Вернуться на страницу

Comments: 12

 1. Сюжет обертається навколо бажання ейра отримати доросле ім"я - примітивно. це перше оповідання, яке мені було не комфортно читати. І навіть не знаю чому.

  Синтез, енергетичні петлі, енергетичні спалахи - надто завантажено, як для маленького абзацу. Але справа не тільки в цьому. Склалося враження, що автор дуже далекий від української мови. Вживає "с" замість "з":

  всього с трьома

  розпочав с найбільше.

  Чого варте: по деяким джерелам.

  Далі самі. Відкривайте підручник з укр. мови й вчіть нашу рідненьку.

 2. Авторе, для вас від мене,звичайного читача, є дві новини...

  Почну із хорошої: ви попрацювали на славу, придумали нову релігію - евринянствоgrin Задум був чудовий: нова світобудова, енергетичний розум, дірки у всесвіті - а от реалізація...

  Про мову вам уже казали. Як би вам не було ліньки, її треба вчити. Бо, навіть, мова племені Умбо-Юмбо, в якій сорок два слова, має свою граматику, відмінки тощо.

  Читати текст тяжко, увесь час перечіплявся через ті перетворення ейра, непотрібні уточнення, мішав мовний і гравітаційний вітерgrin

  Проте я вперто читав до кінця, все надіючись, що побачу те зерно, яке ви не встигли облущити. На жаль, довелося з"їсти із лушпиною, так і не відчувши смаку.

  Процюйте, ідея варта уваги!

 3. Повторювати зауваження попередніх рецензетнів не буду, вони слушні. Спробуйте розбивати складні речення, особливо на початку.

  Уникайте зайвих уточнень. От дивіться:

  Ейри , як енергетичні створіння, рідко помирали
  . Те, що Ейри енергетичні створіння не зрозумів тільки ідіот. Проте він так і не зрозуміє, скільки не повторюй, а читач, той, що адекватний, дратується.

  Канцеляризми і повтори.

  Теріон виконував вправу на концентрацію, він мав форму ідеальної кулі, а колір змінювався рівномірно з зміною розміру кулі, від величезної антрацитно-темної кулі, до невеликої яскраво-сяючої.

  кулі-кулі-кулі, а мова- наче з міліцейського протоколу. На це варто звернути увагу.

  в створений наріст
  краще - протуберанець

  червоточину
  "кротовину" - ні?

  Дочитав.

  Ідея - сподобалась. Антропоморфізм ейрів обгрунтований. Є логічна хиба із сприйняттям часу - воно має бути принципово відмінним від людського, але тут цього не видно. Те саме із масштабом часу.

  Деякі місця без потреби переускладнені термінами. Резюме - працювати над мовою, ідеї хороші. Хоча, підозрюю, що будуть закиди у їх "простоті" - народу хочеться сексу в гамаку та протигазі.

  Успіхів!

 4. ЗІ

  пост скриптум - Назва невдала - вона спойлерить кінцівку.

 5. Знаєте, в порівнянні з багатьма попередніми, значно сильніше написаними творами це - свого роду шедевр, бо дає їм сто очок уперед щодо фантазії. Задумка також гарна. І все було б нічого, якби не виконання.

  По-перше, деталізовані пояснення цікаві лише авторові. Треба б учитися подавати такі пасажі значно коротше.

  По-друге, гляньте на свої абзаци. Це цеглини, якими ви пригнічуєте читача. В них такі самі довгі речення, й коли добираєшся до кінця, забуваєш, про що мовилося на початку. Розбивайте складні на кілька простих.

  По-третє, і це повний капець, розділові знаки. Для вас персонально - негайно переглянути мультик, де розбирається фраза "Казнить нельзя помиловать"! Коми розсипані абсолютно довільно, де треба й де не треба, й часом зрозуміти, про що це автор, доволі складно. Про тире й мовчу - його взагалі не спостерігається. Тому, без жартів, треба засідати за правопис, і починати з розділових знаків.

  І наостанок:

  двох зорь – зір, зірок

  від величезної антрацитно-темної кулі, до невеликої яскраво-сяючої – «кулі,» зайве

  до виду диска – вигляду

  на іншому боці – у диска лише два боки: один і ДРУГИЙ

  парус – вітрило

  Цікавість інших – решти

  найбільш неправильну форму кулі – це як???

  мав найбільший радіус кулі – чи не простіше просто найбільший

  - Да – відповів він - а чому не Я-я, натюрліх? І де розділовий знак у кінці?

  не вірну відповідь – неправильну

  не має ні дитячого, ні дорослого ім’я – імені

  По деяким джерелам – за деякими джерелами

  по іншим – за іншими

  перші спробі – спроби

  не можливо – неможливо

  старших ейра – ейри (до речі, а чому подекуди ери)

  один робить «червоточину» до цієї планети, інший – другий (ви ж перелічуєте)

  третій в рюму вибуху – пардон, про яку рюму мова?

  спричинила появі розуму в представник третьої – появУ розуму в представникІВ

  не зрозумілими – разом

  Успіхів!

 6. 2013-02-02 в 11:32:31 | Дврг квдл

  Отже дане оповідання супер і заслуговує на перемогу. Автор молодець!

  Подумав і вирішив написати схвальні відгуки до всіх оповідок, без виключень... а то повторюється старорежимне минулоконкурсне ярликування і зомбування. Це - супер і заслуговує фіналу, а це - не дуже.

 7. Фер перевів свою свідомість з ядра, своєї сутності, в зовнішні сфері – розвитку.
  Зайві уточнення

  Найстарший Теріон нерухомо завис в гравітаційному центрі двох зорь, він був найстарший серед них.
  Блін, масло масляне.

  До речі, з іменами прикольно - чим ти старший, тим більше літер в імені.

  Господи, авторе, що з мовою тоbig surprise Русизми на русизмах, повтори, зайві уточнення. Розділові знаки стрибають так, як їм заманеться...

  Потенціал оповідання шалений. Чого варта лише теорія походження життя на Землі. Ех, цей би потенціал та реалізувати гарненько. Шкода, дуже шкода що така фантазія написана так, як написана.

  Успіхів.

 8. Ну... загалом було б непогано...

  Важкувато сприймаються наукові терміни в такій кількості, але разом з тим - саме вони допомагають поринути в космічну атмосферу (даруйте за такий логічний ляпgrin ), а я взагалі дуже ціную, коли автор може не просто описати, де відбувається дія, а силою слова ніби перенести туди читача, створити відчуття, що ти не читаєш твір, а невидимо знаходишся десь поблизу головного героя. Тут це вдалося, за що величезне спасибі.

  А далі - трохи розчарування. Зовсім не сподобався Перший ейр. Що примусило його, такого мудрого і незамінного, летіти туди, де він приречений на смерть, та ще й не забезпечивши ні собі можливості повернутися, ні нащадкам існування без нього?

  Далі - більше. Якщо вже я занурена в оповідання, то неодмінно побачу себе на тій далекій планеті серед тих семи мільярдів дивних розумних індивідів. Виявляється, я існую лише тому, що ейри досі не вирішили, чи повертати їм свого предка, чи ні? Яка несправедливість! Навіть трохи образливо...

  А закінчення сподобалось. Справді, як часто дорослість настає разом з усвідомленням якихось не зовсім приємних речей, а часом - і зовсім неприємних...

  А от мова... справді, суцільний суржик. :( Таке враження, ніби з російської на українську гугл переклав, а автор просто залишив все як є... Дуже прикро, правда :(

 9. 2013-02-03 в 20:47:11 | Александрыч

  Вопросы, ответы на которые знают только дети – интересно. А ведь эти приматы – пылинки сути, знают (думают, что знают), как возродится в первосуть: «Эти вот достойны, а другие – нет. Поэтому все должны стать как «эти»». Дети, недостойные имени своего. Ведь сущность Первого была распределена. А значит, только разные части могут возродиться в целое.

  Я ждал этой подсказки для «приматов» - о единстве в отличии. Рассказ приобрёл бы завершённость. Нет?

 10. Отже, НФ. Ейри вирішують питання, що важливіше: відродження життя «одноплемінника», навіть родоначальника, чи життя чужої неблизької цивілізації. І, як показує практика, вирішують вдало, бо ж відповідь і полягає у відсутності відповіді. Мораль: дорослий не той, котрий бере на себе вибір і відповідальність, а той, хто розуміє, що деякі речі на ту чи іншу користь вирішити неможливо.

  Задумка сподобалася, та як на мене, вона трохи сирувата. Загалом, автор потрапив у подібну пастку, як і ми з Максом у свій час. Істоти надто відмінні від людей (це декларується), хоча, насправді, досить-таки антропоморфні. Проте, напевно, недостатньо, щоб почати їм співпереживати. І що із тим усім робити я не знаю.

  Коли читаєш і не можеш повністю зануритися в оповідку, починаєш крутити в голові технічні деталі світу, в нашому випадку — природу ейрів. Щедрий ґрунт. Вони — енергетичні створіння, котрі займаються вправами і накопичують енергію для мандрів у Всесвіті. Логічно було б дати їм більш абстрактні імена, далекі від слів (форму? колір? набір звуків? не знаю…), ну, добре, хай будуть слова, проте означення їх, ейрів, варто зробити не настільки залежні від форми.

  запитав той що мав найбільш неправильну форму кулі.
  Чому б не використати ім’я, тим паче, що ми вже його знаємо? Та й так як вони за допомогою вправ можуть легко модифікуватися, неправильність кулястості, думаю, не дуже добрий критерій для означення того чи іншого ейра.

  Назагал, треба доробляти, треба.

  Технічне.

  Авторе, через постійні описки і помилки мені було жахливо важко і некомфортно читати. Будьте добрі, робіть хоч якусь вичитку — як не самі, то просіть про те своїх друзів абощо. Важко продиратися, дуже впливає на сприйняття.

  Зустрічаються довгі речення, повтори, які треба вичистити. Слово «бути» у різних формах — різати нещадно! Розділові знаки, русизми, написання «не» (далеко не завжди воно пишеться окремо). А втім, того всього вже насипали й без мене.

  Автору — наснаги і не менш цікавих ідей!

 11. куля, якщо мені пам'ять не зраджує (а зраджувати вона не повинна) - це частина простору, обмежена сферою, а сфера це геометричне місце точок, рівновіддалених від точки - центру сфери

  тобто куля за означенням правильна та ідеальна

  неправильним може бути лиш щось кулеподібне - як геоїдна Земля і т.п.

 12. Дякую за коментарі.

Вернуться на страницу
Прокоментуйте!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question

Коментувати без реєстрації

(войти без комментирования)

Имя и сайт используются только при регистрации

Якщо ви вже зареєстровані як коментатор або прагнете зареєструватися, вкажіть пароль і свій актуальний email.

(requried)