Вернуться на страницу

Comments: 16

 1. 2017-04-13 в 12:40:25 | роман мтт

  приховане невдоволення зміною назв вулиць? пересмикнуло мені щось таке під виглядом фантастики читати. тотальна декомунізація і тотальна українізація - тільки це закладе базис для формування нової української нації. ностальгуйте за колишнім краще без нас.

  без поваги і інших сантиментів.

 2. Приємно познайомитися з героєм власного твору!

  автор

 3. - Парківка-нема такого слова;

  - лід, сніг - не капає;

  - бабусі з клумками, а не клунками?

  - атвтівка, грунтівка, парківка - ти знущаєшся?

 4. 2017-04-15 в 10:31:04 | Єнот Віллі

  Reed Rat, клумки - це торби, все правильно.

 5. КЛУ́НОК, нка, чол.

  1. Наповнена чим-небудь дорожня торба або мішок, пристосовані для носіння їх за плечима. Возьми на плечі з хлібом клунок; Нехай йому лихий прасунок. Як голодом нам помирать (Іван Котляревський, I, 1952, 125); Заробітчани ввійшли в шинок, поскидали з плечей клунки, посідали вряд на лаві (Панас Мирний, I, 1949, 228); В коридор.. вагона зайшов юнак із клунком і великим чемоданом (Петро Панч, В дорозі, 1959, 176).

  2. Зав'язана кінцями хустка, шматок тканини тощо з укладеними в ній речами, пожитками й т. ін.; вузол. Любка принесла дідові харч в клунку (Нечуй-Левицький, II, 1956, 112); В руках у старої клунок, загорнутий у червону хустину (Олексій Полторацький, Дит. Гоголя, 1954, 112); За прилавком [на базарі], обклавшись клунками і мішками, сидів Василь Лигун (Михайло Чабанівський, Тече вода.., 1961, 55).

  3. розм. Півмішка чого-небудь як міра. Засвітила я світло, дивлюсь, а він приніс п'ять шматків сала ще й клунок пшениці (Нечуй-Левицький, III, 1956, 282); Август присвічує лойовою свічкою своєму

 6. 2017-04-15 в 12:52:56 | Єнот Віллі

  Ну якшо всі повинні розмовляти по енциклопедичному, тоді без питань) А так то люди (у реальному житті) кажуть і "клумки", і "клумаки", і навіть "куфери".

 7. 2017-04-15 в 12:57:23 | Володимир

  Яка цікава ідея, і як невдало використана!

  А я так і уявив: прибираєш імена всіляких упирів (з вулиць, книг...) - і оживають десятки мільйонів закатованих у минулих століттях українців. А ще додати до цього якусь тезу про опірність історії, щоби нині живі не зникали - і вже ми живемо не в жебрацькій державі, а в Центрі Європи. З якої не тікали розумні й сильні люди. І тепер вона не лише перша в світі на ПарОлімпіаді, а й на простій Олімпіаді, і серед нобелівських призерів. Всюди навколо - повно нащадків людей, що таким простим чудом, простою зміною назв(!) -вижили. Колишні рос.мовні знайомі - вже укр.мовні, бо їхній дідо не "переродився", не "перевтілився", не побіг шукати ласки в недоторканих голодом московитів після вже неіснуючого жаху 32-33pp. І вже українцям не треба почуватись меншістю в своїй країні.

  І вже потомство всілякої гебні перестає пащекувати, і пакує чємадани - їхати в рідну Москву. І байдуже, що то убога Азія. Зате - рідна. І в ті болота не прийдуть ні бандерівці, ні навіть бендерівці. Бо не схочуть...

  /\

  \/

  Як гарно, якщо проста зміна назв-імен все це зробить. І якщо існує хоч найменша ймовірність - треба нею скористатись.

  Панове, настав час правити стару літературу. Всюди де автор повзав на колінах перед імперською і совєцькою цензурою - треба його реабілітувати. Хоч би посмертно. Він не міг не писати і змушений був прогинатись, але, мабуть, сподівався, що нащадки витруть і знищать його приниження, і повернуть йому й книзі - честь і гідність.

 8. 2017-04-15 в 19:00:21 | роман мтт

  Навіть Стругацьких вивертало від однієї згадки про їх перші твори, де всюди савєцкий саюз і пабєда камунізма, а ви мабуть відоміший за них і арганізм у вас крепший - старої закалки, правильно я вгадав?

 9. 2017-04-16 в 20:44:45 | Ловчиня птахів

  Вітаю!

  Написано добре!Але песимістично. Антиутопія у всій красі.

  Я оце читала і якось мені шкода було Юрка - не знав він історії. А історія динамічна: все старе відмирає і замінюється новим. У нашій реальності, скажімо, після падіння Рос. імперії були знесені старі пам’ятники, знищена стара аристократична архітектура (багато її взірців залишились хіба на фото та у фільмах дореволюційного періоду, до речі якість фото і кінопродукції разів у 100 краща, ніж в післяреволюційний період), перейменовані вулиці.

  Потім вулиці перейменовували після Другої Світової - на честь Нової Влади і нових героїв, як Ви це називаєте. Потім зміни назв вулиць були після розвалу СРСР. І зараз... Як до того ставитись, кожен вирішує для себе сам. В моєму містечку, наприклад, всі зміни більш доречні від старих уніфікованих...

  Загалом, є про що подумати після прочитання. Автор зумів передати свій внутрішній стан дуже добре! wink

  Успіху!

 10. 2017-04-17 в 19:13:03 | Фантом

  Вітаю, авторе!

  Спробую абстрагуватися від політичного підтексту оповідання, бо у нас з вами, м'яко кажучи, в цьому питанні погляди діаметрально протилежні.

  Написано добре, тут особливих нарікань немає. Характер ГГ розкритий, сюжет розвивається логічно. Мені не вистачило якогось явного конфлікту для ГГ. Тут і зараз в нього немає проблем, тут і зараз він нічого не вирішує для себе. Він просто живе і пливе за течією. Для мене такий герой не дуже цікавий, даруйте.

  Успіхів!

 11. 2017-04-18 в 12:36:03 | Чернідар

  Пропаганда. Ще й нелогічна - тому що все щезає і нічого не появляється, хоч мало б. Зник вбивця - ожили всі ті, кого він убив.

  Але тоді пропаде умовна простота і однозначність "твору".

  Із фантастичної точки зору теж нічого нового, варіація на тему переписування історії та мандрівок у часі.

  Технічно - непогано і це єдина заслуга.

 12. Просто непогано. Нема особливо за що критикувати, але й похвалити нема за що.

 13. Автор

  Спробую відповісти всім опонентам.

  Дякую Ловчині Птахів! Вона єдина зрозуміла твір глибше - зазначила, що теперішнє перейменування - далеко не перше за останні 100 років. І кожне з них відкидало країну назад, бо разом з іменами одіозних особистостей стиралися також імена митців та науковців, забувалися культурні надбання, руйнувалися історичні памятки. Зараз, до речі, йде боротьба і з тим, що спромоглося встояти ще з часів першої хвилі - я маю на увазі руйнування будинків ХIХ - початку ХХ сторіч заради будівництва ТРЦ і хмарочосів.

  Попереднє на моїй памяті перейменування відбувалося у 90-х. Ніякого процвітання після того не настало - навпаки, прийшли темні часи з катастрофічним падінням рівня життя. Лише коли люди трохи схаменулися - припинили трощити й руйнувати і почали працювати на країну, життя стало краще, і нульові були вже цілком стабільними і ситими. Але - підрахуйте. Кожні 20- 30 років стираємо та переписуємо історію, потім років десять оговтуємося, йдемо трохи вперед - і все спочатку. Півсторіччя пройшло марно. І ми ще дивуємося, що від когось там відстаємо?

  А за кожною хвилею стирання й руйнувань - зламані долі багатьох людей, більшість з яких не боролися з режимом і не прогиналися, а просто працювали на себе і країну, жили і намагалися радіти життю. А потім зі страхом споглядають, як шматують те, чим вони жили, а їх самих перетворюють на "зайвих людей", "ворожі елементи" тощо.

  А деякі теперішні перейменування викликають, м'яко кажучи, подив. Не розумію, чим завинив Кутузов, який, як відомо, воював з Наполеоном і жодної гадки не мав про комунізм, письменник світового рівня Лев Толстой, а також... український-художник -кріпак ХIХ сторіччя Тропінін! Так скоро і до Шевченка дотягнуться!

  А стирання імен героїв Другої Світової Війни, які боронили країну від нацистів - наочна демонстрація того, ЯКА ідеологія зараз бере гору, ЯКИЙ монстр підіймає голову.

 14. 2017-04-20 в 10:01:26 | Моринець

  Авторе, ви краще "не мечите бисер". Не виправдовуйтеся в темі, яку обрали. Такі люди, які за це нападають, вони однакові були, є і будуть при будь-якій владі. Ну й враховуйте, що в будь-який час є цензура, що б там там не казали. "Белая гвардия" була названа "контрреволюцией"? Була. А тепер? Так шо не переживайте, зараз писати такі речі просто не модно, а мода штука мінлива.

 15. Тепер - до Фантома, його зауважень щодо характеру ГГ.

  А таким він і задуманий. Звичайна людина, як і більшість з нас. Він не впливає ні на що, бо практично не може ні на що вплинути, хіба що на побутовому рівні (важко їздити до офісу - зміню роботу). Він намагається пристосуватися до змін, сподівається, що катастрофа на зачепить САМЕ ЙОГО - чи то зачепить лише краєчком, потім навіть починає знаходити у змінах позитив - аж поки не стає занадто пізно.

  До Чернідара. А де ви знайшли імена "вбивць"? У творі йшлося про ПИСЬМЕННИКА, КОНСТРУКТОРІВ... А зруйнований стадіон, логічно припустити, носив і'мя відомого спортсмена. Конкретних прототипів тут нема, хоч тенденція змінювати і такі назви вже наявна.

  До речі, у творі все ж таки будують: ТРЦ, нові будинки, пускають пором. Намагаються пристосуватися до змін.

  Стосовно зауважень щодо "клумків", "парківок" тощо.

  В нас кажуть - "клумки". Зрозуміло, слово це не літературне, просторічне, проте широко вживане. Варіанту "клуНКИ" не чула. "Парківка" - спочатку смішило і мене, потім увійшло до загального вжитку.

  Ті, хто бачать у творі пропаганду - самі тією пропагандою отруєні.

  Важкі дев'яності вчили розуміти інших, ставитися з повагою до людей з різними поглядами. На жаль, навчили не всіх. і підросли нові, кому знову треба вчитися. А "тотальне щось там" - шлях в нікуди. Чи не помічаєте, що це слово - однокорінне з тоталітаризмом?

  Автор

 16. До Моринця

  А я не "виправдовуюся", "не слідкую моді". І про цензуру, до речі, добре знаю.

  Просто пишу про те, що мені дійсно болить.

  До речі, деякі коментатори висловили ідею щодо того, що стирання окремих назв воскресить загиблих. ідея, справді цікава, і варта уваги - для фантастичного твору. Але ж у реалі ці перейменування не воскресають, а вбивають - причому конкретно, фізично. Хто знає, скільки старих помирає від інфарктів та інсультів після випуску новин з черговим рапортом про нову порцію перейменувань? Але ж вони ж колись будували це місто, намагались його створити комфортним і зручним для нас, нащадків.

  Автор

Вернуться на страницу
Прокоментуйте!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question

Коментувати без реєстрації

(войти без комментирования)

Имя и сайт используются только при регистрации

Якщо ви вже зареєстровані як коментатор або прагнете зареєструватися, вкажіть пароль і свій актуальний email.

(requried)