Вернуться на страницу

Comments: 29

 1. автор напевно незнайомий із дитинством. Всі діти запитують і розпитують і докучають запитаннями. Тому така фраза є абсурдною:

  усі нормальні люди вірили у казки, а я розпитував батька, як це чином коні літають, птахи розмовляють, й де саме ростуть молодильні яблука.

  трохи є очепяток

  можна визначитись чи співрозмовник чи співбесідник

  тепер по суті. Нецікаво, прогнозовано, не актуально, про кола можна було писати в 90 рр і про НЛО також. Власне так і писали. Наприклад, у Буличова є щось схоже у його Гуслярі.

  Радянська фантастика по типу того що друкували у 80 хх, далеко не четверта хвиля. Тобто теж має право на існування, але як спроба автора, що лише починає писати.

 2. 2012-03-13 в 21:08:35 | Зіркохід

  А мені атмосфера твору сподобалася. Не місце дії - не знаю, навіщо було розміщувати його в пивничці (це, до речі, невиправдано розтягнуло початок). Герої вийшли живі, й діалоги також.

  Про сюжет - авжеж, не нове з інопланетянином-засланцем smile. Та й мотиви його якось не дуже зрозумілі. Затирач слідів? Надто вже груба робота як для представника розвиненої цивілізації.

  Про публікацію в "Труде" - щнаю, читав, фанатів. Про новий радянський літак - цікаве припущення, навколо цього б сюжет закрутити. Але невже Ви гадаєте, що редактор у 80-х роках міг отак собі просто самовільно надрукувати статтю в центральній газеті, що проходила багаторівневу цензуру? Не кажучи вже про те, що в подібному випадку льотчиків КДБ замело б відразу після приземлення. Що-що, а спецслужби в Союзі були на висоті. Спитацте у Пу-Ціна smile.

  Дивним видався факт, що в респектабельній забігайлівці один п'є з келиха, а другий із кухля. Якраз сємків і бракує grin.

  Про оті кола так спочатку наворочено, що я збагнув, про що річ, лише з контексту. Епізод про козу може й смішний, але фантастичний: така потвора не буде ходити полем по колу, це не корова, в неї просто сили забракне тягти мотузок упоперек колосся.

  Так, тепер про русизми й іже з ними очепатки (у вигляді рекомендації smile):

  як це чином - яким це

  співбесідник - співрозмовник краще

  Цо занадто - насправді "цо забардзо", раз уже Вас транскрибувати потягнуло

  і в лайне трапиться намистинка - мабуть, мова йде про "вонО", але хто ж шукає в ньому намистини (й, головне, навіщо) smile?

  похлинувся пиво, - пивом

  Купа свідоцтв - свідчень

  Лийнув - линУв

  як наче в ополонку - мов, наче в

  біля стійки - є таке гарне слово шинквас

  невияснене - нез'ясоване

  збавив напір - скинув/послабив натиск

  Протягом усього кола - на протязі

  студениста маса - холодцювата

  наявність у сліді бора… вісмута - борУ, вісмутУ

  а діла боїмося - а далі ?

  І ще одне. Зверніть увагу на ці побудови:

  розмовляють, й де

  кашлянув й виправився

  порпатись й порпатись

  переграв, й театральність

  поглядом, й, між

  Спробуйте вимовити це вголос smile. Рекомендація: якщо слово закінчується приголосною, доцільно вживати і, якщо голосною - й. Треба, втім, дивитися також, як саме починається наступне слово, й відповідно варіювати, але так, щоб було легко вимовити.

 3. Зіркоходе,а хіба - на протязі?

 4. 2012-03-13 в 21:13:30 | Зіркохід

  Протягом - категорія часова, на протязі - просторова. По-моєму, так smile.

 5. сам задав питання, сам відповідаю. Хіба

 6. правильно, себто, щось після роботи трохи із думкамиgrin

 7. Все ж я вважаю, що "на протязі" - "на сквозняке". Має бути саме "протягом". Суб'єктивно.

  студениста маса - холодцювата

  Де там мій улюблений словник від Львівської політехніки? smile

  студенеть - холодніти, драгліти

  студень - холодець -дця; студінь -дня; драглі

  "Студенистой", на превеликий жаль, немає.

 8. Дякую, панове, особливо за русизми. Хто б мене привчив вичитувати тексти, га?.. :(

  Там де "студениста" - справді, краще драглиста. А от "протягом" таки правильніше за "на протязі".

  >Про новий радянський літак - цікаве припущення

  Eому припущення, а кого з роботи кишнули. smile Щира правда.

 9. А, мало не забув - щодо кухлів та келихів. У респектабельних закладах пиво різних сортів подають у різній тарі. Це я натякав на різний фінансовий стан співрозмовників.

 10. автор зловживає ... гм неординарними словами.

  гальба, формація... щось дяспорою запахло. Я про те, що не вважаю використання цих ялів достатньо мотивованим, а сприйняттю заважають.

  у сліді бора - борУ

  двадцяти, а діла - далі

  позаминулому століття століттІ

  опис експериментів затягнутий а після цього місця

  Я старанно прицілився й тицьнув дротами.
  Цього разу "клац" не було.

  трохи сумбурно... непогано, проте перша частина набагато краща. Ну й новизна ідеї помірна, добряче перегукується із "чортовою дюжиною Оскарів" за авторства Юрия Михайловича Медведева. Тобто кінцівка вгадується

 11. Ні, формація - це у нашому випадку офіційний уфологічний термін, не діаспорський. Це я для більшої достовірності. Усі описані випадки теж правдиві, але, здається, це "не стріляє".

 12. 2012-03-14 в 16:11:18 | HarleyDavidson

  Написано гарно. З колами вийшло задовго, ніби допоміжний елемент оповідання, а скільки йому відведено місця. Нічого страшного, що ідея про інопланетянина, який знищує сліди перебування своїх на планеті, не нова. Бо читати цікаво. Оповідання - своєрідна маленька екскурсія по уфології LOL

 13. Ех, хіба тільки кола... З міркувань обсягу довелося викинути пригоди шматочка іншопланетного матеріалу в одному київському інституті. :(

 14. 2Автор

  Це той що іскрив? Із значним вмістом лантану?

  Ну... Він сам згорів smile Все інше - байки.

 15. Або це інший, або він згорів не весь. Згаданий мною ганяли на мас-спектрометрі й виявили трансмутацію. А потім резидент таки до нього дістався...

  Я ж казав - збільшіть обсяг текстів! smile Найцікавіше не влізло.

 16. Написано гарно, погоджуюся. Почав читати і мені пригадалося кіно "Скептик" і чим далі читав, там дуже нагадувалоgrin Далі, гадав Ви приплітете сюди у ролі доказів іще й Медведицкую гряду. Помилився, хоча цікаво було б почути скептичний погляд автора на ті аномалії. І кінцівка. Чесно, я не очікував, а може просто не хотілося передбачатиsmile На невеличкі огріхи Вам вказали раніше.

  Дякую, авторе. Сподобалося. Успіхів.

 17. Певно інший.

  Я знаю про "донецький уламок". За своїм складом відповідав "вашській знахідці". Валерій Кратохвіль писав про них.

  Донецький уламок згорів у дифрактометрі.

 18. Гряду якраз найлегше, й навіть нецікаво - усі повідомлення про неї "одного разу", "кілька років тому", "група археологів" - жодної дати або прізвища, що є ознакою наполегливого пальцесмоктання. smile

 19. Ну чому? Я про гряду дізнався з цікавої книжки "Энциклопедия загадочних мест Земли" Черноборова (здається один з керівників експедицій "Космопоиска", що кілька разів були до гряди). То там, наскільки я пам"ятаю, були дати. Хоча, можу й помилятися, читав я ту книженцію давно...

 20. Саме на "Космопоиск" я й натякав у оповідання. smile Точніше, на його трохи надмірний ентузіазм й чи то довірливість, чи то прагнення до піару будь-якою ціною. Дуже неохайно вони працюють, страшенно просто.

Вернуться на страницу
Прокоментуйте!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question

Коментувати без реєстрації

(войти без комментирования)

Имя и сайт используются только при регистрации

Якщо ви вже зареєстровані як коментатор або прагнете зареєструватися, вкажіть пароль і свій актуальний email.

(requried)