Вернуться на страницу

Comments: 7

 1. Сподобались квіткові космічні технології. Читається плавно і легко. З політичних міркувань не дуже підтримую висновок, що MSCN та FMN - істоти з різних планет, тобто різні фундамендально. Але у цьому і полягає метафора твору, і відтворена вона якісно і цікаво.

 2. Подобалось аж до останнього абзацу, а останній абзац усі приємні враження перекреслив. Тому що, як видно з історії, щось ті раси не додумали або в чомусь прокололись - людство все одно пішло тим розвитком, який і передбачався. Якби хоч якийсь натяк на те, що еволюція пішла інакше, ніж пішла насправді - і то було б цікавіше.

 3. 2018-03-24 в 20:36:17 | Джан Кухуалі Дарматрі

  Загалом враження суперечливі. З одного боку твір досить цілісний, закони жанри збережено, маємо майже неочіковану розв'язку, проте трохи банальну, як на мене. Такий фінал трохм не вписується в загальну історію. Як недолік вбачаю дещо неправдоподібну подібність іншопланетних істот до людьської цивілізації, навіть вчене-психолог існує. І загалом в такому описі істоти викликають усмішку (тобто це образи радше для гумористичних творів), так, образ Знайки саме такий. Ну і трохи застарілі такі образи, чай не 40-5О роки американської фантастики. То треба твір перетворити в гумористичний, або зняти ознаки чи то пародії чи то гумору. Успіхів на конкурсі!

 4. Цікавий твір. Фінал, звичайно, хотілося б якийсь інакший. Наприклад, можна було додати ще одне засідання через декілька мільйонів років на тему "капець, що ми наробили? тепер нам точно гаплик!".

  Успіхів на конкурсі!

 5. Гарний зразочок гумористичної фантастики. Весело, про симбіоз, і навіть з реверансами в бік науково-академічної фантастики (чи взагалі сфери).

  Однак було відчуття переваги фона над фігурою. Сама центральна проблема твору була, як на мене, простенькою і вирішувалася на "раз-два", тому більшу частину тексту займали фонові описи квіткових технологій та інопланетно-академічних приколів. Як на мене, це все можна було б скоротити у 2 рази без шкоди для оповідання.

  Про про Адама і Єву було зрозуміло ще з середини (ще від систем FMN і MSCN - привіт вам, "Жінки з Венери і чоловіки з Марсу"), тому абзац в кінці ІМХО просто зайвий (як "масло масляне").

  Але загалом я посміхнувся і це теж непогано. Успіхів! grin

 6. Як приємно авторському серцю знайти в коментарях баланс схвалювання й критики. Критика дуже конструктивна, автор усе візьме до уваги, і щиро вдячне. Хотілося, щоб було без чорнухи, і щоб у читача залишалося відчуття, що навіть на отакій, абсолютно нетиповій, планетці як наша, з природним добором і незрозуміло нащо потрібним статтєвим розмноженням smile, розумні істоти можуть знайти порозуміння, як воно і має бути в усій Галактиці. І за її межами теж smile

 7. Дуже добре оповидання. Дюкую автора.

Вернуться на страницу
Прокоментуйте!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question

Коментувати без реєстрації

(войти без комментирования)

Имя и сайт используются только при регистрации

Якщо ви вже зареєстровані як коментатор або прагнете зареєструватися, вкажіть пароль і свій актуальний email.

(requried)