Вернуться на страницу

Comments: 11

 1. Ось це мені сподобалось. Гострий, динамічний сюжет і текст що легко читається. Справжній сайнс-фікшн.

  Тільки "зелені" його осудять за пропоганду атомної енергетики. grin

  Я так дивлюся, з наближенням кінцевого терміну подачі оповідань якість їх почала зростати.

 2. sick (робить надзвичайно напружений і розумний вираз все тієї ж самої вусато-вухатої хуліганської пики smile)

  Ну що сказати - двері є, фантастика є, а от щодо легкості читання - то можна посперечатися.

  Убогий котячий інтелект ні в жисть такої глибини не осилить... ((( Але це не означає, що оповідання погане.

  Навпаки - написано професійно, дотримано канонів глобального закосу під науковість - скузе муа, мон шеррррр...smileПринаймні, цей твіроднозначно розміщений саме ТАМ і ТОДІ.

  ЧКС - точно вам кажу)))

 3. 2009-10-16 в 13:32:55 | Учасник45

  У цілому непогано. Українською не "пар", а "пара" - жіночого роду. Усміхнуло також - "На іншому кінці планети" - вона ж кругла - може точніше "на іншому боці"))) а в цілому - не переконали, що можливо так недалекоглядно зпланувати таку систему, що можливо про вплив електромагнітних імпульсів не подумати наперед та про надійні системи безпеки. Там же ж мудрі люди сидять, не ПТУшники.

 4. Так, за "пар" мені аж соромно стало.

  а щодо "не ПТУшників" заперечу. По-перше, ЧАЕС теж мудрі люди проектували, але всі варіанти захисту не передбачили. По-друге, у людства вже півстолітній досвід конструювання та використання штучних супутників, але вони досі не рідко трапляється виходять з ладу через геомагнітні бурі. wink

 5. Жанр оповідання дійсно оригінальний (на цьому конкурсі), була б екологічною фантастикою, аби не виправдання атомної енергії. Латиноамериканець у якості президента США - теж несподівано. Хоча після Барака цілком вірогідно. А я спершу ще подумав, звідки у латиносів такі технолігії grin

 6. 2009-10-20 в 09:04:55 | Один із авторів

  Хороше оповідання. Нарешті наукова фантастика. Точно від мене бали отримає, тільки треба прочитати всі, щоб знати скількиgrin

 7. 1. На ЧАЕМ передбачили практично усі варіанти захисту, просто не менш розумні люди їх ПОСЛІДОВНО ЗНЯЛИ. Захисту від таких людей нема й ніколи не буде.

  2. Вихід з ладу супутників через Сонце траплявся, й не раз.

  Тепер критика. Авторе, буду до вас поблажливий, бо це ЄДИНЕ НФ-оповідання на конкурсі. Едине, хай йому чорт. Гаразд, то тема окремої розмови, тепер по суті.

  Тема прикручена дротом. Чи змінилося б щось, якби систему назвали не дверима, а одвірком? Ні. Бажано все-таки грати чесно.

  Сюжет попиляний з Азімова, лише без роботів. Чи стало без них краще? Ні, вибачте, але стало гірше. Некеровані передавачі - нісенітниця. Принаймні аварійний самоліквідатор у них таки має бути. У Азімова операторів блокували роботи, а вам довелося вигадувати складну й нежиттєздатну систему наведення.

  Це не плагіат, звісно, але за крок від нього. Шановний авторе, у вас є талант, нащо вам пиляти чужі сюжети? І мова у вас непогана, поки що це єдине оповідання з ОДНИМ русизмом.

  Навіщо експлуатувати прізвище й призвісько Олдріна? Чи цей той самий Олдрін? Тоді це дурня, він вже старенький, до такого не доживе.

  Кілька дрібничок: дані від генераторів (з генераторів), гаси генератори (гг), про пару вже сказали, потужність променів (пп).

  Нагадую, це я був поблажливим. smile Ви у топі, але це скоріш аванс за НФ.

 8. Пардон, не ЧАЕМ, звісно, а ЧАЕС.

 9. Розкажу як писалось оповідання. smile

  Читав я журнал "Популярна механіка" вересневий номер. Стаття того самого Базза Олдріна, де він критикує НАСА за небажання зосередити сили та гроші на освоєнні Марса і марне витрачання часу на Місяць. І тут мене, так би мовити, осяяло - народилась ідея твору. Ні, в статті жодного слова не було про електростанції на Місяці, але, як вдячність Олдріну за підкинуту ідею оповідання. я не став вигадувати імені для головного героя і назвав його в честь "музи". Крім того мені стало цікаво, а чи хтось зверне увагу на ім,я головного героя. Звернули. LOL

  Я планував десь в сюжет внести пояснення, що Базза назвали на честь великого однофамільця, чи взагалі зробити його родичем. Мовляв саме біографія великого Олдріна вирішила і долю мого героя. Але Конкурс накладає обмеження на розміри твору і від цієї дрібної деталі сюжету я врешті відмовився.

  щодо плагіату. Схожість з Азімовим випадковість. Я взагалі її не вбачаю. Я переживав щоб не було схоже з "Війною світів" через "теплові промені". У Азімова роботи свідомі, а я описав техногенну катастрофу де обладнання почало працювати просто хаотично. Тож схожість як на мене взагалі за вуха притягнута.

  ну а технічні слабкі місця то вже таке... Азімов теж чомусь роботів не оснастив надійним рубильником для вимикання, а тільки програмними законами поведінки. І в цьому справді, схожість є. Сама по собі тема "втрата контролю над технікою" та "залежність людства від технічного прогресу" є досить популярною і добре обсмоктаною. Тому певних схожостей просто не уникнути.

 10. Он воно як... що ж, даремно викинули пояснення про Базза. Одразу б знявся ряд запитань. Сподіваюсь, коли обмеження на обсяг зміниться, пояснення таки повернеться.

  Що ж до виходу з під контролю - воно-то так, але почитайте Хейлі. Або Кларка. Або того ж Азімова. Вони пояснюють, що й чому поламалося. Хай те пояснення примітивне, але воно є. А у вас нема.

  Не хочу скеровувати, але чому б не розглянути варіант втрати зв'язку з і персоналом на Місяці? Уявляєте, що можна накрутити - негайно виникне питання, що там сталося, чи не терористи захопили, чи можна наносити удар по місячній базі, чи вони вже мертві... огого!

  Серйозно, попрацюйте над твором. Він має перспективу.

 11. думаєте на момент народження в голові сюжету я не розглядав подібні повороти? LOL

  але почавши оформляти ідею в текст я дуже швидко збагнув, що не втисну все в 20 тисяч знаків. Тому шукав компроміс - і за межі не вийти, але й щоб оповідання було цілісним і не виглядало обрубком. Тут на конкурсі достатньо оповідань у котрих кінцівка раптова і псує весь твір.

  було два варіанти куди втиснути питання "Ви родич того славетного Олдріна?" - в самий початок як діалог асистента і Базза перед аварією, або в Овальний кабінет коли Базза представляли присутнім. Або і туди і туди і показати що Базза задовбали вже цим постійним запитанням. Але врешті я цей епізод викинув. smile

  щодо персоналу на Місяці. Взагалі-то за ідеєю на Місяці людей нема, станції повністю автономні. Але, певно, це мій недогляд, що я не доніс це до читача. В тексті є тільки натяки на це - слова директора НАСА: "...Місячна програма давно згорнута. А на перепроектування марсіанської нам потрібен рік. Найоптимістичніше - півроку, але це без повернення астронавтів додому."

  до речі ці слова знову ж таки відлуння тієї статті справжнього Олдріна. В ній він закликає проектувати кораблі на Марс за принципом "квиток в один кінець", мовляв добровольці повинні назавжди перебратись туди, без перспективи на повернення. Чим особисто мене сильно вразив. Але то вже таке, до конкурсу стосунку не має.

Вернуться на страницу
Прокоментуйте!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question

Коментувати без реєстрації

(войти без комментирования)

Имя и сайт используются только при регистрации

Якщо ви вже зареєстровані як коментатор або прагнете зареєструватися, вкажіть пароль і свій актуальний email.

(requried)