Вернуться на страницу

Comments: 21

 1. Люди, ви що, зговорилися? Чи десь вийшли нові правила правопису, а я це прогавив?

  Ось лише з першого абзацу:

  С кожним разом, локація все краща,
  Сергій прикрив очі, він розумів всі - чекали його слів
  контейнеровоз, багато кілометрова ажурна конструкція
  Взагалі цей рейс, з якого боку не поглянь, все в перший раз:
  був стаж в вантажних перевезень.

  Почав новий абзац, і зрозумів, що його треба цитувати повністю, тут зовсім знахабніли злощасні коми, хто їх тільки придумав.

  На сьогодні, мабуть, досить.

  Можливо, дочитаю завтра.

 2. Забув, що завтра вже настало. Так що треба дочитувати.

  Тим більше я біолог, а цінність біолога вища ніж у іншого зразка життя.

  За цей афоризм можна пробачити всі огріхи оповідання.wink

  Взагалі, склалося враження, що це Зіркохід, кхм... ну щось з ним сталося таке, що він забувся правопис, але мав нестримне бажання писати.

  А що, спалив я тебе, Зіркоходе?

  Якщо серйозно: до фінішу прийому оповідань ще два тижні. Ніхто ж із дрином над душею не стоїть і не підганяє. Не спішіть, перечитайте кілька разів своє творіння.

  Могла б вийти непогана НФ.

  Тільки сцена, коли "кохаються", не вписується в загальний антураж.

  Успіху!

 3. Спасибі за зауваження та поради

  Не спішіть, перечитайте кілька разів своє творіння.

  Не знаю як у кого, а в мене з кожним прочитуванням щось змінюється в тексті, smirk і не в кращу сторону. Помилок не зменшується, а збільшуєтьсяrolleyes

  Якщо не зупинюсь - grin

 4. 2014-02-16 в 19:43:31 | Зіркохід

  Ну, Дока автор хоч підмаслив "зразком життя". А в мене по всьому тексту йшов суцільний стрес. Так навіть я не зміг би написати cool smile. Коли дійшов до зізнання ГГ:

  - Ліда я, - почав Тимофій і замовк.
  ,

  вже й не знав, сміятися чи плакати...

  Авторе, не беріть надто до серця мій відгук, але врахуйте надалі єдину просту річ: розділові знаки в тексті - це ДУЖЕ важливий аспект сприйняття твору. Хоч би яку ідею Ви вигадали,хоч би як сюжет закрутили, невдале виконання зводить усі Ваші зусилля нанівець. Звісно, це скромна НМСД, зустрічав не раз думки, що грамотність тексту - повна дурня, все це для редакторів. От тільки треба ще потрапити до тих редакторів smile.

  Назагал мушу відзначити, що фантастичним антуражем Автор володіє незле. Те, що не боїться НФ - також великий плюс. Лишилося підігнати трохи коней правопису - і все буде гаразд wink.

 5. Дякую за коментар.

  Маю надію, що не все безнадійно rolleyes

 6. Вітаю, авторе!

  В мене одне питання - а що, зв"язок на кораблі не працює? Затребувати з найближчої планети якесь звірятко - та й усе по тому. Навіщо ж ризикувати життям людини, при тому, що цінність

  біолога вища ніж у іншого зразка життя
  wink

  Успіхів та наснаги!

 7. Вітаю Фантоме!

  Радіо зв'язок обмежений швидкістю світла, і поряд з під просторовими стрибками, малоефективний. Тому він не використовується,а під-просторового зв'язку ще не вигадали. wink . Кур'єри на "вантажівках" не передбачені, mad так як ті рухаються за прокладеними маршрутами (по реперних точках).

  І навряд невидимки випустили б кур'єра, коли тримають корабель.

  А загострення сюжету? smilewink

 8. Загальна помилка більшості авторів НФ: вони думають, що всі читачі, які їх читають, чудово розуміють, про що йдеться. Але ж вас читають не лише науковці! Я так і не зрозуміла, де той екіпаж застряг. Що за реперна точка, що за локація? Я людина творча: слово "реперний" у мене асоціюється як не з репом, так з репетиціями.

  А відправники-замовники вантажу зовсім не зацікавились зникненням цілого контейнеровоза? За той час, що екіпаж вивчав планети, хтось уже встиг би прибути на пошуки; як я розумію, шлях же той давно відомий? Навіть випадковий транспортний засіб, відправлений за тим же маршрутом, міг на них натрапити...

  Сцена кохання справді ні до чого.

  І нарешті - оповідання незавершене, розв'язки як такої нема. Також мені не вистачило мотивації, чому герої вирішили, що їхні висновки вірні, і як вони когось принесуть у жертву, то невидимка їх відпустить? І чому воно могло зупинити корабель, але не змогло ні вийти на зв'язок, ні притягнути корабель до планети? А якби герої виявились тупими, то, маючи під рукою корабель, невидимка так і сидів би без зразків життя, нічого не роблячи?

 9. Вітаю LL

  Дякую за коментар.

  Я теж не науковець, smile але, як на мене, без відповідної термінології, описати польоти в космосі важко. Як використовується морська термінологія в піратських оповіданнях, так і космічних - відповідно.

  На рахунок пошуку зниклого вантажу, відстані smile, і ще раз відстані,і відсутність зв'язку. Затримка по оповіданню вісім днів, по графіку вони ще сім днів будуть в дорозі. Фактично, на фінішу, в них затримка лише один день.

  По сцені кохання, маю думку, що вона виправдана.

  Невидимки встановили зв'язок, лише коли вивчили роботів, скористались їхніми пристроями для зв'язку ,і способами та символами передачі інформації(людською мовою)

  Для невидимок це теж перший контакт з невідомою для них цивілізацією.wink

  Ще раз дякую, за увагу до оповідання.

 10. беземоційний
  - а чому беземоційний? це кліше 60-х років. Поцікавтесь як звучать голосові попередження у авіації, наприклад.

  Авторе, обережніше із словами "був", "були". Краще - не вживайте. Богда був флегматиком... уже не є? ай-яй-яй, авторе, що ж... (так, це було лагідне журіння, далі піде глумління)

  Ви собі уявляєте що таке фотонний привід? він...е... не надто узгоджується із гіперприводом. або-або. А так виходить гліссер на веслах.

  всіма можливими способами, по всіх можливих параметрах
  ... з усією можливою ретельністю. А нафіга? Тобто навіщо стільки уваги цьому? Узагалі є штатні процедури, а є спеціальні.

  Потрібні ідеї, всі, самі фантастичні і неймовірні
  згіжно морських традицій перший говорить югна - потім від молодшого до старшого. Варто було б обіграти

  ремарка - про ремонтний бот не зрозумів - що мішало до нього полетіти на планетарному приводі? і що мішало боту повернутись?

  Ніхто, навіть Ліда, не звернули уваги, всі були надто стомлені і засмучені,
  е... а чого вони стомлені та засмучені? що вони таке робили, що стомились?

  порожній. Я перевіряю. Постійно.
  таращиться в екран? компів немає?

  я до того, що лізуть "кліше 60-х" з усіх шпарин. а вже 21 століття. Цікаво, перфострічки будуть?

  Контейнер 743; партія роботів «Астероїд 97».
  він усе пам'ятає? а з базою звірятись не буде? який узагалі тоннаж контейнеровозу? 10 тон? чи 10 000 000 тон? думаю, не менше, ніж в морського.

  Довелося розкривати контейнери прямо на транспортних пілонах

  м... не коментуватиму. просто уявіть, що це морський контейнеровоз а вони в океані. До деталей варто ставитись ретельніше. (режим глумління вимкнув, перейшов на журіння)

  Отже, дослідники шукають аномалію. І оминають газові планети. Чому??? логіки не зрозумів.

  Це не земна природа, тут можливі інші, невідомі нам процеси
  знову 60-ті. Взагалі-то процеси однакові у всьому всесвіті. На землеподібній планеті не надто ймовірно зустріти щось інше. Тобто, зустріти можуть, але чекати цього - ні. Ну от уявіть собі острів в океані. Який капітан там цекатиме щось такого, що він принципово ніде не бачив?

  А ось далі у мене чітка асоціація із Гуляковським "Атланти тримають небо". подібно.

  і - ай-яй-вичитувати треба. "підвили робота". Бідний.

  Планета в зоні сигнал
  ???

  після цього моменту втрачається темп розповіді. дія-дія-дія , інтрига... і пауза. ІМХО дарма.

  Зміни в електричних та магнітних полях, тільки від переміщень деталей роботів.
  не зрозумів фрази. Тобто її змісту.

  Дочитав. У цілому - нормально, але автор нехтує деталями а в кінці банально "не дотягнув". Вони не спробували вирватись, не спробували домовитись, не спробували підірвати планету. Просто узяли й залишили напризволяще члена екіпажу. Я б радив переробити кінцівку оповідання.

  Ну і про асоціації із Гуляковським. Вибачте, але сюжет - один в один. Корабель на знаходить спадок древньої раси, яка просить помочі і хтось із екіпажу залишається там. А перед цим роботи пропадають... Я розумію, що подібність випадкова, але якщо над оповіданням попрацювати - вийде чи не копія "Атлантів". Тому із навчальною метою раджу прочитати їх.

  Ото й усе, успіхів.

 11. Посперечаюсь із Л.Л. Автор фантастики розраховую на певну цільову аудиторію - тому допустимо вважати, що не доведеться пояснювати, що таке бакен, репер, локація, реактор ітд. Проблема конкурсу, щоправда, у тім, що тут читачі мусять читати і те, ЦА чого вони не є. Але це саме проблема конкурсу, не твору.

 12. Посперечаюсь із задоволенням! smile

  А писати так, щоб було все зрозуміло і не ЦА - не можна, ні?

  Для мене розрахунок на певну ЦА - це передусім порушені в тексті проблеми, зрозумілі лише вузькому колу людей. Але коли термінологія заважає читачеві навіть уявити, що відбувається в творі - то вже зовсім інше. В мене тут просто була відсутня картинка того, де застряг корабель.

  Хороший приклад того, як треба писати для певної ЦА є зовсім недалеко - сусіднє оповідання Вотчина богині. Мені незрозуміло більшість того, що пов'язано з альпінізмом, але в моїй уяві з тексту чудово склалася картинка. Приміром: дякую автору, що не став докладно розписувати, як саме працює кисневий апарат (наче б так ця штука там називалась) - мені, як непосвяченому в альпінізм читачеві, достатньо було сказати, що в альпіністів були балони з киснем, яким вони дихали.

  І тут я скажу те саме: дайте мені чітку картинку! я зрозумію, що таке реперна точка, якщо мені її опишуть так, що я зможу уявити!

 13. Вітаю

  Вибачаюсь за затримку з відповіддю.

  Chernidar

  На рахунок "кліше 60" можливо, але сучасне кліше про "штучний розум", що розповідає бородаті анекдоти та заїжджені дотепи, і на питання капітана відповідає риторичними питаннями - мені подобається менше.

  Контейнер 743; партія роботів «Астероїд 97».
  він усе пам'ятає? а з базою звірятись не буде?

  Чому він?

  - відповіла вона.
  Оксана експедитор її обовязки вантаж.

  який узагалі тоннаж контейнеровозу? 10 тон? чи 10 000 000 тон? думаю, не менше, ніж в морського.
  Довелося розкривати контейнери прямо на транспортних пілонах
  м... не коментуватиму. просто уявіть, що це морський контейнеровоз а вони в океані. До деталей варто ставитись ретельніше. (режим глумління вимкнув, перейшов на журіння)

  Тоннаж у невагомості? а яка різниця. smile

  Для гіпера, цікаво об'єм простору, що потрібно перенести.wink

  Їхній новенький контейнеровоз, багато кілометрова ажурна конструкція із зовнішніми пілонами для кріплення вантажних контейнерів.

  Це не морський контейнеревоз, і не корабель , що колись буде здійснювати "приземлення" чи "прилунення" аеродинаміка йому непотрібна smile

  Отже, дослідники шукають аномалію. І оминають газові планети. Чому??? логіки не зрозумів.

  Чому дослідники??? - прості космічні "далекобійники" rolleyes "які пробили колесо невідомим, цікавим предметом, відкинули його вбік, і міняють запаску - їхати то потрібно далі" Не герої, не вчені.wink

  Газові планети оминають, тому що немає чим досліджувати.rolleyes

  Коли починав писати планувалася інша кінцівка, wink але виписалася саме ця.

  "Атлантів" обов'язково почитаю, зацікавили.

  Дякую за

  У цілому - нормально
  - втішили, не очікував red face

 14. Вітаю L.L.

  репер, реперна точка, - здається з французької, знак, початкова точка

  В оповіданні, як в тому бородатому анекдоті.

  "Заїжджі городяни до мешканця села

  - Шановний, підкажіть де у вас крамниця?

  - Он туди, до хати дядька Петра, від нього наліво і аж до хати баби Параски. А від неї направо і там побачите."

  хата дядька Петра і хата баби Параски - реперні точки маршруту до крамниці. smile

  Хоча ви праві, мені і донька каже "пиши простіше, бо не буду читати"

  Дякую

 15. На рахунок "кліше 60" можливо, але сучасне кліше про "штучний розум", що розповідає бородаті анекдоти та заїжджені дотепи

  це кліше 80-х, над цим гарно глумився Лем в "подорожах Йона Тихого"

  Тоннаж у невагомості? а яка різниця.

  м...? не бачите? Тоді пояснювати немає змісту. Якщо ж просто забули, то нагадаю, у формулі всесвітнього тяжіння в одному боці гравітаційна маса, а в іншому - інертна. 5 тон маси і на марсі, і на місяці і у невагомості - все ті самі 5 тон.

  А питання залишається - як ви це собі уявляєте?

  "приземлення" чи "прилунення" аеродинаміка йому непотрібна

  ага, ви таки не розумієте, про що мова. Аеродинаміка тут ні при чому.

  Чому дослідники??? - прості космічні "далекобійники" rolleyes "які пробили колесо невідомим, цікавим предметом, відкинули його вбік, і міняють запаску - їхати то потрібно далі" Не герої, не вчені.wink

  тоді склад екіпажу дивний - навіщо далекобійникам така команда? тобто навіщо це автору - я розумію, а далекобійникам? Два пілоти і технік.

  Газові планети оминають, тому що немає чим досліджувати.rolleyes

  вони шукають невідому аномалію. Таку, що робить вплив космічного масштабу. Дуже ймовірно, що її буде видно з орбіти. Припустити таке вони просто зобов'язані.

 16. Вітаю.

  Кліше 80 ? Цікаво, а яке тоді сучасне?

  Як я, собі це уявляю?

  В обмеженому об'ємі просторі, в якому міститься корабель, відбувається якийсь вплив на простір. Змінюються параметри (константи) простору в цьому об'ємі. Від чого простір відділяється від нашого, і стає окремим, самостійним простором (паралельним світом). Потім проводять нові зміни, що синхронізують ті параметри (константи) з нашими, і простір знову з'єднується з нашим, але вже біля іншої реперної точки. wink

  "Контейнеревоз" - багатоярусна етажерка.Де на ажурних ярусах "висять" різні за розміром, формою, вироблені різними підприємствами, по різних стандартах, у різних світах - контейнери. Хух. Розміри десь так, кілометр, на кілометр, на кілометр. Десь є, порівняно невеликий, відсік з енергетичною установкою, в іншому місці, порівняно маленький, житлово - керувальний відсік.

  Все, закінчую, перебирати посадкову картоху, і сідаю проектувати міжгалактичний контейнеревоз cheese

  По екіпажу: один пілот-командир, один технік-енергетик, один навігатор-штурман-кібернетик, експедитор (при такому вантажу), медик-біолог, після біологічної катастрофі, що згадувалася в оповіданні. Можна допустити, що така посада стане обов'язковою. Як на мене логічно.

  По газовим планетам, можливо шукали б і там, але не встигли. smile

  Дякую за увагу до оповідання.

 17. Кліше 80 ? Цікаво, а яке тоді сучасне?

  злиття розуму та комп'ютера smile

  щодо подальших двох абзаців - ви таки не розумієте, що говорите. не грає ролі принцип двигуна. Грають роль закони фізики. "етажерка"-маячня пробачте вже. Гляньте в Павлова "місячна райдуга" там космічні ваговози гарно описані. Якщо коротко - авоська.

  Я узагалі про те, що принцип навантаження-розвантаження має бути такий самий. як в морського транспорту. Тобто - краном. Маса контейнерів нікуди не ділась і ось так просто взяти й розпакувати його неможливо. Сил не вистачить. Треба хитро-хитро збочуватись. Як варіант - контейнери можуть легко відчіплятись, тобто їх "скинути" а потім виловлювати в космосі і розпаковувати. Але скинути весь вантаж... гм... не кожен капітан на таке наважиться. А Відкривання окремо взятого контейнера - маячня (без додатково описнаих збочень)

  Проектувати не треба, досить ознайомитись із проектами, які існують. Ви ж не візьметесь описувати морський корабель не маючи навіть приблизного поняття про нього? Ну, може й візьметесь, але не дивуйтесь, як хтось сміятиметься.

  медик-біолог, після біологічної катастрофі, що згадувалася в оповіданні.

  медик-біолог - теж маячня. Якщо все так стерилізовано, що люди єдині живі істоти, то біолога там не потрібно. навіть санітара - багато ви бачили санітарів у дальнобійників? аптечка як максимум. Але не професійний біолог.

  І, до речі, а чому чужинці не обмежились мікроорганізмами, паразитами і зразками тканин? І чому медик-біолог не запропонувала цього? (ті б могли відмовитись, але ж і не пропонувала!)

 18. Вітаю

  злиття розуму та комп'ютера smile

  Як в "Шахтарі" Ігоря Хорта?

  "етажерка"-маячня пробачте вже.

  Можливо, загалом не моя ідея, десь зустрічав на просторах фантастики.smile

  Я узагалі про те, що принцип навантаження-розвантаження має бути такий самий. як в морського транспорту. Тобто - краном.

  Даруйте, незгоден.

  медик-біолог - теж маячня. Якщо все так стерилізовано, що люди єдині живі істоти, то біолога там не потрібно. навіть санітара - багато ви бачили санітарів у дальнобійників? аптечка як максимум.

  Все залежить від величини біологічної катастрофи, як то "обпікшись на молоці, і на воду дують"

  І, до речі, а чому чужинці не обмежились мікроорганізмами, паразитами і зразками тканин? І чому медик-біолог не запропонувала цього? (ті б могли відмовитись, але ж і не пропонувала!)

  grin Саме з такими планами я і починав писати, але воно не тулилося, горбате закінчення виходило, надумане. Але це моя, можливо помилкова, думка.

 19. - Реперна точка 126бт36а. Сектор 734. Локація 97 відсотка, - беземоційний голос корабельного комп’ютера пролунав в тиші ходової рубки.

  Рэп не люблю.

  - С кожним разом, локація все краща, - мовив навігатор.
  - Пального вистачить лише на ще одну спробу, - нагадав технік.
  Ліда та Оксана промовчали, тільки Ліда важко зітхнула. Сергій прикрив очі, він розумів всі - чекали його слів.

  Считаем персонажей - навигатор, техник, Лида, Оксана, Сергей. То есть вы сразу на читателя вываливаете кучу персонажей, и все, интерес пропал. Особенно после цифр в начале.

  Потом появляются Богдан и Тимофей. Это на рассказ. Ну нельзя столько героев в рассказе вываливать на читателя сразу.

 20. до слідкуючої реперної точки
  І стрибнули втрете.
  - Можливо, технічний дефект або недоліки програми,- слова Ліди, Тимофій та Богдан зустріли тихим стогоном.

  Групповой оргазм, извините.

  Сектор 734

  Контейнер 743

  Вот где собака зарыта, надо было две цифры поменять.

  А сейчас приготовьтесь

  Наймолодша з екіпажу Ліда – медик

  Запомнили, Лида - медик.

  - Хм. «Астероїди» потрапити на поверхню великих планети зможуть - живучі. Повернутися назад – ні, потужності невистачить,. Геологічну розвідку проведуть - для цього і проектувались. «Комфорти» для чого? – Запитав технік.

  Техник спрашивает, для чего служат роботы, и отвечает медик

  - Основна задача цих роботів - гарантування безпеки життю людини, а вже потім створення комфорту. Функції біологічного контролю в них не гірші ніж у роботів-дослідників з планетарної розвідки. Вони здатні реагувати на всі відомі небезпеки, також мають здатність виявляти присутність неземного типу життя, - замість Оксани відповіла Ліда.

  И ответила не просто так, а зазубрила справочник.

  «комфорти» були роботами-гуманоїдами

  Ничего подобного, человекоподбные роботы называются андроидами.

  Это уже придирки, просто пока страдает мастерство письма. Сюжет неплохой.

Вернуться на страницу
Прокоментуйте!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question

Коментувати без реєстрації

(войти без комментирования)

Имя и сайт используются только при регистрации

Якщо ви вже зареєстровані як коментатор або прагнете зареєструватися, вкажіть пароль і свій актуальний email.

(requried)