Вернуться на страницу

Comments: 15

 1. 2012-03-02 в 10:01:00 | HarleyDavidson

  LOL О, ця вселенська печаль дитбудинківців...

  О, ці юні дизайнерки з пірсінгами LOL

  Я вас впізнав і знаю, що ви можете писати і без цих штампів.

  Оповіданню бракує темпу. Ви постійно малюєте портрети героїв, гігантоманію і сірість роботизованого світу, а дія?

  Сподобалися вставки зі щоденника Касі, пронизливо-печальний фінал. Робот-спостерігач - ні. Кишенький робот з настільки людським баченням? Загибла в аварії родина - знову штамп з категорії "мило".

 2. технічне

  наноапаратура - це дуже маленька апаратура? невдале словосполучення.

  слова автора (розповім про це в наступному абзаці) виглядають недоречними.

  велика кількість пояснень в дужках розсіює увагу і збиває сприйняття. відверто зайва.

  Її офіс розташовувався на 17-му поверсі, дорогою до якого вона щоранку навідувала кожного зі співробітників та бажала добре провести цей ранок, маючи на увазі весь день.

  ... і добиралась на роботу пізнім вечером? утрирую, але виглядає дивно. 10 хвилин на поверх на на 17 поверхів, та ще йти... три години. Певно працює в держконторі.

  На другому конкурсі була довга дискусія про виділення шматків тексту курсивом. Мене переконали що це слід робити ДУЖЕ мотивовано і обережно.

  ...18 листопада - кондиціонер. Африка?

  Саме вони, магнітні застібки, примагнічували до себе електромагнітні та всякі інші хвилі.
  - моє почуття гумору цього не розуміє - проте істерично хіхікає.

  Хоча, якщо допустити, що ГГ рухається ДУЖЕ швидко (ще б, встигає швидко оббігати 17 поверхів) то таки так, при швидкому русі магнітні застібки будуть наводки робити. (тут сміятись)

  про робота-інструктора. Невже системи автоматично навчання настільки деградували порівняно із теперішнім часом?

  тепер по суті, нетехнічні зауваженні.

  жанр - замальовка. Але розмір для замальовки завеликий.

  початок відверто невдалий - не інтригує, не ставить запитані.

  технчні недостовірності варто прибрати - вони не є сюжетотворчими, але розсіюють увагу. прийом "собачка" - тобто те, що покликане викликати співчуття до головної героїні - варто винести наперед, щоби це співчуття проходило через весь текст і під кінець читач уже бажав їй хепіенду.

  те, що розповідь від робота - теж варто обіграти, але не знаю як. Так як зараз - не дуже.

  про "застібки" не зрозумів, хоча тут явно щось малось на увазі.

  гм... ну, мабуть оце й весь конструктив, що можу видати. Автор явно не той самий, що пунктом вище, проте все ж зауважу, що все сказане - особиста думка яка може бути проігнорована.

 3. 2012-03-03 в 17:41:04 | авторка

  HarleyDavidson, сумніваюся, що Ви мене знаєте. Дуже сильно сумніваюся. Тому не переймайтесь так сильно )).

  Робот-спостерігач - ні. Чому би й ні?

  А шо там ше цікавого в категорії "мило", щоб я на майбутнє знала?

  Chernidar, ви заперечуєте самому собі: ГГ рухається дуже швидко чи все-таки повзе, як пенсіонер, 10хв/поверх? ) Взагалі, я пробувала, воно цілком реально подолати 13 (а отже й 17) поверхів за менш ніж 10 хв, НЕ будучи спрортсменом. І ще там, на початку: "З-за стін ще деякий час чути було швидкі кроки нагору". От.

  ...18 листопада - кондиціонер. Африка? Ні, всього лише глабальне потепління grin А як би мало повітря потрапляти до кількасотповерхової споруди, особливо на верхні поверхи?

  Прикраси, особливо біжутерія, часто мають застібки з магтіну: з одного боку плюсик, з другого мінусик, от вони й приєднуються. В користуванні простіші і зручніші, ніж, наприклад, карабіни чи гачки. Тому досить поширені. Манікюр не псують grin

  Про робота-інструктора. Є старі, є нові. Нового не всі собі можуть дозволити придбати, або не всі вважають це доціцльним (як у даному випадку). Так є сьогодні і, ймовірно, буде в майбутньому. Зрештою, не таке вже й далеке майбутнє.

  Прийом "собачка" - то поширена й усіма облюбована, як я бачу, штука. Не коментуватиму.

  Про курсив - особисто я вважаю тут доречним.

  Велика кількість пояснень в дужках - тепер бачу. Пізно пить Боржомі. Що задовгий текст - також можливо.

  Всім дякую за коментарі.

 4. Chernidar, ви заперечуєте самому собі: ГГ рухається дуже швидко чи все-таки повзе, як пенсіонер, 10хв/поверх?

  Я не заперечую, я іронізую. Навіть про це прямо вказую: "тут сміятись". В контексті даного фізичного ефекту швидкість має бути фантастична, можу прикинути яка конкретно, але думаю, що сотні метрів на секунду не дадуть достатньо значимого ефекту. Кілька км/с - точно наводки будуть. За інших умов мангітні застібки не дадуть значимого ефекту (якщо, звісно) там не є надпотужні магніти - тоді дійсно можна буде обмежитись сотнями метрів за секунду)

  А як би мало повітря потрапляти до кількасотповерхової споруди, особливо на верхні поверхи?

  о, ви знову по адресі, останні пів року я багацько про висотки писав. ТОму короткий лікбез.

  по перше кондиціонери не доставляють свіжого повітря. Тобто те, що прийнято зараз називати кондиціонерами. Вони його тільки охолоджують. Свіже повітря доставляє система вентиляції. Якщо із вмонтованим кондиціонером - то система клімат-контролю. До речі, висотки будувались ще задовго до того, як почали встановлювати системи кондиціонування повітря, в хмарочосах є цілі поверхи - технічні - забиті машинерією, яка відповідає за здатність цієї будівлі бути життєпридатною. І як правило систему вентиляції роблять ще й самоточну, щоб люди могли бодай якось дихати якщо зникне енергія.

  Про глобальне потепління - раджу зробити чіткіший натяк, це доречно для опису світу, але я не зрозумів. Можливо, варто щоб вона вилаялась чи попеняла на глобальне потепління в абзаці про кондиціонер.

  Про робота інструктора - навіть тепер навчання проходить зовсім інакше, саме це й мав на увазі. Рекомендував би познайомитись із сучасними системами навчання і відштовхуватись в описі від них.

  Про "собачку" - гляньте матеріали другого конкурсу і опис майстеркласу, там пані Галіна пояснювала де й коли варто його застосовувати і чому варто уникати. Початківцям ж уникати варто в будь-якому разі, практично неможливо не "переборщити". Ну... сподіваюсь попадете на майстер клас, глянете після нього на твір, побачите. Ну й про курсив... я теж на нього довго боровся аж поки не побачив текст на папері. Справа смаку, проте раджу прислухатись. А взагалі варто на форумі пофлеймити про цей прийом, тут є що обсудити.

 5. 2012-03-05 в 13:23:30 | авторка

  Chernidar, вельми вдячна Вам за вичерпну довідкову інф. На 2-ий конкурс увагу зверну. Про глобальне потепління - це жарт (там смайлик навіть є), хоча, в принципі, до тексту його можна би було припасувати; про систему "клімат-контроль" замість "кондиціонер" - це таки недолік. Огріхів із точки зору фізики не заперечую, вони там справді можуть бути. Але змінити вже немож нічого, це всім відома річ. Без курсиву я чомусь собі не уявляю цього твору, він би виглядав геть неоковирно, але то лише моя думка. Ви праві, справа смаку.

 6. Без курсиву я чомусь собі не уявляю цього твору, він би виглядав геть неоковирно, але то лише моя думка. Ви праві, справа смаку.

  у мене теж не вийшло його позбутись у вже написаному творі, тому особливих порад не дам. Хіба що таку: обіграти, наче хтось (а потім виявиться, що то персональний робот) крадькома заглядає в особисті файли дічини.

  --------

  ...Таким чином, усім співробітникам довелося лоб-у-лоб зіткнутися з креативом, на що раніше ніхто з них навіть не сподівався. Та що там сподівався! Й подумати не міг.
  ...читати особисті файли погано, проте 9 жовтня 2111 я знову заглянув в її щоденник.
  "Мені всю ніч снився спів пташок, що прилітають навесні. Так дивно якось… Але де там, це тільки листопад. Похмурий, сірий. Ні тобі листя жовтого, ні вітру, ні вже дощів хоча б. Яка ж то осінь без дощів? Нема їх. Та й хмар, певне, нема, бо розганяють. Точно не знаю, адже в повітрі туман. Густий-густий і бурий. Він щипає рогівку очей. Але я вже, як усі, маю спеціальні окуляри. Дорогу знають ноги. Йшла б уперше – точно заблукала би. Як їжак у тумані. Хм… Точно, як їжак у тумані..."
  Далі пересилив себе і закрив файл - до наступного разу.
  Наступною проблемою виявилася несумісність креативу з сучасними технологіями...

  А взагалі так, позбуватись курсиву дуже, дуже важко, проте несприйняття його читачем дійсно існує, це варто враховувати ще при написанні.

  Ах, ще. На рахунок "нічого не можна змінити" - на конкурсі - так, проте я сподіваюсь, що ваш твір візьмуть до друку - тут то й пригодяться всі виправлення.

 7. 2012-03-05 в 13:48:48 | HarleyDavidson

  Не переймайтеся, авторко, так сильно - я не переймаюся так сильно! LOL

  Ваш робот-спостерігач ідентичний натуральній людині-спостерігачу. Відмінності між людиною і машиною існують, тому сприйняття різне.

  Ще Амнезія з великої літери! LOL Несподівана поява сина/дочки, якого/яку героїня народила, але не пам'ятає - Амнезія LOL Афігітєльні еротичні сцени, від який болять зуби. Зненацька знайдена мама/тато, яка була настільки бідною, що залишила своє улюблене чадо в дитбудинку LOL Цього вистачить на наступне оповідання. А потім звертайтеся, ще підкажу LOL

 8. 2012-03-06 в 14:56:13 | авторка

  HarleyDavidson, а Ви, перепрошую, мексиканських серіалів забагато надивилися? LOL А, зрозуміла, це був перелік мила.

  Ну, робот - то таке, до уваги візьму.

  Несподівана поява сина/дочки, якого/яку героїня народила, але не пам'ятає - Амнезія. Хто народила?? Випускниця училища???

  Chernidar, і про системи навчання: особисто для мене «Зоряна Фортеця», в принципі, і є «системою навчання» - тобто, вдосконалення. Це коли пишеш і не бачиш недоліків, а збоку їх добре видно і критики покажуть на них пальцем. Тому дуже ціную коментарі по суті. Друкувати поки що нема що. От.

 9. Друкувати поки що нема що. От.

  відставити! друкувати завжи є що, було б тільки де! grin

  серйозно - пошліть це оповідання в кілька журналів, не факт що не надрукують (хоча всяке трапляється) зате поспілкуєтесь із редакторами, дізнаєтесь про їх вимоги, побажання, а, можливо, й отримаєте кілька вартісних порад. Текий собі квест-тренування.

  А взагалі - є реально гарні шанси конкретно це оповідання довести до пуття, тобто всі недоліки, які я побачив - вимагають правок і роботи, але ніяк не є невиправними. Але працювати буде багато.

  ЗІ

  також не забувайте, що конкурс переглядають деякі редактори і навіть тут є шанс попастись їм на очі геть несподівано (для них і для себе wink).

 10. 2012-03-07 в 14:30:23 | авторка

  Шо за армійські замашки! Врешті порядок ми будем самі в своєму гарнізоні наводити. wink

  Редактори переглядають - які саме? (список мила я вже маю, ше би список редакторів).

  Ну, як на сьогодні оповідання може чогось і варте, як на завтра - не факт (як на вчора - взагалі шось неймовірне). Орієнтуватися будемо на завтра. Працювани - не без того, бо ніяк інакше.

  Щодо курсиву - хіба на ньому світ клином зійшовся? Є багато способів виділити фрагменти тексту: інший шрифт, пробіл через букву і т.д. Так, як воно зараз висить на сайті, не сильно розпізнається курсив.

 11. 2012-03-12 в 14:04:07 | авторка

  До речі, я придумала, що робити з роботом. Він задіяний в експерименті, йому приєднали носій людського інтелекту. Як вам такий варіант, шановне панство?

 12. Не можу сказати що сподобалося дуже сильно, але щось у цьому є. Погоджуся із попередніми дописувачами щодо робота й інших огріхів. Але то все виправляється.

  Він задіяний в експерименті, йому приєднали носій людського інтелекту
  Ну тут ситуація цікава. Інтелект-інтелектом, але...Він виглядає надто людяно, тому... Що робить людину людиною? Тут вже тре доповнити інтелект якиймось емоційним блоком чи щось таке.

  Успіхів, авторко

 13. 2012-03-15 в 12:18:54 | авторка

  Фантоме, та можна й емоційний блок. Подумаю над цим. Дякую.

 14. Ось що люблю у творах - це атмосферу, тут вона є. Попри всі, вже й без мене вказані недоліки. І ця атмосфера мені сподобалась. Що мене більш за все відсахнуло від твору - це досить відносна відповідність темі. Люди оно шукали якісь теорії, подались навіть до якихось там галузей мікробіології та іншого, аби лишень видати щось оригінальне на ту тему, а в вас вона не розкрита. Якось несправедливо вийшло.

  Щодо курсиву - мене він ніяк не відражає від тексту, я взагалі не приділяю увагу таким речам, якщо читати приємно. Якщо вже друкуватись, то може щось ефективне порадять. А так, може краще лишити як є.

 15. 2012-03-27 в 18:40:34 | авторка

  Олено, взагалі, сама відносність до теми є поняттям відносним. Я не створила би цілком технічний, "металевий" художній світ - не моє. Тоді й не було би атмосфери. Хоча, в будь-якому разі, оцінювати не мені, а читачам.

Вернуться на страницу