Вернуться на страницу

Comments: 11

 1. Тема цікава і якби більший твір, то було б краще розкрито. Не буду чіпляти русизми, бо на Фортеці є такі знавці, що зубодробилка в зрівнянні з ними тютя. Але мені заважала читати частка "бо". Вона у вас дуже часто використовується. Думаю, якщо цьому твору дати відлежатися, а тоді в "хребет" додати більше пригод, то вийде классно. Я за пригоди, адже в тексті роскрито устрій одного світу і трошки іншого. Вони довго прокрадалися в інший світ, а коли опинилися де треба, виявилося, що вони там не потрібні. Мораліте, не дуже люблять читати.

  Успіху автору.

 2. ок, поїхали. Традиційно перша половина коментів в процесі читання, друга - в цілому.

  Перше речення: "я її-я її" на форумі є програмка, яка фільтрує повтори, раджу зазирнути.

  Аналогічно далі: "чекали-чекаючого". Надалі ці моменти пропускатиму, просто ви, авторе, їх врахуйте.

  На майстер-класах наполегливо радять не вживати виносок, мовляв, розсіює увагу. Правило, звісно, можна ігнорувати, але в даному тексті пояснення невідомих термінів можна ненав'язливо дати в тексті. Наприклад: "...після п'ятої арфи, незадовго перед полуднем..."

  Занудне. Лазером - до пилу? Тобто лазер достатньо високоенергетичний, щоб не різати чи пропалювати, а перетворювати місце попадання в плазму - і далі вибух все подрібнює в пил? Гм...

  на довго
  надовго. Авториправлення ворду - зло!

  світлі-світить-світило - це четвертий абзац. Знову технічна порада - читайте текст вголос кілька разів.

  за вугол
  русизм. Здається. Вже не певен. Прийде Зіркохід - уточнить.

  бо в них є датчики руху
  ... і не має інфрачервоних? Які ж датчики, тоді? Ємнісні? Ще порада - не вдавайтесь в надмірін уточнення, якщо світ не пророблений ідеально. Тут краще б звучало "Замріть, вони відчувають рух!"

  На ту сторону
  - на той бік

  Рудий поліз першим, я за ним, чорно-зелених, імперської гвардії, вже не було видно, вони зникли, таке вміння було їм притаманне – то з’явитися, де не потрібно, то зникнути, коли вже запізно

  Дуже-дуже складне речення. Інколи барвистості допустимі, але ІМХО тут було б краще його розбити на декілька.

  про "бо" вам уже говорили. Зловживаєте.

  Ервад прав
  русизм

  а створені вони були
  а тепер - ні? ще порада - слово "були" підсвічувати і нещадно витирати.

  Ми не йшли, а бігли, хоча, це було не так вже й легко, бо дорога йшла під гору.
  "під гору" - похило, вниз, хіба ні?

  нашої планети, утворилася ще одна планета.
  друга "планета" зайва.

  знав, головне – імперська гвардія не знала.
  знав-знала

  перевіряла його наявність у зовнішній кишені мого одягу, кишені на рівні грудей... я просто тримала найдорожче, біля найдорожчого.
  . Я то розумію, що мається на увазі серце, проте хтось подумав би, що мова про зовсім інше. Двозначностей варто уникати там, де вони не є заплановані. До речі, завжди вважав, що дівчатам носити щось в нагрудній кишені незручно. Ні?

  Ми перейшли, перехід
  "цього разу перехід"

  оча ж, найголовніше те, що тут світило Світило

  Дивно. Я так розумію, мешканці світу, який тут описано, сонце бачать рідко. Не може житель печер (наприклад) радіти сонцю. Навпаки, воно буде травмувати його! І зір, і шкіру...

  Гм... чорна планета на небосхилі. Не уявляю, як таке може бути технічно. Чорна сторона місця нам просто невидима - бачимо серпик.

  прижимаючись
  русизм

  Запитав мене де мої виховними
  ????? не зрозумів

  не із самих бідним
  не з найбідніших

  Чому не пам'ятав? Якщо їм вбивать ген пристрасті (дурниця взагалі-то як таке може бути... краще було б сказати: "позбавляють емоцій". Як обряд ініціації вулканців в Стар-Треку) - то він мав би пам'ятати, але не надавати цьому значення.

  усе, дочитав.

  тепер в цілому. Світ захоплює. Взагалі цікаві світи - це "мої" тексти, любою в них розбиратись, уявляти. Тобто загальне враження - позитивне.

  Тепер дьоготь.

  Як казали вище - творові варто було б відлежатись - та й технічно тут є над чим працювати.

  сам сюжет простенький - було два села, дівчина і хлопець із них зустрілись і покохали одне одного, потім хлопця взяли в служителі і він забув дівчину, а та - завагітніла. Можна проводити аналогії із різними суспільствами (наприклад - комуністичній і капіталістичний Берлін - і стіна між ними). Можна й інші... сюжет вічний. Але я б радив пустити ще щось, другим планом, загострити соціальні проблеми світів. Ну і працювати над деталями.

  Успіхів!

 3. "під гору" - похило, вниз, хіба ні?

  ні, вверх

 4. "під гору" - похило, вниз, хіба ні?
  ні, вверх

  так, ти права.

  ПІД ГОРУ

  Вверх на гору, на горб (не вниз). Багатому під гору вода тече, а бідному і в долині треба криницю копати (прислів’я); Він, так само, як і я, злазить під гору з воза та йде вперед (Г.Косинка); Стежка йшла під гору через піщаний бугор (Ю.Збанацький); А ще залежить від того, хто на санях і куди летиш на них – з гори чи під гору (В.Земляк).

 5. ги! російською це вниз, українською та білоруською - вгору!

 6. У тих москалів усе не як у людей.

 7. Технічне:

  Цікава побудова речень, як от:

  Він вже зайнявся в голові прокручуванням можливих варіацій де б ще можна взяти ті трикляті ампули такі необхідні для нашого переходу.
  Тут би краще виглядало Він зайнявся прокручуванням в голові Та й кілька ком в цьому реченні б не завадилоgrin

  воно своїм лазером здрібнює все до пилу, забираючи і його слідом за собою…
  Не дуже розумію сенсу такої технології. Себто подрібнює, це норм, а от пил забирати...не знаю, не знаю.

  Світило світить
  Масло масляне.

  раз в один кун
  Раз на один кун.

  Авторе, не варто настільки зловживати займенниками:

  Я не спускала очей з малого і тільки зараз, чомусь, я побачила, як він подорослішав, як вміло він нас вів, як зупиняв нас відчуваючи небезпеку.

  Авторе, шукайте синоніми. Чесно, читати важко:

  Може, вони світлі тільки від того, що там постійно світить Світило… хто зна. У нас теж трішки світло на вулицях, в основному від світла рекламних вивісок.
  чи то Небо, чи Воду, чи дзеркало
  Я так розумію, дзеркало вжите в якості бога. То чому тоді з малої літери?

  На ту сторону
  На той бік.

  Ервад прав, Лана
  Має рацію.

  Зайві деталі:

  наявність у зовнішній кишені мого одягу, кишені на рівні грудей
  Для сюжету принципово - що записник був у зовнішній кишені, і що саме на рівні грудей? Ні? То тоді прибирати такі деталі тре, вони відволікають.

  Хотів ще русизмів позбирати, але прийде пан Зіркохід...

  І взагалі, здається мені, тут переклад з російської.

  Логічне:

  – Радіус дії лазера дуже великий, - пояснює Ервад,- він може і нас захопити.
  Чому не стріляв, коли почали бігти? Ідеальна ж мішень.

  у багатьох зникає пам'ять, хоча, потім вона повертається в звичних умовах, тому, потрібно зробити найменший короткий запис, щоб хоч знати де твій дім.
  Здається мені, не все так просто. Уявімо, людина повертається із стертою пам"яттю. Світ сприймається, як новий, тому поведінка такої людини має відрізнятися від поведінки решти. Себто, логічним висновком напрошується наступне - імперці спокійнісінбко можуть виловлювати людей саме з огляду на неадекуватну поведінку.

  давно вибив собі на нозі
  Нонсенс. От уявіть, спіймали його. Так хоч є шанси відбрехатися, а із записами на нозі - вони стрімко прямують до нуля.

  – То був він?! – схвильовано підбігла я до рудого
  Цікаво. Дівчина не може впізнати свого коханого, якщо стояли неподалік. Чи то кохає так, чи то зір слабкийwink

  довершив ці ампулки, додаючи схожості на місцевих жителів,
  В контексті написаного - ампулки були схожими на місцевих жителів.

  Світ: Наче б то і деталізовано прописаний, але чомусь я його так і не зміг "побачити". Навіть і не знаю, чого забракло.

  З мотивами наче усе зрозуміло, але персонажі - дивні. Оте дівча, я так розумію, мало бути безнадійно закоханим. Але ж цього в тексті не показано. Так само, як і Ервад. Автор сказав, мовляв кохає він ГГ - і ми маємо в це вірити. А вчинки, вчинки де? Не вистачає тут почуттів. З оглядом на те, що все ж таки лавсторі (хоч і не з хеппі-ендом) емоційність мала б бути більш розкрита.

  Успіхів.

 8. Мабуть, перший на конкурсі СТРАШЕННО невичитаний твір. Авторе, це нечитабельно, принаймні для мене. Вибирати помилки нема саенсу, це суцільний масив, тут треба переписувати наново. Окремо зверніть увагу на коми, Ви їх ставите де подобається, а це не зовсім конструктивний підхід smile. Речення радив би скорочувати втроє, те саме з абзацами - такі конструкції складні для сприйняття. Ну і ляпів багацько. Одна чорна планета на небосхилі чого варта.

 9. 2013-02-02 в 11:27:49 | Дврг квдл

  Отже дане оповідання супер і заслуговує на перемогу. Автор молодець!

  Подумав і вирішив написати схвальні відгуки до всіх оповідок, без виключень... а то повторюється старорежимне минулоконкурсне ярликування і зомбування. Це - супер і заслуговує фіналу, а це - не дуже.

 10. Комент недолугого критика:

  (усе тут лише моя скромна думка)

  Світ навіть для мене дуже химерний. Думаю, через те, що не прописаний як слід. Відчувається вплив аніме. Детально тут особливо нічого і не розбереш. Бо усю цю ідею треба доводити до ладу. А от якби воно було нормально прописане і вичитане, можна було б щось спробувати порадити.

  тримала найдорожче, біля найдорожчого – о! он як. Чи то автор натякав на вагітність?

  Здивував поділ тексту на до того, як «пробігло казна-що», і після. Другий поділ більш вдалий. І тут є якась «розкадровка». Коли кадр на якийсь час зникає, а глядач дивиться у темний екран і думає: щоб воно означало? Таки не без мультиків тут обійшлось.

  А у вас цілий епос вийшов. Тут тобі два світи, купа умовностей, звичаї, любовні трикутники. Стільки усього. З цього явно не оповідку треба було робити.

  Що погано:

  Біда автора в тім, що він знає, що хоче сказати, але не знає, як це зрозуміло донести до читача.

  Що добре:

  Ну, атмосферу ви створили. Видно, що ви вірили у те, що пишете. Уява присутня, бажання писати теж. Залишилося тільки працювати над собою.

  Висновок:

  Натхнення – це добре. Але після нього варто усе, що настрочилося у такому стані узяти і привести до ладу. Отже – вчитись, працювати і не втрачати натхнення.

 11. 2013-02-18 в 23:24:02 | Вікторія

  Додам до зауваг критиків,

  – Ервад прав, Лана,- каже рудий,- ходімо, тут недалеко є ще одне віконечко.
  – Так Лана, - каже рудий, - що ти йому казатимеш?
  – Тихо Лана, - крізь зуби проговорив малий, - то був не він.

  ім'я Лана варто вжити у кличному, а не називному відмінку.

Вернуться на страницу
Прокоментуйте!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question

Коментувати без реєстрації

(войти без комментирования)

Имя и сайт используются только при регистрации

Якщо ви вже зареєстровані як коментатор або прагнете зареєструватися, вкажіть пароль і свій актуальний email.

(requried)