Вернуться на страницу

Comments: 12

 1. 2018-03-23 в 20:31:29 | Лісовик

  Гарно прописаний Всесвіт. Цікава подача. Але щодо сюжету трохи питань. Чому до герої не відправилися на гору одразу, як помітили неладне? Це ж елементарно! Чому не врятували хоч кілька життів? Чому таке тяжіння до "танатосу"?

  Рятуймо героїв. І врятуємо реальний світ.

 2. Гарна казка.

 3. 2018-03-24 в 08:07:53 | Стишена

  Чимось нагадало Жуля Верна, лишень у фентезійному сетінгу, супер!

  Цікаво вийшло з симбіозом.

  З того що не сподобалося: трохи забагато персонажів, я в них заплуталася. Можливо, варто було б скоротит до: головний герой, його кохана, Першомовець, Одіг, Парман.

 4. Взагалі ідея с печаттю чудова. Мені особисто сподобалось. Погоджуюсь з попереднім коментатором, забагто дійових особ для такого маленького твору. Якщо скоротити і сконцентрувати увагу на основних нічого не втртилось би. А загалом дякую, гарне оповідання. Успіхів!

 5. Оповідання добре - годі й казати.

  І симбіоз, начебто як, навіть згадується.

  Ось тільки як щодо «Створіть свою модель ідеалістичного світу чи прагматичного суспільства як спосіб порятунку людства.»?

  Відчуваю, поки я дійду до двадцятого оповідання, дотримання умов конкурсу будуть зведено до того, що до будь-якого тексту досить приписати наступне: «... а в кишечнику головного героя живуть бактерії-сімбіоти, які беруть участь в процесі травлення» - і цього буде досить, щоб оповідання взяло участь в конкурсі.

 6. Темою конкурсу є симбіоз. Трактування, подане в описі, не одне. А так, дякую за коментар smile

 7. Цікавий всесвіт, легка проза. Печатні магічні технології - взагалі бомба.

 8. Дивовижне оповідання. Насамперед завдячую фантазії й роботі автора, за створення такого складного світу й дуже непогану стилізіцію під письменників початку 19 ст. Це вже навіть не Лавкрафт з Конан Дойлем, це скоріше Жюль Верн з Дефо smile

  Типова форма "послання у пляшці" або "віднайденого" щоденника. Чудова стилізована мова. Придиратися з критикою загалом нема до чого, але є кілька вражень-зауважень.

  1. Історії тісно у рамках оповідання. Це скоріше як заголовка до роману, чи принаймні повісті.

  2. Для оповідання забагато діючих особ. Я не те що не зміг всіх запам'ятати по іменах (тим більше що в них ще й імена фантастичні), а навіть перелічити grin

  3. Не завжди логічне НМСД розбиття абзаців. Я розумію, що це наближення до стилю щоденника, але інколи це занадто ріже око.

  4. "Це смішно, хоч і дуже сумно." - дійсно, часто складається враження, що автор сам не завжди розуміє, що він хотів отримати у результаті - жахалочку (а ля Лавкрафт) чи посміялочку (на зразок "Пригод Капітана Небрехи"). Сумно мені не було, скоріше смішно, але у мене є всі сумніви - чи хотів автор, щоби я там сміявся)) (Принаймні фрагмент над тілом померлого друга "І як тепер усвідомити те, що Дійз більше ніколи не похвалиться мені своєю колекцією лишайників?" - не можливо було читати без сліз)))))))))))))))

  5. Діалоги часом манірні мов у дешевому водевілі ("- Коханий мій, якщо я помру... - Ти не помреш. Не дозволю."), я розумію, що це частина жанру, але ж інколи занадто НМСД... confused

  6. Деякі слова не на своєму місці ("дертись було легко" - якось у мене слова "дертись" та "легко" погано уявляються в рамках одної дії) (або "магічна печать" поряд зі словом "алгоритми")

  7. Нащо там взагалі Першомовець? Він майже не несе там ніякої дії чи смислового навантаження. Через це більше скидається на якийсь чорновик сеттінгу для нової MMORPG, де крім людей треба було обов'язково ввести не менш як ще 3 виразно різні раси істот.

  8. Не зовсім зрозуміло, що це за світ: це ширяючі острові в небі? Чи якісь астероїди в космічному ефірі? Якось вся світобудова трошки підвішена (принаймні з описаного)

  9. Час 14:33!!! Якщо це стилізація під 19 ст., то ЯКА Ж 24-ГОДИННА МОДЕЛЬ??? snake

  10. Ну і звичайно тема "симбіозу" сюди просто прибита за вуха однім кривим іржавим цвяхом))) До речі, біологічно лишайники ростуть занадто повільно для такого динамічного сюжету cool smirk

  Але загалом оповідання лишило після себе пріслясмак веселошів, позитиву, неабиякої фантазії, та задоволення від ладно закрученого сюжету. Успіхів! LOL

 9. А мені не здалось, що героїв забагато - тільки б прописати їх краще.

 10. Тут все б краще прописати, і героїв, і раси, і світ навколо. Але ж це завдання не для 30,000 знаків grin

 11. Ну, під героями я мала на увазі і їхні раси теж, а щодо світу - не знаю, мені світ цілком зрозумілий.

 12. 2018-03-29 в 08:49:36 | Поміркований критик

  От хто так робить! Читаю я початок, де купа народу, намагаюсь запам’ятати про кожного учасника експедиції, бо логічно припускаю, що це важливо, а потім виявляється що всі швиденько помирають. oh oh А дітей вони нащо туди потягнули? Про притягнений за вуха симбіоз вже писали. Усе таке поважне, пафосне (доречно пафосне), а тут раптом лишайник.big surprise Мені це якось не стикується за стилем. А ідея з магічними печатками дійсно гарна. До речі, щодо печатки теж декілька питань виникло

  Після вибуху вона вціліла не повністю, тому повною мірою оцінити масштаб роботи я не можу.

  Тобто, виглядає так, що багато ланок печаті знищено і вона вже не може працювати як єдине ціле, а потім

  Отже, таким чином лишайник замкнув новий алгоритм на печаті Йорсера, і поширив цю магічну заразу по всій Чорній Тверді.

  А тут лишайник перекрив невеликий кусок і активував печать по всій Тверді.

  на створення печаті Йорсер витратив кілька десятків років. Подумати тільки – десятиліттями цей маленький (навіть по мірійських мірках) чоловічок продумував кожен символ, кожну закарлючку у своєму жахливому алгоритмі.

  Йорсер вже десятиліття тому знав, що доведеться знищувати Твердь?

Вернуться на страницу
Прокоментуйте!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question

Коментувати без реєстрації

(войти без комментирования)

Имя и сайт используются только при регистрации

Якщо ви вже зареєстровані як коментатор або прагнете зареєструватися, вкажіть пароль і свій актуальний email.

(requried)