Вернуться на страницу

Comments: 28

 1. иии... тема "а чи є Земля, подумали зєльониє чілавечькі"...

  непрописаний світ (деякі натяки та деталі є, але недостатньо").

  плюс загальна форсованість подій: таке враження, що автор міг би багато чого сказати, якби не нестача місця, не... ще щось там, Вам краще знати, пане авторsmile

 2. Сподобалось! Виділяється на фоні багатьох присутніх на конкурсі оповідань.

  Отже, що ми маємо? Є далеке майбутнє, є світ, що місцями схожий на наш, але все ж таки - геть інший. Хоча б тому, що розташований він на іншій планеті. Так, думка "а чи є земляне?" не нова, божевільний вчений, що марить невідомою планетою - також не новий хід, але виглядає воно тут досить гармонічно.

  Є дуже дивне суспільство. Дивне свої пурітанством - на нашій планеті сексу немає! Є тільки проститутки, до яких на цілком законних правах час від часу тікають одурілі від отого пурітанства чоловіки. А чи є "проститутки чоловічої статі" - для жінок? Може жінки від тих "проституток" і дітей народжують? Адже, попри відсутність сексу, народ на планеті не вимирає, якось розмножується. Автор не дає відповіді на ці питання, а шкода... Цей момент геть провисає.

  А ще у цьому оповіданні є те, чого не вистачає багатьом творам на цьому (та й не тільки на цьому) конкурсі - є живі герої! І дівчина, і Дим, нвіть Барс - живі, вони справжні, кожен із своїми вадами! Вони не погані і не добрі, вони - такі, як є!

  Дим йде, бо він не може більше таким бути, героїня залишається - та чи надовго? Зможе продовжити шлях Дима? Забуде все, як нічне страхіття? Автор не дає відповіді, і цього разу це - НЕ недолік!

 3. Уффффф... після всього прочитаного... Це оповідання - як нюхнути кави після десятка-другого перепробуваних хранцузьких ароматів... Звісно, ПуШ про це - аромати - знає тільки теоретично, сам він віддає перевагу натуральним продуктам smile, але, гадаю, суть аналогії зрозуміла. Сподобалась головна героїня - відверта, зовсім не пафосна, справжня.

  2 Рися

  Суспільство якраз не таке-то дивне - хееей, та більшість із прісутствующіх народжені саме в такому суспільстві, де сексу не булоraspberry. Тому у творі вбачається й елемент політичної сатири - хоч може автор і сам про це не підозрює cool smirk

 4. А ви уважно читали мій відгук?

  є світ, що місцями схожий на наш, але все ж таки - геть інший. Під цим малось на увазі й те, про що ви говорите. У такому-то суспільстві ми народжені, та трохи іншому! У нас все таки не було прямої заборони на секс : )) Та й проституцію, начебто, не легалізували.

  Під словом "дивне" я скоріш мала на увазі - відмінне від нашого-сучасного. "Странное", в смысле. Адже, ті наші часи теж "странные" у сучасному розумінні.

  Може, одразу нечітко виразилась. Пишу швидко, і не завжди вичитую коменти.

 5. 2 Рися

  Соррі за непорозуміння))) Але саме в творчому діалозі народжується істина. Ви праві стовідсотково - але ж і я говорю не про пряму фотографічну панораму тих часів, а про сатиричну гіперболізацію... гммм.

  Проституція, звісно ж, не була легальною - але ж БУЛА. І, судячи зі всього, мала давати непогані прибутки red face Але то вже зовсім за рамки всілякого оф-топу вилазитьtongue wink

  Оповідання, підкреслюю, хороше.

  "Щоденник гейші" чимось нагадало... Мабуть, стлізацією під псевдо-східні мотиви.

 6. Зрозуміла я про сатиру. : )) Я просто свою думку пояснювала. ЩОдо сатири - гадаю, у автора її все ж таки заплановано було. : )

 7. 2009-10-20 в 18:07:10 | автор цього оповідання

  Дуже дякую за увагу та висловлені думки!

  Сатиру не планувала, чесно. І на думці не булоsmile. Просто одного разу народився Світ. Світ, у якому секс, спорт та інші види адреналіново-тестостеронової діяльності - доля "нижчих". Повій. Спортсменів. Платонічно кохатися, милуватися - можна. "Зливати" свої гормони - будь ласкав (ласкава) на сторону, аби не засмічувати прекрасні духовні стосунки брудним скотським інстинктом.

  Зі "Щоденником Гейші" не знайома ані особисто, ані з чужих вустsmile Мабуть, тепер почитаю, як буде час та натхнення!

  Тільки є одне питання: де у тексті псевдо-східні мотиви? *розгублено кліпає очима* Цього теж тут не планувалося та навіть на думку на спадалоsmile.

  А, питання про розмноження. За авторським задумом, люди на цій планеті розмножуються без статтевого контакту: вираховуються дні фертильності, та в умовах клініки сперму чоловіка вводять у фалопієву трубу дружини. Або ще якимось схожим методом.

  Дякую за увагу!

 8. Мабуть, на асоціативний ланцюжок наштовхнули оці назви - гора Тайхо, метелик харао... а ще якийсь фаталізм, поклоніння перед Державою...Ну щось таке.

  Ну і оте дівчане гейша, звісно ж, але...

  Щодо сатири то у її мимовільності сумнівів майжне не було. А вона таки є. І хороша, до того ж. Хоч і сумнаblank stare

 9. 2009-10-20 в 18:48:31 | автор цього оповідання

  Ще раз дякую. Приємно, що перший твір, написаний (=завершений) після багаторічної перерви, виявився вартим уваги.

 10. Сатиру не планувала, чесно. І на думці не було

  І от нащо призналася, га? Зробила би розумне обличчя, і хай би думали, що автор такий розумний і сатирічний! : ))

 11. А ви, Рисю, питаєте - що таке дівоча проза? cool smirk

  Проза-прозою, а от вона, душа дівоча - щира, безпосередня, нелогічна )))) НЕ бачить власної вигоди smile

 12. Н-дя уж...

  Так це ж - дівоча проза життя! А я про прозу письменну питала. : ))

 13. коментила "Готель Зачинених Дверей" - і пришйла мені думка. а чому герой боїться дверей? звідки цей сихоз? Можна, звісно ж, зробити припущення, що після його подорожі... але... непрописане воно.

  а може, історія з подорожжю на Землю - наслідок портафобії, витвір хворобливої уяви?.. Тоді що призвело до портафобії?

  ...і звідки узялась музика?..

  *пошепки* а Дим-над-водою - то, випадком, не транспланетна інкарнація Морісона?.. 0_о

 14. Добротна проза) Сюжетні лінії непогано прописані, і тема конкурсу розкрита на всі 200%. І двері, і дорз, і Моррісон, і відкриті, і закриті... Але деякі моменти непереконливі. Суспільство, де заборонений секс? Це шо-то не то. Не те, що таке неможливо, але мені така модель майбутнього не до душі. Хоча б тому, що це прихований стьоб над чистим вічним платонічним коханням! Тому нехай герої коляться, а я краще "Бенкет" Платона перечитаю tongue wink

 15. miss K , вважаю, що такі подробиці для маленького оповідання не потрібні. Втім, якщо автор зуміє показати їх красиво та витончено, або просто схоче розширити оповідь, то - чому б і ні?

 16. 2009-10-25 в 19:02:24 | автор однієї із історій про паралельні світи

  аплодую, мені сподобалося. Сюжет, персонажі - все гаразд.Перепрошую, за мін. слів - не маю багацько часу.

 17. 2009-10-26 в 13:39:21 | автор цього оповідання

  Усім дякую за коментарі. З критикою суспільства - згоднаsmile Непрописано, непереконливо. А від стьобу, як уже писала, автор відмовився принциповоsmile. Хотілося написати щось душевне, відійти від звичного хьюмару та сатири з іронією.

 18. Яка там гейша, Пухнастику! Повія, звичайна повія. Хай навіть це у них не вважається чимось поганим, але ж ми - не вони, ми тут.

  Не сподобався мені персонаж, від якого йде мова, одразу не сподобався, й це накладає відбиток на сприйняття подальшого оповідання. Авторе, я б спробував щось з цим робити. Буджолд, наприклад, перед тим, як знайомити читачів зі Сферою (таким собі гніздом розпусти), провела такий собі ввідний курс, підвела до проблеми обережно. Втім, діло хазяйське.

  Трохи дратуються також оповідання про музику або фільми. Ну а раптом я не слухав тої музики? Маю підозру, що половину неявних зсилок я прогавив, і хто в тому винен, я чи автор? Автор, звісно, скаже, що винен я, але ж голосуватиму я, а не автор. smile

  Русизми - суєвірним, зриваючиї,краска, злопихателі.

 19. 2009-10-27 в 20:33:21 | автор цього оповідання

  Дякую за відгук, John Smith. Захоплююсь Вашою здібністю передбачувати реакцію автора на критикуsmile. Я от так не вміюsmile.

  Ох, ну от, знову та іронія лізе, хоч ти що...

  Таак, тепер серйозно. Хоч Ви до мене і з критикою, але ж саме Вам я маю відказати: БІНГО! Ось воно! Саме повія. Не гейша. Ніякої романтики, сякого-такого. Трудові будні. Я саме так і хотіла показати: без флеру, усе є як є.

  ...Гм. Якщо автору доводиться розповідати, що він хотів показати, і що мав на увазі - це привід замислитисьsmile.

  Дозвольте ще запитати, а чим саме не сподобався персонаж? Погано прописаний? Не подобається як людина, як особистість? Не подобається, бо повія?

  Буду вдячна за відповіді, як буде на те Ваша ласка, аби їх написати.

 20. Трохи дратуються також оповідання про музику або фільми.

  Ги, ги! Джоне, а ви не помітили, що тут тема, ніби-то, така? : )))))

Вернуться на страницу
Прокоментуйте!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question

Коментувати без реєстрації

(войти без комментирования)

Имя и сайт используются только при регистрации

Якщо ви вже зареєстровані як коментатор або прагнете зареєструватися, вкажіть пароль і свій актуальний email.

(requried)