому світі.

На нещодавньому Книжковому Арсеналі польській фантастиці був присвячений цілий блок. У нас виходить повне зібрання Станіслава Лема, постійно видається автор “Відьмака”, готується до друку живий класик Яцек Дукай, презентована третя збірка за участі зірок польської фантастики під редагуванням письменника-фантаста і популяризатора жанру Володимира Арєнєва “Девятнадцать стражей”.

Але мало хто знає, що оповідання “Відьмак”, з якого й почалася ера фантастики у Польщі, було написано на конкурс журналу “Нова фантастика”, посіло третє місце і було рекомендоване до друку. Власне, існуванню названих вище імен ми завдячуємо польській спільноті і любителям жанру, що відважилися почати писати.

На цьому місці українські читачі можуть сумно зітхнути: “Нам про таке годі й мріяти”. І хоча, як довів Книжковий Арсенал, жанрових перекладів значно побільшало, про вітчизняного Сапковського поки що рано говорити. Ми радше робимо перші обережні кроки на нових землях. Окрім “чистих” фентезійників (Володимр Арєнєв, Ярина Каторож, Дара Корній, Тала Владимирова, Наталя Савчук), тут можна згадати письменників “на межі” жанру: Володимира Єшкілєва, Олега Шинкаренка, Владислава Івченка, Олексія Жупанського, Макса Кідрука.

І тим симптоматичніша цікавість письменників-початківців до наукової фантастики. Це засвідчили результати 18-го конкурсу фантастичних оповідань “Зоряна Фортеця” http://starfort.in.ua/page/zajvi-ljudi, підсумки якого підбивали на VII Книжковому Арсеналі.

Далі…

Кінофантастика: прем'єри 1 червня 2017

Неділя, 4 червня 2017 г.
Рубрика: Колонка

Літо розпочалося з прем'єри нового фільму всесвіту DC Comics та двох мультфільмів:

* Диво-жінка

* Підводна ера

* Спарк. Герой всесвіту

Далі…

Кінофантастика: прем'єри 25 травня 2017

Субота, 27 травня 2017 г.
Рубрика: Колонка

Цього тижня на екранах з'явилася чергова частина кіноатракціону:

* Пірати Карибського моря: Помста Салазара

Далі…

Кінофантастика: прем'єри 18 травня 2017

Четвер, 18 травня 2017 г.
Рубрика: Колонка

Цього тижня маємо лише одну прем'єру - фільм, що продовжує довгу низку вже класичного сай-фай горору:

* Чужий: Заповіт

Далі…