Вернуться на страницу

Comments: 13

 1. О, ТАААК! Деяких сусідів хочеться не те щоб до чортів послати, а ще й кудись подалі)))) Легка симпатична річ, з гарним гумором. Одним словом – сподобалось.

  Бісеня - молодць, здорово проблему вирішило – це з тим, щоб повернутися? Одного гуцула забрав, а завтра хазяїн нового приведе, а бабці знов чортихатися! Втім, все логічно – на то воно і бісеня, врешті решт.

  Окремо дякую, автор, за те, що ваш герой не прокинувся з похмілля. І що взагалі він прокинувся не в першому реченні))

  Ну, а тепер буду прискіпуватися.

  Реакція людей.

  Як я розумію, Домна бачить біса не вперше, так? Вона кличе до себе Олега, потім заглядає у шафи, нарешті вона спокійно сприймає, гм, трохи дивне створіння у себе в кімнаті. Тобто, не спокійно, звичайно, я маю на увазі, що вона не дивується, не запідозрює себе у божевіллі, а реагує так, ніби до квартири заліз звичайний злодій, а не чорт з копитами. З цього робимо висновок – вона очікувала на появу бісеня, вона його вже бачила, а може, й перекинулась парою слів. То може, б це в тексті більш ясно показати?

  Бо пояснення: «Мені після війни вже нічого не страшно», - якось... Вона ж жива людина, а не машина. Не боятися людей, і не боятися чогось геть незрозумілого – трохи різні речі.

  Втім, з Домною більш-менш зрозуміло, мене більш турбує Олег...

  «Олег тільки покачав головою, надмірний пафос та спроби шуткувати над Домною, ще ніколи не доводили до добра». – і це все, що він подумав, побачивши біса? Ну, подумаєш, до нас тут кожного дня чорти забігають... Ні, я добре розумію, що жанр оповідання – ГУМОР, що граничить з абсурдом (в хорошому сенсі), але все ж таки... Хоч яку-небудь мале-е-есеньку емоцію додати. Бо не герой, а статуя якась. Всі думки – лише про зґвалтування. о_О (а хоча, це теж гарний момент – ґвалтування страшніше за чорта! м-дя, здається, не в той степ думки полізли...)

  До речі:

  У Олега на якусь мить промайнула думка, що бабуся веде себе так, наче збирається його згвалтувати. – ггггг! Здається мені, якби вона справді цього хотіла, то все ж таки дозволила б йому роззутися)) Тобто, герой міг би звернути на це увагу.

 2. 2009-03-17 в 09:22:11 | аффтар

  А шо робити, шо робити ))))

  Благодарю за критику )))

  Если бы он проснулся утром с похмелья - это была бы автобиографическая проза ))))

  мысли о об изнасиловании... мне просто заметили что судя по поведению бабки - она похожа на сексуальную маньячку. И тут мелькнула мысль: - а почему бы и нет? очень часто люди заморачиваются по поводу того что сами себе надумывают ))

  "после войны ничего не боюсь - реальная фраза живого человека. костлявой старушенции которая прошла войну.

  А что касается эмоций Олега - гм. тут да. хотя и нет. )))

  Отчего бы человеку абсолютно спокойно не воспринимать чертенка который пьет водку, жеманничает и ведет себя как Галкин на концерте Дроботенко ))))

 3. Спасибо за разъяснения)

  "после войны ничего не боюсь" - реальная фраза живого человека. костлявой старушенции которая прошла войну. - *в сторону* и почему я ожидала подобного ответа? Никто ж не спорит с тем, что фраза - реальная. Я, вообще-то, немного о другом говорила... ))

  Отчего бы человеку абсолютно спокойно не воспринимать чертенка который пьет водку, жеманничает и ведет себя как Галкин на концерте Дроботенко - ага, то есть чертей, которые пьют водку и жеманничают, мы воспринимаем нормально. А трезвых и серьезных - надо бояться. Так? Постараюсь запомнить))

  мне просто заметили что судя по поведению бабки - она похожа на сексуальную маньячку - да я ж непротив! Просто у меня сложилось впечатление, что он ни о чем другом думать вообще не может))

 4. Домна готова увидеть все что угодно. и когда она видит наглую морду - ей намного спокойнее на душе. ведь не нужно думать что ты сошел с ума, и все такое ))))

  ******

  Да, трезвых и серьезных нужно бояться, ибо если челове И трезвый, И серьезный - значит он что-то замышляет.

  "Кто не курит и не пьет,

  Трезвость жизни кто блюдет.

  Грустен тот и безутешен,

  У него тоска и скука.

  Либо он серьезно болен...

  Либо редкая падлюка!

  (Б. Барский)

  ***

  Это нужно у него спрашивать )))

 5. 2009-03-17 в 11:48:52 | аффтар

  очень точно подмечено.

 6. Либо он серьезно болен...

  Либо редкая падлюка!

  Ггг!

  Да уж, знала я одну дамочку-трезвенницу... Лучше б она пила)))

 7. Дуже добре smile

  Обилие русизмов сойдёт за сучасну розмовну українську мову.

 8. 2009-03-17 в 13:50:17 | аффтар

  спасибо на добром слове.

  а обилие русизмов (ну звиняйте) если верить малой энциклопедии киевской старины, были животрепещущей проблемой "сучасної розмовної української мови" ще на початку ХХ сторічча.

 9. 2009-03-17 в 14:23:38 | Аноним

  Не треба підмінювати елементарні помилки за сучасну (суржикову, я так розумію) українську мову. якби русизми чи суржик були ввдені у твір свідомо, то і стиль був би інакшим. Це не той випадок. У нас випадок: автор, мабуть, зі словником перекладав кожне речення, часто не змінюючи його побудови. Принаймні, так видається. А це для мене паскудить твір.

 10. 2009-03-17 в 14:48:14 | аффтар

  Анониму:

  Увы и ах, в последний раз я пытался писать сочинения на украинском языке довольно таки давно, в школе.

  вынужден разочаровать - словаря у меня нет.

  естественно, не пытался ввести русизмы или суржик. Это либо есть, либо нет, и намеренно вводить подобные вещи в рассказ - это лишнее.

  Да, и я готов нести ответсвенность за ошибки. А слова из языка которым практически не пользуешься - имеют тенденцию забываться. вот вам и русизмы wink

  Прием...

 11. Обилие русизмов сойдёт за сучасну розмовну українську мову.

  АААААА!!!

  Ржунимагу!

  Классная формулировка))))

 12. намана )))

  в восьмидесятых был стишок который начинался словами:

  "прошу ослобоніть синка,

  бо нє совсєм здоровий.

  От ізученья язика української мови..." ))))

 13. Прикольный расск. А главное - актуальный.

  Вона, оказывается, чем и кем надо спасаться, а мы и не знали smile

Вернуться на страницу
Прокоментуйте!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question

Коментувати без реєстрації

(войти без комментирования)

Имя и сайт используются только при регистрации

Якщо ви вже зареєстровані як коментатор або прагнете зареєструватися, вкажіть пароль і свій актуальний email.

(requried)