Вернуться на страницу

Comments: 25

 1. Авторе, відразу вибачусь за жорстокі слова, але оповідання має страшенно багато недоліків.

  По сюжету: ніби-то, головний герой викрутився зі складної ситуації. Але що він для того зробив? Випадково, зі страху, вкористав свої можливості впливу на тварин (проявивши до цього дивну тупість чи то рабську покірливість, "ховаючись" від думок про реальну небезпеку. А його ж чесно попередили!)?

  На цьому оповідання втрачає зміст (разом з головним героєм, який стає читачеві нецікавим).

  Ще гірше враження від стилістики й граматики. Вже з першого абзацу хотілося не вникати в сутність твору, а правти, правити, правити.

  Для прикладу:

  Підземний коридор здавався безкінечним: сирий, напівтемний з безліччю порожніх ніш, заґратованими кованими решітками

  Пропущена кома після "напівтемний". Неправильний відмінок: "Загратованих"

  Пусті ніші, що знаходились за ґратами, пригнічували і без того гіркі думки хлопця. В деяких можна було розгледіти кістки давно померлих в’язнів.
  В чому кістки? В думках?

  Отаких реченнь чи словосполучень, що допускають подвійне трактування, дуже багато. Ось ще, вихопив:

  Те, що його батько був степняком, ні в кого не викликало сумніву, він народився за два роки після того, як його мати потрапила в полон.

  Хто народився за два роки, батько? Чия мати, батькова?

  Коми часто не на своїх місцях, текст перенасичений займенниками, в яких постійно путаєшся: хто він, вона?

  Загалом, розбирати можна більшу частину тексту. Але правка - то справа автора. Схоже, перші спроби новачка? Якщо так, не опускаємо руки, а вивчаємо матчастину (і основи побудови твору, і граматику зі стилістикою)і - вперед, до перемог!

  Удачі на конкурсі!

 2. 2014-09-16 в 22:28:19 | Зіркохід
  ніш, заґратованими кованими решітками

  Достатньо буде просто заґратованих ніш, далі - масло масляне з русизмом і ляпом: які ж іще можуть бути ґрати, як не кованими? Плетеними, чи що?smile

  Н-да, має Док рацію, ой має. Правда, все не так уже й погано, як на мене, але раджу прислухатися до його зауваг. А від себе додам, що загалом нормальному текстові катастрофічно бракує динаміки. Це фентезі (нарешті!), але поки що снотворна - тобто, її украй важко чомусь читати (до речі, як і попередній текст, і тут мене терзают смутные сомнения wink). Можливе пояснення, крім усього вищезгаданого, - твір побудований великими цеглищами-абзацами, складеними часто зі складних речень. Поки доберешся до кінця, вже забуваєш, чим починалося. При вельми млявому розвитку дії увага так растекашася мыслию по древу, що під завісу її вже не зібрати.

  Успіхів на конкурсі, і хай пребуде з вами Сила!smile

 3. Злі дядьки. А я буду добра grin

  Авторе, ви молодець. Технічно-мовних недоліків і справді багато, фактично у кожному реченні.

  Але усе це компенсується багатою фантазією автора: за лінійністю сюжету він приховав чимало цікавих моментів, незначними фрагментами окреслив світ, у якому мешкає ГГ. У мене під час читання навіть виник ліричний відступ, мовляв автору можна б зважитися на більшій твір, аніж оповідання, і там уже дати волю своїй уяві по повній. Звісно, за умови, що уява автора розбешкетувалась не під впливом свіжопрочитаного чужого фентезі, а своя, рідна.

  Тому - вчіть правила, прискіпливіше переглядайте твори (і не треба казати, що читали 100 раз і ніби все добреcool grincool grin таке всі пишуть), учіться краще оживляти дійство... Не знаю щодо мови... люди користуються якимись програмками для пошуку однокореневих та повторюваних слів, тут на форумі є, пошукайте...

  Усе буде добре. Особисто мені здається, що у вас є талант, але він ще не огранений.

  Удачі на конкурсі!

 4. я он теж постійно повторююсь... confused але програмками не хочу, треную власний споглядальний рефлексsmile

 5. Я не злий. Хоча, на фоні Зіркохода й Ловчині...

  Добре, треба ж бути комусь злим. Все ж пораджу зробити ГГ упевненішим, щоб він свідомо, а не випадково, переміг зло (повторюємо мантру: Док - не зло. Зло - не Док wink)

 6. О, згадв, у нас же є на форумі Злий! Ось повернеться з Африки - всім покаже!grin

 7. Дякую всім за коментарі.

  Доку, ГГ 15 років більшість з яких він прожив рабом,сподіватись від нього героїчних вчинків ???.

  Якщо не перші спроби. Полишити?

  Зіркоходе дякую. Тут напевно Сили буде замало grin грамотності б. rolleyes

  Ловчиня птахів дякую, за талант особливо, red face буду намагатися виправитись.

  А коли Злий повертається? Буду ховатисьexcaim

 8. Доку, ГГ 15 років більшість з яких він прожив рабом,сподіватись від нього героїчних вчинків ???.

  Можемо! На те ж він і ГГ. На те це й художній твір, щоб максимально примусити читача поринути в атмосферу. А для цього ГГ повинен викликати якісь сильні почуття. Байдужість читача до ГГ означає безславну загибель твору. Не повинно бути й зневаги до ГГ, особливо, коли персонаж з категорії "позитивних".

  Якщо не перші спроби. Полишити?

  Ні в якому разі! Колеги ж справедливо сказали - задатки є. Якщо полишити зараз - це буде неправильно. От навчившись, вигравши пару конкурсів, можна й полишати.wink

 9. А коли Злий повертається? Буду ховатись

  А Злий і з Африки дістане. Він такий wink

 10. От навчившись, вигравши пару конкурсів, можна й полишати.

  Це виглядає фантастично grin

 11. Припускаю: якщо навчитися і виграти кілька конкурсів, то назад, за Рубікон, уже завернути не вийде. І місцеві майстри, включно з Доком, це підтверджують grin

  А от ті, хто учиться і не виграє... розчарування може штовхнути і на зупинку, що є неправильно.

 12. Припускаю: якщо навчитися і виграти кілька конкурсів, то назад, за Рубікон, уже завернути не вийде. І місцеві майстри, включно з Доком, це підтверджують grin

  Місцевий "майстер" Док один раз випадково виграв (так зірки зійшлися)і часто саме на Фортеці пролітає мимо фіналу. Все ж "зав'язувати", мабуть, не буде, хіба що візьме відпустку. Може, й цього разу.smile

 13. Ну - якщо мене викликали, то вставлю своїх пару копійок.

  Насправді - читав і гірші тексти, так що не все так погано - якісь позитивні елементи можна віднайти. Щоправда - позитив не моя спеціалізація.

  По суті: русизми, повтори, займенники, побудова речень - то все дрібниці. І теж не моя спеціалізація)))

  Найстрашніше - на мій погляд - провали в логіці побудови твору. А саме: "стара згорблена знахарка, що прихистила його" і "Ріс він в таборі рабів, серед таких же рабів, як і сам". Як одне співвідноситься з іншим - як від знахарки він потрапив до рабів??? Я не зрозумів.

  "в спадок від батька він майже нічого не отримав, можливо, лише густе та цупке волосся кольору воронячого крила. Таке волосся було в усіх представників племені степу. На відміну від низькорослих кремезних степняків у свої п’ятнадцять років, він вже на півголови був вищий за дорослих воїнів." - то він степняк чи ні ??? не зрозуміло (мені у всякому випадку) можна ж якось менш кучеряво зформулювати?

  "дивні історії, що розповідала стара довгими темними ночами. Коли серед завмерлого на ніч степу лунали розповіді: про морських королів, про принцес і пастухів морських коней, про відважних мандрівників, що знаходили невідомі землі, про могутніх чародіїв, що керували морськими орлами." - навіщо цей пасаж? що це дало головному героєві та сюжету?? ГГ - чомусь залишився дуб-дубом після всього спілкування із знахаркою.

  Чому шаман вибирає спадкоємцем якогось неграмотного "тормоза"? це мабуть головне питання. якщо вже тягнути ланцюжок - то тоді я б формулював якось так:

  1) знахарка учить його відчувати тварин - і тоді краще не знахарка а якась відьма чи чаклунка;

  2) шаман на змаганнях помічає це вміння і вважає що корисно було б його мати в майбутньому після переселення в тіло хлопця- це б обгрунтувало вибір спадкоємця.

  Тепер про кішку: чому вона кілька абзаців просто кішка і вже потім стає унгою. при чому не сама повідомляє це хлопцю, не хлопец сам здогадується - а це автор пояснює читачеві? або хлопець щось пригадує про унг з розповідей знахарки або кішка каже не "я кішка" - а "я унга".

  далі - не зрозуміло - чому хлопець не втікає після отриманої інформації. якісь би описати невдалі спроби втекти. психологічно недостовірно - що людині кажуть днями тебе не стане (по суті) - а вона швиденько про це забуває.

  і фінал - з навчанням читати, вживанням слова варвар для відповідності конкурсу - нікуди не годиться. з тим читанням різко понижується планка пафосності - супергероя який знищив шаман - ведуть у перший клас - якось воно не по фен-шую (фен- від фентезі).

  якщо коротенько - то мабуть все.

  з порад - давайте читати свій твір - різним людям - і тим які хвалитимуть і тим які не хвалитимуть. питайте - чи все зрозуміло. перечитуйте уважно самі - до дедлайну місяць - не потрібно поспішати.

  автору - успіхів!!!

 14. Дякую за коментар.

  З радістю скористаюсь вашими порадами

 15. З самого початку спотикнулася на нагромадженні епітетів, потім призвичаїлася і пішло легше. На мою думку, досить читабельно, не занудно, хоча десь посередині стає зрозумілим, як приблизно розвиватимуться події.

  Фінал засмутив, якийсь "скомканий"(як ЦЕ звучить українською?). Враження ніби автор стомився під кінець або в нього не вистачило знаків.

  Але задум цікавий.

 16. Дякую за коментар і увагу до твору.

  За "досить читабельно" особливо. grin

 17. Чукча не писака, чукча читака. grin

  Я часто не помічаю тих промахів у текстах, про які пишуть люди, що вміють писати. Я люблю читати.

  Мені або читабельно, або ні! Або має відклик у душі, або залишається байдужим!

  І ще питання, а "неучасникам" голосувати можна?

 18. 2 Ліандра

  І ще питання, а "неучасникам" голосувати можна?

  Ні, лише учасникам

 19. Я теж читака

  cheeseLOL

  Писака я лише тут gringringrinна цьому ресурсі (поки що терплять)

  Теж Вам раджу спробувати, затягує.

 20. а тепер його найбільшим бажанням стало - знову побачити його блакить над головою.

  Просто блакить, этого достаточно.

  Притиснувшись спиною до стіни, він сповз по ній на підлогу і обійняв себе за ноги руками.

  Скажите, пожалуйста, а чем еще можно обнять ноги, кроме как руками? Просто обнял себя за ноги.

  Саме завдяки йому він і зумів всидіти на необ’їждженому коні довше за всіх на святі народження сина вождя і отримати звання воїна. Тільки ні поваги племені, ні статку це йому не дало, навіть ятагана він не отримав.

  Раб отрімав звання воина. Оружие ему не дали. Да, таким зверям, как в стройбате, оружие вообще не выдают.

Вернуться на страницу
Прокоментуйте!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question

Коментувати без реєстрації

(войти без комментирования)

Имя и сайт используются только при регистрации

Якщо ви вже зареєстровані як коментатор або прагнете зареєструватися, вкажіть пароль і свій актуальний email.

(requried)