Вернуться на страницу

Comments: 19

 1. 2015-02-14 в 21:11:17 | Капітошка
  За спиною прошелестіли кроки і Маеро обернувся. Перед ним стояла мати, її чорне волосся ледь діставало до плечей. Така ж стрижка, як і у нього, тільки його волосся попелясто-біле, з невеличким чорним кружком на маківці.

  Яка стрижка, ЯКЩО ВОЛОССЯ СЯГАЛО ПЛЕЧЕЙ?

  Вона злегка кивнула, розвернулася і зникла в будинку, пройшовши крізь стіну.

  Але ж події відбувалися в лісі біля вогнища. Де там взявся будинок?

  В глибоких очницях клубочилася темрява,
  голі гілки яких походили на обгризені пальці.

  Над реалізацією ще треба трудитися до сьомого поту.

  Наступного дня Маеро ледь пам’ятав про той випадок – сильно відбилася втрата друга.
  Чоловік попереду походив на скелю – широкоплечий, з товстою шиєю.
 2. Яка стрижка, ЯКЩО ВОЛОССЯ СЯГАЛО ПЛЕЧЕЙ?

  Ем, стрижка це всього лиш волосся, підстрижене і укладене певними чином, не обов'язково коротко. Принаймі, я так розумію.

  Але ж події відбувалися в лісі біля вогнища. Де там взявся будинок?

  Маеро стояв, його серце калатало, страх обпікав груди. Всього лиш сон, та відчуття були надто живими, надто яскравими. Хоча, яке це має значення? Хлопець знав, що лежить зараз біля вогнища в Однолистному Лісі.

  За спиною прошелестіли кроки і Маеро обернувся. Перед ним стояла мати, її чорне волосся ледь діставало до плечей. Така ж стрижка, як і у нього, тільки його волосся попелясто-біле, з невеличким чорним кружком на маківці.

  Маеро протягнув руку і пальці застигли в кількох сантиметрах від материного обличчя. Захотів підійти, та ноги не слухались, спробував нахилитися, та не зміг.

  Раптом шкірою голови пройшов морозець і Маеро здригнувся – на плече приземлилося пасмо волосся. Воно заворушилося і ковзнуло протягнутою рукою. Досягнувши кінчиків пальців, підхоплене вітром, зірвалося, опустившись матері на голову. Знову війнув вітерець, та воно наче пустило корені – тепер волосся мами вінчала біла смужка. Можна подумати, так було з її народження.

  Вона злегка кивнула, розвернулася і зникла в будинку, пройшовши крізь стіну. Одна за одною з’являлися інші фігури, та Маеро так і не зміг зійти з місця, чи навіть заговорити. Батько, брат, численні родичі, друзі та знайомі – всі вони підходили і згодом слідували за матір’ю, з білими мазками у волоссі. І як тільки стіна поглинула останнього з них, Маеро прокинувся.

  Йому снився сон, та він усвідомлював, що це саме сон і знав, де знаходиться насправді.

  Що не так у решті приведених вами цитат не розумію, був би вдячний, якби ви детальніше пояснили.

 3. 2015-02-15 в 10:23:27 | Капітошка

  На мою думку краще було б використати слово "зачіска" замість "стрижка"

  "клубочилася темрява" Клубочитися - підніматися, підніматися клубами. Оскільки усе відбувалося у очницях, викликає сумнів доцільність вжитого слова "клубочилася".

  Двічі виділила слово "походив" його частіше вживають для того, щоб вказати належність до якогось роду чи національності. На мою думку щоб підкреслити подібність краще було б вжити - скидався.

  "сильно відбилася втрата друга" - далася взнаки втрата друга.

 4. Ідея цікава.

  Трохи нуднувато та заплутано. Мені здається задумка значно більша, ніж може вмістити оповідання. Незрозумілі релігії, якісь адепти. Багато недомовок. Я не зрозуміла до чого вони. Якщо до основної події, не в*їхала яким чином, якщо ні, то навіщо вони в тексті?

  надоїла смерть

  Цікаво, кого вона доїть? grin

  може набридла чи остогидла

  вирішує полакомитися солодкими яблуками.

  може поласувати? лакомитися теж можна, але на мою думку звучить не так гармонійно

 5. Спасибі, тепер все зрозумілоrolleyes

 6. Вітаю!

  Оповідання сподобалось.

  Цікава світобудова, хороша подача. Магізм.

  Поради, що вище, слушні. Стрижку таки краще замінити на зачіску.smile

  Успіху!

 7. Дякую! Обов'язково прийму до уваги всі поради.

 8. 2015-02-18 в 21:50:04 | ДонькаДонКіхота

  вітаю, Авторе. цікавий твір. небездоганний, але принаймні бачу в оповіданні цілісний художній світ - не у всьому зрозумілий (бо обсяг оповідання не дає можливості докладно описати всі його аспекти), але принаймні оригінальний і цілісний. є невеликий відтінок дидактизму наприкінці, але можна терпіти. назагал ідея і без прямого пояснення зрозуміла. думаю, твір можна було б розгорнути у більше полотно.

  а от до мови є претензії, постараюся не вказувати на те, що вже пролунало раніше...

  "Похилий солом’яний дах просідав, від дерев’яних стін без вікон і дверей віяло неприязню". віяло неприязню - не надто вдалий образ...від неживих предметів не може віяти ні приязню, ні неприязню, може віяти - пусткою, безнадією, тривогою...

  Уві сні цей будинок хоча і походив на той, де виріс Маеро та тепер йому не вистачало “життя”. походив - був схожий, походил - русизм, не беріть слово життя в лапки, художні образи, назагал слова в переносному значенні ніколи не залапковувалися

  Жодного каменя чи деревця, тільки дим і неясні фігури, що наближалися звідусіль. неясні - невдале слово... ясно, що діло темне

  "Він торкнувся голови в тому місці, де три дні назад хтось зрізав клаптик волосся". не назад - а тому, три дні тому

  Та вже наступний день переконав у протилежному і слова незнайомця, коли той розчинився у темряві кома - і таких пропущених ком в оповіданні вдостальбільше не здавалися такими абсурдними.

  Сорокарічний, широкоплечий з густою бородою чоловік лежав на спині, руки ледь не змикались на шиї. цікава поза... він себе задушити хотів чи що? навіщо ця деталь з руками? що вона дає?

  В глибоких очницях клубочилася темрява, тонкий гострий виступ походив на ніс. був схожий на ніс ЧИ нагадував ніс

  Як і звідки істоти з’явилися ніхто не знав, та противники релігії стверджували, що знайшли спосіб кома як від них позбутися. позбуваються ЇХ, а не від них

  Не сьогодні, – погодився Щорсан. – Та богом я коли-небудь все-таки стану. як він може стати богом? надалі у творі жодного пояснення. що це означає. та і про листочки хотілося б докладнішої інформації

  Хлопця завжди цікавило, куди дівалася решта листя – на землі кругом не було жодного.

  Це довелося зробити, бо Маеро не міг взяти в руки ніщо - НІЧОГО, що навіть нагадувало зброю з наміром використати на людині, і хоча був здатний користатися магією – не знав як.

  Щорсан дістав впольованого вчора кролика, спритними рухами зняв шкіру і скоро запах жареного смаженого м’яса заполонив Усе навколо. Вони поснідали, зібрали нехитрі пожитки і рушили в дорогу, причому Щорсан час від часу озирався і кидав підозрілі погляди, ніби за ними гнався король Ультікулів. що за король? принципово його згадувати?

  Вам надоїла набридла смерть, та ви збираєтесь вбити нас? – запитав Щорсан.

  В сім’ї проблеми з грішми, скоро зима, проте Маеро вирішує полакомитися поласувати солодкими яблуками.

  Сьогодні істота йому допомогла, та, водночас, являлася "чого являєшся мені у сні...." являтися - те саме, що з’являтися. треба - стала джерелом проблем.

  До кімнати, крізь стіну, не виділяйте комами пройшов Нера́ та Маеро вже переступив границю - межу, а краще просто - заснув, без зайвої красивості сну.

  Снився йому Щорсан. Прокинувшись зранку, Маеро вирішив подбати про його тіло. Він найняв двох чоловік з повозкою - русизм, які мали вирушити разом з ним до села, після того, як він розбереться із злодієм.

  удачі, Авторе.

 9. Бачу, мені ще вчитися і вчитися.

  Не сьогодні, – погодився Щорсан. – Та богом я коли-небудь все-таки стану. як він може стати богом? надалі у творі жодного пояснення. що це означає. та і про листочки хотілося б докладнішої інформації

  Я спочатку придумав світ, потім підлаштовував сюжет і, на жаль, знаків, щоб усе докладно пояснити не вистачило, а викидати нічого не хотілося. Про релігію: бог тримає в голові п'ять слів і хто вимовить їх вголос - займе його місце.

  Дякую, що читали!

 10. 2015-02-19 в 22:48:03 | ДонькаДонКіхота

  світ хороший переконливий...

  всього лише вимовити вголос п’ять слів і стати богом... цікаво. але непереконливо

 11. Інтрига супер, розв'язка банальна. Треба було чогось заумнішого намудрити. До того ж, я не зрозуміла: а що, крім Сордена, Маеро більше ніде не міг постати перед вибором? навіщо туди було йти?

 12. Та я б намудрив, але в рамках світу розв'язка, як на мене, логічна. З іншою розв'язкою, все що писав до неї втратило б сенс.

  До того ж, я не зрозуміла: а що, крім Сордена, Маеро більше ніде не міг постати перед вибором? навіщо туди було йти?

  Важливий не Сорден, а шлях до нього. Вдома таку ситуацію, як в лісі, створити було б важкувато.

 13. негаразди з часами

  Похилий солом’яний дах просідав
  - просів, мабуть. Доконаний спосіб.

  З часами узагалі біда - ви б, авторе, визначились - події відбуваються в теперішньому чи мигнулому і узгодили описи.

  А чому Однолистний Ліс - два слава з великої літери?

  далі. Абзац, що починається з "Щорсана Маеро не знав, та колись,.. "

  в одному абзаці купа-купезна власних назв, я загубився серед них. І їх потреби не бачу, якщо чесно. Проте, якщо вони таки потрібні слід вводити поступово.

  зіткана із дрібних білих кристаликів,

  уява технаря буксує. Щось на кшалт нановолокон? тобто - що автор вкладав у "зітканий із кристаликів?"

  Середина тексту. Після надміру епітетів першої чатсини - зміна стилю не йде на користь тексту.

  зняв шкіру

  освіжував?

  Якщо уже так багато великих літер, то "Тексти" теж мають писатись так.

  Йому сім років, він сидить посеред дороги і розбиває яйця, знайдені в гнізді неподалік.

  філософсько-відсторонене - а чому це зло? І чому перше?

  полакомитися
  поласувати

  дочитав. Авторе, ви б хоч зобразили, що герой вагається. Який інтерес ставити вибір. якщо він наперед очевидний? Де катарсис? Де спокуса? Не знайшов.

  Оповідання умовно поділене на три частини. перша - описова. друга - дієва. третя - філософська. Третя відверто провальна, міфологія не надто оригінальна світ теж.

  Друга... не чіпляє. А перша, описова, роздає забагато авансів які потім не виплачені. Від такого початку я чекав чогось грандіознішого, глобальнішого.

  Можливо, варто сон всунути між боєм із дезертирами та філософською частиною - почати із дії.

  А от як зменшити очевидність вибору - не знаю

  Успіхів.

 14. Уххх. Такої критики я й чекав. Дякуюgrin

 15. місцями читабельно і цікаво, але місцями такого накручено чи навпаки недокручено...

  світ дійсно оригінальний, але й питань до нього багато.

  Успіхів!

 16. Дякую! Надалі не крутитимуrolleyes

 17. Один з творів, який мені запам,ятався своєю атмосферністю і якоюсь неминучою депресивністю. До того ж, ще і релігійні аспекти... причому, невідомої і некласичної релігії. Супер. Для мене це було щось новеньке і непередбачуване.

  Як, мабуть, і у всіх авторів на цьому конкурсі, є певні недоліки... але зображений світ перекриває всі нелогічності та слабкі місця. Може, саме на мене так вплинула та картинка) бо літературні вподобання чимсь схожі... ) але мені б хотілося прочитати цей текст у більш розгорнутому вигляді. У вигляді цілої повісті. Бо стільки питань, які можна пояснити, розкрити, зобразити більш детально.

  Було б непогано після закінчення конкурсу особисто з автором поспілкуватися) напевне, цікава людина, раз такий світ створила в голові.

 18. Дякую, Читачу, за відгук.

  але мені б хотілося прочитати цей текст у більш розгорнутому вигляді. У вигляді цілої повісті

  Про це вже думав. Може щось і вийде...

  Ще раз дякую!

 19. ага, це теж читав. добре

Вернуться на страницу
Прокоментуйте!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question

Коментувати без реєстрації

(войти без комментирования)

Имя и сайт используются только при регистрации

Якщо ви вже зареєстровані як коментатор або прагнете зареєструватися, вкажіть пароль і свій актуальний email.

(requried)