Вернуться на страницу

Comments: 156

 1. Мир вам, друзі мої))))

  (ПуШ знову порушує обіцянку, дану самому собі і влазить у бесідуtongue wink)

  Друже-Анонімний авторе - хотілося б вірити, що піплу стане порядності голосувати так, як велить їхній літературний самк. уподобання. переконання, Будда і т. д. - а не за принципом, про який ти говориш... Хоча, хтозна?

  (замислюється, а чи самому не скористаися ним -із тої ж вредностіtongue rolleye)

 2. Повинно пахнути передовсім зоряними фортецями, виходячи з назви LOL Але не тільки ними, звичайно. Просто я розрізняю нереалістичну прозу, куди можна запхнути 90% сучасної літератури, і фантастику як жанр, досить вузький. Нічого не маю проти нереалістичної літератури, але оскільки саме з традиційною фантастикою (НФ, фантопера і, зрештою, фентезі) ситуація зара плачевна, то хотілося б побільше саме такого...

  Не знаю як хто, а я б не зміг віддати бали чомусь, що не сподобалося. Інша справа, що на ставлення до оповідання іноді впливає манера поведінки його автора в коментарях))) Тому я б, для більшої об'єктивності, взагалі заборонив коментування до підбиття підсумків.

 3. 2009-10-26 в 13:35:53 | автор (анонімно)

  Пахнути повинно дверима.wink Тема визначена. Що таке фантастика - гугл нам на допомогуsmile А "Зоряна фортеця" не тема, так батьки-засновники назвали конкурс. Не можна всерйоз вважати, що треба писати стосовно назви конкурсу, а не його теми smile А взагалі, професійне журі простіше б справилось із визначенням переможців, бо не кожен з пишучих вміє адекватно читати і оцінювати. Щоб мене тута зараз не заклювали, в своє виправдання скажу, що я теж можу бути неадекватнимsmile По суті не повинно бути так, щоб один оцінюючий розмістив 5 оповідань у кінці списку, тобто в лузери, а інший - на початку, тобто в переможці. shock Як мінімум котрийсь із них взагалі не розуміється на літературі, а може бути і обидваcheese

 4. 2009-10-26 в 13:38:21 | автор (анонімно)

  А хто, ПуШе-друже говорив, що люди є люди? І у віртуалі вони не кращі за реальних?smile

 5. Анонімний авторе - то трохи різні речі) Двері - то конкретна тема, а зоряна фортеця - це загальне спрямування, фон, атмосфера, жанр зрештою. У всякому разі я так це сприймаю, як вказівку на НФ, фантоперу і, можливо, фентезі (слово "фортеця").

 6. Я, до речі, теж за прохвесійне журі! Знатимеш, принаймні, більш-менш об'єктивну літературну вартість своєї писанини, а не рівень її сподобання таких же графоманам, як і сам LOL

 7. 2009-10-26 в 14:16:24 | автор (анонімно)

  Було би добре, якщо би батьки-засновники "Зоряної фортеці" самі пояснили, чи варто жорстко притримуватись НФ і фентезі у зв"язку з назвою конкурсу. Я думаю, що то було би збіднення і звуження. Достатньо задати тему і вказати, що повинна бути ФАНТАСТИКА, далі не обмежуючи автора. Чесно, хотілося би побачити пост з цього приводу верховного Зіпи, командуючого даної фортеціcool smile

 8. От ви вельмишановне панство зі мною по своєму погодились. Одні тим що визнали що багато які з творів непогані, але потребують доробки. Інші закликом розширити тематику до більш широкого - "нереальна проза". І те і те підтверджує мої слова що творів які б були лідерами без ось таких застережень в третьому конкурсі нема. Згаданий вище "Вихідний" - ну просто чудова ідея, справжня фантастика, але безнадійно загублений сюжет. Є такі що навпаки - читаєш наче воду з криниці п,єш - настільки красива мова. Але за нею нема фантастики. Ось як оцінювати такі оповідання? За яким критерієм? безпристрасно орієнтуючись на умови конкурсу? чи на суб,єктивне - "сподобалось-не сподобалось" і байдуже що нема дверей а то і фантастики? За таких умов я впевнений у нас буде великий різнобій в оцінках.

  І не треба мене в самолюбстві звинувачувати. Я тому й підняв цю тему до оприлюднення результатів щоб воно не виглядало як скиглення програвшого.

  до речі, запитання до організаторів. А на якого така дивна шкала оцінок 10,8,6,4,2 ? поділіть їх на два і нічого не зміниться. Або ж використовуйте не арифметичну прогресію, а геометричну. Ну це вже побажання на наступні конкурси. smile

 9. Шановне панство! Не звертаюся поіменно, бо вас багато, але спробую віюповісти всім.

  Що ви маєте на увазі під "фантастикою"?

  Якщо у творі є якась невідома істота - це фантастика?

  Якщо усім керує могутня вища сила - це фантастика?

  Якщо кояться дивні містичні речі, які неможливо пояснити - це фантастика?

  Герої йдуть крізь час - фантастика?

  Дерева розмовляють - фантастика?

  Якщо маємо світ, що геть відрізняється від нашого, авторський світ - цо фантастика?

  .

  Чи фантастика для вас - це тільки роботи, космольоти, говяне (вибачте) майбутнє? ЧИ не здається - що таке обмеження в рамках окремо узятого конкурсу дуже убоге?!

  .

  Внутрішній світ героїв, на який тут хтось скаржився, це взагалі-то невід"ємна частина нормального літературного твору!

  .

  Масова точка зору - не завжди вірна точка зору.

  .

  А що назва "Зоряна фортеця" задає тематичний чи жанровий напрямок творів? Оце новина для мене! Я гадала - просто гарна назва. Ну типу ж, треба було назвати конкурс, якось...

 10. 2009-10-26 в 14:45:34 | автор (анонімно)

  Не погодився. Бо я трійку призерів визначив досить чітко і без особливих мук та вагань, а ви, Ките, писали, що взагалі не бачите гідних на золото, срібло і бронзу.smile Правки чи доробка - це все неважко і редактору там роботи небагато.

  Люди різні і вони кожен по-своєму дивляться на будь-яку проблему. Мене, наприклад, взагалі не зачіпає питання про шкалу і оцінки, а вас турбує. Іншого мучить глобальне: фантастика чи нереалістична проза.smile А ще когось хвилює об"єктивність оцінювання і журі. То кажете, що з вами всі згодні?cool smile Ну-ну.wink

 11. 2009-10-26 в 14:48:16 | автор (анонімно)

  Рисю, я теж так гадавgrin Нас уже двоє red face

 12. Рисю, ми з вами однієї крові!

  Ще на першому конкурсі організатори чітко вказали про широке розуміння фантастики.

 13. 2009-10-26 в 15:08:09 | автор (анонімно)

  І третій вже приєднавсяsmile Я вже не кажу про організаторів, до яких приєднались миcool smile

 14. 2009-10-26 в 17:01:36 | Аноним

  ні, Рисю. Все що ти перерахувала це не фантастика. так ти зараз все що є вигаданим автором прирахуєш до фантастики і у нас Агата Крісті стане письменницею-фантастом. smile

  окрім того де я писав про внутрішній світ героїв? я казав що більшость творів це якісь сублімації їх авторів. А внутрішній світ героя добре передати ще важче ніж описати розмовляючих тварин, далеко не кожен зможе.

 15. У творчості Агати Крісті немає жодного з того, що я назвала і могла би назвати.

  У названому мною є, як мінімум один пункт, що відноситься до класичної фантастики - подорож у часі. ВИ ж відмітаєте все, не дивлячись - процес заради процесу?

  У тварин, що розмовляють, теж може бути внутрішній світ. : )))))

  Ми знайомі? Чи коли встигли на "ти" перейти? За підписом Аноним (анонимно) важко розгледіти обличчя...

 16. Вельмишановне панство!

  Спробую відповісти на кілька зауважень.

  Але спершу хочу уточнити, що у нас не диктатура і "верховним" я аж ніяк не є smile В нас тут колегіальний демократичний орган smile

  А тепер по суті.

  Ми не нав"язуємо свого визначення того що є фантастикою, а що - ні. Ми розуміємо це поняття у широкому сенсі. Але врешті решт кожен автор (який одночасно є і членом журі, оскільки кожен оцінює інших) має свої критерії для оцінки творів.

  З приводу об"єктивності оцінювання.

  Самосудні конкурси не є кращими чи гіршими за авторитарні (конкурси де оцінку виставляє професійне журі). Такі конкурси є просто ІНШИМИ.

  Вони мають як свої вади, так і свої переваги. Зокрема до переваг самосудних конкурсів я відношу те, що автори не є пасивними спостерігачами (наваяв нетлінку, закинув на конкурс і нехай Розумні Люде скажуть мені - гарно я написав чи ні). На самосудних конкурсах автор є активним учасником процесу. Такі конкуси забирають більше часу (бо ж треба не тільки написати а й прочитати інших), але для багатьох людей віддача від таких конкурсів - більша. Не для всіх авторів самосудні конкурси є потрібними. Тому ми і не маємо на меті довести свою кращість за авторитарні конкурси. В жодному разі. Кожен автор має сам обирати для себе, що він вважає за краще для власного розвитку як письменника.

  Ми всього лише створюємо МОЖЛИВІСТь. Творчий майданчик де людина, яка цього прагне, може представити себе і набути певний досвід.

  Тому не зовсім коректно порівнювати систему оцінювання зокрема на "ЗФ" та на конкурсах із "професійним журі". Ці системи не виключають одна одну, а доповнюють. Є бажання надіслати свій твір на розгляд журі? Будь ласка! В Україні достатньо відповідних конкурсів (Гугл: "літературний + конкурс").

 17. Ось цю б енергію /що є фантастика, система голосування і - головне - що саме пили організатори перш ніж вигадали цей конкурс/ та у міжконкурсний період. А то між конкурсами в нас якась хвороблива тиша... А так може в наступний конкурс народ швидше втягуватиметься.

  Отже, пропоную усі претензії до організаторів та літературної складової запам'ятати, творче перетравити і висловлюватися у наших спільнотах http://vkontakte.ru/club11391466 та http://community.livejournal.com/starfort/

  Таким чином, життя конкурсу, сподіваюсь, не засне до наступної теми.

 18. А також усi технiчнi моменти пропоную висловлювати — можливо, щось на сайтi стане краще та зручнiше.

 19. О, так, технічне:

  - забороніть анонімів, бо вони вже набридли;

  - і от коли з ленти коментарів намагаєшься зайти у коменнтарі, воно чомусь спочатку викидає на оповідь. А це якось незручно.

  А то між конкурсами в нас якась хвороблива тиша...

  Це завжди так. : ))

  що саме пили організатори перш ніж вигадали цей конкурс

  Де ти таке побачив?

 20. Йой! а чого це організатори раптом наїжачились і почались огризатись? Проглянув діалоги вище - жодний претензій чи закидів. А те що є - то саме спроба подискутувати з колегами. Не розумію, чому не можна робити це зараз, а чекати на міжсезоння.

  а технічні зауваження є і я їх повторю. Не зовсім зрозуміла шкала (10,8,6,4,2). Це ж те саме що (5,4,3,2,1) тільки рахувати потім важче - числа удвічі більші. LOL

Вернуться на страницу
Прокоментуйте!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question

Коментувати без реєстрації

(войти без комментирования)

Имя и сайт используются только при регистрации

Якщо ви вже зареєстровані як коментатор або прагнете зареєструватися, вкажіть пароль і свій актуальний email.

(requried)