Вернуться на страницу

Comments: 21

 1. 2019-11-25 в 12:55:11 | Аноним

  Хм. Дуже суперечливі враження. Надлишок педофільської естетики на початку твору, відсутність вагомої ролі фантастичної складової, явні мовні недоліки (слово "відкривати" там, де актуальнішим було би "відмикати" і всяке таке). А тим не менш, та дрібка фантастики, яка тут є, подається красиво, а діалоги, крім кількох моментів, дуже-дуже живі.

  Загалом, не можу точно поки сказати, що переважає: плюси чи мінуси.

 2. Тисну тиснявку "Ні". Пєдофілія ніпрайдьот.

  Але головне те, що це не фантастика. І не про еволюцію. Знов сова на глобусі.

 3. Аноніме, дякую за відгук. Певно це як трошки вагітність, оповідання сподобалося, але заважає сумління у цьому зізнатися. Відтак еволюція продовжується.

  Цея, дякую за відгук, але оповідання зовсім нее про педофелію, а про становлення особистоств в епоху вільної інформації. Відтак тема взята максимально в лоб.

 4. 2019-12-07 в 17:11:45 | Шпрота

  Мене трошки - нє, сильно - лякає, що петинг між неповнолітніми зображений значно рельєфніше й переконливіше, ніж взагалі все інше в тексті.

  Якщо серйозно, то незрозуміло, навіщо було змішувати й реінкарнацію, і демонів, і "дитсадочок майбутнього", де любов перемагає все. Таке враження, що автор хапався за всі думки, які в нього лише виникали, і вийшов той ще салат.

  Прав, до речі, позбавляють, а не лишають. До скарбнички росіянізмів.

 5. Це ніби три історії, які спресували в одну. Початок реалістичний, аж надто: як тут кажуть, педофільский. Потім фентезі а-ля Кінгівська "Кері". А потім взагалі академія Амбрела.

  Тут не те що немає теми... (я думав, буде щось цікаве про еволюцію сексуальності) Тут немає цілісної історії. Чому така назва? Хтозна.

 6. Мене трошки - нє, сильно - лякає, що петинг між неповнолітніми зображений значно рельєфніше й переконливіше, ніж взагалі все інше в тексті.

  А тут вже вибачаюся, але до цього в тексті не дійшло. Прошу без перебільшень. Опис максимально умовний.

  Якщо серйозно, то незрозуміло, навіщо було змішувати й реінкарнацію, і демонів, і "дитсадочок майбутнього", де любов перемагає все. Таке враження, що автор хапався за всі думки, які в нього лише виникали, і вийшов той ще салат.

  Реінкарнація - рушійна сила головних героїв. Щоб зобразити конфлікт душі та інстинктів. І демони - як головна небезпека для душі, адже вони її можуть забрати. І майбутнє як головна ілюстрація еволюції героїв. Тож кожна складова у салаті має своє місце.

  Це ніби три історії, які спресували в одну.
  Ціле - це дещо більше, ніж сума усіх частин. Це принцип гештальту. Тут можна було б довго занурюватися у філософію та психологію, але цілісна історія є. Складність сприймання складних історій? Що ж давайте всі писати прості сюжети про секс у далекому космосі між космітами із мацаками.

  Початок реалістичний, аж надто: як тут кажуть, педофільский.

  І це пише збочинець, що придумав тему. Взагалі закиди щодо педофілії - це як звинувачувати Гарета Джонса, що його він писав про Голодомор, бо той йому подобався. Я ставив собі за мету розкрити проблему. Дуже складну проблему. Проблему вільного інфопростору.

  Тут не те що немає теми...

  Тема взята в лоб так, як мені вона зрозуміла. Є сучасне суспільство. І є суспільство майбутнього, де немає агресії, яке досягнуто завдяки еволюції характеру однієї людини. Що не так?

  Чому така назва?

  Назва має передавати почуття двох вічних реінкарнованих істот, що врешті знаходять одне одного.

  Дякую всім за відгуки. Пишіть, якщо щось переймає.

 7. 2019-12-07 в 19:41:14 | Шпрота
  А тут вже вибачаюся, але до цього в тексті не дійшло. Прошу без перебільшень. Опис максимально умовний.

  Я перепрошую, але тоді вам варто загуглити, що таке петинг. Те, що не дійшло до оргазму, не значить, що не було процесу.

  Я ставив собі за мету розкрити проблему. Дуже складну проблему. Проблему вільного інфопростору.

  Ця проблема загубилася в калейдоскопі реінкарнацій, бухіча музичного гурта і війни з демонами. Суто на мій погляд, якщо вона була основною, варто було на ній і зосередитися, а так лишилися якісь уривки: "так, як бачили по телевізору", загуглила "що приховують дорослі" - та й усе про інфопростір.

  Звідси, як на мене, і закиди щодо педофільського початку: вийшло, що все окремо, а сцена в туалеті була заради неї самої. Окремо проблеми в родині, окремо якісь мутні типи з дитячим порно, окремо дивна психологиня зі стрьомними методами - окремо веселковий фінал. Я розумію, що задумувалися ці епізоди як ланки одного висловлювання, але десь між ними загубилися зв'язки.

 8. Ок, значить до оповідання не потрапила навіть десята частина твору в голові автора. Це буває.

  Тому що проблема вільного інфопростору тут аж ніяк не розкрита. Є якісь натяки на щось глобальне, але воно без цих пояснень у коментарях взагалі не зрозуміло.

  І так, підозрювати у читачів неспроможність "сприймання складних історій" це хрестоматійний приклад того, як не треба реагувати на критику.

  Ваш Капітан Збоченець.

 9. Пане Лєнцев, вибачаюся і посипаю голову попелом.

  І так, підозрювати у читачів неспроможність "сприймання складних історій" це хрестоматійний приклад того, як не треба реагувати на критику.

  Я розумію, що текст вийшов далеко не ідеальним в плані сприйняття. Але відсутність цілісності питання дискусійне. Можливо ми вибрали невірні терміни. Тоді давайте прийдемо до порозуміння. Текст не сприймається як завершена неперервна історія. Ок. Історії, що наведені уривками. Чому вони не можуть бути пов'язані?

 10. Звідси, як на мене, і закиди щодо педофільського початку: вийшло, що все окремо,
  Я розумію, що задумувалися ці епізоди як ланки одного висловлювання, але десь між ними загубилися зв'язки.

  Чисто для розширення світогляду, якими ці зв'язки мають бути, якщо навіть неперервні у часі події сприймаються окремо?

 11. 2019-12-07 в 21:01:11 | Шпрота
  Чисто для розширення світогляду, якими ці зв'язки мають бути, якщо навіть неперервні у часі події сприймаються окремо?

  Ну, я спробую пояснити, як воно з мого погляду, схематично. "Неперервні в часі" події - це ще не значить "події мотивують одна одну".

  1. Сцена у дитсадку. Діти звучать як дорослі, що прикидаються дітьми. Про це свідчить і лексика, і поведінка. Сцена досить огидна й відверта. Вона турбує, бо не знаєш, як на неї реагувати і до чого це все.

  2. Сцена з мамою. Мама досить доросла й продумана, така ніби нормальна жінка. Ок, слава богу.

  3. Сцена у психолога. Психолог чи то дізналася щось про дітей, чи то вона сама якась хтонічна стрьомота - як ще пояснити її пасаж про Королеву? Вона налякала попереднього хлопця до того, що він хоче тепер у монастир і боїться дівчат. Це взагалі норм?.. Єдиний наслідок її дій - мама починає у всьому звинувачувати тата. Позитивних не зауважую.

  Увага: психолог більше ніде не виринає. Нахіба вона була аж отака кріпотна - неясно.

  4. Виникає тато. Мама, яка до того здавалася цілком нормальною тіткою, починає валити якусь діч: гнати про згвалтування при дитині, звинувачувати батька в усьому - і, як роздинка, лишає дитину з ним саму. Ну, це з отим чуваком, якого звинувачувала в безвідповідальності.

  5. У наступній сцені нам здається, що мама не має рації: тато нормальний. Але це оманливе враження. Тато - справді безвідповідальний алконавт. Під час його гри на барабанах разом з донею (обидва щасливі) ніщо не свідчить про його гидку натуру. Але виявляється, що він повне мудило. До цього моменту в мене вже трохи паморочиться в голові, тому що цих проблем забагато для тексту такого обсягу.

  6. Далі ми дізнаємося, що в мами з татом наскрізь токсичні стосунки, тобто і в мами конкретні проблеми з головою: після всіх цих приколів із посиланням малої дитсадківського віку за пузирем мама не дає тату підсрачника, а, повагавшись, просто дає, тобто голосно із ним кохається. Воно-то да, ніби звідси ми маємо зробити висновок про те, що ось вона - причина проблем дитини із ранніми виявами сексуальності: ненормальна атмосфера в родині, неувага до малої, відкритість інфи не за віком. Але ніт, є ще тема про Королеву і стрьомна психологиня. Це псує всю струнку концепцію.

  7. Мала, яка до цього говорила "лактоза" без вагань і щось там втирала про "ми кохали", ледь-ледь гуглить "що дорослі приховують від дітей". Це дуже дивно. Бо або вже вона перевтілена й частково самоусвідомлена тисячолітня сутність - або таки мала п'яти років.

  8. Мала біжить у ніч й одразу натрапляє на педофілів-порноробів. Оцетакповорот! Себто отак одразу, у найближчих кущах. Вони там чатують на маленьких дівчаток. Мене це вразило, бо тут градус гротеску якийсь уже реально заміцний.

  Ремарка щодо можливого розвитку подій тут: мені здається, якби порноробкою виявилася психологиня з відповідної сцени, зв'язок між частинами б посилився і стало більше логіки. Скажімо, цій тьоті зливає інфу про розбещених малоліток добра директорка дитсадка. Ну хоч щось таке, щоб поглибити зміст сцени й соціальне звучання тексту. Чисто моя пропозиція.

  9. Мала хєраче всіх суперсилою. Нарешті.

  10. Малий з першої сцени виявляється таки переістотненою сутністю, а не малолітнім збоченцем, і допомагає.

  У чому проблема з цим малим? В усьому. У першій сцені він огидний. Огидний, реально. Якщо він усвідомлює себе дорослим, його повинна була б бентежити ідея хапати п'ятирічку за соски. Лізти до неї у туалеті. Оце от усе. Якщо врахувати, що вона не певна правильності його дій і просить пригальмувати, взагалі гидко. Це було б більш-менш норм, якби пацан справді просто нахапався в Інтернеті і вдає дорослого - ну, дитина стала не на той шлях, треба з нею попрацюввати. Але в сцені 10 ми дізнаємося, що все правда: він реально тисячолітній дорослий! Він справді якась там сутність. І стає геть некомфортно й дико від уього цього. І абсолютно неясно, "шо хотів сказати автор" (с)

  11. Дитсадок для стрьомних, де лікують любов'ю. Як це пов'язано взагалі О_о зокрема, з лінією реінкарнації?..

  Окремо мене здивувало, навіщо було називати дівчинку таким екзотичним іменем. Я розумію, що це характеризує її батька, але тут інша проблема: викотили таку гармату - і жодного разу з неї не стрельнули. З мєлкої навіть однолітки не стібуться - то нащо воно?..

  І ще окремо: про Остапчика мала не згадує протягом усього тексту, аж до самої його повторної появи. Де ж та love supreme? І нащо лінія з реінкарнацією? Хай би це просто були малі, які перенасичилися інфою про секс з екранів і граються в дорослих.

  Зрештою, як на мене, проблема така: у цьому пазлі забагато фрагментів, причому деякі з них від іншого пазлу.

  Якось так.

 12. Оповідання наче зліплене зі шматків за допомогою образу маленької дівчинки.

  Якщо основна тема- це реінкарнація, навіщо тоді сцена зі збоченим хлопчиком у передпокої лікаря? Навіщо описи сварок батьків з приводу залученості у процес виховання, адже це конкурс фантастики, а не соціальної драми.. Навіщо детальний опис друзів батька, якщо вони ніяк не задіяні в розвитку сюжету?

  Склалося враження, що автор намагався вкласти в оповідання якнайбільше соціальних проблем, але слабо пов'язав їх з основною темою.

 13. Не хочу образити автора, але це оповідання зламало мені мозок.

  І я приєднуюсь до останніх двох коментарів. При читанні у мене виникали такі ж запитання та відчуття.

 14. 2019-12-09 в 16:37:12 | Аноним

  Шпроті:

  знімаю шляпу і схиляю голову. Розкладено, як треба. І це був немаленький шмат роботи. Висловилися за всіх.

 15. 2019-12-10 в 18:34:50 | Аноним

  Перепрошую, шановні коментатори, але де ви побачили педофілію? Педофілія - це між дорослим і дитиною. А тут - дві дитини. Тобто це просто секс між малолітніми.

  Що стосується власне твору. Так, трохи зліплений із багатьох уривків, але, на мою думку, вони всі виправдані. Сцена зі школою в кінці логічно випливає з того, що відбувалося в дитинстві з дівчинкою - дитсадок, стосунки батьків. Сцена зі збоченим хлопчиком в передпокої - а чому він такий збочений? Це просто ілюстрація того, як ставляться в сучасному суспільстві до дитячої сексуальності і звідки вона випливає. У головних героїв - з реінкарнації, а в більшості все ж таки з дому.

  Основна фантастична ідея реінкарнації мені до вподоби. Тому вважаю оповідання досить достойним і оригінальним.

 16. 2019-12-10 в 18:44:31 | Аноним

  О, і забула дописати до попереднього коментаря - текст потрібно вичитувати дуууже уважно, тому що вискочила "Корова Ночі", і драма одразу перетворилася на фарс)))

 17. але де ви побачили педофілію?

  Певно від тої підозри, що автор доросла людина.

  Пішов вчити уроки.

 18. Дякую всім за відгуки і особливо пані Шпроті за пророблену справу.

 19. 2019-12-10 в 22:43:48 | Шпрота
  Перепрошую, шановні коментатори, але де ви побачили педофілію? Педофілія - це між дорослим і дитиною. А тут - дві дитини. Тобто це просто секс між малолітніми

  Отут якраз злий жанр грає реінкарнаційна лінія, я про це вже писала вище: якщо хлопець усвідомлює себе як переродженого дорослого, його бажання мацати п'ятилітнє дитя мінімум дивне, як максимум - бридке. Тут не про зовнішній бік справи, а про самоусвідомлення героя. Принаймні з мого погляду.

 20. Як автор я все ж змушений захищати своїх героїв. Хлопчик не є абсолютним злом і має право на те самоусвідомлення та очищення. Гімалаями повні гівнюки не їздять. Шкода, що це треба розписувати у коментарях. Але я розумію що ті, хто мають дітей і бачать у тексті небезпеку для них мене не зрозуміють.

Вернуться на страницу
Прокоментуйте!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question

Коментувати без реєстрації

(войти без комментирования)

Имя и сайт используются только при регистрации

Якщо ви вже зареєстровані як коментатор або прагнете зареєструватися, вкажіть пароль і свій актуальний email.

(requried)