Вернуться на страницу

Comments: 26

 1. Ну от що вам, авторе, сказати? Мабуть, у мене просто невідповідний настрій...

 2. Можливо...

  А ви, перед тим як дочитати о 8:28, цілу ніч, як і має бути – не спали?

  Бо якщо спали... Біда. Це ж усе пояснює...

 3. Взагалі-то я читала десь об одинадцятій... grin

 4. Ви дедалі сильніше мене спантеличуєте...

  Це ж симбіозовий конкурс. І мандрівки в часі – загалом недоречні smile Симбіозні ігри з часом – то "гра в одні ворота ©". (Якщо хтось проти – то має щонайменше тиждень для написання оповідання-спростування wink).

  Крім того, навіть якщо сподіватись, що говорите таки про ранок, й додати дві години – то час коментаря буде щонайпізніше 10:28. А ще з пів-години треба було, мабуть, на читання...

  Але, у вихідний день – 10 це як 8 у будні, що й відображено на конкурсному смарт-годиннику.

  Що і треба було довести smile

 5. Ну добре, переконали. grin Тим більше, що я читала оповідання дійсно майже відразу після сну red facegrin

 6. З ким не буває...

  smile

  Трохи розбавлю флуд.

  З просторів Інету:

  Безпечна землянка
  Напівзаглиблені будинки з дерновим дахом будували у Скандинавії ще з IX століття. Вони проіснували до 1970-х років. Тоді на зміну прийшли сучасні будівельні матеріали і технології. Тепер підземні будинки, також відомі як землянки, стають все більш популярними у Європі та США.
  У Європі перші будинки під землею почав проектувати швейцарський зодчий Петер Ветш, любитель природи і прихильник ландшафтного напряму в архітектурі. Неофіційне гасло, яким він керувався: «Пристосуватися до природи, а не підкорювати її».
  Це екологічна архітектура, яка прагне максимально зберегти навколишню природу: мінімальне втручання в навколишній ландшафт і всебічне використання його особливостей. Тепер землянки почали вбудовувати у пагорби, а їхні фасади стали повторювати природні контури схилів. Архітектори також перестали зводити землянки на рівнинах або біля водойм, щоб уникнути надмірної вологості.
  Товсті гідроізольовані стіни і зелений дах створюють у будинку затишний мікроклімат: влітку тут прохолодно, а взимку — тепло. Дернова покрівля слугує захисним шаром, який зберігає землянку від дощу, вітру та низьких температур. Підлога у землянках утеплена, для ванних кімнат передбачені світові люки, вікна — великі і панорамні.
  У будинках під землею нема протягів, сучасні матеріали надійно захищають будинок від шумів. Їх часто обирають не лише через комфортність, але й через підвищену безпеку — підземні будинки не вразливі до землетрусів й ураганів, пожежестійкі, а при великому заглибленні там можна рятуватися навіть від бомбардувань.

  Ще там було одне фото. Мабуть, знайтеться під час інет-пошуку цього тексту.

 7. Дуже заінтригувала назва рН - страх було цікаво, як же автор

  використає водневий показник кислотності чи лужності.

  Сорі, за прямоту, але краще якби автор взяв автографом слова Франка:

  - Безмірна, та пуста, і дика площина.

  бо цю пургу читати просто гидко.

 8. До речі, про "пургу".

  Давно-давно, ще в 1992р!, Павло Загребельний написав повість «Попіл Снів» (текст є в мережі).

  А потім додав і післямову. Наведу цікаві уривки з неї, бо також і вони, мабуть, (після років "очікування") спонукали мене до цього оповідання.

  Павло Загребельний,
  повість «Попіл Снів»,
  Післямова:
  Всі ці атаки на людський мозок відбуваються на рівні підсвідомості, архетипів, первісних структур нашого мислення і приймаються нами добровільно, але ця, сказати б, добровільність мимоволі повинна була зродити спокусу впливати на розумову діяльність свідомо, примусово, брутально, що й намагалися так чи інакше робити протягом тисячоліть жерці, шамани, ідеологи, інквізитори, диктатори. До людської душі добиралися вже давно, тепер на черзі людський мозок. Урядам, політикам, генералам уже не досить просто маніпулювати свідомістю і поведінкою мас — їм кортить залізти в мозок кожного громадянина, щоб керувати не тільки його діями і настроєм, але й думками. Власне, про це моя повість.
  ...
  Починаючи розробляти 20 років тому проблему КВЧ-терапії, ми домовилися, що відкриття в цій галузі ніколи не будуть використані на шкоду людині. Попередження генерала К. Кобеця про наявність у ОМОНу психотронних генераторів свідчить про те, що психотронна зброя вже створена. Опинившись в руках у зловмисників, вона може бути небезпечнішою за атомну бомбу, бо спроможна подавити волю людини
  ...
  Колишній директор ЦРУ Уільям Кейсі незадовго до своєї смерті згодився розповісти американському журналістові і письменникові Ларрі Коллінзу про все, крім експериментів над мозком. «З його мовчання, — каже письменник, — я виніс упевненість в існуванні сенсаційного небезпечного досьє».
  Контроль над мозком, останньою невивченою областю людського організму, відкриває тривожні перспективи. Як вважають в паризькому НДІ, очолюваному відомим неврологом Прошантцом, «це не тільки означає, для прикладу, можливість створення досконалого детектора брехні, але водночас дає можливість маніпулювати свідомістю, тобто вторгатися в святая святих людського організму. Подолання цього порога відкриє жахливі перспективи, скажімо, створення надлюдини або недорозвинених людей, керованих, на взірець ляльок-маріонеток, магнітними імпульсами».
  Як говориться в недавній доповіді секретних служб Пентагонові, Радянський Союз має зброю, здатну «психологічно дезорієнтувати противника…» Ніхто не знає, що це означає насправді. Однак Коллінз, не торкаючись, між іншим, висунутих деякими вченими гіпотез про те, що ніби були «телекерованими» Джон Хінклі, який здійснив замах на життя Р. Рейгана, і терористи-самогубці на Близькому Сході, які сідали за кермо напханих вибухівкою автомобілів, дає зрозуміти, що в Москві далеко просунулися в поглибленому вивченні діяльності мозку. Це підтверджує, окрім усіх інших, колишній офіцер КДБ Микола Хохлов, якого Коллінз зустрів у фінансованій ЦРУ лабораторії парапсихології в Сан-Бернардино. Суть сказаного Хохловим така: «В СРСР досягли вирішального етапу, який можна зрівняти з 30-ми роками для досліджень в галузі атома

  До речі, це, можливо, якоюсь мірою і пояснює, чому в Московії нині панує "кримнашнутість"...

  На щастя ми відносно далеко smile – а радіовипромінювання зазвичай розсіюється по сфері і щільність його потужності пропорційна квадратові радіусу. Тобто – збільшення відстані вдесятеро – знижує щільність потужності в сто разів (гучний зв'язок мобілок – "форева" wink).

  На жаль – теоретично можливо робити і вузькоспрямовані пучки. Наприклад, розмістити випромінювач в супутникову антену на місце приймача, і, можливо, вона стане "прожектором".

  На щастя smile, Московія, здається, стрімко деградує і в техн.сфері, тому можна сподіватись, що розгорнути потужну космічну систему вони не зможуть. Хоча... – нав'язливість системи "ГлоНаС" мені не подобається...

  Тому, про всяк випадок, сало треба перех..., е, тобто, переїхати в підземне житло (якщо воно є...) – таки не завадить. Крім того, таке житло має й інші приємні особливості. Далі буде... smile З циферками wink

 9. Отже, як я й обіцяв – цікаві циферки smile

  А саме – порівняю енерго-витрати на освітлення і опалення у надземній квартирі (цегляна багатоповерхівка).

  Для цього поділю сезонне (6міс.) споживання тепла (в кВт, згідно загальнобудинкого ліч.) на річне споживання електроенергії квартирою (кондиц.нема). Напр., тепло від 10.13р. до 4.14р ділю на електрику за 2014 (бо вже маю такі суми в ел.таблиці) і лінь синхронізовувати ті 2.5місяці. Та й несуттєва та розсинхронізація smile

  Рік. Коефіцієнт (=тепло/електроенергію).

  2014 = 6.24

  2015 = 6.35

  2016 = 6.99 (купив одну led-лампу в січні і ще одну в жовтні; встановив у найзатратніших місцях)

  2017 = 7.68 (купив ще 5 ледок, але восени; тому на рік вони вплинули слабо).

  При цьому, вдома суттєво знижувались не лише електроспоживання, а й витрати тепла – всі ці роки, суттєво! (лише у 16-17 зовсім трохи, але теж знизилось). А от, електроспоживання, як бачимо, чомусь падало ще стрімкіше.

  Але, навіть з марнотратним освітленням (лампами розжарювання) – теплові втрати надземного житла значно, в 6-7(!) разів перевищують всі(!) витрати електроенергії, основну частину яких, їсть, мабуть, холодильник... Особливо влітку, коли надземне житло дуже перегріте...

  Крім того, людям що працюють не вдома, зостається якось зовсім небагато денного часу для використання тих крихт світла, що їх ще можна впіймати вікнами.

  Відтак, постають питання:

  * Який сенс так чіплятись за те надземне житло, якщо економія, на майже непотрібне в землянці опалення, дозволить разів у 5 збільшити освітлення (за тривалістю, або обсягом, або й тим, і іншим...)

  * Чому не існує навіть можливості вибору!? Припустімо, є люди, що хочуть справжньої тиші й відсутності вібрацій (а це, нині, може забезпечити лише товстий шар ґрунту), справжньої, в рази(!) економії енергоресурсів. То чому ж у ринкових економіках для них відсутні пропозиції? Бункери, що доступні лише багатіям – не враховуємо, бо це просто їх параноїдальні примхи і "диверсифікація ризиків", а не продукт вільного ринку для масового споживача.

  * Чому торг.центр під Хрещатиком є, а підземного житла, навіть у тій дорогезній землі – і не зробили? Це навіть аж якось підозріло виглядає... Який же то "вільний ринок", якщо стільки вигоди пропадає, а хоч би хтось смикнувся...

  * Чому дешеве (мінімум будматеріалів; стіни – то сама Земля, лише треба трохи укріпити їх від осипання) підземне будівництво просто не існує?

 10. Маємо ще одного автора, захопленого своєю ідеєю...

 11. pH | L.L.
  2018-03-11 09:29:52
  Маємо ще одного автора, захопленого своєю ідеєю...

  Ого, як пощастило з авторами. smile

  Але продовжу роздуми про дивні оскали реал.життя.

  Навіть якщо не зважати на всілякі "ефемерні" (й мало кому цікаві) ознаки землянок (на кшталт "Природності", "зв'язку з Землею"...), то навіть вищенаведені (у пов.#9) прості економічні підрахунки показують, що з "забутістю" землянок щось не так. Дуже не так... А "табу", яке, схоже, наклали на них – здається вкрай, вкрай підозрілим.

  Але наступний сюжет (з новин) показує, що інколи боротьба з землянками переходить всі розумні межі...

  Є великий файл на сайті ТСН і легший на ютюбі:

  Відео - Демобілізований учасник АТО боронить свою землянку ...
  24 квіт. 2016
  Журналісти спробували розібратися в шокуючій історії про солдата, який на обіцяній йому землі спробував побудувати землянку, щоб жити там з вагітною дружиною. І влада села Новоселиця, і сусіди відреагували ...
  tsn.ua
  Атовець із вагітною дружиною три місяці живуть у землянці ...
  2 лип. 2016
  На Черкащині учасник АТО Олег Савранський із вагітною дружиною зимував у землянці. Оселився у селі Новоселиця Катеринопільського району. Просив 
  у сільської р...
  www.youtube.com

  І, чомусь, вищеописана ситуація викликала справжні селянські заворушення.

  З 500сек відео – важко зрозуміти чому... Здавалося б – кому яка справа?

  Можливо, не поділили землю. Хоча у відео кажуть:

  "... тож, вояка викопав на ділянці тестя(!) землянку і зимував там..."

  І вже знову все незрозуміло. У відео жодних ознак якогось ображеного тестя. Його там взагалі нема!

  Зате є смиканий голова сільради (Павло Прокопенко, голова с. Новоселиця). Він каже, що пропонував атовцю сільські хати [мабуть, пусті; ходять чутки, що в більшості сіл нині є багато пустих хат...] Атовець відповідає, що хати пропонувались не безкоштовно. А від 5тисяч... [мабуть, $]. І лише по телевізору він дізнався, що то було безкоштовно..., та ще виділялись якісь гроші [мабуть бюджетні?]

  Але найцікавіша реакція на землянку у офіц.особи (голови Катеринопільскої РДА, Ольги Ніколенко):

  "Будь-яка інша людина не має сьогодні жити в землянці. Навіть в самій комфортній, самій обставленій, самій відремонтованій і так дальше... Не має права!"

  Оте гидотне "не має права" – неабияк мене шкрябнуло.

  Агов, люди, ви знали, що сьогодні не маєте права :( жити навіть у

  най-най-найкращій землянці?

  Бомжувати, жити біля смітника, в якійсь коробці, напр., з під пралки – це так, це можна. А от землянки – зась...

  І це каже не абихто, а справжній представник влади – ціла голова РДА... ... Яка мала би вміти стежити за своїми словами...

  Далі – ще страшніші одкровення...

  Ведуча: "Сусіди навіть пригнали грейдер, щоб зрівняти землянку з землею".

  Селянка: "Рішили, кажу, загортаєм цю яму, та ремонтіруй хату"

  А й справді. Для чого ж ще сусіди потрібні людині, як не для отаких "м'яких, дружніх" втручань в особисте життя... Нє, нє, без сусідочки, яка всьо "порішає" і позбавить житла – і життя не життя...

  Причому, все це закрутилось (як кажуть в сюжеті) внаслідок неремонтопридатності будинку тестя (в хаті пішли тріщини і вона вже готова розсипатись). І документів на хату нема... І електрики...

  "Тому, демоболізований боєць вирішив облаштуватися як на фронті вчили – в землянці".

  Вийшла двокімнатна. Є навіть ванна...

  Землянка (вона на схилі пагорба)– має вхід збоку, як і звичайні будинки.

  Далі... На сільському зібранні. Говорить його дружина:

  "Єдині вимоги – зоставте нас у покої. На цьому все."

  А хотілось би знати лише одне: які можуть бути розумні причини у такого "озвірілого" ставлення людей (селян) до тієї нещасної землянки? Землянки на чужій, законній, не самозахопленій(!) земельній ділянці? Чому їм аж грейдер закортіло пригнати?

  Бо хай там як було все інше – а їх реакція якась нездорова...

  Втім, треба визнати, що є й не такі страшні новини. Але там люди-землелюби експерементували або в глушині (але й там зд., були проблеми з лісниками), або, на дачі (але, зд., неглибока, напівзаглиблена землянка).

 12. 2018-03-14 в 10:35:49 | Спостерігач

  "Якщо текст вимагає посянень - це поганий текст. Якщо текст пояснення це ще гірший текст."(с) - так сказав один відомий японський письменник. І для них там це велика проблема.

  "У вас є приблизно сім секунд аби захопити увагу споживача" - закон.

  За Ващі сім секунд я не знайшов за що зачіпитися оком аби продовжити читання. А мій час кошутє надто дорого, для мене, аби витрачати його ан погані тексти. Піду краще Веббера почитаю.

 13. Йой!

  7сек!

  Ого... Мушу визнати – це таки не мій рівень... smile

  Але мені аж стало цікаво — скільки це буде в знаках?

  Якщо припустити, що все оповідання (29992 символів з пробілами) людина читає за пів-години (1800сек), тоді 7сек – то буде 117знаків.

  У перших трьох рядках мого оповідання – 125знаків...

  Що ж, дякую за відгук.

  Тепер я знаю, що ті рядки невдалі. Хоча, це вже друга версія початку. Першу – вирізав майже всю.

  Таки треба було й третю... wink

  А з японською літературою і дійсно якась біда – мало що зміг читати й дочитати...

 14. 2018-03-18 в 20:02:53 | Людоїдоїд

  Пора звикати до землі, як говорилося в анекдоті про тещу.

  Тема екологічного житла безперечно цікава. До того ж у стосунку до теми контролю розуму. Однак, фанатична тяга автора до підземного життя справді дивна. Щодо оповідання, в ньому бачимо якусь екологічну секту і виникає споконвічне питання: хто всі ці люди і чому вони повинні цікавити читача? Складно асоціювати себе з фанатиками.

  Головна підстава нераціональності підземного житла в затратності його будівництва. На поверхні можна звести наприклад 9-иповерхівку. А копаючи поверхи вглиб затрати праці, матеріалів, геометрично зростають. Одна родина може забезпечити собі землянку, але не селище. Воно буде "одноповерховим" і потребуватиме тих самих комунікацій, тільки закопаних на кілька метрів нижче, ніж зазвичай. Загалом, будувати ввись просто легше і швидше, ніж вглиб і вшир. Ось і вся розгадка.

  Більшість нинішніх істориків не вважає, що люди жили в печерах. А з протилежного твердження все і починається в оповіданні. Для загального розвитку ознайомтеся з працями цієї "більшості істориків". І відвідайте бодай одну землянку raspberry

 15. 2018-03-18 в 20:02:53 | Людоїдоїд
  Пора звикати до землі, як говорилося в анекдоті про тещу.

  smirk

  Тема екологічного житла безперечно цікава. До того ж у стосунку до теми контролю розуму. Однак, фанатична тяга автора до підземного життя справді дивна. Щодо оповідання, в ньому бачимо якусь екологічну секту і виникає споконвічне питання: хто всі ці люди і чому вони повинні цікавити читача? Складно асоціювати себе з фанатиками.

  І це, мабуть, і правильно.

  Якщо читача все влаштовує у довколишньому житті (й житлі зокрема — вікна з яких видно лише інші вікна..., спека влітку і холод взимку..., беззахисність перед опроміненням...) — то це оповідання не для нього.

  Мені здається – було би гірше, якби я раптом якось всіх переконав, що у них все-все погано. Як потім жити, якщо зміни складні? grrr

  Краще ж буде, правильніше, якщо це оповідання "стече з більшості як з гусей вода"? cheese

  А щодо "фанатичної тяги" — то, як я вже писав вище: люди повинні мати право вибору.

  Головна підстава нераціональності підземного житла в затратності його будівництва. На поверхні можна звести наприклад 9-иповерхівку. А копаючи поверхи вглиб затрати праці, матеріалів, геометрично зростають. Одна родина може забезпечити собі землянку, але не селище. Воно буде "одноповерховим" і потребуватиме тих самих комунікацій, тільки закопаних на кілька метрів нижче, ніж зазвичай. Загалом, будувати ввись просто легше і швидше, ніж вглиб і вшир. Ось і вся розгадка.

  Цікаве твердження. Але нині воно вже якесь суперечливе.

  Тому, трохи посперечаюсь. cool smile

  От уявіть собі гору. Гору, в якій вже викопали велику-велику яму.

  Якщо уявити складно — то можна побачити вживу. Біля містечка Турка (в передгір’ї Карпат) є така "погризена" гора. Вершину має плоску, а збоку у ній велика яма — місцеві звуть її кар’єром.

  Тобто – яма вже є, і вже безплатна! Важко сказати якої вона глибини, але припускаю, що 9 поверхів — легко влізуть. А от по ширині, довжині — там можна наскладати десятки будинків!

  І все це вже є. Воно вже безплатне!

  Стіни там не прямовисні, але доволі таки круті. І, все-таки, — якимось дивом не осипаються. Чи потрібне їм якесь додаткове укріплення? – навряд чи, якщо вони не осипаються навіть коли відкриті всім вітрам і дощам.

  Зрештою, можна починати будівництво з центру ями і поширюватись навколо – терасами.

  Будівництво (і матеріали) будуть простіші, бо будівля має бути стійкою лише у вертикальному напрямку. Вбоки — житло й Земля підтримуватимуть одне іншого...

  Тобто, я не бачу в наш час у підземному будівництві якоїсь дорожнечі.

  Колись, може й було складно копати, але нині вже є купа вільних ям — і люди вже "не знають" куди їх подіти... І, натомість, час від часу волають про якесь "підтоплення шахт", про "екологічні катастрофи", про необхідність "виділення бюдж. коштів"... Це так тупо... hmmm sick

 16. А от ще подумалось про будівництво...

  Багатоповерхівки нині треба будувати з використанням дорогих, складних, ненадійних висотних кранів.

  А от для забудови ями можна втановити потужні талі – оперши їх на землю довкола. Припускаю, що таким простим способом можна будувати як завгодно глибоко майже без зростання затрат...

  2018-03-18 в 20:02:53 | Людоїдоїд
  Більшість нинішніх істориків не вважає, що люди жили в печерах. А з протилежного твердження все і починається в оповіданні. Для загального розвитку ознайомтеся з працями цієї "більшості істориків".

  Справді?

  А де ж вони жили? grrr

  От, зі ВсеУкраїнської Електронної Енциклопедії:

  https://xn----7sbnbacaxoeehuadkjsh3b6fzj4f.xn--j1amh/history/pershi-ljudi-na-teritoriyi-ukrayini.html
  Перші люди на території України
  4 жовтня 2015 г.Відгуки: 0Історія
  доісторичні часикроманьйонецьмамонтнеандерталецьпервісні люди

  На землі сучасної України людина живе дуже давно. Перші люди з'явилися тут близько 1 млн років тому. Ці люди ще не були нашими предками. Вони мали низький лоб і малий об'єм мозку, масивні щелепи і великі зуби. Але вони вже ходили прямо. їх вправні руки повністю сформувалися.
  Землю нинішньої України тоді вкривали чагарники кедрів, ялин і сосен, тут жили сибірські носороги, печерний лев і печерний ведмідь, слон-тригонтерій, мамонт, бізон, гігантський олень. Первісні люди полювали на цих тварин.
  Понад 600 тис. років тому землю України вкривали льодовики. Заледенінь було три, третє дійшло до Карпатських гір, Дніпра і Дону.
  Просуваючись зі швидкістю 3–5 км за рік, льодовики тягнули за собою величезні камені і валуни.
  Найдавніша стоянка первісних людей знайдена на березі річки Тиси. Люди там жили у різні часи – від 1 млн до 35 тис. років тому.
  Близько 150 тис. років тому почалося чергове заледеніння. Але тепер люди ховалися у печерах, одягали шкіри. Вони навчилися отримувати вогонь, їхні знаряддя стали кращими. Це були неандертальці. Залишки їх стоянок учені знайшли в Криму, на Запоріжжі, Сіверському Дінці, Волині, у Приазов'ї.
    Водночас на території України мешкало дуже мало неандертальців – не більше 20 тис. осіб.
    А близько ЗО тис. років тому на нашій землі з'явилися люди, схожі на нас, – перші кроманьйонці. Вони жили родовими общинами і племенами. У них панував матріархат – старійшиною племені і головою роду була жінка. Ці стародавні люди були вправними мисливцями і рибалками, полювали за допомогою лука і списа, плавали на човнах-довбанках. Кроманьйонці часто оселялися на річках, забивали палі і влаштовували поверх настилу хатини. На Волині, Поліссі, Київщині учені знайшли сліди таких споруд.

  Тобто, печери — це найлогічніший перший крок для істот, які, після настання холодів, вже не можуть спати на деревах.

  Землянку викопати вони ще не могли, бо не мали лопат. LOL

  З тих же причин не могли будувати і якісь міцні, захищені від лютих, хижих тварин, хати.

  Тобто, жили так само як і вищезгадані печерний лев і печерний ведмідь (у цих теж були проблеми з будівництвом wink).

  І відвідайте бодай одну землянку raspberry

  Та я б з радістю. grin

  Але ж їх і досі нема в продажу! Це паскудство якесь, так злочинно позбавляти людей вибору... sick

  Ага!

  І дякую за відгук, що змусив мене попорпатись у пам’яті й енциклопедії. Аж відчуваю, що став розумнішим. raspberry

 17. 2018-03-19 в 12:09:47 | Людоїдоїд

  Я так розумію, ви хотіли спровокувати читачів. І вам це вдалося. В мене так і не виникло бажання переселитися до землянки, бодай і новітньої, втім, наразі тут найдовше обговорення. З певною похвалою скажу, що ви хороший троль. Спровокувати на дискусію - це теж треба вмітиcheese

  Щодо печер. Усіляка печерна звірина і печерна людина отримала таку назву, позаяк в печері найкраще зберігаються останки. На відміну від лісу чи степу, де в силу природних процесів вони швидко руйнуються. Взагалі печери були передусім культовими приміщеннями (ідея для майбутніх оповідань!). Жили люди в куренях, чумах, серед скель. Раджу подивитися лекції Станіслава Дробишевського про первісних людей.

  Також гідний похвали ваш оптимізм при шквалі критики. Мабуть ви не найкращий письменник, але вельми непоганий риторикwink

 18. 2018-03-19 в 12:09:47 | Людоїдоїд
  Я так розумію, ви хотіли спровокувати читачів. І вам це вдалося.

  Ну хоч щось... LOL

  В мене так і не виникло бажання переселитися до землянки, бодай і новітньої, втім, наразі тут найдовше обговорення.

  Нічо-нічо... "Вода камінь точе!"

  Може, хтось з авторів ще докине якесь оповідання про жахи надземного життя (уявні й неуявні, минулі й майбутні) й ми, разом, всіх засинергуємо smile

  З певною похвалою скажу, що ви хороший троль. Спровокувати на дискусію - це теж треба вміти cheese

  cheese

  О... Почалось розслідування:

  З Вікі:

  Тролі:
  ...
  Мають природу каменю (народжуються з скелі), <u>перетворюються в камінь на сонці.</u> Харчуються м'ясом. Часто пожирають людей. Живуть по одному <u>в печерах</u>, лісах або під мостами.

  cheese

  Щодо печер. Усіляка печерна звірина і печерна людина отримала таку назву, позаяк в печері найкраще зберігаються останки. На відміну від лісу чи степу, де в силу природних процесів вони швидко руйнуються. Взагалі печери були передусім культовими приміщеннями (ідея для майбутніх оповідань!). Жили люди в куренях, чумах, серед скель. Раджу подивитися лекції Станіслава Дробишевського про первісних людей.

  Я вважаю, ми можемо припустити, що люди жили там, де могли...

  Вважаю, що печера — це найпростіший, найочевидніший, найдоступніший (звісно, якщо поряд є незайнята :downsmile варіант житла для неандартальців-початківців grin

  Скелі, справжні скелі (з заглибинами, ходами..., які би закривали від опадів, вітру...), теж неабияк схожі на печери. І теж могли вважатись (у ті часи) елітним житлом — для "обраних".

  Але щоб зробити курінь — то, здогадно, необхідні:

  1) суттєва нестача вільних печер і здатності відібрати їх у когось іншого;

  2) століття досвіду (при проживанні десь під поваленими деревами і буреломами) й дослідження матеріалів;

  3) засоби захисту від безлічі тварин, здатних легко вдертись у ті курені...

  Тому, такі, рукотворні види житла — це мав бути вже другий, наступний етап, після халабуд на деревах і після печер.

  Хоча, можу й помилятись. long face

  Але доказів, відтоді, з тих давніх тисячоліть, як слушно пишете, не могло зберегтись (під відкритим небом ). Відтак, нині можна лише здогадуватись...

  І маю визнати, що землянки таки видаються надто складною технологією для первісних людей...

  Тобто, тут я, мабуть, таки погарячкував (або... пропустив проміжні варіанти smile):

  – А що було крім печер…? – витиснув зів’ялий Нів.
  <u>– Ще, згодом, з’явились рукотворні землянки.</u> Дикі люди, що з них візьмеш – так Смарт передав

  Хіба що, може деякі первісні так ностальгували за втраченими печерами (недарма ж пишете про їх культовість!), за справжнім, Земляним житлом, що здійснили технологічний стрибок? wink

  Також гідний похвали ваш оптимізм при шквалі критики. Мабуть ви не найкращий письменник, але вельми непоганий риторик

  Шквал критики, якщо вона дає змогу над чимось задуматись, щось вдосконалити raspberry — це ж прекрасно.

  Панове, шквалюйте ще! LOL

 19. Доброго дня!

  До завершення будівництва землянки мені ще бодай щось було зрозуміло. Хоча вже тоді виникло питання, що ж все-таки не так зі звичайним домом. Далі, вибачте, авторе, але довелось примушувати себе читати. Навіть не знаю, що тут порадити :(. А може, Вам потрібен більш витривалий і вдумливий читач smile

 20. 19. 2018-03-23 в 14:09:36 | Читач
  Доброго дня!
  До завершення будівництва землянки мені ще бодай щось було зрозуміло. Хоча вже тоді виникло питання, що ж все-таки не так зі звичайним домом.

  Доброго.

  Хороше питання.

  І, якщо воно так і зосталось таємничим – то, як я вже відповідав, це навіть і на краще. Бо жити десь треба ж. smile А землянок у продажу – нема. :(

  Мені здається, що нерозуміння (нехай навіть і вдаване) краще, аніж коли читача проймає, а простого виходу нема, і стандартний уикальний психозахист вже не діє – і читач починає вити вовком, як-от у повідомленні #7 вище:

  7. 2018-03-10 в 14:57:35 | George
  ...
  Сорі, за прямоту, але краще якби автор взяв автографом слова Франка:
  - Безмірна, та пуста, і дика площина.
  ...
  19. 2018-03-23 в 14:09:36 | Читач
  Далі, вибачте, авторе, але довелось примушувати себе читати. Навіть не знаю, що тут порадити :(. А може, Вам потрібен більш витривалий і вдумливий читач

  Та... Є така проблема з деякими конкурсними оповіданнями.

  І читати не хочеться, але й голосувати ж якось осмислено треба...

  І що робити...?

  Кляті автори wink, не наробили цікавих оповідань!

  Я, наразі, читаю все таке у прискореному режимі – не задумуючись особливо. А раптом там, десь у кінці, буде суперприз. smile

Вернуться на страницу
Прокоментуйте!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question

Коментувати без реєстрації

(войти без комментирования)

Имя и сайт используются только при регистрации

Якщо ви вже зареєстровані як коментатор або прагнете зареєструватися, вкажіть пароль і свій актуальний email.

(requried)