Вернуться на страницу

Comments: 32

 1. 2013-02-25 в 21:01:33 | фон Кенінгем

  Все-таки суспільство тоді було наскрізь релігійним, відлучення від церкви вважалося найстрашнішою карою, й навіть такі виродки, як барон, вірили в потойбіччя й існування Бога й диявола. Барон щиро вважав, що своїми діяннями заслужив на пекло й не має шансів на прощення. Потім його мовби вбиває демон, але... він не потрапляє до пекла! Раз диявол не взяв його, значить, Бог дає йому ще один шанс. Як євангельському розбійникові.

  Щодо дітей - не можу погодитися. Нечисть серед білого дня smile? Навіть барон розумів, що це малоймовірно.

  А взагалі типаж ГГ більше підпадає під обмеженого розбещеного інфантила, що через уразу несподівано подорослішав і почав думати головою.

  Якось так smile.

 2. фон Кенінгеме,

  Ну добре, про дітей і релігію сперечатися не буду, а то це затягнеться на довго. smile А ось щодо типажу. Чесно кажучи, я ГГ не бачу інфантильним, оскільки він у вирішальний момент не кинув зброю і не почав тікати (плакати чи ще якось відлинювати), а повівся досить мужньо, кинувшись в нерівний бій. Певен, це не дитячий вчинок.

  А тепер мій головний аргумент... Псі дзеркало:

  А як же інакше дізнатися справжню сутність інших розумних?

  Тобто справжня суть ГГ:

  моторошним слинявим чудовиськом, ікластим, пазуристим і невимовно осоружним. Страхіття, не зважаючи на встромлений йому в чорні груди меч, із насолодою вгородило криві кігті фон Кенінгемові під ребра й стиснуло, мов гнилий овоч, баронове серце…

  І це кровожерне страховисько, а не маленька дитина. smile

 3. Отож, трохи порецензую. Першим потрапило під руку саме це оповідання. Оскільки, переміг з "науковою" рецезією, вирішив не відступатися від обраного стилю і продовжити цикл несерйозних відгуків.

  «Рецензія на оповідання пошукача титулу «Переможець ЗФ-10» барона фон Кенінгема «Тіні на стіні»

  Оповідання присвячене актуальній проблемі сучасних наукових досліджень – правильній постановці експерименту і правильному трактуванню отриманих результатів.

  Мета роботи: описати експеримент щодо повного метаморфозу личинкової стадії розвитку біологічного об’єкта у дорослу стадію - імаго.

  У вступі характеризуються загальні особливості життєдіяльності Клауса фон Кенінгема, відзначається агресивність личинкової стадії («безмилосердністю й люттю славився далеко за межами маркграфства»); згадуються умови існування, що могли вплинути на подальшу трансформацію («Почали там з’являтися страхи невимовні, спочатку в сутінках, а відтак і серед білого дня. Й люди пропадали в тій пущі без сліду, а головно баронські гайові, псарі та доїжджачі, так що незмога стало полювати там, а то й просто проходити поряд»).

  Основна частина оповідання складається з двох чітко виділених розділів: у першому більш детально характеризується личинкова стадія ГГ, зокрема, ненажерність і властивість використовувати їжу для підтримання домінантних позицій у популяції («мляво рикнув барон, жбурляючи в горбаня обгризений маслак»); періодична активація агресивності («Барона нараз пойняв дикий сказ»). Результати узгоджуються з даними літератури щодо підвищеної конкурентності серед незрілих форм біологічних об’єктів з повним перетворенням (Jean-Henri Fabre, 1910).

  Описуються умови трансформації через проміжну стадію лялечки, яку ГГ, істотно, не пам’ятає, оскільки це фаза відносного спокою і перші враження після неї («Клаус фон Кенінгем лежав у росяній траві й не відчував свого тіла»).

  Імаго, після повного перетворення, як і належить, радикально відрізняється від попередніх стадій.

  У другому розділі описується сама організація експерименту та характеризуються її основні виконавці – група науковців під керівництвом Субудара.

  Висновки виділені окремим пунктом і ще раз акцентують увагу на змінах об’єкта дослідження та його подальшу міграцію на нові території («Відтоді ніхто більше не чув нічого про мужа цього»)

  Зауваження до дослідження:

  1. Опис постановки експерименту бажано подавати до опису результатів, але у даному випадку запропонована структура досить обґрунтована

  2. Об’єкт дослідження фон Кенінгем періодично позиціонує себе в коментарях, як співавтор роботи, хоча, судячи з тексту, він ніде напряму не контактував з іншими експериментаторами.

  3. Мало уваги приділяється проміжній стадії лялечки, хоча експериментатори мали нагоду за нею спостерігати.

  4. Група дослідників під керівництвом професора Субудара, вочевидь, не дотримувалася сучасних правил біоетики при постановці могло відобразитися на кінцевих результатах та сприйнятті цих результатів науковою спільнотою.

  Оповідання містить цікавий матеріал, написано доступною мовою, оформлене згідно вимог, не містить граматичних помилок і заслуговує на чільне місце у топах фіналу»

  Авторові - успіхів!

 4. Какая куколка? Какое имаго, когда у подопытного не выросли крылья? Фабр бы не понял. Хотя есть некоторые формы инсектоидов, проходящих через полное развитие, без крыльев, но в своем большинстве то самки. Самцы - крылаты.

 5. Мишиусе, ти що, захворів? Як це все можна сприймати серйозно?wink. Тим більше, є безкрилі комахи з повним перетворенням, наприклад, блохи.

 6. Почему-то все уверены, когда я не леплю дурацких смайликов, что говорю серьезно. Я болен - я любил и страдал.

  Так, значит, Кенінгем - это блоха?

  "Тело сжато с боков, узкое, гладкое, снабжено щетинками и шипами, помогающими передвигаться и удерживаться в густой шерсти и между перьями хозяев, в складках одежды, а также в субстрате их гнёзд и в норах. На голове и груди часто имеются зубчатые гребни (ктенидии)".

  Похоже, да.

  А рассказ хороший.

 7. Так, значит, Кенінгем - это блоха?

  Ну, такий же кровопивця.

  А рассказ хороший.

  То я про це раніше від тебе у попередньому обговоренні сказав. І зараз, сподіваються, автор сприйме відгук без образ.

  Все, більше не коментуватиму, щоб не дратувати надміру знервованих фіналістів.

 8. 2013-02-27 в 18:04:57 | Брат Клаус

  Спасибі, діти мої! Річами своїми подвигли ви мене на веселощі невимовні! Й хоча голосний регіт сумірний із гріхом плотським, не зміг я стриматися, й іржав, яко огир у вівсі, аж збіглася вся братія з отцем-настоятеле на чолі й вельми довго докоряла мені й усіляко совістила. Але Господь, сподіваюся, простить мені прогрішення се, бо ж писалося й читалося означене вище во славу Його! Крім того, отець-настоятель наклав на мене покуту тяжку, й тепер мушу я виголосити 500 отченашів із богородицею, бичувати себе до крові зранку й після вечірні й ходити у власяниці до кінця Великого посту, а ще переписати в скрипторії обителі нашої інкунабулу "Правопис український" у трьох примірниках. Бо ж мовиться у Писанні: "Стукайте - і відчинять вам!"

  Благослови, Господи, труди отсі! Мир вам, браття во Христі Ісусі, і Бога благовоління!

 9. Як чудово написано, Брате Клаусе! Помістіть цей гумор у одне з оповідань (наступних чи яких там по рахунку).grin

 10. перше: вважаю що ідеологічно неправильно писати що всяку нечисть у той ліс наслав Бог будь який священник Вам скаже що так неправильно стверджувати.

  друге: чому легенди тільки про страховиськ - порядні люди мали б зустрічати досить прийнятні відображення.

  таке враження - що інопланетяни зовсім тупі. або садисти. ну злякали один раз подивилися що зовсім нічого не виходить та й полетіли собі геть. з тексту випливає що вони займалися отими експериментами довгий час.

  в цілому - не вразило мене. особливо - надумані пафосні вступ та епілог які на мій погляд містять вищезгадану помилку ("наслав на нього Господь сонмища демонів"). демони дещо інша - "юрисдикція".

  питання - а коні що бачили в тому дзеркалі ??

 11. 2013-02-28 в 17:51:27 | Фон Кенінгем

  Мавре, дякую за відгук!

  чому легенди тільки про страховиськ - порядні люди мали б зустрічати досить прийнятні відображення.

  А хто ж сперечається? У творі це й відображено. Біда в тому, що - де вони, ті порядні люди? "Цим світом ще править невігластво й жорстокість". Нагадаю: "Сон розуму породжує чудовиськ".

  таке враження - що інопланетяни зовсім тупі. або садисти. ну злякали один раз подивилися що зовсім нічого не виходить та й полетіли собі геть.

  Ніхто нікого й не думав лякати. Шкода, що я не зміг зрозуміліше передати цей момент. Прибульці спостерігали реакцію людей на своє справжнє "я", щоб вирішити, чи доросли вони духовно до контакту з іншим розумом. Людям демонстрували їхню глибинну сутність - що ж тут жорстокого чи тупого? До того ж, про доцільність такого експерименту мали сумніви й самі прибульці - це є у творі.

  в цілому - не вразило мене. особливо - надумані пафосні вступ та епілог які на мій погляд містять вищезгадану помилку ("наслав на нього Господь сонмища демонів"). демони дещо інша - "юрисдикція".

  Мабуть, є сенс вам почитати середньовічні манускрипти, писані ченцями. Вони наскрізь пафосні й надумані, але це не завадило проіснувати такого роду прозі тисячі років. У творі - звичайна стилізація під монастирську хроніку.

  А от щодо "юрисдикції" - тут пропоную пригадати хоча б притчу про легіон демонів і стадо свиней. Бог - Владика Всесвіту, в тому числі й злі духи в Його владі. Тому не бачу, чому ченець не міг написати, що Бог випробовує грішників насланням бурі, пошесті, злих духів і т. п. (список продовжити).

  питання - а коні що бачили в тому дзеркалі ??

  Відповідь: нічого, позаяк воно призначалося для розумних істот. Я цей момент повсякчас ураховував, тому ніде в тексті ви не знайдете, що коні схарапудилися, понесли чи ще щось. Ба більше, прочунявши, барон побачив, що поряд спокійно "пасся кінь під сідлом".

 12. от таки так!

  Віталію , з авторством я помилилася - думала на автора Довгої зими - вас навіть звуть однаково grin

  так що Ви не впізнавані grin

Вернуться на страницу
Прокоментуйте!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question

Коментувати без реєстрації

(войти без комментирования)

Имя и сайт используются только при регистрации

Якщо ви вже зареєстровані як коментатор або прагнете зареєструватися, вкажіть пароль і свій актуальний email.

(requried)