Вернуться на страницу

Comments: 13

 1. Найпершу частину тексту, слід було подавати в кінці. Хай би це була розв"язка, яка б розставила усі крапки над"І". А так - дуже вже все сподівано.

 2. При читанні твору, було дивне відчуття, наче автор перейняв мої найгірші щтампи,

  і хоча крім цієї дурниці автору закинути взагалі-то нічого не можна, бо

  1) мова на рівні

  2) фабула вибудувана логічно і доладно

  4) є навіть ідея - що для багатьох пишучих далеко не норма.

  і. т.д.

  та все ж таки відчув роздратування.

  Вражабча техніка, професійні навички, мова - і такий невиразний результат.

  Автор ніби виконав стандарт - показав зрілу техніку і нерядові вміння.

  Критикувати тут нічого, але чомусь і хвалити не знаю за що.

  Дякуючи автору, поглянув на свої потуги (а вони програють цьому оповіданню за всіма

  параметрами) - і так мені стало незатишно.

  Вибачайте, якщо щось не так.

 3. Прочитав. Основна проблема - неоригінальність. Тобто про "обмін душами" дуже багато написано, і в результаті я не зміг асоціювати себе ні з ким з героїв. Якось воно мені неактуально. Проте написано майстерно, тут нічого не скажеш. Особисте враження - наче це "журнальний варіант" - і нічого з собою поробити не можу.

  Порада автору (щоб мені сподобатись) - не переробляйте цей твір, напишіть інший, про цепеліни, паровози та грудастих дівиць з гатлінгами! wink Щоб я попав у цільову аудиторію.

  Єдине що... надто багато героїв для такого твору. Плутаєшся. Фактично можна було б показувати не всіх трьох, а одну, а її очима - решту. Але це дуже-дуже ІМХО.

  Успіхів!

  Пост скриптум.

  згадка про конкурс "зоряна вежа" не сподобався. по моєму дарма ви всунули таку прозору аналогію.

 4. 2013-02-15 в 20:13:59 | Альтаїрченко

  Перше оповідання на конкурсі, що було цікаво читати від першого до останнього рядка, без виключення. Справді - і люди як живі, і події затягують.

  Якщо критикувати, то у першому діалозі не зовсім зрозуміло, хто є хто і хто кому і чому заздрить smile Але у подальшому тексті усе з'ясовується, як день.

  А взагалі - це домогостодаркофобія smile Усі інтелектуалки чудові - кожна по своєму. А НЕ-інтелектуалка - вульгарна, примітивна, жадібна, нахабна і добре готує. Одним словом, плебеї - страшні люди! grin

  А так, вважаю, що організатори ЗФ мали б поставити лінк на оповідання на першій сторінці: 1) ""Фортаця" - як засіб лікування алкоголізму" і 2) "Критики, не доводіть Васю до запою!" grin

  Якщо серйозно - одне з найкращих і найдоросліших оповідань конкурсу!

 5. Конструкція на замовлення.

  Господи, а так же хочеться фантастики. Я вже не кажу про українського Ван-Вогта, хоча б українського Саймака почитати.

  Складається враження, що "ЗФ" - така собі літаратурна тусівка, у якій фантастика виконує роль такої собі модної форми (як би мені хотілося помилятися).

  А може, я просто не розумію, що таке фантастика у сучасному світі?

  Авторе, сприйміть адекватно цей крик душі. Ви писати вмієте, Вам би ще свого тематичного "коника" знайти. Бо ігри в літературний конструктор шкодять здоров"ю.

 6. Написано доладно, але мені особисто видалося трохи монотонним.

  Із зауважень:

  Ерізод на ректораті дещо підриває довіру до текту. Не буду заперечувати, у вузах працює достатня кількість телепнів, але відразу ж прийняти відверто дебільний проект, який скасовується мінімумом математичних дій - не вірю. Тим більше, на ректораті навряд чи розглядали б різні проекти. Швидше, затвердили вже наперед визначений, одобрений керівництвом. Загалом, складається враження, що автор чи авторка в реальному житті бачили ВНЗ лише очима студента. Може, й помиляюсь. Втім, даний епізод не настільки впливає на якість твору.

  З мовної точки зору огріхів практично немає, якщо не враховувати закінчень у звертаннях.

  І ще: якщо не помиляюся, навіть при зміні особистості у тіл залишалися свої певні рефлекси? Тоді чому вони не супротивилися "чужому" впливу?

  Авторові - успіхів на конкурсі!

 7. Авторе, вибачте, я тут ще трохи потролю, але ж оповідання хороше, думаю, Ви з ним ще будете працювати. У коментарі написав про монотонність, а зараз зрозумів, чому виникло таке враження. У вас три героїні з різними, так розумію, темпераментами. А в монологах вдалося відобразити лише відмінності у поглядах на життя. Тому, якщо не подивишся, від чийого імені розповідь, можна заплутатися. Особливо, у випадку з Валерією й Олександрою. Додайте їх думкам специфічності, впізнаваності,думаю, це позитивно відобразиться на сприйнятті оповідання.

  Ще раз успіхів!

 8. а я думаю, що це оповідання вчить двох речей - не пиляти чоловіка і підтримувати його, інакше зап'є і треба буде від нього піти =)

  і не критикувати надто суворо оповідання - автор зап'є =)

  а якщо серйозно, то оповідання як оповідання - виконано гарно, але не особливо цікаво

 9. Непогане оповідання. Не скажу, що містить якусь надглибоку ідею. Васю - шкода, хоч він і сам загнав себе в кут. Всіх інших - ні. Хотіли чужого життя? Отримали. Крапка.

 10. Дякую всім за відзиви!

  Стосовно зауважень.

  1.Неоригінальна ідея.

  Ще до початку написання знала, що це буде головним із зауважень. Але створення чогось надоригінального та вражаючого не є метою саме цього твору. Це - типова різдвяна історія, яка склалася під час різдвяних свят, і фант.припущення у ній - не мета, а засіб. Мета - інша. Чесно - хотіла написати щось дуже фантастичне та героїчне. А написалося - це.

  2. Про цепеліни писати не буду. Про них вже є кому писати.

  3. Стосовно зауважень Дока.

  По-перше, дякую за конструктив.

  Щодо індивідуалізації мовлення персонажів (зокрема, Олександри та Валерії) - цікава ідея, буду думати. Після всіх скорочень твору вони вийшли надто подібними одна одній.

  Щодо епізоду в ректораті - можна посперечатися. Так сталося, що вуз я бачила не тільки в якості студентки, щоправда, кафедрою не керувала. Буває, що керівництво радить чи рекомендує кафедрам розробити пропозиції щодо покращення чогось там, і цілком можливо, що ті проєкти потім обговорюються на вищому рівні, навіть коли заздалегідь відомо, якому віддадуть перевагу - така собі гра в демократію. І відмінити божевілільний наказ зовсім не легко, якщо його автор - впливова особа. Скоріше накажуть всім не помічати дурні, ніж зізнаються, що ректор чи проректор помилився. Це я з власного досвіду кажу. Можливо, хтось має інший.

  Здається, все.

  Ще раз дякую за коментарі!

  Автор

 11. 2013-03-03 в 03:48:42 | Альтаїрченко

  На правах людини, якій дуже сподобалось це оповідання, дозволю собі ще одне запитання grin

  Якщо Галина - така жлобиха банальна, вульгарна, недалека, то чому позитивні і інтелектуальні Лера і Олександра дружать з нею, та ще й пиячать разом? smile

 12. Вони колишні однокурсниці.

 13. Тетяно, хочу подякувати за голос в конкурсі рецензій і побажати успіхів на майбутнє. Якщо не секрет, хотілося б дізнатися ваш профіль по основній спеціальності.

Вернуться на страницу
Прокоментуйте!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question

Коментувати без реєстрації

(войти без комментирования)

Имя и сайт используются только при регистрации

Якщо ви вже зареєстровані як коментатор або прагнете зареєструватися, вкажіть пароль і свій актуальний email.

(requried)