Поточна інформація

Поточний конкурс:

Симбіоз

з 18 лютого по 22 березня 2018 р.

 


Альманах «Питання людяності» від літературного об'єднання «Зоряна фортеця»

Питання людяності

Де придбати:

ІгродолІдео-Графіка

Майстер-клас та нагородження учасників “Зоряної Фортеці IV”

Четвер, 15 квітня 2010 г.
Рубрика: Новини проекту

10 квітня в рамках міжнародної асамблеї фантастики "Портал" відбувся майстер-клас з фантастичних оповідань українською мовою. Цей захід провела пані Марія Галіна.

Більш ніж дві години учасники та спостерігачі мали змогу послухати коментарі пані Галіної до восьми оповідань, відібраних на конкурсі "Зоряна Фортеця IV", та поспілкуватися між собою на професійні теми. Майстер із задоволенням зазначила, що кожне оповідання вона вважає гідним публікації після більшої чи меншої редакторської правки.

Того ж дня відбулося урочисте нагородження переможців конкурсу "Зоряна Фортеця IV" та переможця майстер-класу.

Почесні дипломи отримали Олександра Усманова від імені творчого дуету з Ольгою Пошуруєвою за оповідання "Гра в чотири руки", та Амітель Малкут за оповідання "Краплина щастя". Олег Субчак, який здобув на конкурсі перше місце із оповіданням "Останні дні", окрім диплома був нагороджений футболкою переможця.

Трохи згодом пані Галіна проголосила ім'я переможця майстер-класу. Майстер візначила оповідання Ліни Каріченської "Стрижень" та Олександри Усманової "Пригода з перешкодами". Перемогу же знову святкував Олег Субчак. Окрім відзнаки від майстра він отримаю подарунок від "Магазину Розумних Речей".

Команда "Зоряної Фортеці" вдячна авторам за участь і нагадує, що восени відбудеться новий штурм чергової вершини.

Фотозвіт з урочистих заходів можна подивитися у спільноті "Зоряної Фортеці".

Що таке майстер-клас та з чим його їдять

Неділя, 28 березня 2010 г.
Рубрика: Новини проекту

Зазвичай майстер-клас проводиться за двома схемами.

За першою схемою майстер читає невеличку вступну лекцію, після чого розбирає роботи учасників майстер-класу.

За другою автори висловлюють свої думи щодо оповідань колег-учасників, майстер модерує дискусію; після того, як всі бажаючі висловилися, бере слово й резюмує зауваження до оповідання і зачитує власні коментарі.

Пані Марія Галіна буде проводити майстер-клас за другою схемою, тож учасники мають заздалегідь підготувати зауваження до оповідань колег. Навіть якщо хтось із авторів вже зробив аналіз оповідання у коментарях на сайті „Зоряної Фортеці”, все одно слід ще раз дати їх у режимі „реального часу”. Досвід показує, що саме така форма найбільш корисна для учасників, бо опонент звертається не до екрану, а дивиться в очі колезі-автору.

Просимо у розборі оповідань давати розширені думки й не оперувати фразами „Подобається/не подобається”. Подобається – чому саме, не подобається – що саме; які речення, абзаци, висловлювання героїв, стилістика працює на ідею, що можна покращити чи зовсім викреслити у оповіданні. Все це слід озвучити.

Єдине, що зазвичай не обговорюється – це ідея оповідання. Автор має право написати на будь-яку ідею, і предметом обговорення є вдало чи невдало він це зробив, але саму ідею критикувати не слід.

Підсумовуючи, хочемо сказати, що майстер-клас – це не лекція і не практична робота, як в університеті, це – жива дискусія й обмін досвідом між усіма учасниками заходу. На майстер-класі головне – чемна та дружня співбесіда на професійну тему. Саме до неї ми й просимо бути готовими.

Увага! Майстер-клас

Субота, 27 березня 2010 г.
Рубрика: Новини проекту

Дещо змінено склад авторів яких рекомендовано на майстер-клас.

Таким чином в майстер-класі приймуть участь такі автори і твори:

Останні дні  автор Олег Субчак

Краплина щастя автор Амітель Малкут

Гра в чотири руки автори Ольга Пошуруєва та Олександра Усманова

Наднова автор Андрій Щербанівський

Біле небо, сині тюльпани автор Юліана Лебединська

Гра в бога автор Ігор Сілівра

Пригода з перешкодами або Біг по колу туди і назад автор Олександра Усманова

Стрижень автор Ліна Кариченська

Майстер-клас відбудеться, згідно програми, 10 квітня (субота) з 11 години. Особиста присутність автора на майстер-класі обов'язкова! Проханная не запізнюватися та ознайомитись з творами своїх колег-авторів.

Бажаємо успіхів!

Програма заходів Міжнародної асамблеї Портал

П’ятниця, 26 березня 2010 г.
Рубрика: Новини зi свiту фантастики

8 апреля11.00-14.00. Регистрация участников "Портала" (холл 1 этажа Института физкультуры).

12.00-13.00. Открытие Международной ассамблеи фантастики "Портал-2008" и Весенней международной киевской книжной ярмарки "Мэдвин" (актовый зал).

13.30. Семинар «Реальность литературы» (с перерывом на 30 м.) Семинар «Грани фантастики» (Василий Костырко, Григорий Панченко, Евгений Макухин, Ольга Коцюбанская).

13.30–15.00. Мастер-класс Михаила Назаренко: «Фантастическая рецензия: как ее писать и как с ней бороться».

16.30–17.00. Презентация издательства "Снежный Ком" (Москва). Глеб Гусаков - соучредитель и ведущий редактор серии "Настоящая Фантастика"

9 апреля

В течение пятницы происходит сбор бюллетеней для голосования в номинации "Переводная книга".

11.00–12.00. Презентация IV Крымского фестивая фантастики "Созвездие Аю-Даг" и Второго романного семинара под руководством Г.Л.Олди и А.Валентинова.

12.15. Семинар «Реальность литературы» (с перерывом на 30 м.) (Андрей Василевский, Сергей Костырко, Андрей Валентинов, Михаил Назаренко, Татьяна Кохановская, Сергей Пальцун).

15.00. Поэтический мастер-класс Аркадия Штыпеля.

16.00. Ника Батхен. Презентация книги повестей "Остров Рай" (Минск, издательство "Регистр"). Доклад-размышление на тему: "Окольные тропы молодого автора - как добиться успеха, идя своей дорогой".

17.00. Поэтические чтения (Ника Батхен, Андрей Василевский, Мария Галина, Аше Гарридо, Олег Ладыженский, Аркадий Штыпель).

10 апреля

11.00–13.00. Мастер-класс Мария Галиной по фантастическим украиноязычным рассказам от конкурса «Зоряна Фортеця».

12.30–14.00. Творческая встреча с Г.Л. Олди и Андреем Валентиновым.

14.00–15.00. Подведение итогов работы мастер-классов.

15.00–16.00. Творческая встреча с Сергеем Дяченко. Презентация книги «Магия театра».

16.00–17.00. Закрытие ассамблеи «Портал». Вручение призов конкурса «Зоряна Фортеця». Вручение премий «Портала».

17.00. Спектакль Театральной студии "DEEP" (Луганский государственный институт культуры и искусств) @Искусство быть вместе. Ver. 1.01@

18.30–21.00. Булгаковский бал.

Програма може змінюватися. Остаточна версія тут http://sf-kievkon.org.ua/schedule

Международная ассамблея фантастики Портал

Субота, 6 березня 2010 г.
Рубрика: Новини зi свiту фантастики

Ассамблея фантастики «Портал-2010» состоится c 8 по 11 апреля 2010 года в Киеве, на базе Весенней Киевской международной книжной ярмарки. Мероприятия пройдут в здании Национального университета физического воспитания и спорта, по адресу: Киев, ул. Физкультуры, 1 (м. «Республиканский стадион»).

В работе ассамблеи примут участие писатели Дмитрий Быков, Андрей Валентинов, Мария Галина, Святослав Логинов, Генри Лайон Олди. На ассамблее пройдут творческие встречи с писателями, доклады, семинары по общим и техническим вопросам, поэтические чтения, а также мастер-класс по фантастическим рассказам на украинском языке.

Кроме того, гости ассамблеи смогут увидеть спектакль «Искусство быть вместе» по рассказам Леонида Каганова, Сергея Лукьяненко, Юлии Рыженковой и Юрия Семецкого. Спектакль представляет театр «Deep», г.Луганск. 

Окончательная программа «Портала» формируется и будет опубликована в ближайшее время.

Организационный взнос за участие в ассамблее «Портал»:

  • Одноместное поселение в гостинице «Пролісок» с завтраком и участием в банкете - $195 (количество номеров ограничено)
  • Поселение в двухместном номере в гостинице «Пролісок» с завтраком и участием в банкете - $130.
  • Аккредитационный взнос с участием в банкете - 230 гривен.

На все мероприятия ассамблеи, кроме банкета, вход свободный.

http://sf-kievkon.org.ua/