Вернуться на страницу

Comments: 15

 1. В принципі, автор спробував зобразити свої уявлення про різномаїття світів і проблеми, що можуть поставати перед людським суспільством. Одначе зі способами розкриття ідеї твору в автора серйозні проблеми. В даному творі, в інших не знаю - побачимо після відкриття авторства.

  По-перше, Авторе, ви мали розуміти, що це оповідання будуть читати дорослі люди, і секс, лесбі, голі і збуджені персонажі у дорослого читача не викликатимуть ні позитивного відгуку, ні тих емоцій, на які ви, мабуть, розраховували. Дорослий читач не покиває ствердно головою, мовляв, як чудово подана проблема розбещення майбутніх поколінь. Щоб вас похвалив дорослий читач, ви мали б використати тонкий професійний письменницький підхід. Ви ж пишете напряму - лесбі мали секас, погрожували дівчинці-підлітку, сиділи голі, вели розмови про дірки і т.д. Непрофесійно. Це викликає хіба мій читацький осуд і особливо його поглиблює вибір ГГ - дівчинка-підліток...

  По-друге, що ми маємо, коли відкинемо антураж? Історію про ліфт, який везе у інші реальності. Як кажуть місцеві знавці, штампово. Хоча, власне для мене це не є великим недоліком, якщо ідея розкрита гарним письмом.

  По-третє, все-таки чому ж ви обрали героїнею саме школярку? Може, тому, що самі юні? Тоді постає риторичне питання - чому юні розучилися мріяти? Чому фантскладовою оповідання є не таємниці невідомого світу, не пригодницька романтика, а розбещення і моральна деградація? Ех... У вашому оповіданні згадується про 9 світів. Для контрасту могли б показати якийсь один, де все високодуховне, а герої красиві, чесні і сміливі.

  Не надто переймайтесь моїм відгуком, але хотілось би, щоб ви зрозуміли, про що я...

  Успіху на творчому шляху.

 2. Хоч я вже й дорослий, проте, розуму в мене, очевидячки, як у дитини.

  Бо коментар Ловчині птахів про секс, лесбіянок і їх, перепрошую, дірки, привернув мою увагу до оповідання. Гарна реклама. Тепер знаю, з якого оповідання почати.

  Дякую!

 3. не звертайте увагу: Ловчиня - пуританка, консерватор і взагалі "со странностями".

  Нурсултане, те, що ви про себе написали, зветься "інфантилізм".

  Авторе, даруйте, мабуть, надто різко я розкритикувала ваш твір.

 4. Зізнаюсь, коментар Ловчині птахів теж привернув мою увагу. Яка чудесна реклама.

  Але потім я прочитав.

  Мда. Історія школоло. Ті теми і образи, які мене заінтригували в коментарі подані настільки… печально. А персонажі взагалі, такі ерудовані, що навіть розмовляючи один з одним, приходиться пояснювати плоску двозначність, як от

  Я б на ньому покаталась! Ну, не як на конячці, а по-нашому.

  А лесбі мене взагалі вбили своєю «натуральністю» і «логікою». Як і всі персонажі. Хоч посміявся, дякую.

  Загалом, все жахливо. Але ви не зважайте на мою думку, думаю ви ще знайдете свою дуже малолітню публіку.

  Твір допоміг мені відкрити в собі троля)

  Успіхів.

 5. Да, цей світ на шостому поверсі більш за все нагадує Євросоюз очима російської пенсіонерки, у якої в телевізорі три канали — і всі під контролем Кремля smile Щиро кажучи, перший раз зустрічаю в одному тексті таку кількість сексуальних фобій. Навіть якось сумно мені було читати.

 6. Ловчине, уявіть, якби я просто написав, що страждаю на інфантилізм...

  Вийшло б, погодьтеся, не так ефектно. Хоч і й так зовсім не ефектно...

  Коротше, знову програв у нерівній боротьбі з власними примітивністю, інфантильністю та комплексами.

  На цій печальній ноті полишу се поле, розбитим чолом землю травмувавши.

 7. Без задоволення, але з цікавістю прочитав твір.

  Найбільш кричущі моменти не коментую, але чомусь добре уявляю потенційну аудиторію для твору з сюжетом, де малолітня школярка втікає від збоченців.

  Ех, це саме оповідання та на втіху офісному планктонові в Японію-Китай-Таїланд, а не нам-невдячним...

  Не знав, до слова, що павуки плетуть павутину в норах (дірочках). Ще було уявив, що сталося б з сюжетом, якби прибрати всі ті жартівливі недоречності на кшталт детального зливу інформації Мирославом, історії про секретну лабораторію і т.д.

  А ще, повівшись на рекламу, я дуже сподівався на бунтарство, якого тут не побачив. Можливо, якби Ви більш серйозно підійшли до твору, якби збоченці не нагадували бурлеск, а несли в собі дійсну загрозу (скажімо, такий собі вічно нічний світ, де орудують справжні маніяки, а привабливість людини прямо впливає на тривалість її життя чи, не знаю, щось таке). Загалом, тяжко коментувати Ваш твір і я особисто вважаю, що його проблема точно не в лесбіянках та іншому "стиді-срамі".

 8. Ну що ж. Спробую відповісти усім і зразу. smile

  Оповідання розраховане на дорослих. Але ж пробачте! Я думала, що дорослі люди мали б сприймати секс у творі спокійніше! Від читання чогось такого неодмінно виникнуть дуже своєрідні думки і відчуття, але ж на те вона і доросла людина, щоб зуміти ті думки і відчуття в собі приборкати і оцінити твір тверезо. А тут навколо сексуальної теми стільки ахів-охів, що мене це спершу здивувало, потім повеселило, але наостанок пригнітило.

  Насправді всі пояснення, які я хотіла дати, в тексті є. І мораль - що на такий світ чекає погане майбутнє. І світ для контрасту є - в якому живе Антон; там мешканці добрі і миролюбні, і навіть під'їзди їхніх будинків не потребують броньованих дверей з домофонами. Але справді: як читачеві це все зауважити, коли тут СЕКС?

  Зображений світ - це антиутопія. Ну, принаймні, так задумувалось. Дивіться, мовляв, до чого ми йдемо. І дівчата дурні, і хлопці не можуть за себе постояти - грабуй їх собі на здоров'я посеред білого дня, і люди ладні лягати в ліжко з потворами, але їм бридко від чийогось звичайнісінького кашлю (останнє я, до речі, вже не раз бачила у реальному житті). Метою було показати саме деградацію. Чому ГГ - дитина? По-перше, хотіла зауважити, що всі ті сексуальні мотиви, які оточують сучасних дітей, можуть торкнутися їх... скажімо так, дуже неприємно. Але тут я прокололась, ніяк не зазначивши, що героїня ще не доросла до статевої зрілості - бо підлітки як досягнуть перехідного віку, то їм щось про секс тільки подавай! А по-друге, щоб показати, що ось в такому світі, можливо, доведеться жити нашим дітям, то чи треба робити наш світ таким?

  При цьому я не хотіла перегинати палицю чи розказувати страшилки. Схибнутість на сексі не призведе до кінця світу - просто буде суспільство дурних деградованих людей. І це не означає, що в такому світі гвалтуватимуть усіх дітей підряд - але і без згвалтувань для юного покоління може виникнути безліч неприємностей, пов'язаних із загальною розбещеністю.

  Якось так...

 9. Ви мене пробачте, якщо мій грайливий тон в коментарях чимось образив чи засмутив Вас. Повірте, я точно не ставив перед собою такої мети і досі вважаю, що не сказав нічого образливого. Але і від своїх слів не відмовлюся: Ваш твір мені не сподобався і повторюсь: зовсім не через секс. Виражаючись фігурально, я якраз і хотів сексу, тільки не отримав його.

  Сам сюжет, ці перегони з використанням ліфту, дрібні неоковирності й відверта наївність «у кадрі» - ось, що мене особисто відштовхує. А ще постійне враження, що сам автор ставиться до свого творіння несерйозно.

  І ще одне. Ви насправді не відповіли усім й одразу, в усякому разі, відповіді мені я так і не помітив. І тепер бачу чому. Я ж – Ваш ідейний ворог. Мені навпаки той секс клятий подавай, моєму невибагливому смаку цього й хочеться (посилання на такі вподобання у моєму першому коментарі про рекламу знайдете). І я особисто не бачу нічого поганого у «схибнутості на сексі», на відміну, наприклад, від деяких інших «хвороб» суспільства (про які поборники високої моралі чомусь традиційно умовчують). Я ніколи не погоджусь, що ця сама схибленість породить «суспільство дурних деградованих людей» чи що існує якийсь взаємозв’язок між нею і кількістю зґвалтованих. Але сподіваюсь, що ми не розв’яжемо тут дискусію, адже по-перше, ми обговорюємо Ваше оповідання, а не наш світогляд, а по-друге, Ваша думка мені зрозуміла, а свою я викладати тут і зараз не бажаю. На те ми й різні, щоб мати різні погляди і вподобання.

  Бажаю успіхів!

 10. І світ для контрасту є - в якому живе Антон; там мешканці добрі і миролюбні, і навіть під'їзди їхніх будинків не потребують броньованих дверей з домофонами. Але справді: як читачеві це все зауважити, коли тут СЕКС?

  Але ж яким ви зобразили Антона - людина, що ходить на 4-х кінцівках "як горила". Коли уявити, як він гнався за дівчинкою, то можна і налякатися, чесслово. У суспільстві, в якому ми живемо, склалися певні еталони краси і для людей, і для світу. Як на мене, то треба або триматися цих еталонів, або фантазувати ... м-м-м... ще більш красиво, чи що. Розумію, що ви йдете своїм шляхом фантазії, але іншим людям - вашим читачам - іноді важко сприймати нестереотипне мислення з нестеоретипними еталонами. smile

  А взагалі, Авторе, коментування - це настільки суб"єктивна річ, що краще не перейматися нею і, тим паче, не засмучуватися. Пишіть собі в задоволення. Історія знає десятки прикладів, коли засуджений апріорі митець згодом ставав культовим, а ті, хто критикували його, канули в Лету безіменними.wink

  Успіхів вам!

 11. Ловчине, але коли б еталони краси були напряму пов'язані з мораллю, то всі фотомоделі були б святими, а всі інваліди - негідниками. В реалі ж насправді все зовсім не так.

  Уявімо ситуацію: от ми з вами потрапили в неприємність - заблукали в незнайомому місті. Тут хтось пропонує нам допомогу. Ми приглядаємось до нього, а в нього - скажімо, культяпка замість руки. Так, першою нашою реакцією буде інстинктивний відрух - бо для нас така зовнішність потворна. Але побачивши, що цей інвалід настроєний по-доброму і щиро хоче нам допомогти, мабуть, ми йому б довірились.

  Майже так відбувається і в оповіданні. Оля спершу лякається потворного незнайомця; потім бачить, що він її таки не кривдить, зауважує під час бесіди, що в нього приємне і добре обличчя, і зрештою, починає йому довіряти. Я навмисне в тексті приділила стільки уваги обличчю Антона, щоб підкреслити його добрі наміри. З цієї миті його можна не боятися. smile

 12. Підлітки, переміщення між світами, романтика… Щось нагадує. Цікаво, слово «Відень» автору ні про що не каже…

  Тепер по самому оповіданню. Так вийшло, що я його читав за два заходи і як виявилось прочитав два різні твори. Перша частина для мене закінчилась на початку мандрування ліфтом і вона мені надзвичайно сподобалась.

  Чудовий початок, де старший брат розповідає про те, що будинок побудовано неправильно. Це інтригує. Наче нічого страшного не відбувається, але вже розумієш, щось тут не так. Це майстерно закинутий «гачок» і особисто я на нього попався.

  Потім була подорож ліфтом. Ліфт сам по собі страшний: можна застряти, може трапитись щось гірше (http://www.youtube.com/watch?v=kYfr0Eakrtw), при цьому всі ми ним користуємось. Тобто автор перетворює звичну річ на щось страшне і химерне. Це було круто.

  А потім почались лесбіянки… Ні, сама ідея світу з повною сексуальною розкутістю не така вже й погана, але те, як говорять персонажі, просто жах. Жахолюб (вибачте за каламбур) вже навів найгірший епізод діалогів і я з ним повністю згоден. «Секс»-світ наскільки гіперболізований, що зі страшного і загрозливого перетворився на якийсь недолугий. І я вже не перший, хто це помітив.

  Ще один недолік – відсутність дії. Героїня потрапляє в інший світ і… нічого не відбувається. Це те саме, що Аліса, потрапивши у чарівний світ, просто сіла б і чекала доки її заберуть, а потім її таки забрали б.

  «Порадував» і антагоніст, який прийшов, навіщось хотів викрасти прибулих у цей світ, а потім його просто прогнали. Що він взагалі робив у оповіданні? Правильно, нічого. Тоді навіщо про нього згадувати?

  Ну, а добив оповідання охоронець проходу, який сам не знає чому і як, але отримав супер-пристрій для проходу між світами. І, звичайно, про все розповідає школярці. При цьому діалог абсолютно штучний.

  Одним словом, недотягнули. Підвела відсутність цілісної ідеї твору. При цьому сама техніка письма дуже не погана. Не розумію, як Ловчиня птахів могла припустити шкільний вік автора, тут відчувається стиль. Тому бажаю успіхів.

 13. Не розумію, як Ловчиня птахів могла припустити шкільний вік автора, тут відчувається стиль.

  з тої ж причини, що й ви нашукали недоліків, Інтере. Ви побачили стиль, я - ні (вибачте, Авторе).

  Крім того відверта епатажність оповідання і юний вік героїні ввели мене в оману. Але почитавши відповіді авторки, я вже зрозуміла, що помилилась.

 14. Дякую вам, inter1, за конструктивну критику! smile

  Щодо пояснень Мирослава. Він просто пояснює Олі, що за пригода з нею щойно сталася, що цілком логічно в такій ситуації, і я гадала, це очевидно. Але розказує про це досить стисло, тому що, по-перше, це все-таки таємниця, яка не підлягає розголошенню, а по-друге, в цю мить Олі не до подробиць, вистачить поки що і таких лаконічних пояснень. Але потім, коли оговтається, обов'язково захоче і більше дізнатись, і з кимось свою пригоду обговорити. Мирослав це знає, тому відразу каже: потім із Софійкою поговориш. Ну і звичайно, сам Мирослав знає набагато більше про свій ліфт, ніж розповідає школярці.

  Щодо Бориса. Він мав зіграти роль реальної небезпеки того світу, бо від інших людей Антон і Оля з успіхом відкараскувались. І навіщо він хотів викрасти прибулих, теж пояснює Мирослав - щоб перетворити на рабів. (До речі, раптом хтось і цього недочитав: і Антон, і Борис з Мирославом уже були знайомі.) Але тепер я бачу, що Борис з'являється ніби нізвідки (тобто незрозуміло, звідки). Треба було написати, що він головних героїв з вікна побачив... чи хтось про них йому доповів... чи ще щось таке.

  А от щодо відсутності дії.. Ех, ну вийшло оповідання про те, як дівчинка потрапила в інший світ і чекає, поки її хтось забере. Що тут уже зробиш? (Хоча Аліса теж тільки тим і займається, що переходить від одного пункту до іншого, і не дуже-то "діє")

 15. Прочитав. Якщо хотіли епатувати читача - вдалося.

  В цілому - не сподобалось - ідея вторинна, реалізація не в моєму смаку, тому констурктивних порад дати не можу.

Вернуться на страницу
Прокоментуйте!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question

Коментувати без реєстрації

(войти без комментирования)

Имя и сайт используются только при регистрации

Якщо ви вже зареєстровані як коментатор або прагнете зареєструватися, вкажіть пароль і свій актуальний email.

(requried)