Вернуться на страницу

Comments: 16

 1. Колись я полюбляв одну комп'ютерну гру, яка називался "Космічні рейнджери". Ось це оповідання мені її дуже нагадало своєю атмосферою, за що автору однозначно плюс.

  Зауваження є, та вони технічного характеру, їх легко можна виправити вичиткою.

  Удачі на конкурсі!

 2. Дякую,murrrchik.

  Я не вірю у свою перемогу на цьому конкурсі, але ваш коментар, як бальзам на душу wink

  Щодо ігри, я її знаю, але гратися самостійно не доводилося. Мені захотілося створити казку для самотнього хлопця, капітана корабля, якого обсіли злидні, якому вже перевалило давно за тридцять, який прагне тепла - адже в оповіданні холодно поза кораблем і всередині нього, і що тиняється космосом у пошуках особистого щастя. Ця історія часто трапляється, без усілякого там корабля... але люблю космічні пригоди smile. За допомогою фантастики можна говорити про будь-які явища, залишаючи за бортом їхній зайвий пафос.

 3. 2017-10-29 в 12:37:27 | Мурзік

  Цікавий момент відношення героя до штучного інтелекту. Це прямо фетішизм якийсь... Але такст гарний, сподобався

 4. Текст непоганий. Як на мене то забагато роздумів головного героя, замість яких можна було додати закінчення історії з контрабандою. Ну і головна проблема, може я щось не зрозумів, але: серед сентетиків були: дівчина з дитиною - хлопцем, тренер по плаванню - мужик, садівник - мужик і гувернантка - стара. Контрабандисти віддали капітану дівчину, і виходить, що вони віддали копію дружини їхнього замовника, основновну ціль їхньої подорожі? Оцей момент мені трохи незрозумілий і дуже нелогічний.

 5. Джокеру

  Контрабандистам все одно, не їхня ж дружина. Все логічно: скажуть, що стався вибух, поліцейські підірвали корабель перевізника і все. Бігли, падали, стріляли, тягнули ті кляті скрині з синтетиками, один згорів геть увесь. Модель у метушні загинула - які питання? Просто з ними не буде мати справи більше замовник, але то таке. Той замовник - одного замовлення замовник, має гроші - ну... будуть, згодом вже, у всесвіті дві однакові Стелли, мабуть smile )))) А, може, вдруге скопіювати таку ж саму Стеллу замовник не захоче - і відтворить її з іншої голограми дружини, ще кращою вийде wink .

  Не переймайтеся.

 6. Мурзіку

  Чоловіки ще не на те здатні, коли самотні, ги! smile )))))

  Ну, поза жартів, там сказано, що штучіни - вони дуже та дуже людяні, коли поєднати їх з психоматрицею загиблої людини, дати тіло, емоції, вподобання, звички... має вийти щось прикольне, думаю. Це ж ідеальна жінка буде: вічно юна, розумна до біса, красуня. Мрія!

  Щодо фетішів: ми всі маємо той гріх - любов до предметів, що не мають душі, це виразна риса людини, бо ототожнювати з собою все, що вона бачить, надавати всьому життя - чи не є головною ознакою нас?

  Колись, мабуть, ми зробимо роботів людьми. Це також ідея твору. Як і те, що автор проти бідних самотніх капітанів: нехай кожний буде щасливим, бо злидні та самота - це прокляття реального життя, з ним треба боротися, від того передчасно вмирають wink

 7. Контрабандистам все одно, не їхня ж дружина. Все логічно: скажуть, що стався вибух, поліцейські підірвали корабель перевізника і все. Бігли, падали, стріляли, тягнули ті кляті скрині з синтетиками, один згорів геть увесь. Модель у метушні загинула - які питання? Просто з ними не буде мати справи більше замовник, але то таке. Той замовник - одного замовлення замовник, має гроші - ну... будуть, згодом вже, у всесвіті дві однакові Стелли, мабуть smile )))) А, може, вдруге скопіювати таку ж саму Стеллу замовник не захоче - і відтворить її з іншої голограми дружини, ще кращою вийде wink .
  Не переймайтеся.

  Ну не знаю, я б на місті замовника нічого їм не заплатив. Вони ж не виконали завдання. А в гіршому варіанті, взагалі прибив. Це питання взагалі можна було обійти, замінивши садівника - на офіціантку наприклад. Чи вам принципово, що був садівник?

 8. Це питання взагалі можна було обійти, замінивши садівника - на офіціантку наприклад. Чи вам принципово, що був садівник?

  Скажіть чіткіше думку, будь ласка. Що маєте на увазі, Джокере??

 9. 2017-10-30 в 13:05:39 | Тетяна

  Знову! Ще одне розчарування!

  Цікавий початок, живий персонаж - і більш нічого, тільки розлога експозиція. Повністю згодна з попередніми коментаторами - у творі є суттєвий логічний ляп. Замовник не подарує виконавцям й перевізнику втрати дуже цінного для нього вантажу.

  Намагання ГГ обдурити замовників, щоб заволодити штучним тілом для втілення мрій про ідеальну жінку мала б стати головним конфліктом твору. Але конфлікту, по суті, нема - замовники надто легко погоджуються з всіма умовами, хоча у скруті не вони, а сам ГГ. Не вірю!

  Тетяна

 10. мабуть, перший твір із прочитаних на цьому конкурсі, який мене щиро розвеселив. хвацький гумор космічного бурлаки – те що треба. не зіпсували враження навіть всюдисущі русизми та інші помилки, які варто прибрати, хоча деякі з них смішні навіть самі собою. розроблено цікавий і живий фантастичний світ, попри обмеження на розмір. у автора чудовий стиль, оповідання хороше – за винятком початку, який такий слізливий, що аж бридко. автор явно був не у настрої на сльози, тому вийшло штучно. зате після прочитання решти хочеться продовження історії, бажано у формі солідної за об'ємом повісті.

 11. Тетяні

  А я вірю. Вірю, бо краще бути контрабандистом-невдахою, якому саме цей замовник вже ніколи не замовить, і отримати свої гроші, хоча б частково - аніж взагалі не привезти дорогоцінних синтетиків і залишитися без заробітку. У тексті чітко сказано: людина, що замовляла - заможна. Крапка. Вона ще заплатить. І навіть вдруге тим самим заплатить, бо питання таке: чи привезуть та виконають, чи не привезуть і не виконають. Бо за ці ризиковані справи беруться одиниці серед контрабандистів - це ж зрозуміло. Ніхто не хоче загинути у буцегарнях космополіцції, чи не так? А за створення синтетиків у підпільній лабораторії, до якої мають доступ одиниці - от такі ось посадовці... по голівці не погладять. Тетяно, ви читали текст поспіхом - не засуджую, бо перечитати 20 штук оповідань і оцінити справедливо, то кропітка праця.

  В оповіданні не прописано, наскільки багатим є замовник - але достатньо сказано, наскільки саме... Якщо заради нього виготовляють робота, що більш, ніж робот, а, за словами каноїда - і більше, ніж людина... (тому вони і заборонені, бо ними неможливо керувати, вони небезпечні) Ви уявіть, скільки там грошей та можливостей. Зробить собі іншу, ще гарнішу, ще більш схожу на дружину. А класних контрабандистів можна і пробачити... не всякий спроможний провозити такі вантажі.От і вся логіка. І я у свою логіку вірю.

 12. Загадковому А.Я wink

  Дякую wink . Ваша оцінка мені приємна. Ви все правильно зрозуміли.

  Початок тексту... Чому він слізливий? Якщо оповідання потрапить на майстер-класс, я розкрию таємницю. На жаль, поки що це неможливо та неважливо.

 13. Вітаю, авторе. Ось і ще одне оповідання з чудовою атмосферою, харизматичним ГГ і "прокаканим" сюжетом. Вам слушно радили показати всю операцію. Можливо довелось би пожертвувати розлогим початком, який розкриває героя, але в цілому компановка оповідання виглядала б кращою. А так ви круті. Люблю таких ГГ. Сам не раз створював подібних))) Пишіть ще. Успіхів.

 14. 2017-11-03 в 11:29:46 | Спостерігач

  Це було б фантастикою років 50тому. Сьогодні фантастика вимагає більшого розуміння Фізики Космосу і Фізики Елементраних часток (сильно різні речі).

  Написано не зле. Але Штампи та технології першого сехону Star Track сильно ріжуть око.

 15. 2017-11-04 в 09:31:38 | Стелла

  Класна атмосфера) жваві діалоги, задумка. Текст поданий непогано. Гг мені сподобався - космічнмй блукалець, який загубився у Всесвіті і тепер шукає чогось. Твір трохи нагадав серіал "Світлячок". Зовсім трошки. Акцент розповіді мав би бути спрямованмй на Стеллу, хоча далі починаєш розуміти, що вона лише засіб розкриття героя. Він доволі цікавий персонаж, хотілося б дізнатись про те, що з ним буде далі, що ще підстерігатиме його у темряві космосу. І назва прикольна, мене чомусь одразу зацікавилаwink

 16. Твір викликав у мене суперечливі враження.

  З одногу боку є стиль, є цікаві задумки, є майстерне змалювання деталей, емоцій героя. Спочатку вони чіпляє і цікаво, живо читається.

  Є трохи помилок з точки зору НФ (якщо це має для автора якесь значення):

  - на стадії червоного гіганта зірка не холоне, а навпаки розігрівається, холоне вона вже пізніше, коли обонка червоного гіганта розвіється у всесвіті, а на його місці лишиться маленький білий карлик.

  - Придатна для дихання кіснева атмосфері - це результат життєдіяльності біосфери. Якби планеті промерзла наскрізь і життя б завмерло, то першим ділом перестав би вироблятися кисень і через процеси окислення від би дуже швидко зник з атмосфери, зробівши її непридатною для дихання.

  Але це дрібниці. А от серйозними недоліками я б назвав таке:

  У даному оповіданні фактично відсутній розвиток дії сюжету. Так, спочатку автор майстерно описує нам початкову драматичну ситуацію, у якій перебуває ГГ (занадто довго і детально, як на мене). Потім, як і треба, починається зав'язка, але потім... зав'зяка фактично стає і розв'язкою. Все! Ніких подвигів, ніякого важкого шляху звершень і перемог, ба навіть няких достойних дій (за які б доля мала винагородити) ГГ не робить. "Приз" падає йому просто з неба просто у руки без ніяких зусиль. Це навіть не Ємеля зі Щукою (той хоча б зліз з печі і витягнув Щуку з ополонки), а тут ГГ перемагає усі перешколи фактично лише силою власного презирства confused

  Дії та ставлення до життя ГГ справляє на мене враження, неначе це наївний хлопчак-максималіст, запхнутий у тіло старіючого діда. Він одночасно по-старечому бурчить де треба і де не треба, і при тому вражає по-хлопчачому наївними і неадекватними вимогами до життя і людей. Від почтаку і до кінця: неначе йому всі чимось винні, а всі досягення мають статися без зусиль і втрат.

  Але принаймі маю визнати: твір справив на мене неабияке психотерпевтичне враження - дуже захотілося НЕ бути схожим на ГГ. Не вимагати від людей і долі нездійсненого, почати нарешті робити щось реальне з власними життям, аби воно не було таке гівняне, не чекати зоряної іграшкової принцеси, а можливо краще пошукати просту, але реальну дівчину з фермерської планети cool smile

Вернуться на страницу
Прокоментуйте!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question

Коментувати без реєстрації

(войти без комментирования)

Имя и сайт используются только при регистрации

Якщо ви вже зареєстровані як коментатор або прагнете зареєструватися, вкажіть пароль і свій актуальний email.

(requried)