Вернуться на страницу

Comments: 37

 1. 2011-01-25 в 19:57:05 | Тролік

  Прочитав, написано нормально, але я не прихильник такої фантастики. Я трохи традиціоналіст, знаєтеhmmm

 2. що саме нетрадиційно?

 3. 2011-01-26 в 16:01:27 | Тролік

  Фантастика. Щоб фантастично було, не дуже люблю голу соціалку.

 4. а істоти, що мешкають у зоні ізоляції? вони не фантастичні? там же прямо говориться, що то не люди

 5. 2011-01-28 в 14:03:07 | Аноним

  нічого гіршого давно не читав (((( на жаль для автора

  таке враження, що правильно: "по всіляких музеях" а не "по всіляким музеям" - але виправлення одруківок та русизмів не вряує.

  штамп на штампі

 6. то був злИй

 7. ха-ха) я теж давно такого не читав і не чув. де ж як не на цьому конкурсі отримаєш таку чудову критику LOL

  дякую, злИй

 8. На мою думку проблема цього оповідання в тому, що в ньому немає власне оповіді. Автор закидує вудочки, на них клює читач - і нічого не відбувається.

  Ось, наприклад, питання, які для мене лишились без відповідей:

  1. Що за державний устрій в Уйгурстані?

  2. Хто живе в зоні відчуження?

  3. Чому всі знають, що дівчатка відловлюють собі чоловіків серед іноземців, і нічого не роблять?

  4. Як саме працює система покарань для дівчат, що зарано зняли шолом?

  5. Чому ГГ такий тюхтій та пасвина розмазня?

  Потенціал цього оповідання, як соціальної фантастики (для мене): жінка в суспільстві, де дівчина вважається "повноцінною людиною" лише з моменту одруження. Нажаль, потенціал нереалізований.

  Автору бажаю успіхів, тому що

  Всегда есть лишний шанс для тех, кто смел в бою (с).

 9. дуже дякую за відгук

  насправді відбувається багато чого, просто не все розжовується. на перші два питання відповідь у тексті є, щоправда не надто докладна, бо, по-перше, оповідання - не енциклопедія, а, по-друге, в 25 тис. знаків багато роз'яснень не втиснеш.

  3-4 - тут, схоже, дійсно треба було ясніше прописати, раз незрозуміло. 3 - героїня зовсім не середньостатистична мешканка. 4 - то не було покарання, то таємниця, пов'язана із зоною ізоляції, а найкраща таємниця така, на яку не дається чітка відповідь)

  5 - щоб не викликав у читачів надмірного захвату))))

  приємно, що помітили одну з ідей (про одруження).

 10. "Водитимуть по всіляким музеям, місцям національної чи то соціалістичної гордості і т.д."

  якщо по, то - водитимуть по музеях, місцях.

  А взагалі краще - водитимуть музеями, місцями

  "— Ходімо, — сказала вона чітко і звернула у вузеньку та брудну бокову вуличку.

  Я пішов слідом. Не відчував від неї ніякої загрози, навіть навпаки. Від дівчинки віяло теплом і дружелюбністю. Її очі були настільки чистими і світлими, хоч і темно-коричневі, що не вірилося у підступ чи щось низьке. Можливо, вона просто покаже короткий шлях до готелю, подумав я."

  Я правильно зрозумів, що в місті існує лише один готель? Інакше важко зрозуміти, чому главгер виріш, що дівчина покаже коротку дорогу до готелю - про готель, в якому зупинився главгер вони наче не говорили.

  "поламаних дощок" - дошок

  "як це буває у нас у подібних місцях." краще - В нас

  М-дя... навіть і не знаю що сказати. З одного боку, зав"язка цікаво написана. А ось чим далі, тим більше бажання сказати: "Не вірю!". Главгер вже після першої ночі в зоні ізоляції поводить себе геть неадекватно, і тому справляє враження розумово відсталої людини. Якщо він такий самостійний, що замість того аби "розважатись" разом із групою в музеях, вирішує самостійно прогулятись містом, то його подальша поведінка абсолютно немотивована. Якась дівчинка говорить про якусь небезпеку, геть нічого не пояснюючи. І яка доросла, розумна людина буде слухняно слухатись дитину, якщо та АБСОЛЮТНО ніяк не пояснює причин "небезпеки"? Окей, в главгера може бути сексуальний потяг до маленьких дівчаток і тому він підігрує Арзі, ну або закохується в неї до нестями і втрачає критичне ставлення до реальності. Але ж про це непогано було б хоч би натякнути, нє? Або якусь іншу мотивацію вигадати.

  В главгера немає абсолютно ніяких зацікавлень, друзів, родичів (лишаючись ні про кого не жалкує), роботи в Україні (не боїться затриматись у відпустці). Але звідки тоді гроші на турпоїздку?

  Підсумовуючи. Главгер не прописаний. Є гарний атмосферний початок і абсолютна відсутність подальшої мотивації поведінки і главгера і Арзи. І якщо поведінку Арзи ще можна пояснити бажанням вийти заміж, то поведінка главгера показує нам його як розумово неповноцінну людину. Якщо автор прагнув саме цього - йому це вдалось. Якщо мета була інша - прошу вибачення, з текста мені це було не зрозуміло.

  А оскільки оповіданя йде від першої особи, то й читач змушений рахуватись із тим, що главгер так нічого і не дізнаєть про інтригу оповідання - що за небезпека. Якщо главгера, як людину неповноцінну, це цілком задовольняє, то для читача трохи дивно smile

  Успіхів!

 11. дякую за знайдені помилки і неточності, виправлю

  кожен читач має право на власне прочитання і розуміння тексту. у мене от зовсім інше бачення головного героя. як на мене, то принаймні інтелектуально він цілком адекватний - інша справа його флегматичний темперамент та неадекватні обставини, у які він потрапив.

 12. А мені сподобалось, цікаво. grin

 13. 2011-02-18 в 14:15:27 | Mlle Critique

  Мене дивує, що тут хоч щось хоч комусь подобається. Утім, із наявних 11 убогих зразків прози цей текст безумовно кращий, якщо це втішить автора. Та це сумнівна честь.

  В оповіданні є потенціал, переважно незреалізований. Герой таки дійcно даун, що б там не вважав автор. Тільки тексту це не шкодить, навіть навпаки. Оригінальна химерна атмосфера, склеєна із поданих під різним соусом шаблонів, доведених до абсурдності. Гарний початок, але далі як завжди. Маємо-те-що-маємо.

 14. приємно, що вам сподобалося, leeloo

  Mlle Critique, навіть не знаю, як це сприймати) мені все ж здається, що тут є непогані оповідання серед того, що я вже встиг прочитати.

 15. cool smile

  авторе, не має за що ображатись на мадмуазель

  ТОТАЛЬНА критика....

  бо то просто заперечення задля заперечення...

  P.S. Ваше оповідання дуже-е-е неоднозначне.

  Але в тому і його перевага, бо можна його трактувати з різних позицій...

  P.P.S. ...і головне - є інтига, і є ЗАГАДКА !..

  автору удачі...

 16. дякую, Хтось

  я і прагнув дати можливість різного прочитання і розуміння

 17. Не знаю. Мені чомусь не дуже. Якесь гнітюче враження від атмосфери, та й не те, щоб досконало написано. Але потенціал є smile

 18. дякую, Жива

  якщо враження гнітюче, значить принаймні в чомусь я досяг того, чого хотів

 19. Отже, що маемо? Маемо туриста в Казахстанi. З тубiльцями спiлкуеться росiйською, ставлення до тубiльскоï мови теж типово росiйське (затараторили тут, панiмаеш!..), до мiсцевих звичаiв теж росiйське (тобто абсолютно нiчого не знае), i наретi, ГГ геть по-росiйськи покiрний - сказали "сиди!", о сидiтиме, сказали "паспорт!", нате вам паспорт. Чим цей текст може зацiкавити украiнського читача?

  А я каментом вище смiявся, питав чи табачник не бере участь у конкурсi... :(

 20. російська психологія характерна для половини українців, як свідчать вибори) можна вважати, що це погано, можна вважати, що добре, а можна просто констатувати факт)

  до речі, дякую. я відчував, що образ героя не зовсім питомо український виходить, але не міг зрозуміти чому.

  ех, був би я Табачником - звільнився б!

Вернуться на страницу
Прокоментуйте!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question

Коментувати без реєстрації

(войти без комментирования)

Имя и сайт используются только при регистрации

Якщо ви вже зареєстровані як коментатор або прагнете зареєструватися, вкажіть пароль і свій актуальний email.

(requried)