Вернуться на страницу

Comments: 12

 1. 2015-02-26 в 21:38:55 | Зіркохід

  Перш ніж читати цей перл чистої естетики, запасіться попкорном! Не пожалкуєте! grin

  Якщо серйозно, то десь читав, що є цілий напрям подібної літератури - забув, як називається. Пригадується перекладений Павличком вірш, у якому оспівується здохла кобила. Що ж, у своєму роді маємо й ми оповідання такого штибу. Раз так, спектр української фантастики потроху розширюється. Правда, не певен, що твір знайде купу шанувальників. Але якщо читати з попкорном...cool smile

  Успіху на конкурсі!

 2. Це ***. Других слів нема.

  (коментар редаговано модератором)

 3. Оповідання хороше, стиль (за невеликими винятками) витримано достойно.

  Якби ще сюжету якогось замість банальної філософії, ціни б йому не було.

  Зберегти атмосферу, додати подій - і вперед до роману. Вийде явно не гірше за "Хліб з хрящами".

 4. 2015-02-27 в 16:53:48 | ДонькаДонКіхота
  не гірше, ніж "Хліб з хрящами"?
  та ну... цьому твору до Бриниха дуже далеко. так, стиль тут певний є... але мене завжди цікавило питання, чому люди пишуть такі твори? продовжувати не буду - бо точно перейду на особистості... але враження гнітюче...

 5. але мене завжди цікавило питання, чому люди пишуть такі твори?

  Власне, основних причин кілька. Перша - чистий, незамутнений епатаж. Як приклад можна назвати дадаїстів, котрі довели цей напрям до абсолюту. Їхні твори не мають ніякого сенсу за означенням. До цього, звісно, додається теорія про те, що не має сенсу і все інше, але це вже інша історія.

  Друга причина - гіперреалізм, себто наддетальне змальовування світу у всіх його проявах, навіть тих, які можуть здатися нам огидними чи табуйованими. (Наприклад у часи Да Вінчі розрізання трупів було абсолютним табу). Підхід більш науковий, притаманний науково-популярним творам.

  Третя - найпростіша. За допомогою огидного подається вороже, таким чином протиставлене чистому і високому "добру", що б ним не було. Подивіться, як огидно спарюються підлітки в американських школах! А подивіться, як у нас вони гарно йдуть строєм, співаючи пісень про світле майбутнє!

  Четверта, найбільш поширена причина випливає з цікавої властивості нашого мозку. Якщо ми бачимо поруч два предмети - ми відразу починаємо їх пов’язувати між собою навіть при тому, що прямого зв’язку між ними нема. Таким чином перенісши якесь явище в огидне середовище, можна сформувати несвідомий зв’язок між цими поняттями. Наприклад у Сорокіна в "Нормі" соціалізм порівнюється з копрофагією. Твір важкий, але дозволяє поглянути на деякі речі під іншим кутом.

  Мотив автора, зазвичай, складається з цих базових, тільки у різних комбінаціях.

  Тут, в цьому оповідання я бачу трохи епатажу і трохи протиставлення "високого" - "низькому". Якщо б личинки говорили, наприклад, російською - можна було б додати змішування. Якщо б процес гниття був поданий детальніше - науково-популярну.

  З.І. Кривитися і казати "фі" - повне і абсолютне право читача, але обмеження кругозору - це завжди обмеження, про це забувати не варто wink

 6. 2015-02-27 в 17:58:44 | авторець

  Власне, мені навіть немає чого додати - настільки точно ви вказали причини написання саме такого твору. Справді, немає тут ніякого інтригуючого сюжту, тільки погляд на давно відомі і розжовані проблеми. Значить, треба було виділяти цей твір іншим - пов'язати огидне з прекрасним, одночасно показавши контраст.

  От я і вирішив, що на давно розжовані проблеми треба подати погляд знизу wink

  Ну, насправді, був ще один мотив - перевірити реакцію людей. Твір я написав ще на початку зими, і все чекав конкурсу, щоб почитати коментарі.

  А на днях прочитав "Риб'ячих дітей" Положія, де в одному з перших розділів жіночка рахувала собачі трупи (написано було справді огидно) і думала про щось своє, абсолютно не огидне. Так от не знаю як у мене, а у Положія такий контраст виглядав прекрасно і зовсім не відлякував.

  Але щось я заговорився. Дякую за коментарі. І за розуміння wink

 7. при-мі-тив-но. Саме так. Якщо основна ідея - зв'язати огидне с прекрасним, то це примітивно.Прямо. Тобто реалізовано примітивно. Хотіли перевірити реакцію людей? Цікаво, а якої реакції очікували? Є у Фромма є така класна штука "Анатомія людьскої деструктивності", то варто зазирнути, з цим твором є спільне - деструктивність, оспівування мертвого, неживого, яке руйнується. Твір трохи нагадав оповідання одного ыз відомих представників "нової хвилі" Балларда "Велетень, що потонув". Сам Баллард полюбляв прийоми, близькі до сюрреалізму. Історія Велетня така- на берег поблизу міста хвилі винесли мертвого велетня, автор детально описував перебування на березі велетня, ну, і завершилося тим, що його розтягли на шматки. Уявляєте, так? на десяти сторінках розгорталась ця сага. Але Баллард- то "нова хвиля", і тут слід згадати про час виникнення нової хвилі і про контекст, про те, проти чого і задля чого виступали автори цього напрямку. Отже, ще одна теза - це вже було! В світовій практиці в межах нової хвилі (і не лише нової) подібні теми давно були реалізовані. Ну або щось схоже. Так само як і згадані вище теми т.з. укрсучліту. Ну і власне, щодо протиставлення огидного і прекрасного, справа у тім, що якраз огидне переважає,в силу того, що події розгортається саме в світі UMWELT(так би сказали екзистенційні аналітики), модусі існування людини, де панують тваринні інстинкти, де живе ID. На жаль, вихід до "вершинних" переживань не відбувся, все залишилося на "тілесному" (механічному, неживому) рівні. Звичайний епатаж. Авторе, шукайте свій шлях, читати такі речі не дуже приємно. Бо тема огидна, а Баллард увесь час стояв поряд зі мною, читав і хитав головою.

 8. Я повторю ще раз. Для мене це (три зірочки - слово означає кінець і закінчення з цим співпадає). Других слів не знайшов.

 9. Написано вправно, але моя уява, не дозволила мені це дочитати до кінця. Вибачте авторе. Може коли шлунок буде міцнішим.

 10. Така маленька некро-ідилія.

  Чомусь уявляються личинки з характерним сміхом: "І-хі-хі-хі". Попри все люблю подібні твори. Личинки з грецькими й українськими іменами та черв Інфін (Інфініті = безмежний, вічний) ведуть філософські бесіди про життя. Не банально, хоч трохи і награно з діалогами. Проблеми, звісно, старі, але все у цьому світі вже сказано.

  Дякую, сподобалося. Реакція позитивна (чи як вона там ділиться)grin

  Зауваження: не забувайте про кличний відмінок!

 11. а мене дивує скільки коментарів зібрав цей *** Як на мене, то гниди й личинки гнійників більш філософські створіяняcheese

 12. Мабуть оповідання писалось під впливом цієї пісніLOL

  https://www.youtube.com/watch?v=U_D7P0ZtTWg

Вернуться на страницу
Прокоментуйте!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question

Коментувати без реєстрації

(войти без комментирования)

Имя и сайт используются только при регистрации

Якщо ви вже зареєстровані як коментатор або прагнете зареєструватися, вкажіть пароль і свій актуальний email.

(requried)