Вернуться на страницу

Comments: 33

 1. Дуже не люблю бути першою у обговореннях. Мені бракує досвіду, щоб залишати корисні коментарі. Оповідання написано добре, як на мене, але ажніяк не фантастичне. І я не згодна з автором у його містифікації метро. Це не метро нас такими робить. Є багато міст, де немає метро, але життя... таке ж як у вашому оповіданні. Не метро краде наші душі, ми самі їх кладемо на вівтар матеріалізму. Годі шукати винних. Але це лише моя власна думка, це не означає, що ваше припущення погане.

  На жаль, це - не фантастика.

  Є ємоційна база, фантприпущення та ідея, багато яскравих образів, але відсутній сюжет. А Костик з Іспанією, зовсім збили мене з пантелику. Я очікувала, що хоча б він вибухне подією. Але ні.

  Авторові наснаги та успіхів!

 2. Чимось нагадало минулоконкурсне оповідання про київський музей ВВВ. Той самий песимізм, та сама зневіра, той самий пафос із надривом і крізь сльози. Я особисто такі твори не люблю, хоча, може, вони й потрібні. До того ж, як слушно помітила Олена, фантастика у творі відпочиває.

  не має відношення – стосунку

  а тоді пройшло – минуло

  пробки – корки, затори

  по тим катакомбам – тих катакомбах

  брукованою ще за часів ясних Київських князів – овва! Координати цього археологічного дива – в студію! Це при тому, що Київ за князівських часів не брукували, а деякі вулиці вкривали дерев’яним мостинцем.

  Зібрання – збори

  частіше за любов – від любові

  уносить життя – забирає

  Ти не правий – не маєш рації/слушності

  Личаківському кладовищі – просто так питаю: невже таке є й у Києві?

  надто гарно знаю відповіді – надто добре, мабуть

  не можу з собою зробити – з собою вдіяти

 3. 2012-09-02 в 23:39:36 | Читач минулого конкурсу

  Певно, Вас, шановний Зіркохіде, дуже сильно зачепило оповідання Ольги Кай "Небо над Києвом", якщо Ви його досі настільки добре пам'ятаєте.

  А "брукованою ще за часів ясних Київських князів" - мабуть, це і є фантастика. smile

 4. Провокаційно, несподівано, але сильно.

  Мимоволі замислюєшся, як сам живеш...

  І відповідає обом частинам теми: тут і «подорож до себе», і «міфопоетика України», здебільшого сучасної.

  Мені особливо сподобалась поетка Оленка.

  Щодо фантастики і міфопоетики, то на загальному обговоренні Chernidar писав, що фантастика конфліктує з міфопоетикою, при чому «жорстко». А коли я його спитала, у чому конфлікт (бо конфлікт не виникає на порожньому місці, про це знає кожний письменник), змовк. А якби відповів, то одразу було б видно, що пан Chernidar плутає «фантастику» з «фантазуванням». Бо міфопоетика апелює до реальності і впливає на неї.

  Окрім того, конфліктувати можуть лише рівні. Наприклад, світогляд зі світоглядом, чи світогляд із його антидомінантами.

  Міфопоетика – це світогляд. Світоглядної потенції фантастики вистачає максимум на субкультуру й утримання зв’язків у субкультурній групі. Тут фактично конфлікту бути не може.

  Тому, шановний пане Зіркохіде, не ставте воза попереду кобили... тху! фантастику попереду міфопоетики, бо нікуди така процесія не поїде. Не робіть ведмежої послуги власному інтелекту.

  А що стосується пафосу, то міфопоетика завжди його використовує, бо це зумовлено її структурою. Ось так...

 5. Хотілося б додати, що у оповідання чудовий потенціал. Яскраві герої, образи, атмосфера. Якби у ньому були ще й події, не лишень роздуми й припущення, воно б вийшло для мене, власне, цікавішим. Автор зміг примусити мене співчувати ГГ, але мені дуже забракло дії. Було б добре усе це розгорнути у щось більше. Але то лишень моя думка, можете нею знехтувати, звісно.

 6. Олено!

  Не треба перепрошувати за те, що у Вас є думки і Ви маєте сміливість та наснагу їх висловлювати. У багатьох думки обмежуються "лихоманливим фантпошуком" або звичним "Ги-ги".

  Пишайтеся тим, що у Вас є думки, а не вибачайтеся, що вмієте думати і відчувати. "Ги-гишники" не оцінять, а серйозні автори тільки поспівчувають. А хіба Вам треба чиєсь співчуття? Аж ніяк... wink

  Бажаю Вам натхнення, Олено!

 7. 2Чорноока Зося - свої думки я ажніяк не боюся висловлювати у своїх оповіданнях. Але не хотліося б, через недолугу критику, когось образити у обговореннях. Вважаю, що критика - то для профессіоналів, а от я можу тільки висловлювати власну думку.

  А співчуття мені таки потрібне. Але дещо не таке smile У обговореннях - ні. А от співчуття героям моїх творів - так.

  І для того, щоб цей коментар не стосувався мене і думок додам, що в автора є чималий хист викликати співчуття героям і створювати необхідну атмосферу, а ще сміливість викласти своє оповідання першим, бо перших обговорюють більше, як правило. Будемо сподіватись, що автор зробив це з розрахунку отримати максимум корисної критики.

  Шкода, що форум в нас не в честі, бо треба було б з усілякими такими розмовами туди тікати.

 8. Можна і втекти. smile

  Я Вам на загальному форумі відповім.

 9. Значною перевагою любого літературного твору вважаю легкість у читанні. Тут авторові все вдалося - читати себе не примушував. Є русизми, але це загальна біда (а далі, мабуть, буде ще гірше з нашими мовними законами - і українська, та й російська літературні мови поступово поступаються місцем "суржику", причому він потихеньку завойовує сучасні словники). Щодо жанру - важко сказати, твір все-таки більше схожий на філософські роздуми, а не на звичну фантастику. До речі, стиль чимось нагадує Литовченка, згаданого в оповіданні. Якщо доведеться оцінювати, бали поставлю досить високі. Хоча, як говорить у таких випадках Чернідар, "це не моє". Авторові успіхів!

 10. 2Чорноока Зося

  Я Вам на загальному форумі відповім.

  Під форумом, певно, малось на увазі http://starfort.in.ua/forum/

  Перехід по кнопці β-Форум на верхній панелі.

 11. Тому, шановний пане Зіркохіде, не ставте воза попереду кобили... тху! фантастику попереду міфопоетики, бо нікуди така процесія не поїде. Не робіть ведмежої послуги власному інтелекту.

  Я ж не сказав, що фантастики там нема. Вона просто відпочиває десь на возі, який тягне кобила Міфопоетика... А з інтелектом ми й так у складних стосунках, так що нічого страшного, не переймайтеся cool smile.

  До речі, забув у попередньому дописі звернути квагу Автора на вкрай невдале порівняння: будильник "волає" мов "недорізане порося". Мабуть, кожне нормальне недорізане порося буде вищати, верещати чи квичати. А волатиме, вочевидь, недорізаний віл чи там корова. Та я однаково ніяк не можу уявити собі волаючий БУДИЛЬНИК! Це надто страшно.

 12. Була спроба вдатися до поетики в прозовому творі, але дуже якось сіпано все вийшло. Перескакування з однієї теми на іншу не зовсім вмотивовані, немає одної центральної канви, сюжет внаслідок цього взагалі став схожий на складаний метр. Які б емоції вас, авторе, не охоплювали, треба тримати себе в руках.

 13. Прохолодна вода освіжає, та залишається мокрою до бридоти
  Авторе, а вода що, була колись сухою???

  На вулиці мокро, чавкає танучий сніг під ногами, доводиться обходити великі калюжі
  Як на мене, то уточнення зайві. І так зрозуміло що якщо сніг чавкає, то калюж надворі вдосталь і що їх доводиться обходити.

  ескалатора, який несе тебе вниз
  Те саме. Зайве уточнення.

  брукованою ще за часів ясних Київських князів
  А що, в ті часи вже була бруківка?

  Гм...гнітюче враження від прочитання.Написано гарно, але... Не вразило. Фантприпущення я не знайшов, даруйте. Якісного сюжету - теж. Конфлікт ГГ - ніби і є, але вирішення його у снах...

  Успіхів.

 14. 2012-09-07 в 18:58:14 | Споглядач

  Шановний Фантоме.

  Згоден, що оповідання вас не вразило, Але... "гнітюче враження"... Гм...

  Сподіваюся, ви не з когорти "сorenів".

 15. 2012-09-13 в 16:18:46 | Споглядач
  ЗФ у Львові http://starfort.in.ua/page/zf-19-forum-lviv
  Програма
  15 вересня, субота
  22.00 - 23.30 Нічна екскурсія на Личаківський цвинтар.

  Авторе, ви МОНСТР!

 16. Гарно написано, але, як на мене, трохи не по темі. Подорож до себе є, а міфопоетика відсутня.

 17. Пані Зосю з чорними очима, поясніть, будьте такі ласкаві, основні світоглядні постулати міфопоетики, а то у мене світогляд якийсь кривенький. Може, той, міфопоетичний на мене гарно вплине. І ще кілька слів про малопотентну фантастику. Надто все неконкретно. А хочеться чіткості у висловлюваннях. Ібо чіткість - матір ясності і батько орднунґу.

 18. 2012-09-30 в 13:25:52 | Споглядач
  поясніть, будьте такі ласкаві, основні світоглядні постулати міфопоетики

  Основні "світоглядні постулати" міфопоетики, як це розуміє більшість прихильників постмодерну, можна почитати у статті О.В.Коляди: http://studentam.net.ua/content/view/8622/97/

  Може, той, міфопоетичний на мене гарно вплине

  Мабуть, гарно на вас не вплине, бо той "орднунґ" - ворог міфопоетики.

 19. 2012-09-30 в 13:30:20 | Споглядач

  Цитата:

  "Залізнична мережа не плоска, а сферична, оскільки вона повторює кривизну земної кулі. А там, де площина переходить у сферу, - тривимірний простір, за твердженням тепер уже фізиків і математиків, переходить в двомірне. І навпаки. Іншими словами, залізниця - це межа, щонайменше, двох просторів. Крім того, футурологи називають залізниці прискорювачами часу. Оскільки, на їхню думку, поїзди прискорюють біологічний час людей.

  З усього цього, виявляється, випливає, що звична залізниця небезпечна, насамперед, не колесами локомотивів, а своїми просторово-часовими аномаліями."

  http://infosmi.net/kuryozy/3731-v-ukrajini-na-zaliznitsi-blukae-pojizd-privid

  Недарма ваш Костик побоюється метрополітену.wink

 20. А так, щоб простіше і зрозуміліше, не можна? Бо у прихильників постмодерну давно втрачене відчуття реальності. Вони ж висловитися чітко не можуть, а за премудрими фразами і ними ж вигаданою термінологією ховають відсутність здорового глузду. Такі конструкції легко розсипаються, коли об’єкт типу Сірка (пригадайте "За двома зайцями") виходить зі ступору і задає тому Голофостому ключові питання про сенс людського буття, а відтак і про призначення літератури. І не треба мені Орднунґа ображати, а то прийде Зіґфрід з Нібелунгами разом і дасть джосу за неповагу до німецької міфопоетики. Амен.

Вернуться на страницу
Прокоментуйте!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question

Коментувати без реєстрації

(войти без комментирования)

Имя и сайт используются только при регистрации

Якщо ви вже зареєстровані як коментатор або прагнете зареєструватися, вкажіть пароль і свій актуальний email.

(requried)