Вернуться на страницу

Comments: 14

 1. зауваження перше - рубані короткі речення не всюди до речі. в першій частині вони нормально виглядають, а потім, коли йдуть описи - гірше.

  ...

  нє, стиль треба правити однозначно

  діалог заскладний - губиться хто що говорить, варто ставляти пояснюючі коментарі.

  ...

  кінець сподобався, ідея взагалі хороша й унікальна тут (хоча пам'ять металу не те саме, що живий метал, це однаково, що про флешку писати wink )

  але реалізацію треба здорово поправити... ну й фантастичного елементу, скажімо так, небагато.

 2. 2012-03-22 в 16:24:36 | HarleyDavidson

  Сумбурно. Постійно накочувало бажання не читати далі, настільки тяжко йшов процес. Але я себе змушував дочитати LOL Мені не сподобалася ця детективно-містична історія. Я ніби подивився СТБ з барабашками, екстрасенсами, містичними сенсаціями про перстені графинь і натільні хрести з пам'яттю. Все, мавр пішов далі.

 3. Так, погоджуюся із Чернідаром, стиль рубаний, треба змінювати. А така цікаво, правда коли пролунала фраза - В мене є сестра-близнючка.- згадалися індійські фільми, це якось...занадто кінематографічно, серіально,чи що, і ще, хороша знайома не могла приходити до психолога, із знайомими вони не працюють, так я думаю.

 4. 2012-03-23 в 10:53:57 | авторка

  Chernidar, рубаний стиль - це, я так розумію, короткі речення? Можливо й забагато; воно буквально свіже написане, треба буде через кілька днів перечитати. Щодо діалогу - теж саме. Хоча мені здавалося більш-менш нормальним. Про флешку - не зрозуміла.

 5. 2012-03-23 в 10:59:11 | авторка

  HarleyDavidson, а тут Ви мене вже не впізнаєте? )))

  Ну не сподобалося - то не сподобалося, така справа. Барабашки тут явно не до теми. До речі, я теж полюбляю іноді дивитися СТБ. І це навіть буває цікаво, якщо добре відфільтровувати суть від побрехеньок.

 6. 2012-03-23 в 11:06:48 | авторка

  Марко, ну, в кожного різні асоціації. )) Мені би й в голову не прийшло, що ця історія може нагадувати індійські фільми.

  А чому це психологи не працюють зі знайомими? Нє, ну якщо якісь серйозні проблеми - то може. От поставте себе на місце ГГ: сниться якась маячня; є знайомий психолог, треба би було піти спитати; ні, пуду до першого-ліпшого, нехай лапшу на вуха вішає, так? ))

 7. 2012-03-23 в 12:28:14 | HarleyDavidson

  За кількома виключеннями, авторко, я впізнав більшість авторів. Але мені набридло це повторювати. Наскільки правильні мої припущення, я подивлюся в кінці конкурсу.

  Ваша любов до кліше і естебізація погано впливають на якість ваших оповідань. "Мило" і передерті з СТБ дурниці не можуть використовуватися в якості гарного матеріалу для доброї фантастики LOL Хоча б тому, що багато хто вже їх пожував, а їсти пережоване не раз іншими не цікаво і якось бе-е-е LOL

 8. Навіть і не знаю...непогано. Лише непогано. І я погоджуся з Чернідаром, щодо рубаних речень та діалогів, інколи доводилося перечитувати, щоб дійти хто і що каже. Ну, і відверто суб"єктивна думка, або навіть власний смак - мала форма має охоплювати малий проміжок часу...У Вашому випадку, мені більше б сподобалося, якби це була розповідь про події, що нещодавно минули, спогади, а не realtime... Але це, повторюся, думка суб"єктивна.

 9. 2012-03-23 в 14:58:21 | авторка

  HarleyDavidson, а хто Вам сказав, що ідея родом з СТБ? Та ще й кимось вже "пожована"? Приклади є? Факт того, що я іноді дивлюся цей канал (і Ви, до речі, теж), не пов'язаний із сюжетом оповідання. Там би скоріше екплуатували тезу "Вода має пам'ять". А не матал.

 10. 2012-03-23 в 15:01:29 | авторка

  Фантоме, що ж, так і бути, прийдеться шось робити з "рубиними реченнями". В принципі, такий був задум. Ще буду доробляти.

 11. 2012-03-23 в 16:31:08 | HarleyDavidson

  Предмети з душею, прокляттями, впливом попередніх господарів і т.і. - дуже пожована ідея, приклади шукайте, де завгодно. Можна в Толкіна, в Роулінг, ще в легіона інших відомих письменників, котрі писали про магію предметів. Можете в дитячих казках пошукати, їх там греблю гати. Як допоміжну, одну з багатьох дрібних ідей оповідання, таке ще не гріх поексплуатувати, але робити основною...

  Я бачив по СТБ передачку про предмети, які щось там в собі несли від колишніх власників. І хрест там був з подібною історією. СТБ дивлюсь рідко, але дуже потішаюся, коли попадаю на такі передачки LOL Кожен розважається по-своєму. Дуже кумедний канал.

  Все, маврові час йти. Дездемона може відпочити LOL

 12. Давайте розберемося зі стилем, тому що на рахунок іншого сказати нема чого. Всі ми про таке хоч раз десь та й читали.

  Стилістичне забарвлення тексту це добре. Це зовнішній вигляд, обличчя. Текст, написаний рівно і просто виглядає гірше, ніж стилістично обрамлений за інших однакових умов. Але! Головне завдання тексту (прозового) - розповісти історію. Або не історію, різниці нема. Текст нам про щось розповідає, ми його читаємо і про це дізнаємося. Це головне у будь-якому оповіданні, у будь-якій повісті, у будь-якому романі. Якщо стилістика допомагає розповісти історію - вона має право на життя. Більше того, уникнути її було б злочином.

  Рвані речення можуть передати особливо напружений момент, коли свідомість героя зосереджується на окремих фактах, що раптом розростаються і заполоняють усю свідомість. Або у іншому випадку, додумати можна багато. Але на чорта так писати все оповідання? Стилістика відволікає від суті, заважає зосередитися на сюжеті, уявіть собі друга, що переповідав би свої пригоди таким стилем - ви б заснули через кілька хвилин, або й узагалі порадили звернутися йому до лікаря.

  Словом, надмірна стилізація поховала не надто претензійне оповідання. Як кажуть у народі, навчити дитину говорити це кілька років. А от навчити мовчати - все інше життя. Можете вважати, що екзамен на вміння використовувати специфічний стиль ви пройшли. Тепер спробуйте його не використовувати. Успіхів!

 13. 2012-03-24 в 13:04:23 | авторка

  HarleyDavidson, я Вам про конкретно цю ідею, Ви мені про все, що показують на СТБ. )) Та ясна річ, що така всячина часто зустрічається в літературі і вже давно - Вашими ж улюбленими словами - перемандрувала до категорії "мило". Повторюся: моя ідея родом не звідти (!). Вона може бути схожа, не заперечую. Ну але блін, для кожної речі в природі знайдеться така, яка на неї схожа. Щасливо прогулятися. LOL

 14. 2012-03-24 в 13:13:23 | авторка

  Поховала? Ну це перебір. По-перше, я прийшла сиди не "завойовувати ЗФ" (десь таке зустрічала в коментарях), по-друге, не збираюся на тім опускати руки. Та, нехай, звучить як кліше. Але так є. Спробую потім переробити оповідання. І подивлюся, шо з того вийде. Дякую за відгук!

Вернуться на страницу
Прокоментуйте!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question

Коментувати без реєстрації

(войти без комментирования)

Имя и сайт используются только при регистрации

Якщо ви вже зареєстровані як коментатор або прагнете зареєструватися, вкажіть пароль і свій актуальний email.

(requried)