Вернуться на страницу

Comments: 20

 1. Добротне. Люблю читати про Єгипет)grin

 2. 2017-04-15 в 18:03:38 | Єнот Віллі

  А дійсно - чого тут так не люблять українських імен, прізвищ, назв? Перрі, Блекуотер... Треба ж українське розвивати, а як воно з чужими іменами розвиватиметься?

 3. Чудова мова, нескладний, але якісно використаний сюжет, хороші образи.

  Дуже сподобалось, але... Зайві люди дуже з натяжкою з’являються.

 4. Ну і хто мені пояснить, що саме сталося в кінці?

 5. Дуже дякую шановним критикам за відгуки!

  чого тут так не люблять українських імен, прізвищ, назв?

  Тут жодного підступу чи диверсії. Просто дія відбувається в З'єднаних Державах Америки grin. Мені знадобилися єгиптологи, а в нас із цим на початку минулого століття було дещо сутужно.

  Зайві люди дуже з натяжкою з’являються.

  Мушу не погодитися: при бажанні такими можна вважати і головних героїв, і жертв-кримінальників, я вже не кажу про сліпих майстрів дистанційної маніпуляції, яким автор віддає пальму першості в цьому списку grin.

  Ну і хто мені пояснить, що саме сталося в кінці?

  Не я grin. Тобто можна б, але раз цього не видно з тексту, значить, автор десь не допрацював.

 6. Оце вже веселіше, уже через півгодини після початку робочого дня - головний герой дістає пляшку та чарки. При чому - він новачок на новій роботі. Не вірю.

  А в цілому - читабельно. Щоправда навіть такому тугодуму як я стало зрозуміло, що справа у самозакриванні сейфу. Можливо, варто щоб ГГ першим розкопав цей факт. Або перенести це відкриття ближче до фіналу (або навіть у фінал), коли запрошеного спеца рятують біля закритого сейфу, а отямившись він каже - що сейф був відкритим і що там бачив. Ну якось так)

  А в цілому - перше з прочитаного варте балів. Щоправда - де тут зайві люди так і не зрозуміло?

  Успіхів!

 7. 2017-04-17 в 21:21:18 | Фантом

  Вітаю, авторе!

  Написано непогано. Але не нове, зовсім не нове, хіба гіпногліфія. Ну і передбучувано стає, відколи з'являється Єгипет.

  Успіхів!

 8. 2017-04-18 в 11:28:00 | Чернідар

  Симпатично, стильно. Але не надто атмосферно: духу вікторіанської Англії не відчувається, потреби в англіцизмах не бачу. Або додати дух, або перенести на наші терени - у нас самих школа археологів чудова. Сюжет не втратить, а твір - виграє.

  Успіхів.

 9. Дякую за критику всім небайдужим до твору!

  уже через півгодини після початку робочого дня - головний герой дістає пляшку та чарки. При чому - він новачок на новій роботі.

  На початку ХХ століття реалії були трохи іншими. В поліції на робочому місці інспектор міг хоч на вухах стояти, аби справу розплутував. Тютюн, спиртне - це ж стимулятори активності, не кажучи вже про вибивання свідчень в ручному й ніжному (від слова "ноги") режимі grin.

  Але не нове, зовсім не нове, хіба гіпногліфія.

  Ги, це ж якраз гвіздок сюжету, для того й вигаданий grin.

  духу вікторіанської Англії не відчувається, потреби в англіцизмах не бачу.

  Це Америка початку минулого століття, там усе дуже еклектично було. Переносити до нас... взагалі то не певен, що поможе, бо неминуче виникнуть проблеми - єгиптологів у нас серйозних таки не водилося, а зводити все до рідновірства - набило вже оскому фентезі вітчизняного розливу grin.

  Навзаєм успіхів у завоюванні Фортеці!

 10. Цікаво, напружено, дещо передбачувано і простувато, але досить добротно. В загальному просто хороший і рівний текст, без явних мінусів, але без нічого такого, що б виділяло його.

  Найбільшим мінусом цього твору насправді є те що він не про зайвих людей. І хоча:

  Мушу не погодитися: при бажанні такими можна вважати і головних героїв, і жертв-кримінальників, я вже не кажу про сліпих майстрів дистанційної маніпуляції, яким автор віддає пальму першості в цьому списку grin.

  Покладіть собі руку на серце і як в школі скажіть: тема цього твору... Сумніваюсь, що це будуть зайві люди.

 11. Дякую за зауваження, Ares Frost!

  Покладіть собі руку на серце і як в школі скажіть: тема цього твору...

  Тут таке діло... Мені цікавіше трактувати тему широко, а ще цікавіше вискакувати за її рамки grin. Мабуть, тут скікнув так скікнув, аж береги втратив з поля зору cool smile.

 12. 2017-04-22 в 08:09:31 | Володимир

  2.29

  Сторонні очі

  Перрі -- то качкодзьоб-суперагент з Фінеаса й Ферба?

  А Джейн -- Тарзанова дружина.

  Така дивна пара... smile

  /

  Детектив. Чекаю фантастику.

  /

  «Не торкатися сейфа… Печать.. Тільки темрява… Знищити навіки… Не встиг… Мудрість сліпців... Стерти на порох…» – ось що бурмотів помираючий – вірніше, що зумів запам’ятати переляканий нарядчик. Інспекторові вчувався в цих обривках якийсь потаємний, але незбагненний сенс…

  Справді? Інспектор, який знає про трупи вже більше за нас -- і для нього ще щось "незбагненне"? Чи це тому, що він не знає про конкурс фантастики (і містики)?

  /

  Підказок, зд., забагато. От, напр., про автоматич.закривання дверцят.

  На думку спадало єдине, щонайбезглуздіше – відкрити той сейф, навіч поглянути на його вміст – і що буде, те й буде! Зрештою, не помре ж він од вигляду професорового скарбу!

  А чому не помре? Кілька абзаців тому у нього було таке припущення. Він міцно за нього тримався. Звідки бажання ризикнути, якщо скарб забрати ж не зможе. Чи це продажний поліцейський?

  Отак-от, одним реченням порушена вся логіка оповідання.

  І ще речення у яких верещать "не відкривати сейф", а потім продовжують цікаву, ретельну, дослідницьку розмову... Поки його таки відкривають... Мдя.

  І інспектор, який дозволив знищити печатку, замість зробити собі карколомну кар'єру.

  /?\

  То де ж зайві люди? Чи це ті мільярди, які вижили -- завдяки тому, що британська влада чомусь не отримала цю "абс.зброю"?

  \/

  А що ж далі? Там же найцікавіше. Ось два рятівника світу. Що один напише в рапорті? Що другий писатиме в наукові журнали? Коли їх спіймають за "зраду Британії"? Чи не спіймають?

  І ще: який вплив зображень-вбивць на короткозорих людей? Вони ж, з середньою короткозорістю, далі 25см не бачать чіткого зображення. Але невже професор був з десятками діоптрій і бачив лише на 5см? Втім, навіть тоді, намацавши дощечку, міг на неї глянути впритул. Якого вона розміру?

 13. Володимире, дякую за критику!

  А чому не помре? Кілька абзаців тому у нього було таке припущення. Він міцно за нього тримався.

  Це були припущення. Відкинуті, зрештою, як неймовірні smile.

  Звідки бажання ризикнути, якщо скарб забрати ж не зможе. Чи це продажний поліцейський?

  Це молодий поліцейський grin. Із тих, хто радше п'є шампанське, ніж віддає перевагу безпечній відсидці grin. Та й робив це від безвиході, як останній аргумент.

  І ще речення у яких верещать "не відкривати сейф", а потім продовжують цікаву, ретельну, дослідницьку розмову...

  Поліцейські люди не забобонні, тверезомислячі, твердо... наполегливі, словом grin.

  І ще: який вплив зображень-вбивць на короткозорих людей? Вони ж, з середньою короткозорістю, далі 25см не бачать чіткого зображення. Але невже професор був з десятками діоптрій і бачив лише на 5см? Втім, навіть тоді, намацавши дощечку, міг на неї глянути впритул. Якого вона розміру?

  Вочевидь, професор знав, із чим може стикнутися, або ж збагнув усе, коли вмерли робітники. Розбиті окуляри врятували від їхньої долі, а потім учений міг свідомо діяти навпомацки.

  А що ж далі? Там же найцікавіше. Ось два рятівника світу. Що один напише в рапорті? Що другий писатиме в наукові журнали? Коли їх спіймають за "зраду Британії"? Чи не спіймають?

  Фінал відкритий LOL. І раз виникає так багато питань, це радше добре, ніж ніяк grin.

 14. У зв'язку з останніми подіями наново оціню оповідання:

  Чудова мова і стиль;

  Фактурні персонажі з непоганою логікою.

  Унікальна/нестандартна в рамка конкурсу тематика.

  Але:

  Слабка відповідність темі.

  Неглибоке дослідження. От у “Мові Вавилону” автор дуже гарно попрацював з матеріалом. Тут — дуже поверхово.

  Сюжет передбачуваний за тематикою, хоча твір міг би бути значно цікавішим, ніж детективчик про прокляття пірамід.

  Словом, дуже гарне технічно оповідання.

 15. Ромчик, дякую за оцінку 2:0!grin

  Неглибоке дослідження. От у “Мові Вавилону” автор дуже гарно попрацював з матеріалом. Тут — дуже поверхово.

  Автор також попрацював з матеріалом незле і зовсім не поверхово. Просто більшість лишилося за кадром smile.

  Сюжет передбачуваний за тематикою, хоча твір міг би бути значно цікавішим, ніж детективчик про прокляття пірамід.

  Дозволю собі не погодитися. Оскільки гіпногліфію вигадав спеціально для цього оповідання й щось не пригадаю творів на схожі теми. Ну і прокляття пірамід тут трохи ні до чого grin.

  А от що твір міг би бути значно цікавішим - теоретично погоджуюся, бо досконалість не має меж grin.

 16. 2017-04-25 в 14:49:33 | Старліт

  Непогано. Написано легко. Сюжет занадто простий, а у автора було стільки можливостей пркрасити його історичним антуражем. Все ж таки США 20-х років (гробницю Тутанхамона, про яку ви згадуєте, відкрили лише у 1922-му році). Тут тоді і епоха джазу і наприкінці десятиліття - велика депресія. Хоча, для чого ви взяли саме США взагалі незрозуміло, якщо визнаним центром єгиптології у ті роки була Англія.

  Мене напружив вже початок. Гг визначив справу як "здохлого кота", тобто якесь уявлення про неї мав. А потім гг так щиро дивується розповіді старшого поліцейського. Таке враження, що він навіть не чув ні про трупи, ні про обставини, ні навіть про смерть власника маєтку. Зрозуміло, що автор хотів таким чином цікавіше ввести читача у курс справ. Але от мене така невмотивована наївність гг постійно відволікала. Він же ж хоче вислужитися (дружина вагітна як не як). То чого замість читати справу, розпитує другу особу? Випити захотілося?))

  Про те, що інтрига зрозуміла від першого згадування сейфу вже писали.

  Далі щодо єгиптології. Дуже люблю цю тему. Ваш культ Сета далекий від історичної істини і ближчий Лафкрафту (Сліпота жерців взята зі стеліsmile. Але цілком може бути. Принаймні, завдяки Голлівуду читачі вже готові до демонічного Сета. Набагато цікавішим, на мій погляд, було б використати питомого бога тої території (ви пишите про розкопки неподалік Фаюму) бога-крокодила Себека. Але це так - мої фантазії.

  Але погано пропрацьований світ, слабка історично-наукова складова, поверховий сюжет і створюють враження, що автор погано попрацював з матеріалом. Єдина цікавинка гіпногліфія, але, якщо на її місце поставити будь-який інший артефакт, нічого не зміниться.

 17. Дякую за аргументовану критику, Старліт!

  Дещо крити нема чим, дещо - є grin.

  Чому США? Школа єгиптології там також була непогана, й американці часто копали в "нетрадиційних" місцях. Ну і хотілося перенести місце дії поближче до містичного осердя планети - Нової Англії smile. На той час це була провінція з відчутним консервативним британським колоритом. І десь поблизу розміщувався Аркхем з Інсмутом rolleyes.

  Стосовно наївності ГГ - ну, він був інспектор новоспечений, ще недосвідчений. Хоча згоден, що в цій сцені є деякі лакуни, які варто б заповнити логікою grin.

  Ну і щодо Сета. Я не писав наукову роботу і повівся з єгипетською релігією дуже вільно. Але всі вільності все ж мають зв'язок з першоджерелом. Адже Сет у певний час направду пов'язувався зі злом і був його уособленням. Не виключено, що деякі фараони могли його культ переслідувати, тому адепти робилися вигнанцями. Чому я зробив їх сліпими й вихолощеними? За легендою, під час двобою Сета з Гором перший забрав собі око "небожа". Навіщо? Може, був сліпий і потребував магічного протеза? У відповідь Гор відтяв йому те саме, що пізніше Кронос Уранові grin. Себека, який, до речі, вважався одним з уособлень Сета, не використано тому, що Сет усе-таки бог пустелі, де й знайшли поховання,а крокодил мав більше зв'язку з водою - не підійшло grin.

 18. Красиво написане. Гарні живі діалоги і описи.

  Але оповідання, як на мене, простувате. Все якось просто і лінійно. Ще до середини зрозуміло, що у сейфі артефакт, який вбиває. Все інше - просто красиві слова і досить абстракні деталі. Деталі до речі, теж не завжди точні (бренді, так само як і віскі, не "дмухають одним махом", а смакують повільно, маленькими ковточками, це ж не горілка grin )

  Але читається легко. Детектив непогано вистроєний.

  Так що бажаю успіхів smile

 19. Дякую за зауваги, Leopolis'64!

  Щодо лінійності тут уже мене всі носом тицьнули - врахую на майбутнє. Спасибі також за лікнеп у царині гарячливих напоїв - був не в курсі таких тонкостей. Хоча, мабуть, для старого алканавта головнішим буде результат, а не сам процес grin.

 20. Хоча, мабуть, для старого алканавта головнішим буде результат, а не сам процес

  Кожен алкогольний навій - це своя легенда і традиції. Навіть алконавти їх поважають grin

  Тим більще, що Морж не справляє враження алкаша, скоріше хитрого старого, що вміє цінувати маленькі задоволення wink

Вернуться на страницу
Прокоментуйте!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question

Коментувати без реєстрації

(войти без комментирования)

Имя и сайт используются только при регистрации

Якщо ви вже зареєстровані як коментатор або прагнете зареєструватися, вкажіть пароль і свій актуальний email.

(requried)