Вернуться на страницу

Comments: 18

 1. 2017-10-24 в 18:42:55 | Аноним

  Наївно, але кінцівка цікава. Що не можу сказати про сам світ. Авторе! Чого він порожній?! Бажаю успіху у його наповненні і пошуках себе.

  ПС Міф про те, що можна писати на пенсії чомусь росповсюджують ті, хто впевнені, що до неї доживуть. Рухати літературу треба зараз. Хто його знає, яке буде завтра. )

 2. 2017-10-24 в 19:40:26 | Хай щастить

  Дякую за коментар та побажання!

  На рахунок пустоти лісу... Хотілося створити місце, де можна усамітнитися та зібрати думки до купи. Ще була думка про те, що колись За дверима буяло життя, та я запустив усе навіть там, а не тільки в реальному житті. Будівлі потребують необхідної реконструкції, а все живе покинуло ті місця через близькість Пітьми у лісі.

  Тепер все буде по-іншому. Ельфи проженуть Пітьму, самі поселяться в лісі, а я буду ходити до них в гості))) А потім уже і сусіди з'являться (порядні, надіюсь)))

 3. А далі? grin

 4. 2017-10-25 в 22:54:21 | Спостерігач

  Ще одна нечитаєма стіна тексту.

 5. Я не знаю, хто такий "Спосретігач" вживу, але на минулому конкурсі був такий собі "Reed Rat", що теж завалював всі твори такими само короткими, в'їдливими і абсолютно некорисними резонами. Вибачте smile

 6. Я не знаю, хто такий "Спосретігач" вживу, але на минулому конкурсі був такий собі "Reed Rat"

  То, знаєте, як в кожній родині, в кожній групі, в кожному класі, в кожному колективі)))

 7. >> То, знаєте, як в кожній родині, в кожній групі, в кожному класі, в кожному колективі)))

  Так! І якби Вас не було, Вас треба було б вигадати! grin

 8. Тепер про саме оповідання: Ну по-перше, це не фантастика - це психонавтика.

  Жанр на любителя, але теж має право на існування. Хотя є свої підводні камені.

  Найголовніша пробелма психонавта - важко заманити когось іншого у свій свій (ну, звісно, крім Іншого Себе wink ).

  Скажу чесно, половину оповідання до Пітьми я просто пробіг по діагоналі. Не чіпляє - чужий світ, чуже життя, вміст чужої голови, і я там - чужий downer

  Далі пішло краще - під кінець був і розвиток дії, і певна мораль і глибина. Відчувається, що автор розуміє композицію і непогано пише. Але розкачка буде занадо довгою, якби не конкурс міг би до цікавого і не дочитати, Мабуть треба якась інтрига на початку.

  Ще різонуло: забагато русизмів вискакує.

  Резюме: але загалом оповідання лишає гарний післясмак. Може завтра - після сну - ще щось випливе з підсвідомости (може навіть ельфи rolleyes )

 9. 2017-10-26 в 22:11:47 | Хай щастить

  Род Велич

  Дуже дякую за таку змістовну рецензію на моє оповідання!

  Приємно, що вказали і плюси і мінуси, та ще й підкреслили резюме)

  Відразу видно над чим працювати і куди рости.

  Щиро дякую!

 10. Я просто вважаю, що саме такими і мають бути коментарі на інтернет-конкурсах. Ми тут всі вчимося і маємо допомагати один одному smile

 11. 2017-10-27 в 10:35:52 | Спостерігач
  вживу, але на минулому конкурсі був такий собі "Reed Rat",

  Не знаю про кого ви, але я інша людина. smile І на минулому конкурсі участі не приймав. Часу не було. Його і зараз обмаль тож якщо за першйи скрол у тексті нічого не сталося. Іду далі. Ну і коментар відповідний.

  Бо сто п'ятсот разів під кожним твором пиати про екшен, комерційну привабливість і нагадувати що ми живемо у 21 сторіччі... якось уто... хоча для таких творів можна зробити стандартну одповідь і копіпастом її фігачити.

  ТАк у творі щось є. (Так я повертаюсь і переглядаю тексти раптом щось пропустив), але надто довго ми туди плеталися. І грошей яб за такий твір не дав.

 12. 2017-10-27 в 13:56:20 | Хай щастить
  але надто довго ми туди плеталися

  З тим, що я дуже затягнув з розвитком подій, погоджуюсь і з Вами і з Род Велич. Недопрацював цей момент, згоден.

  Бо сто п'ятсот разів під кожним твором пиати про екшен, комерційну привабливість і нагадувати що ми живемо у 21 сторіччі
  І грошей яб за такий твір не дав.

  Але на цьому конкурсі ніхто ж ні від кого грошей і не просить. Ми ж всі вчимося. Тим більше це оповідання — одна з небагатьох спроб творити щось подібне. На пальцях лівої руки можна перерахувати скільки було тих спроб.

  А про комерційну привабливість мова не йде взагалі. Закосити грошей своєю творчістю... Так, мабуть це важливо... мабуть це для когось на першому місці. Але не для початківців. І як на мене, про це потрібно пам'ятати, але ніколи не ставити на перше місце. На першому місці повинен бути сам твір і його зміст, його настрій, його енергетика. В мене взагалі згасає творчість, коли мова заходить за гроші. Я вважаю, спочатку потрібно творити без думок про винагороду, спочатку влити душу в своє дитя. А потім вже думати про комерцію, 21-е сторіччя, і щось там ще...

 13. 2017-10-29 в 17:30:47 | Лео_Лео

  Авторе, може, ви про мене? Я кажу, щоправда, не коротко... але дуже різко, часом. І завалюю твори - однак не спеціально, тільки коли заслужили на це smile ))))

  Цього разу критикую чимало, критика негативна, переважно.

  Але для вас - маю чимало реверансів. Ваша голова, ваш хід думок мені сподобалися. Читається приємно, текст чудовий. Мало екшну... Втім, я цю прозу впізнаю. Щось таке ви писали кілька конкурсів тому назад (наприклад, два...).

  Менше з тим, сподобалося. Я вам дам бал. За гарну мову та роздуми.

  Погано про погане: ельфами заманили читача - але хоч одним оком навіть не дали на них зиркнути! Оце ви не щедра людина! smile ))))

 14. 2017-10-29 в 20:32:14 | Хай щастить

  Лео_Лео

  Дуже дякую за такий розгорнутий коментар і за приємні слова)))

  А ще більше дякую за вказані недоліки.

  Від таких коментарів, як Ваш і ті, що були вище, хочеться творити далі.

  Тим більше, коли знаєш про помилки, які допустив уже на цих, перших спробах.

  Втім, я цю прозу впізнаю. Щось таке ви писали кілька конкурсів тому назад (наприклад, два...).

  Ту прозу створив хтось інший. Я на цьому конкурсі вперше, але тепер безумно цікаво дізнатися, кого саме Ви мали на увазіgrin

  Погано про погане: ельфами заманили читача - але хоч одним оком навіть не дали на них зиркнути! Оце ви не щедра людина! smile ))))

  Ось цей момент, хотів описати. Чесно! Навіть продумав, як величні кораблі підпливають до берега, як уже видніються на палубах ельфи, як вони з цікавістю розглядають двох розбишак під дощем, та ще й на одне лице.

  Чому не написав... Знову ж таки, чесно не знаю. Можливо через те, що почнеться нова історія, а об'єму не вистачить, щоб її розкрити. Можливо через те, що ельфи — дуже поширена зараз тема для фентезійних творів. Завагався, що створю ще один шаблон і кожен читач буде порівнювати ельфів з тими, якими він їх уявляв до цього. І кожен буде пильно придивлятися до них, і "ай-яй-яй, в Лоріені не такі вони були". Спочатку я хотів створити своїх істот, але довелося б дуже довго вводити читача в їхні образи, щоб викликати хоча б віддалене відчуття того, що це могутні, величні, світлі істоти. Ну і показати, чому я саме на них чекаю кожного разу в альтанці, було б складно. Вирішив, що просто "Ельфи." Але, судячи з відгуків, це було моя недоробка.

 15. своєю опухлою, зеленою, п’яною, беззубою “посмішкою” бомж

  Бачу автор дуже любить описи, наскільки, що на першій частині твору я майже заснув. Це мені Роберта Джордана нагадало, який описував гудзики на сукні служниці, яка з’явилась тільки в одному моменті книжки. Коли описи кінчились і почався якийсь екшен я вже зрадів, а потім ні все пішло в кліше і стало нудно. Та й взагалі не зрозуміло нафіг тут темрява і ельфи, так що б була боротьба добра зі злом?

 16. 2017-10-30 в 19:58:50 | Хай щастить

  Joker

  Бачу автор дуже любить описи, наскільки, що на першій частині твору я майже заснув.

  На рахунок затягнутого сюжету були вже коментарі вище. Я абсолютно з ними погоджуюся. Взяв на замітку.

  потім ні все пішло в кліше і стало нудно

  В чому Ви бачите кліше, поясніть, будь-ласка (якщо не складно).

  нафіг тут темрява і ельфи

  На літературному конкурсі так висловлюватися дико.

  Якщо задати питання по іншому: "Не зовсім зрозуміло, до чого/навіщо тут темрява і ельфи, так що б була боротьба добра зі злом?", то я з радістю відповім: "Так, щоб була боротьба добра зі злом"

 17. Так, дійсно вибачаюсь за грубість. Просто мене трохи бомбило після прочитання деяких творів з цієї групи, то я вже на автоматі писав.

  Перше кліше, це якраз ті темні сили. Щось завжди, коли хтось грається з паралельними/іншими/уявними світами, по них приходить якесь зло, в 99% випадків. Інше, ну це може не кліше, але я дуже очікував появи когось, хто насправді володіє цим світом.

 18. 2017-10-30 в 20:33:27 | Хай щастить
  Joker

  Дуже дякую за роз'яснення.

  Візьму на замітку.smile

  Інше, ну це може не кліше, але я дуже очікував появи когось, хто насправді володіє цим світом.

  Тут складно щось сказати. Я задумавсяrolleyes grin

  По задумці, світ За дверима повністю створений мною Іншим. Але якщо взяти до уваги, що в придуманий світ якимсь чином просочилась Пітьма та ще й припливли ельфи, то Інший цією реальністю в повній мірі не володіє. Адже, що йому заважало створити тих самих ельфів і не чекати їх кожного разу а альтанці). Значить, там має бути третій grin Але то вже інша історія)))

Вернуться на страницу
Прокоментуйте!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question

Коментувати без реєстрації

(войти без комментирования)

Имя и сайт используются только при регистрации

Якщо ви вже зареєстровані як коментатор або прагнете зареєструватися, вкажіть пароль і свій актуальний email.

(requried)