Вернуться на страницу

Comments: 10

 1. Дуже добре! Я б навіть сказав професійно.

  Одне лише питання. В оповіданні майже завжди авторська мова іде минули часом, а з передостаннього абзаці іде теперішній.

  Тандра відчула їхнє наближення вже давно. Вона не хотіла передчасно лякати Гортіса, адже всі шляхи відступу були для них перекриті.

  Відчула, хотіла, були перекриті - минулий час.

  І в цьому самому абзаці:

  Тандра мовчить. В її очах сльози, та вона не збирається плакати. Може – потім, колись…

  Теперішній час.

  Це бага чи фіча? smile

  Але, повторюю, текст чудовий.

 2. "– Дивовижна дівчина, – заперечив Нортон, – але вона для нас не по зубах."

  Це хто кому по зубах? smile

  "Та потім з’ясувалося, що вкупі з його ластовинням це дивиться надто неприродно."

  Хто це там неприродно дивиться? smile

  А загалом супер. Хороша мова.

 3. 2009-03-15 в 20:02:56 | Аль Абдул Імх Ман

  Трохи не зрозумів про необхідність обов*язково колективного переходу. Наведу цитату: "Карта – не більше, ніж шматок субстанції у певному клітинному стані, вона не має жодної чудодійної сили, авжеж? Її зображення – просто своєрідний стимулятор окремих частин нашого мозку, які зазвичай перебувають у стані апатичного гальмування. Вона виділяє власну енергію, без сумніву, так само як і поглинає нашу. Карта – біоментальний провідник імпульсів міжвимірної взаємодії, вона допомагає встановити маршрут повернення, – тільки й того."

  Якщо карта стимулює певні ділянки мозку, такий виріб можна зробити індивідуальний. Чому тоді треба було паритися і робити якусь колективну карту? Зробили б для кожного свою, індивідуальну. Це ж значно легше і не потребує якихось ньюансів. Простота виробу помножена на техніку безпеки. Адже у нас не винаходять колективних противогазів, які можна застосувати виключно трьом-чотирьом, а ні, то - звеняйте.

  А так це нагадує якихось черепашок нідзя, що обовязково мають зійтися, щоб у них там зявилася якась сила. Чи покемонів, чи ще там когось.

  А може я чогось не розумію і автор нам пояснить?

 4. Щиро дякую всім за відгуки,звичайно ж - особливо за схвалення smile. Висловлена критика цілком конструктивна, мабуть, варто це оповідання трохи доопрацювати.

 5. профессионально написано

  завидываю жестоко, но по-белому smile

 6. Чудове оповідання, й на диво правильна мова. На тлі інших - аж не віриться. Шановний авторе, буду до вас прискіпливіший, бо ви таки цього заслужили. smile Сподіваюсь, дрібні правки зроблять оповідання ще кращим.

  Отже, поїхали:

  Зі сторони - а краще б "з боку".

  Прапорці, плакати. Посеред - "ппп".

  Виглядала - краще все-таки "мала вигляд".

  Шахматний малюнок, Інакомислячих, попотіти - ну, ви зрозуміли.

  Вирішити - втікати, "вв", й, на мою думку, тут краще "тікати".

  Завбачливо залишеним - "заза". І "замість звичної" теж "зз".

  Сміттєзвалища - чому ж не просто Смітники?

  Неприродний вигляд має сцена викрадення Гелени. Відсутність зброї буде зрозуміла не всім, варто пояснити - наприклад, тим, що тільки-но з літака, абощо. Але й без зброї отак дати себе зв'язати - нонсенс. Хоча б якісь роздуми вкласти їй в голову, чи тицьнути пістолет в обличчя, а не казати, що він є.

  Картка під палітуркою викликає асоціацію з повістю "Ниткою пам'яті" Лоумера. Теж герой періодично втрачав пам'ять, теж книжка, теж під палітуркою. Краще б це якось замаскувати.

  До речі, а чому RPG-22 - латиною?

 7. Гарний атмосферний початок.

  Не менш гарна подальша розповідь. А ось кульмінація та розв"язка серйозно не дотягують до попереднього рівня.

  Про колективний перехід вже йшлося.

  Далі не зовсім зрозуміло з яким таким важливим завданням їх взагалі до нас закинули. Тобто з підбору спеців, складається враження, що завдання було важливим. В результаті невдалий перехід, після чого начальство, яке відправляло цю команду зовсім не париться з приводу невдачі, повторну команду не засилають, рятувальну місію не проводять. Дивно. Але добре - заслали і заслали. Навіщось. Ну тобто "Метою нашого заглиблення було встановити контакт із віднайденою за межами Когорт цивілізацією – за фізіологічними та психосоматичними характеристиками дуже близькою до нашої раси."

  То чому ж тая Тандра не встановлювала контакт? Вона пам"ять не втратила, то ж і могла б виконувати свою місію. Встановила б контакт тоді б і Гортіса легше було шукати.

  Далі не зовсім природно виглядає розповідь Тандри про Радянський Союз та свої пригоди. ТОбто вона розповідає деякі речі, про які Гортіс не може не знати, проживши стільки років на цій планеті. про КДБ та інше. Як би він там не заглиблювався у стратегію і тактику боротьби ІРА, важко повірити, що він абсолютно не знав, що відбувається в інших країнах. Не селюк же затюканий, а який не який - політик.

  Ну, і фінал. Гортіс так прагне розпочати нове життя. Так йому шкода людей яких він вбив, що зараз не може принести в жертву своєму майбутньому одного хлопчика. Не може і все. Не може вбити одного хлопчика.

  Натомість бере зброю і йде вбивати десятки трохи доросліших хлопчиків. Там же я так розумію регулярну армію підтягнули? У чому винні ті бідолашні солдати країни, яка прихистила Берні?

  І не просто з пістолетом виходить.

  Він ще й міномет дістає. Тобто, жертв серед мирного населення уникнути буде практично неможливо. І скільки тих хлопців, друзів Лакшмі має загинути в день коли Берні вирішив що не може більше вбивати?

 8. До речі, а чому RPG-22 - латиною?

  Може тому що кирилецею існував лише РПГ-2 та існує РПГ-7.

  А вже RPG - то може бути зразок західної зброї. Через свою територіальність ІРА (не ісламісти все ж таки) радянською зброєю не користувались (проте стверджувати це на сто відсотків не буду).

 9. Та ні, Сергію, РПГ ціла купа, існують і 22, й 29, й 33, й 16... Багато.

  Конкретно РПГ-22 було розроблено десь наприкінці сідесятих, я, коли прочитав, хотів спіймати автора на анахронізмі, та вчасно спохопився - по тексту, це недавня подія, не часів Бернардової війни. smile

  А от з шановним Zipa дозволю собі не погодитись. Кінцівка - якраз те, що треба, безнадійний бій проти всього людства. Вбивати, не вбивати... Геть принципи! Хороша кінцівка.

 10. Дійсно - моя помилка. Зовсім забув про одноразові гранатомети.

Вернуться на страницу
Прокоментуйте!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question

Коментувати без реєстрації

(войти без комментирования)

Имя и сайт используются только при регистрации

Якщо ви вже зареєстровані як коментатор або прагнете зареєструватися, вкажіть пароль і свій актуальний email.

(requried)